تماس
021-66582923
پرستاری در منزل

ارائه خدمات پرستاری 24 ساعته

ارائه خدمات پرستاری 24 ساعته برای چه افرادی می تواند مفید باشد؟ این خدمات برای مادران شاغلی که در مدیرت همزمان کار و نگهداری از فرزندانشان به یک کمک اضافی نیاز دارند و یا برای بسیاری از شهروندان مسن و افراد داری معلولیت که زندگی مستقل عملا برایشان غیر ممکن است به یک روش محبوب تبدیل گردیده زیرا وجود یک مراقب آموزش دیده و توانمند می تواند تفاوتی واقعی در کیفیت زندگی عزیزان شما ایجاد کرده و به شما این امکان را می دهد که با آگاهی از ایمن بودن آنها آرامش خاطر بیشتری داشته باشید. اگر از بسیاری جهات برای یک مراقب در خانه آماده اید، برای درک بهتر نحوه ی عملکرد بسته های مراقبتی در ادامه با ما همراه باشید.

انواع بسته های ارائه خدمات پرستاری 24 ساعته

اگر بستگان شما به یک مراقب نیاز داشته باشند، مراکز ارائه خدمات پرستاری 24 ساعته بسته به نیاز مشتری می توانند مهارتها و وظایف متنوعی را از ارائه مراقبت بطور معمول همچون تهیه وعده های غذایی، لباس پوشیدن، حمام، خدمات حمل و نقل و انجام امورات منزل گرفته تا مدیریت دارو و همراهی وهماهنگی برای فعالیت های اجتماعی را برعهده بگیرند. در حقیقت در این مراکز مشاوره خدمات پرستاری بسته های مراقبت و ارائه خدمات پرستاری در منزل برای پاسخگویی به نیازهای خاص هر مشتری طراحی گردیده و هیچ دو بسته ای لزوما مشابه نیستند. بطور خلاصه انواع بسته های خدمات پرستاری در منزل را میتوان بصورت زیر عنوان نمود.

1.مراقبت از زوال عقل

از آنجایی که کاهش سطح هوشیاری، سرگردانی و فراموشی یک رفتار رایج در افراد مبتلا به زوال عقل میباشد، ارائه خدمات پرستاری زوال عقل برای به حداقل رساندن خطرات مرتبط با زوال عقل صورت میپذیرد. به بیان عملی، مراقبت از زوال عقل به گیرنده ی مراقبت کمک میکند تا داروهای خود را بدرستی مصرف کرده و وعده های غذایی خود را فراموش نکند.

2.مراقبت از کودکان و نوزادان

بخش عظیمی از دایره ی فعالیتی مراکز ارائه ی خدمات پرستاری در خصوص مراقبت از کودکان و نوزادان و نحوه ی صحیح رشد و تربیت آنها میباشد تا کودکان بعلت اشتغال خانواده از پرورش صحیح بازنمانده و در دستان امن یک پرستار کودک که در این خصوص علاوه بر مهارت و تجربه، آموزش نیز دیده است، این دوران مهم زندگی خود را به نحو احسن سپری نماید.

3-مراقبت پایان زندگی یا مراقبت تسکینی

به زبان ساده مراقبت از پایان زندگی به مراقبت از کسانی که به پایان عمر خود نزدیک می شوند بعلاوه ی خانواده و دوستانشان اطلاق میگردد . درحقیقت ارائه خدمات پرستاری در منزل مراقبت تسکینی، اغلب بر روی اطمینان از آسایش فردی که به پایان عمر نزدیک می شود متمرکز است و بصورت تجویز دارو، کنترل علایم، مشاوره یا راهنمایی معنوی و ارائه حمایت عاطفی نمود خارجی می یابد

4.مراقبت همراهی

مراقبت همراهی مختص آن دسته از عزیزانی است که در کنار سالم بودن و رضایت از خانه ماندن، منزوی و تنها هستند. یک مراقب همراه تلاش میکند تا فرد تحت مراقبت زندگی اجتماعی فعالی داشته و با ایفای نقش خود بصورت یک همدم، همصحبت و انجام فعالیت های مفرح بخش (همچون تماشای تلوزیون بهمراه صرف یک فنجان چای و یا حل جدول) اوقات خوشایندی را در منزل ترتیب میدهد.

مراقبت مهلت

مراقبت مهلت همان مراقبت از استراحت صحیح (در دوران نقاهت بیماری یا مراقبت های بعد از عمل ) برای مدت زمان معیین است. این نوع از مراقبت به عزیزان شما اجازه می دهد تا با بهبودی و بازیابی استقلال خود ، ایمن زندگی کنند و مراقبت های بعد از عمل از قبیل فیزیوتراپی، تحرک و حمایت غذایی را در منزل خود دریافت نمایند.

مراقبت شبانه

مراقبت شبانه می تواند به شما کمک کند تا بدون نگرانی از سلامت عزیزانتان خواب آرام و راحتی داشته باشید. یک مراقب شبانه عزیز شما را برای خواب آماده می کند، در طول شب او را زیر نظر می گیرد و در مواردی مانند استفاده از توالت یا مصرف دارو به او کمک می کند که همین تفاوت در تعداد دفعات نیاز مددجو به کمک در طول شب، هزینه ی مراقبت شبانه را متغییر میسازد.

مراقبت از معلولیت

مراقبت از معلولیت صرفاً کمک عملی برای هر چیزی از کارهای روزمره مانند کارهای خانه و حمام کردن گرفته تا کمک به نیازهای پیچیده است. در حقیقت مراقبت از معلولیت طیف گسترده ای از خدمات ( از کمک به افراد با مشکلات یادگیری و جسمی گرفته تا افراد مبتلا به آسیب نخاعی ) را در برمیگیرد تا معلولین عزیزبا ارایه ی خدمات پرستاری توسط متخصصین با تجربه، با کمترین محدودیت زندگی خود را سپری نمایند

مراقبت ساعتی

مراقبت ساعتی زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که یک مراقب برای مقدار مشخصی از ساعات در روز نیاز ( برای اطمینان از درستی مصرف داروها ) به کمک دارد و با گیرنده مراقبت نمی ماند .هزینه ارائه خدمات پرستاری مراقبت ساعتی همانطور که از نام آن پیداست معمولا ساعتی است و گزینه ی خوبی برای افرادی است فقط به مقدار کمی مراقبت در روز نیاز دارند. البته در نظر داشته باشید که برای دوره های طولانی تر استفاده از یک مراقب روزانه یا تمام وقت مقرون بصرفه تر میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

7 + هفده =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست