تماس
021-66582923

انرژی درمانی در زمان‌ های گذشته با تعابیری مانند طب حاشیه شناخته می‌ شد اما امروزه از آن به عنوان یک طب جایگزین یاد می‌ شود. انرژی درمانی یک روش درمانی محسوب می‌ شود که در هنگام بروز بیماری‌ های مختلف می‌ توان از آن به جای درمان‌ های پزشکی استفاده کرد که بعضی به آن اعتقاد ندارند و از نظر بسیاری از افراد خیلی موثر و کارآمد محسوب می‌ شود.

لازم است بدانید این روش روی روح و روان می‌ تواند تاثیر گذار باشد اما بیماری‌ های جسمی را نمی‌ تواند درمان کند. ما در این مقاله که توسط کارشناسان آتیه پرستاران سلامت تهیه و تنظیم شده است است قصد داریم شما را بیشتر با این روش آشنا کنیم . با ما همراه باشید .

انواع مختلف انرژی درمانی به شرح زیر می باشد :

1- درمان بیماری از طریق صوت :

یکی از انواع انرژی درمانی برای بیماری استفاده از صدا می باشد در این روش از صدا هایی که از قبل ضبط شده است را استفاده می‌ کنند و این صدا را با دو فرکانس متفاوت درون گوش بیمار بخش می‌ کنند تا بیمار بتواند تمرکز لازم را روی شنیدن آن‌ ها بکند و به یک آرامش نسبی و خوب برسد این روش تاثیر به سزایی در بالا رفتن کیفیت خلق و خوی شخص می کند و باعث ایجاد یک خواب با کیفیت در آن ها می‌ شود و سطح استرس را از آن ها دور می کند.

2- درمان بیماری از طریق مغناطیس :

استفاده از امواج مغناطیسی در علم پزشکی بسیار کاربرد دارد و در زمینه ی ام آر آی ، لیزر و اشعه مادون قرمز استفاده می‌ شود انرژی مغناطیسی در انرژی درمانی به این‌ گونه نیست و از دارو های جایگزین نشات گرفته است. هستند افرادی که سمت درمان از طریق امواج مغناطیسی می روند اما نمی‌‌توان با قطعیت اعلام کرد که اثرات آن مثبت باشد.

3- درمان بیماری از طریق پخش موسیقی :

یکی از راه‌‌ های درمانی انرژی درمانی موسیقی درمانی می باشد که بسیار با کاربرد می باشد به خصوص برای افرادی که به بیماری سرطان مبتلا شدند با به کار گیری آن می‌ تواند روحیه از دست رفته خود را برگرداند و این خود از پیشرفت بیماری آن ها جلوگیری می نماید مواردی که در موسیقی درمانی مورد استفاده می باشد شامل نواختن ساز ، گوش دادن به موسیقی و یا نوشتن آهنگ می باشد که بسیاری از افرادی که وظیفه ی نگهداری از بیمار در منزل را دارند از این روش استفاده می کنند.

4- استفاده از حسه لامسه :

شخصی که انرژی درمانی (Energy Healing) انجام می‌ دهد می‌ تواند از طریق لمس کردن فرد بیمار را درمان کند که با آن لمس درمانی گفته می‌ شود البته این روش به طور کامل تایید نشده است اما مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته است .

( توصیه می شود مقاله موسیقی درمانی در سالمندان را مطالعه نمایید )

درمان بیماری با انرژی درمانی

5- انرژی درمانی و شفای معنوی :

در این روش فرد انرژی درمان با استفاده از معنویات شفا بخش از راه دور انرژی های مضر را از بدن افراد دور می‌‌کند و انرژی مثبت وارد بدن می‌ کند.

6- چاکرا درمانی در چهار چوب انرژی درمانی :

یکی دیگر از زیر شاخه‌ های این روش تمرکز روی چاکرا های بدن می باشد این چاکراها اگر تعادل خود را از دست بدهند انسان را دچار بیماری می کند یک انرژی درمان با استفاده از روغن های مخصوص ، سنگ و یا کریستال درمان خود را آغاز می‌ کند و باعث آرام شدن فرد بیمار می‌ شود .

7- انرژی درمانی از طریق روش‌ ریگی:

از زیر مجموعه‌ های بسیار مهم این روش را می توان به روش ریکی اشاره کرد که به صورت تلفیق با روش های معنوی و لمس درمانی صورت می‌ گیرد انرژی درمان با کف دست های خود که دارای یک انرژی کیهانی باشد بیمار خود را درمان می‌ کند این روش دارای آمار بالایی از رضایت بیماران می باشد .

8- روش پولاریتی :

افرادی که به انرژی درمانی اعتقاد دارند مثبت می بر این باورند که پایین تنه انسان دارای امواج منفی و بالاتنه دارای امواج مثبت می باشد بنابراین با روش پولاریتی یک متخصص انرژی درمان انرژی را در بدن متعادل می کند و باعث بهبودی شخصی بیمار می گردد .

موارد کاربرد انرژی درمانی چیست :

انرژی درمانی برای کاهش درد های دوران قاعدگی ، درد های عصبی ، سر درد های میگرنی و سرطان بسیار کاربرد دارد و می تواند شخص را آرام کند و بیماری های افسردگی و کم خوابی را در افراد نیز درمان می نماید.

حس افراد در زمان انرژی درمانی چگونه می باشد ؟

افرادی که انرژی درمانی را دریافت می‌ کنند در زمان انجام آن یک حس مور مور شدن در بدن خود احساس می‌ کنند و از درون بدن آن ها گرم و یا سر می گردد لازم به ذکر است بدانید انرژی بیشتر در خانم ها جذب می‌ شود اما اگر این احساس ها را نداشتید نگران نباشید زیرا بدون حس کردن آن ها باز هم قدرت و انرژی لازم وارد بدن شما شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفت + 13 =

فهرست