تماس
021-66582923

بهترین مرکز پرستاری کودک در تهران

پرستار کودک, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
پرستاری کودک در تهران منزل - بهترین مرکز پرستاری کودک در تهران

انجام خدمات مراقبت و نگهداری از کودکان در بهترین مرکز پرستاری کودک با بیش از چندین دهه سابقه . این موسسه با پرستاران مجرب و حرفه ای توانسته خدمات ارزشمندی را به خانواده های محترم ارائه دهد. در ادامه بیشتر با این خدمات آشنا می شوید . با ما همراه شوید.

پرستاری کودک در تهران یکی از مشکل ترین شغل ها می باشد که در بین مردم وجود دارد. با تغییرات و روشهای سبک زندگی و بودن مشغله های کاری مخصوصا در جامعه ی شهرنشینی ، امروزبسیاری از والدنی برای مراقبت و نگهداری از کودکانشان در موافعی که در منزل نیستند ، از پرستار کودک استفاده می کنند . معمولا انتخاب پرستار کودک بسته به شرایط خانواده ها و کودکان متفاوت می باشد . در ادامه با آتیه پرستاران سلامت شرایط داشتن یک پرستار کودک خوب را برای شما شرح می دهیم . با ما همراه باشید.

چرا به یک مراقب برای پرستاری کودک نیاز داریم :

بهترین پرستار برای کودک به طبع، خود مادران می باشند . اما امروزه به دلیل شرایط زندگی و همچنین مشغله های کاری والدین ، مادران در مواقعی نیاز دارند پرستار کودک خوب برای فرزندشان انتخاب کنند . اما در مواقعی بنا بر شرایط مادر ، پرستار کودک می تواند در دوران بارداری نیز از مادر مراقبت و پرستاری کند .

اگر به دنبال پرستار کودک هستید این را در نظر بگیرید که احتمال دارد کودک شما در کنار پرستار احساس غریبگی کند و از پرستار بترسد اما نگران نباشید چون به مرور زمان به پرستار عادت کرده و او را دوست خواهد داشت .

نکات مهم قبل از استخدام یک پرستار در بهترین مرکز پرستاری کودک

والدین نباید در انتخاب یک مراقبت برای پرستاری کودک عجله کنند . در زیر به نکات مهمی قبل از استخدام پرستار منزل اشاره شده است که توصیه می شود حتما مطالعه نمایید. این نکات شامل :

 • سن پرستار و میزان توانایی صحبت کردن پرستار با کودک را در نظر داشته باشند.
 • انتظاراتی را که از پرستار دارید حتما در جلسه ی حضوری بازگو نمایید .
 • رفتارهای تربیتی پرستار و والدین در خصوصی کودک باید با هم همخوانی داشته باشند.
 • والدین و پرستار باید رابطه ی خوبی با هم داشته باشند اما هر دو باید حدود و مرزها را رعایت نمایند .

نکته : والدین وقتی حضوری با پرستار ملاقات می کنند سعی کنند کلیه سوالات و انتظاراتی را که از پرستار دارند را به او بگویند تا در ادامه برنامه ها به خوبی پیش رود .

خصوصیات پرستاران در بهترین مرکز پرستاری کودک

خدمات ما به کودکان شما در موسسه آتیه پرستاران سلامت با دیگر شرکت ها متفاوت می باشد. در موسسه ما پرستاران دارای خصوصیات مثبتی می باشند که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

1- برقراری ارتباط دو طرفه :

همیشه سعی کنید با کودکان خوب صحبت کرده و خوب به صحبت های آنها گوش کنید . پرستار و مادر باید به این نکته توجه خاصی داشته باشد که این حرکت باعث می شود که کودک شما اعتماد به نفس بالایی بدست بیاورد و احساس امنیت و احترام در بین اطرافیان خود داشته باشد .

2- ادراک :

پرستاران و مادران حتما باید این را بدانند که درک مسائل برای بزرگسالان بسیار راحت تر از درک مسائل بوسیله ی کودک می باشد . اگر کودک از شما سوالی می پرسد حتما با محبت و احترام به آن جواب دهید حتی اگر سوالات آنها مسخره آمیز باشد .

3- لذت بردن از اینکه با کودک هستید.

یکی دیگر از نکات مهم در پرستاری کودک در تهران عشق ورزیدن به کودکان است . پرستار کودک اوقاتی که در کنار کودک است باید لذت ببرد و همچنین باید کاری کند که کودک نیز از اینکه در کنار اوست لذت برده و خوشایند باشد . این ارتباط خوشایند دوطرفه باعث ایجاد اعتماد به نفس و افزایش روحیه کودک می شود .

4- قوانین را شفاف ، پایدار و معتبر کنید .

سعی کنید قوانینی را برای کودک در نظر بگیرید . قوانینی که برای کودک قابل درک باشد . همچنین این قوانین باید منصفانه باشد و متناسب سن کودکان باشد. مانند این که کودک شبها زودتر باید بخوابد اما این قوانین در روزهایی که تعطیل است می تواند متغیر باشد .

5- به کودک اجازه دهید که صحبت کند :

مادران و یا پرستار در منزل که از کودک مراقبت می کند باید این را مد نظر داشته باشد که همیشه به کودک اجازه دهد تا حرفهای خود را بزند و صحبت کند . مسخره کردن ، فریاد زدن ، قطع کردن صحبت کودک وحتی تهدید به کتک زدن باعث می شود که کودک گوشه گیر شده و در طول دوران زندگی از برقراری ارتباط با دیگران بترسد .

حتی اگر کودک شلوغ کرد و یا خرابکاری انجام داد حتما به او اجازه دهید تا در مورد کارش صحبت کند و حرف بزند.

6- عصبانی نشوید :

مادریار یا پرستار کودک باید سعی کند که انتقاد گر ، عصبانی یا ناراحت از صحبت های کودکان نشود . چون وقتی شما با عصبانیت و ناراحتی به کودک پاسخ می دهید باعث می شود که کودک بترسد و نتواند آزادانه حرف خود را بزند و این ملکه ی ذهن او می شود و احتمال دارد تا آخر عمر همراه کودک شما باشد .

خدمات پرستاری کودک در تهران - بهترین مرکز پرستاری کودک در تهران

خدمات و وظایفی که یک مراقب کودک در بهترین مرکز پرستاری کودک برعهده دارد :

وقتی که یک مراقب در بهترین مرکز پرستاری کودک استخدام می کنید انتظار دارید که پرستار کودک مثل یک مادر دلسوز از کودک شما مراقبت و نگهداری کند تا شما بتوانید بدون داشتن استرس و دلواپسی به کارهای روزمره ی خود رسیدگی کنید پس حتما باید نسبت به وظایف کودک آگاهی کامل داشته باید. این وظایف و رسیدگی ها از طرف پرستار کودک به شرح زیر می باشد .

 • حفظ کردن امنیت کودک در منزل
 • دادن غذا به کودک در سروقت و زمانی که گرسنه است
 • بازی کردن با کودک البته بازیهایی که مطابق سن کودک باشد .
 • دستشویی بردن کودکی که نمی تواند خود به تنهایی این کار را انجام دهد .
 • شستن لباسهای کثیف کودک
 • رعایت بهداشت و نظافت شخصی کودک (Personal hygiene of the child)
 • بازیهای فکری که می تواند باعث پویا شدن فکر کودک شود.
 • اگر کودک شما در سنینی است که پوشک می شود پرستار باید پوشک او را عوض کند.
 • دادن خوراکیهای مقوی در طول روز به کودک مانند میوه ، شیر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه + 15 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - بهترین مرکز پرستاری کودک در تهران
فهرست