تماس
021-66582923

اعزام پرستار روزانه سالمند در منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
اعزام پرستار روزانه سالمند در منزل

پرستار روزانه سالمند یکی دیگر از خدماتی می باشد که موسسه آتیه پرستاران سلامت به خانواده هایی که دارای سالمند هستند، ارائه می دهد.دوران سالمندی یکی از مراحل زندگی می باشد که در آن انسان ها معمولا تفکر خوشایندی نسبت به آن ندارند و بیشتر افراد در این سن معمولا دچار افسردگی می شوند .

طی کردن مراحل سخت زندگی ، از دست دادن همسر ، از دست دادن دوست و بستگان نزدیک و در کنار آن کم توان شدن ، بسیار می تواند برای یک سالمند ناراحت کننده باشد . حال اطرافیان چه نقشی می توانند در بوجود آمدن روحیه و بشاش کردن این عزیزان داشته باشند .

در این مرحله از زندگی وقتی انسان ناتوان جسمی خود را نگاه کند احساس نا امیدی به او دست می دهد . نوع ارتباطی که اطرافیان با او دارند می تواند باعث بالا رفتن روحیه و بالا رفتن امید به زندگی این عزیزان می شود . همچنین رفتار یا ارتباط نامناسب نیز باعث پایین آمدن روحیه این عزیزان می شود . پس نقش پرستار منزل و خانواده ها بسیار مهم می باشد.

پرستار روزانه سالمند

بسیاری از خانواده ها هستند که به دنبال خدمات پرستاری به صورت روزانه برای سالمند خود می باشند. این پرستاران دارای ساعت کاری مشخص در طول روز می باشند معمولا ساعات کاری پرستار روزانه سالمند روزانه 8 ساعت کاری می باشد اما ساعت کار در طی روز می تواند متغیر می باشد یعنی بعضی از پرستاران ساعت 8 شروع به کار می کنند تا 4 بعد از ظهر یا بعضی ها هستن که ساعت 10 صبح شروع به کار می کنند تا 6 بعداز ظهر .

خدماتی که این پرستاران برای سالمند شما ارائه می دهد شامل:

 • انجام کلیه ی تزریقات
 • انجام کلیه ی پانسمان ها
 • کنترل سلامتی سالمند
 • دادن گزارش سلامتی سالمند به پزشک مربوطه
 • کنترل وضعیت فشار خون سالمند
 • استحمام سالمند
 • غذا دادن به سالمند
 • مراقبت و نگهداری از سالمند هنگام راه رفتن
 • مراقبت از بیماران ام اسی
 • مراقبت از بیماران سکته مغزی
 • مراقبت از بیماران آلزایمری و … .

قیمت پرستار سالمند روزانه

هزینه های پرستار روزانه سالمند به صورت روزانه بستگی به شرایط سالمند دارد . مثلا سالمندی که بیمار است هزینه ی مراقبت و پرستاری از آن بیشتر است از سالمند سالم می باشد. اگر به دنبال قیمت دقیق خدمات روزانه برای سالمند هستید می توانید با کارشناسان آتیه پرستاران سلامت تماس گرفته تا از این قیمت ها اطلاع کامل کسب نمایید.

یک پرستار روزانه سالمند که در موسسه آتیه پرستاران سلامت خدمات رسانی می کند با توجه به علم و تجربه ای که دارد می تواند باعث ایجاد روحیه و امید دادن به سالمند باشد که در زیر نحوه ی ارتباط برقرار کردن با سالمند توسط یک پرستار روزانه سالمند را برای شما عزیزان شرح می دهیم . توصیه می شود خانواده ها و اطرافیان سالمندان نیز این مطالب را مطالعه کنند تا بتوانند به درستی با سالمند خود ارتباط برقرار نمایند .

1- ارتباط چهره به چهره :

ارتباط چهره به چهره بسیار موثر در روحیه دادن به سالمند می باشد . پرستاران به این نکته توجه داشته باشند که هر وقت خواستید با سالمند خود صحبت کنید و یا اینکه او با شما صحبت می کرد حتما سعی کنید به چشمای او نگاه کنید . این نوع صحبت چهره به چهره تاثیر بسزایی در بالا بردن روحیه سالمند دارد .

2- ایجاد حس اعتماد به نفس بالا در سالمندان :

برای سالمند خود ارزش قائل شوید تا اعتماد به نفس او بالا رود . مثلا با او صحبت کنید و از او بخواهید تجربیاتش از زندگی را برای شما بازگو کند و به نصیحت های او گوش نمایید . این گونه کارها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس سالمند می شود و دیگر احساس پوچی و بیهودگی نمی کند.

3- محبت کردن :

محبت کردن یکی از مهمترین کارهایی است که خانواده ها و پرستار سالمند در منزل باید به آن توجه لازم را داشته باشند . محبت کردن باعث می شود سالمند سرشار از انرژی شود و نیروی دوباره پیدا کند . سعی کنید به روشهای مختلف به سالمندان محبت کنید مانند بوسیدن آنها ، تولد گرفتن برای آنها و …

4- ورزش کردن :

ورزش کردن چه برای یک فرد جوان و چه برای یک فرد سالمند بسیار مفید می باشد و انسان را سرشار از انرژی می کند . سعی کنید سالمند خود را تشویق به ورزش کردن و انجام نرمشهای سبک کنید . اگر سالمند شما محدودیت حرکتی دارد پرستار یا خانواده باید یک برنامه ی ورزشی متناسب با شرایط سالمند تهیه نمایند.

طبعیت به انسان ها انرژی می دهد و انسان از طریق طبیعت به خلقت پروردگار خود پی می برد . پرستار سالمند در منزل حتما برای گردش بردن سالمند به طبیعت باید برنامه ای اتخاذ نماید . باغبانی کردن سالمندان نیز بسیار موثر می باشد و باعث بالا رفتن روحیه این افراد می شود .

6- مراقبت از سالمندان آلزایمری :

پرستار سالمند آزایمری یا خانواده ها در نظر داشته باشند که اگر سالمندشان از بیماری آلزایمری رنج می برد حتما باید توجه زیادی به این افراد داشته باشند. اگر یک مطلب را چندین بار تکرار کرد به او نخندید و نگذارید دیگران نیز به او بخندند مخصوصا بچه ها . همچنین داروهای این عزیزان را فراموش نکنید .

7- ملاقات کردن سالمندان

سرزدن به سالمندان واقعا باعث ایجاد روحیه و انرژی در این عزیزان می شود. سعی کنید هر روز به سالمند خود سر بزنید اگر هم واقعا بخاطر شرایط کاری نمی توانید هر روز سر بزنید لااقل با آنها تماس تلفنی داشته باشید .

8- نظر خواستن از سالمندان :

پرستاران سالمند و خانواده های این عزیزان سعی کنند در انجام کارهای مختلف از سالمند خود نظر بخواهند مانند خرید وسایل منزل ، درست کردن غذا و … . این کار باعث می شود که سالمند احساس بیهودگی نکند.

, , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × 5 =

فهرست