تماس
021-66582923

راه های ایجاد آرامش سالمندان در منزل

پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
ایجاد آرامش در سالمندان

بروز دوران سالمندی باعث می شود یک سری از مشکلات برای افراد سالمند به وجود بیاید و آن ها را دچار تنش و اضطراب بکند. ما باید بدانیم چگونه این استرس ها را کاهش دهیم و برای ایجاد آرامش سالمندان در منزل راه کار هایی را ارائه دهیم. یکی از مهم ترین مسائلی که افراد سالمند در این سنین با آن مواجه می شوند اضطراب و ترس از مرگ، بیماری های جسمی و حرکتی می باشد. اختلال در خواب و ترس از تنهایی می تواند آرامش آنها را مختل کند و این مسائل جز مسائلی است که تقریبا گریبان گیر همه افراد سالمند می شود و لازم به ذکر است که بدانید ایجاد آرامش سالمندان در منزل بسیار حائز اهمیت تلقی شده است پس با ما همراه باشید تا با راه کار های آن آشنایی پیدا کنید.

تاثیر پرستار منزل برای ایجاد آرامش سالمند :

وجود یک پرستار منزل برای ایجاد آرامش سالمندان در منزل بسیار ضروری می باشد زیرا فرزندان نمی توانند به تنهایی اضطراب ها و استرس های والدین پیر خود را کنترل نمایند از این رو وجود یک پرستار سالمند باعث می شود استرس های شبانه در سالمندان برطرف شود. زیرا اکثر آنها به دلیل نداشتن آرامش دچار بی خوابی می شوند داشتن اضطراب برای سالمندان به همان اندازه که بیماری های جسمانی و روحی آن ها را درگیر میکند حائز اهمیت است .

به طور مثال اگر یک سالمند در نیمه شب صداهای عجیبی در منزل خود احساس می کند و نگرانی و ترس به دل خود راه می دهد هرگز در نیمه شب نمی تواند فرزندان خود را در جریان اضطراب خود قرار بدهد زیرا دوست ندارد برای کسی مزاحمت ایجاد کند بنابراین وجود یک پرستار در منزل بسیار مفید است و می تواند در شب هنگام همه جوره ناظر بر رفتار سالمند باشد و اگر دچار خواب زدگی شوند می تواند آرامش را برای آنها فراهم کند.

زایل شدن عقل و حافظه سالمند چه اثراتی بر آرامش آنها دارد؟

زمانی که یک فرد سالمند دچار بیماری آلزایمر می شود و عقل او به زوال می رود دچار اضطراب می شود و وحشت از فراموشی او را میگیرد برای اینکه این اضطراب را در سالمند خود کم کنید و برای سالمند خود آرامش در منزل ایجاد کنید لازم است یک سری از تغییرات در زندگی او به وجود بیاورید و یک سری از رفتار های مثبت و جدید که باعث می شود آرامش برای سالمند ایجاد شود را انجام دهید به طور مثال روش های زیر می تواند ایجاد آرامش برای سالمندان در منزل را به همراه داشته باشد:

1)انجام فعالیت های ورزشی سبک:
ورزش هایی مانندپیاده روی. یوگا و شنا می تواند اضطراب سالمندان را کاهش دهد و برای آنها آرامش ایجاد نماید
2)گوش دادن به موسیقی و آهنگ می تواند علاوه بر ریلکس کردن عضلات افراد سالمند آرامش را در منزل برای آنها ایجاد نماید.

شاد بودن فضای منزل و ارتباط آن با ایجاد آرامش در سالمندان:

اکثر سالمندان تمایل دارند اگر دچار بیماری هم می شوند در منزل خود باشند و در آنجا بیماری خود را طی کنند و گذران عمر خود را در منزل خود ببینند حال اگر فضای منرل را یک محیط شاد و پر خاطره برای سالمند ایجاد کنید طوری که صحبت کردن با آنها در شب . گوش دادن به موسیقی و دیدن آلبوم عکس های قدیمی میتواند برای آنها بسیار جذاب باشد و ایجاد آرامش در منزل را برایشان فراهم نماید.

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و رابطه آن با کاهش استرس:

تنظیم کردن یک رژیم غذایی مناسب و متعادل میتواند اضطراب را از سالمندان دور نگه دارد زیرا بسیاری از افراد سالمند اگر احساس گرسنگی کنند و میان وعده مصرف نکنند می تواند خلق آنها را به هم بریزد و آرامش را از آنها سلب کند پس کسانی که از سالمندان مراقبت و نگهداری می کنند باید بدانند که رژیم غذایی مناسبی را برای آنها تهیه کنند و از این طریق برای آنها در منزل ایجاد آرامش کنند.

خواب خوب و با کیفیت می تواند باعث ایجاد آرامش سالمندان در منزل شود:

کمبود و اختلال خواب در میان افراد سالمند آرامش را از این افراد سلب می کند و آنها را دچار اضطراب می کند اگر مراقب و پرستار سالمند یک شخص مجرب و حرفه ای باشد می تواند با انجام روش های مناسب یک خواب خوب و منظم را برای آنها به وجود بیاورد به طور مثال موسیقی درمانی در منزل در هنگام خواب کمک زیادی به بهتر خوابیدن سالمند می کند و منع کردن افراد سالمند از دیدن برنامه های خشونت بار و ناراحت کننده در تلویزیون می تواند استرس را از آنها دور کند زیرا ممکن است این افراد ترس از این را داشته باشند که این اتفاقات و صحنه های ناراحت کننده می تواند در واقعیت برای آنها به وجود بیاید پرستار سالمند با ایجاد منعیت این فیلم ها می تواند ایجاد آرامش سالمندان در منزل را فراهم نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

8 − هفت =

فهرست