تماس
021-66582923
انجام امور پرستاری در منزل

مرکز انجام امور پرستاری در منزل تهران

انجام امور پرستاری در منزل توانسته زندگی را برای افراد نیازمند به مراقبت را شیرین تر نماید. افراد نیازمند با دریافت خدمات پرستاری می توانند بدون مشکل زندگی روزمره خود را به جلو پیش ببرند. این خدمات پرستاری در منزل می تواند برای سالمندان ، کودکان و بیماران باشد.

انجام امور پرستاری

انجام امور پرستاری شامل شاخه های گسترده ای از فعالیت های درمانی می باشد. این امور پرستاری را می توان به دو دسته تقسیم نمود. یکی اموری که در خارج از خانه فعالیت خود را انجام می دهد و دیگری اموری که در داخل منزل خدمات خود را انجام می دهد. خدماتی که در بیرون منزل ارائه می شود معمولا در بیمارستان ها و خانه سالمندان ارائه می شود. در ادامه به انجام امور پرستاری در منزل می پردازیم.

انجام امور پرستاری در منزل

امروزه زنان برخلافه گذشته که اکثرا خانه نشین بودند، همپای مردان در جامعه به تحصیل و اشتغال می پردازند که این موضوع اگر چه به علت بالا بردن قدرت مالی خانواده و افزایش سطح سواد و فرهنگی جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است، اما مشکلاتی را هم به دنبال دارد. زیرا والدین به علت وقت و انرژی زیادی که صرف کار کردن می کند، پس از بازگشت به خانه نیاز به استراحت و تجدید قوا دارد و نمی تواند به طور همزمان علاوه بر فعالیت در خارج از منزل، به انجام امور پرستاری در منزل نیز بپردازند.

حال اگر والدین برای حفظ امنیت و جلوگیری از ابتلا به بیماری ،دوست نداشته باشند فرزندانشان از محیط خانه دور شوند و یا به علت مشغله های فراوان توانایی بردن و آوردن آنها را به مهد و یا رسیدگی به بیماریشان در بیمارستان را نداشته باشند، عملا نظم زندگی‌شان مختل شده و دوچار مشکل میشوند.

اما نگران نباشید استفاده از این اماکن تنها راه حل های ممکن نیستند زیرا امروزه افرادی تحت عنوان پرستار در سطوح مختلف کودک، بیمار و سالمند به صورت تخصصی در منازل فعالیت می کنند که چون برای این کار آموزش دیده اند در این حیطه بسیار حرفه ای عمل می کنند و می توانند با خدماتشان در هر مقطع زمانی که لازم باشد آرامش، نظم و رفاه بیشتری را به زندگی خانواده‌ها تزریق کنند. بهتر است اگر شما هم با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنید در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین راه انتخاب یک فرد برای انجام امور پرستاری در منزل

نکته حائز اهمیت در انجام امور پرستاری در منزل و دریافت این خدمات این است که شخصی که این وظیفه را برعهده می گیرد کاملاً قابل اعتماد باشد تا بتوانید در ساعاتی که در منزل حضور ندارید، نسبت به عزیزانتان دغدغه ای نداشته باشید و در رابطه با امنیت و رسیدگی کامل به احتیاجاتشان آسوده خاطر باشید.

تجربه نشان داده که بهترین گزینه برای انجام این امور مراجعه به موسسات معتبر پرستاری در منزل که دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان هستند میباشد زیرا این تاییدیه ها خود گواه بکارگیری تیمی مجرب با تحصیلات مرتبط و پرسنلی متعهد و با اخلاق در این مراکز است که با پشتیبانی و خدماتی که به صورت ۲۴ ساعته ارائه می‌دهند این امکان را در اختیار خانواده‌ها قرار می دهند که در صورت نیاز حتی به صورت شبانه‌روزی از کمک آنها بهره ببرندیا در صورت نارضایتی نیروی خود را در اسرع وقت با نیروی مجربتر جایگزین کنند.

یکی از مجموعه های توانمند در این زمینه مرکز آتیه پرستاران سلامت می باشد که با مشاوره رایگانی که در برنامه ی کاری خود قرار داده به خانواده ها کمک می کند تا پکیجی را تهیه کنند که علاوه بر رفع تمام احتیاجاتشان متناسب با توان مالیشان نیز باشد ،زیرا هدف اصلی این مرکز و پرسنل متبحرش ،ایجاد رفاه ، آرامش و شادی بیشتر در زندگی افرادی که به کمک احتیاج دارند و خانواده ی آنهاست تا هردو از سطح کیفی بالاتری در زندگیشان برخوردار باشند.

انجام امور پرستاری در منزل برای کودکان - مرکز انجام امور پرستاری در منزل تهران

انجام امور پرستاری در تهران

انجام امور پرستاری در منزل در تهران باعث شده شرکت های زیادی در انجام این خدمات به رقابت با هم بپردازند. یکی از این شرکت ها آتیه پرستاران سلامت می باشد که توانسته با امور پرستاری خود از سالمندان ، کودکان و بیماران عزیز حمایت نمایند که در زیر به تک تک این امور اشاره کرده ایم.

1- انجام امور پرستاری در منزل برای کودکان

یکی از بزرگترین دغدغه های والدین شاغل، ناتوانی از بابت رسیدگی دقیق و اصولی به فرزندانشان است حال اینکه اگر برای این امر از پرستاران کودک در منزل کمک بگیرند تمام نگرانیهایشان خاتمه می یابد. زیرا این پرستاران به خوبی به تمام نیازها و توانایی های متفاوت کودکان در هر دوره ی سنی اعم از شیرخوارگی یا بزرگتر واقفند و به طور روزانه مانند یک مادر مهربان به تمامی امور تغذیه ای، رفاهی و بهداشتی که یک کودک برای حفظ سلامتی و رشد بهتر جسم و روحش به آن نیاز دارد، رسیدگی می‌کنند.

همچنین با اختصاص دادن ساعاتی از روز به بازی های مهیج و فکری علاوه بر ایجاد محیطی شاد در خانه، مهارت ها و دانستنیهای کودک را نیز پرورش داده و زمینه‌ای فراهم می‌سازند که با ایجاد دلبستگی بین طرفین کودک در نبود والدینش دوچار اضطراب و اختلالات روحی نشده و از پرستارش نیز حرف شنوی داشته باشد.

همچنین پرستاران کودک خود را موظف می‌دانند که به طور روزانه گزارشی از فعالیتهایی که با کودک در منزل انجام میدهند، در اختیار والدین قرار دهند تا آنها در جریان شیوه تربیتی و آموزشی فرزند خود قرار بگیرند و از بابت تامین خواسته های جسمی و روحی او اطمینان حاصل کنند.

2- انجام امور پرستاری در منزل برای سالمندان

انجام امور پرستاری در منزل برای افراد مسن در خانه یکی از واجبات در هر خانواده می باشد. از آنجایی که افراد در دوران سالخوردگی از لحاظ روحی حساس شکننده و وابسته به محبت فرزندانشان هستند، هر چقدر هم که ناتوان و نیازمند به کمک باشند تمایل به ترک خانه برای رفتن به سرای سالمندان را ندارند و ممکن است در اثر این اقدام، به بیماریهای روحی متعددی دچار شوند.

بهتر است در این دوران، فرزندانشان برای حمایت عاطفی و ایجاد استقلال در آنها با استخدام پرستار سالمند به آنها کمک کنند زیرا اینگونه علاوه بر اینکه میتوانند به زندگی شخصی خود بپردازند، والدینشان نیز همواره از مصاحبت فردی مهربان و دلسوز بهره‌مند هستند که میتوانند به همراه او به کارهای مورد علاقه خود اعم از تماشای سریال، بافتنی کردن، حل جدول و بیان خاطرات گذشته بپردازند و برخلاف رفتن به خانه ی سالمندان، همچنان ارتباطشان را با همسایگان و دوستان مورد علاقه شان حفظ کنند که این موضوع تاثیر بسزایی در تقویت روحیه، اعتماد به نفس و امید به زندگی در آنها خواهد داشت.

همچنین پرستار سالمند موظف است در انجام تمام امور مربوط به بهداشت سالمندان به انها یاری رساند تا از ابتلایشان به بیماری های پوستی و عفونتی جلوگیری کرده و با تهیه ی غذاهای متنوع و سرشار از سبزیجات تازه که ترجیحاً کم نمک و کم چرب و متناسب با رژیم غذایشان باشد سطح سلامتیشان را ارتقا ببخشد و در صورت بیماری ، در راستای درمانشان به صورت ۲۴ ساعته به رسیدگی و مراقبت از انها بپردازد.

3- انجام امور پرستاری در منزل برای بیماران

اکثرا بیماران و خانواده هایشان ترجیح می دهند به جای رفت و آمد به بیمارستان، پس از تایید پزشک ادامه روند درمانی خود را در منزل طی کنند ،زیرا اگر محیط آلوده ،شلوغ ، دلگیر و غم انگیز آن که مملو از بیماران در حال رنج است را فاکتور بگیریم، به علت تعداد زیاد مراجعه کنندگان و تعداد محدود پرستاران، آنطور که باید و شاید شرایط رسیدگی به بیماری در این مکانها وجود ندارد.

اما وقتی بیمار به صورت اختصاصی در منزل تحت مراقبت پرستاری با تجربه قرار می‌گیرد که در این زمینه از تخصص بالایی هم برخوردار است و میداند در هر شرایطی باید به سرعت چه واکنشی نشان دهد، مسلما روند بهبودی سریعتری خواهد داشت زیرا علاوه بر احساس راحتی در خانه و در کنار خانواده ی خود، میتواند ازغذاهای سالم و مقوی خانگی که باب ذایقه و متناسب با نوع بیماری اش تدارک دیده شده استفاده کند و به طور روزانه به استحمام و امور سرگرم کننده مورد علاقه خود بپردازد و در کنار آن ، بدون خروج از منزل تمام اقدامات درمانی اعم از تزریقات، کشیدن بخیه، بررسی علائم حیاتیش، پانسمان و سوند گذاری و هرآنچه را که درمانش به آنها وابسته است را دریافت کند.

4- انجام امور پرستاری و امور منزل

انجام امور پرستاری در منزل شامل امور منزل ، نظافت و آشپزی نیز می باشد. از آنجایی که وجود نظم و ترتیب و تمیزی محیط خانه تاثیر زیادی بر اعصاب و روان و ارامش اعضای خانواد دارد، بهتر است در صورتی که مادر خانواده توانایی رسیدگی به این امور را ندارد از کمک پرستاری در این زمینه بهره ببرد تا با خیالی آسوده وظیفه ی خرید، پخت و پز، رسیدگی به نظافت و سر و سامان دادن اوضاع خانه در کل امور منزل را به او بسپارد تا اعضای خانواده پس از فراغت از مشغله هایشان از محیطی پاکیزه ومطبوع و غذایی گرم برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

10 + 13 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - مرکز انجام امور پرستاری در منزل تهران
فهرست