اعزام پرستار روزانه سالمند در منزل همچنین تمام وقت

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه

انجام کلیه ی خدمات پرستاری و مراقبتی از سالمندان توسط پرستار روزانه سالمند و همچنین پرستار شبانه روزی

پرستار روزانه سالمند

دوران سالمندی یکی از مراحل زندگی می باشد که در آن انسان ها معمولا تفکر خوشایندی نسبت به آن ندارند و بیشتر افراد در این سن معمولا دچار افسردگی می شوند . طی کردن مراحل سخت زندگی ، از دست دادن همسر ، از دست دادن دوست و بستگان نزدیک و در کنار آن کم توان شدن ، بسیار می تواند برای یک سالمند ناراحت کننده باشد . حال اطرافیان چه نقشی می توانند در بوجود آمدن روحیه و بشاش کردن این عزیزان داشته باشند .

در این مرحله از زندگی وقتی انسان ناتوان جسمی خود را نگاه کند احساس ناامیدی به او دست می دهد . نوع ارتباطی که اطرافیان با او دارند می تواند باعث بالا رفتن روحیه و بالا رفتن امید به زندگی این عزیزان می شود . همچنین رفتار یا ارتباط نامناسب نیز باعث پایین آمدن روحیه این عزیزان می شود . پس نقش پرستار سالمند در منزل و خانواده ها بسیار مهم می باشد .

نحوه ی ارتباط با سالمندان توسط پرستار روزانه سالمند و خانواده ها :

یک پرستار سالمند با توجه به علم و تجربه ای که دارد می تواند باعث ایجاد روحیه و امید دادن به سالمند باشد که در زیر نحوه ی ارتباط برقرار کردن با سالمند توسط یک پرستار روزانه سالمند را برای شما عزیزان شرح می دهیم . توصیه می شود خانواده ها و اطرافیان سالمندان نیز این مطالب را مطالعه کنند تا بتوانند به درستی با سالمند خود ارتباط برقرار نمایند .

1- ارتباط چهره به چهره :

ارتباط چهره به چهره بسیار موثر در روحیه دادن به سالمند می باشد . پرستاران به این نکته توجه داشته باشند که هر وقت خواستید با سالمند خود صحبت کنید و یا اینکه او با شما صحبت می کرد حتما سعی کنید به چشمای او نگاه کنید . این نوع صحبت چهره به چهره تاثیر بسزایی در بالا بردن روحیه سالمند دارد .

2- ایجاد حس اعتماد به نفس بالا در سالمندان :

برای سالمند خود ارزش قائل شوید تا اعتماد به نفس او بالا رود . مثلا با او صحبت کنید و از او بخواهید تجربیاتش از زندگی را برای شما بازگو کند و به نصیحت های او گوش نمایید . این گونه کارها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس سالمند می شود و دیگر احساس پوچی و بیهودگی نمی کند.

3- محبت کردن :

محبت کردن یکی از مهمترین کارهایی است که خانواده ها و پرستار سالمند در منزل باید به آن توجه لازم را داشته باشند . محبت کردن باعث می شود سالمند سرشار از انرژی شود و نیروی دوباره پیدا کند . سعی کنید به روشهای مختلف به سالمندان محبت کنید مانند بوسیدن آنها ، تولد گرفتن برای آنها و …

4- ورزش کردن :

ورزش کردن چه برای یک فرد جوان و چه برای یک فرد سالمند بسیار مفید می باشد و انسان را سرشار از انرژی می کند . سعی کنید سالمند خود را تشویق به ورزش کردن و انجام نرمشهای سبک کنید . اگر سالمند شما محدودیت حرکتی دارد پرستار یا خانواده باید یک برنامه ی ورزشی متناسب با شرایط سالمند تهیه نمایند.

5- طبیعت :

طبعیت به انسان ها انرژی می دهد و انسان از طریق طبیعت به خلقت پروردگار خود پی می برد . پرستار سالمند در منزل حتما برای گردش بردن سالمند به طبیعت باید برنامه ای اتخاذ نماید . باغبانی کردن سالمندان نیز بسیار موثر می باشد و باعث بالا رفتن روحیه این افراد می شود .

6- مراقبت از سالمندان آلزایمری :

پرستار سالمند یا خانواده ها در نظر داشته باشند که اگر سالمندشان از بیماری آلزایمری رنج می برد حتما باید توجه زیادی به این افراد داشته باشند. اگر یک مطلب را چندین بار تکرار کرد به او نخندید و نگذارید دیگران نیز به او بخندند مخصوصا بچه ها . همچنین داروهای این عزیزان را فراموش نکنید .

7- ملاقات کردن سالمندان

سرزدن به سالمندان واقعا باعث ایجاد روحیه و انرژی در این عزیزان می شود. سعی کنید هر روز به سالمند خود سر بزنید اگر هم واقعا بخاطر شرایط کاری نمی توانید هر روز سر بزنید لااقل با آنها تماس تلفنی داشته باشید .

8- نظر خواستن از سالمندان :

پرستاران سالمند و خانواده های این عزیزان سعی کنند در انجام کارهای مختلف از سالمند خود نظر بخواهند مانند خرید وسایل منزل ، درست کردن غذا و … . این کار باعث می شود که سالمند احساس بیهودگی نکند.

مقاطع زمانی خدمات پرستار روزانه سالمند

مقاطع زمانی خدمات پرستار روزانه سالمند در موسسه آتیه پرستاران سلامت :

انجام کلیه ی تزریقات ، انجام کلیه ی پانسمان ها ، انجام کلیه ی سونداژها ، کنترل سلامتی سالمند ، دادن گزارش سلامتی سالمند به پزشک مربوطه ، کنترل وضعیت فشار خون سالمند ، استحمام سالمند بیمار، غذا دادن به سالمند ، مراقبت و نگهداری از سالمند هنگام راه رفتن ، مراقبت از بیماران ام اسی ، مراقبت از بیماران سکته مغزی ، مراقبت از بیماران آلزایمری و … .

خدمات ارائه شده بوسیله پرستار روزانه سالمند:

 • مراقبت و پرستاری از سالمند بیمار
 • انجام کلیه ی امور منزل
 • انجام امور نظافت شخصی و منزل
 • ایجاد سرگرمی برای سالمند
 • درست کردن غذا برای سالمند
 • شستن لباس های سالمند

مراقبت از سالمند بیمار توسط پرستار روزانه سالمند

انجام کلیه ی تزریقات ، انجام کلیه ی پانسمان ها ، انجام کلیه ی سونداژها ، کنترل سلامتی سالمند ، دادن گزارش سلامتی سالمند به پزشک مربوطه ، کنترل وضعیت فشار خون سالمند ، استحمام سالمند بیمار، غذا دادن به سالمند ، مراقبت و نگهداری از سالمند هنگام راه رفتن ، مراقبت از بیماران ام اسی ، مراقبت از بیماران سکته مغزی ، مراقبت از بیماران آلزایمری و … .

انجام کلیه ی امور داخل و بیرون از منزل

 • نظافت منزل
 • آشپزی کردن
 • خرید منزل
 • انجام امور اداری سالمند
 • بردن سالمند به بیرون برای گردش

انجام امور نظافت شخصی سالمند

 • استحمام سالمند 
 • در صورت نیاز بردن سالمند به دستشویی
 • عوض کردن پوشک سالمند اگر سالمند پوشکی باشد 
 • گرفتن ناخن های دست و پای سالمند 
 • کوتاه کردن موی سر سالمند 
 • شستن لباس های سالمند

مراقبت از سالمندان پوشکی ، آلزایمری ، سکته مغزی و پارکینسونی

ساعت کاری پرستار روزانه سالمند:

معمولا ساعات کاری پرستار سالمند روزانه 8 ساعت کاری می باشد . اما ساعت کار در طی روز می تواند متغیر می باشد یعنی بعضی از پرستاران ساعت 8 شروع به کار می کنند تا 4 بعداز ظهر یا بعضی ها هستن که ساعت 10 صبح شروع به کار می کنند تا 6 بعداز ظهر .

هزینه پرستار روزانه سالمند در منزل:

هزینه های پرستار سالمند به صورت روزانه بستگی به شرایط سالمند و ساعت کاری دارد . مثلا سالمندی که بیمار است هزینه ی مراقبت و پرستاری از آن بیشتر است از سالمند سالم . یا سالمندانی هستند که درخواست پرستار سالمند روزانه در منزل به صورت هفته ای دو روز یا سه روز را خواستار هستند . اما در کل حداقل قیمت پرستار روزانه در ماه از  یک میلیون  تومن شروع می شود تا 5 میلیون  به بالا می باشد .

برای اطلاع دقیق و کامل از هزینه های پرستار روزانه سالمند با کارشناسان ما تماس بگیرید.

موسسه پرستاری آتیه پرستاران سلامت
, , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × 5 =

فهرست