تماس
021-66582923

استخدام پرستار سالمند آقا در منزل

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه

استخدام پرستار آقا سالمند در منزل برای سالمند سالم و بیمار

استخدام پرستار آقا سالمند - استخدام پرستار سالمند آقا در منزل

دورانی را که پس از 60 سالگی اتفاق می افتد و به آن دوران بازنشستگی نیز گفته میشود. به گفته جامعه شناسان دوران سالمندی یا همان دوران پس از60 سالگی جزو دوران زندگی افراد محسوب میشود که بر اساس آماری که از افراد جامعه گرفته شده است امید به زندگی در انسانها تا 80 سالگی ادامه دارد . در دوران سالمندی افراد با بهره ی جدیدی از زندگی روبرو میشوند که برای آنها تغییرو تحولات گسترده ای به همراه دارد.

در هر سنی از زندگی امکان دارد که بیماریهای گوناگونی سراغ انسانها بیاید ولی به دلیل اینکه دوران سالمندی دورانی حساس از زندگی قلمداد میشود بیماریهایی وجود دارد که مختص به دوران سالمندی میباشد.

نیاز سالمندان به مسائل عاطفی و احساسی در این دوران بسیار زیاد میباشد و لزوم محبت به افراد سالمند ضروری است.

وقتی که خانواده ها از وجود پر برکت این سالمندان بهره می گیرند ، دوست دارند که از سالمند عزیزشان آنجور که لیاقت و استحقاقش را دارد پرستاری و نگهداری کنند که سالمند عزیزشان همیشه خوب و سرحال و بشاش باشد.

در این وضعیت یک چالش بزرگ که برای خانواده ها وجود دارد این است که یا وقت کافی را برای پرستاری و نگهداری از سالمندشان را ندارند و یا انجام کارهای روزمره و یا تامین نیازهای سالمند برای والدین مقدور نمیباشد و یا علم درایت این کار را ندارند .

در چنین شرایطی که والدین تمایل به استخدام یک پرستار در منزل برای پرستاری و نگهداری از سالمندشان دارند . دفتر خدمات پرستاری در منزل آتیه پرستاران سلامت که با در اختیار گذاشتن پرستاران آقا و خانم برای سالمند عزیزتان، شما را از این دغ دغه ها راحت کرده و احساس آرامش را برای سالمندان عزیز و خانواده ها به ارمغان بیاوریم.

استخدام پرستار آقا سالمند در منزل یا گذاشتن سالمند در خانه سالمندان ؟

زمانی که یک سالمند به دلیل مشکلات جسمانی یا ذهنی دچار افسردگی میشود، وقتی که به خانه سالمندان یا مراکز نگهداری از سالمندان برده میشود تا حد زیادی امید به زندگی را از دست میدهد و این اجحافی است در حق سالمندی که روزی در بالای سرخانواده بوده و بار مسئولیتهای خانواده را بر عهده داشته است.

به دلیل یک نواخت بودن زندگی در خانه سالمندان از بین رفتن روحیه در زندگی سالمندان امر طبیعی می باشد. دلتنگی و دوری از بچه ها برای سالمندان امری سخت و طاقت فرسا بوده که باعث میشود که زندگی سالمندان دچار مخاطره های زیادی شود.

وقتی که شما اقدام به استخدام پرستار آقا سالمند در منزل برای نگهداری و پرستاری از سالمند عزیزتان میکنید باعث میشود که حال روحی و جسمی سالمند روزبه روز رو به خوبی و بهبودی پیش رود .

وقتی که سالمند در منزل خودش مورد پرستاری و مراقبت قرار میگیرد به دلیل اینکه فرزندان و خانواده ی او مرتب به او سر میزنند و جویای حالش میشوند باعث انگیزه و روحیه مضاعف در سالمند میشود.

از لحاظ هزینه نیز استخدام پرستار سالمند آقا در منزل مقرون به صرفه تر از مراکز نگهداری از سالمندان میباشد. در خانه سالمندان به دلیل هزینه های زیادی که برای تاسیس و ساخت این مراکز انجام شده به طبع هزینه ی نگهداری از سالمندان در این مراکز بالا میرود . همچنین وجود بیماریهای عفونی و ویروسی تهدیدی بوده برای سالمندان شما که وقتی در خانه مورد پرستاری و مراقبت قرار میگرد از گزند این عوامل به دور خواهد بود.

استخدام پرستار آقا سالمند و وظایف آن - استخدام پرستار سالمند آقا در منزل

استخدام پرستار آقا سالمند در منزل و وظایف پرستار:

پرستار آقای سالمند در منزل کارها و مسئولیت هایی را در قبال سالمند عهده دار است که باید این کارها را به طور دقیق و با کیفیت لازم انجام دهد و باعث شود در روند زندگی سالمند پیشرفت شگرفی پدید بیاید که در این میان هم رضایت سالمند را به همراه خواهد داشت و هم میتواند باعث شود که خانواده سالمند احساس خرسندی در قبال پرستاری از سالمندشان داشته باشند.

 • داشتن تجربه نگهداری از سالمند در منزل و مهارت لازم در مراقبت از سالمند
 • به وجود آوردن بستری امن و راحت برای سالمند که باعث میشود سالمند لحظات خوبی را با پرستار سالمندش سپری کند
 • تهیه و دادن غذا به سالمند اگر سالمند بیمار بود به وی کمک کند
 • دادن دارو در زمان دقیق و مشخص به سالمند
 • به حمام بردن سالمند و کمک کردن به وی در نظافت شخصی
 • انجام بازیهای سرگرم کننده با سالمند که میتواند در عملکرد روحی و ذهنی سالمند بسیار مفید باشد
 • برنامه ریزی برای بیرون بردن سالمند به پارک یا سینما البته باید با هماهنگی سالمند و والدین سالمند انجام شود
 • داشتن رابطه احساسی و صمیمی با سالمند و خانواده سالمند که باعث رضایت آنها از پرستار میشود
 • پرستار آقا سالمند در منزل باید دارای مدارک و گواهینامه های مورد نیاز از مراکز معتبر که زیر نظر وزازت بهداشت هستند باشد.

سالمندان مورد نیاز به خدمات پرستاری در منزل:

پرستاری و مراقبت از سالمند دارای شاخه ها ی مختلفی میباشد که بسته به شرایط سالمند متفاوت میباشد ، در ادامه شما را با چند نمونه از آنها آشنا میکنیم:

 • پرستاری و نگهداری از سالمندان آلزایمری و مشکلات ذهنی در منزل
 • مراقبت و پرستاری از سالمندانی که دچار مشکلات جسمی میباشند و یا قادر به حرکت نیستند
 • پرستاری از سالمند سالم. این سالمندان قادر به انجام دادن کارهای خود هستند و نیاز دارند که یک پرستار آقا سالمند به طور شبانه روزی در کنار آنها باشد
 • پرستاری و نگهداری از سالمندانی که دچار بیماری زخم بستر میباشند
 • پرستاری و نگهداری از سالمندانی که نیاز دارند یک پرستار آقا در طول ایامی خاص یا ساعات مختلفی از شبانه روز در کنارشان باشد مثلا برای رفتن به بیرون و فدم زدن با سالمند ، به پارک رفتن و قدم زدن با سالمند

روانشناسی برای سالمندان و استخدام روانشناس آقا برای سالمندان در منزل

استفاده از روانشناس برای افراد جامعه لازم میباشد زیرا در مقاطعی از زندگی افراد دچار چالش هایی میشوند که خود تخصص لازم را ندارند که از پس این مشکلات برآیند. در زندگی سالمند لزوم روانشناس آقا در منزل بسیار امری کاربردی و ضروری میباشد.

سالمندان با مشکلات ذهنی و فکری زیادی درگیر هستند که دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد و وقتی که یک روانشناش در کنارشان باشد میتواند به روند درست فکر کردن آنها کمک کند و باعث شود که افسردگی و اختلالات فکری در سالمندان از بین برود که این امر باعث میشود زندگی آنها از کیفیت بهتری برخوردار شده و در کنار خانواده به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × 5 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - استخدام پرستار سالمند آقا در منزل
فهرست