تماس
021-66582923

مشخصات تشک مناسب برای سالمندان

پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه

بالا رفتن سن در دوران میان سالی و کاهش یافتن توانایی ها و قوت جسمانی ایجاب میکند شرایط و وضعیت مناسبی را برای خواب سالمند به وجود بیاوریم. یکی از الزامات خواب خوب و با کیفیت برای آنها انتخاب یک تشک مناسب برای سالمندان می باشد که باید قبل از هر چیزی در الویت برای این افراد قرار بگیرد.

تهیه یک تشک مناسب برای سالمندان چه مزیتی دارد؟

انتخاب کردن یک تشک مناسب برای سالمندان بسیار حائز اهمیت تلقی شده است زیرا در این دوران افراد سالمند از درد های مفصلی، دردهای ناحیه لگن و کمر رنج می برند که باید تشک مناسب با وضعیت بدنی خود انتخاب نمایند. این که عده ای بگویند این تشک یکی از بهترین تشک های مورد علاقه افراد می باشد به تنهایی برای سایرین کفایت نمیکند زیرا احتمال دارد این تشک که مورد تاییدیه یک سری از افراد می باشد برای سالمندان با عارضه کمر درد یا درد های مفصلی اصلا مناسب نباشد شاید این افراد به یک تشک خاص مانند تشک لاتکس، تشک طبی و یا حتی تشک های خنک کننده ژل دار نیازمند باشند بنابراین راحتی افراد سالمند هنگام انتخاب یک تشک بسیار مهم می باشد.

یک تشک مناسب برای سالمندان دارای چه مشخصه هایی است؟

  • یک تشک مناسب برای سالمندان باید دارای سطح صاف و مقاوم باشد به این منظور که زمانی که فرد سالمند روی تشک میخوابد ناحیه قسمت باسن روی تشک حالت فرو رفتگی پیدا نکند در این صورت ستون فقرات سالمند در یک سطح صاف قرار نخواهد گرفت و منجربه درد کمر در آنها می شود.
  • یک تشک مناسب برای سالمندان باید فشاری روی بدن سالمند ایجاد نکند و راحت باشد برخی از تشک ها یک فشار نا متعادل و زیادی روی بدن فرد ایجاد می کنند و باعث می شوند درد بیشتری روی بدن سالمندان عارض شود.
  • میزان سفتی و نرمی تشک از مهم ترین الزامات یک خواب خوب می باشد که سفتی یا نرمی آن به علاقه و راحتی فرد سالمند بستگی دارد بعضی از سالمندان تمایل دارند روی یک تشک سفت بخوابند این افراد معمولا اضافه وزن دارند و روی همچین تشکی احساس راحتی می کنند و گاهی از سالمندان روی تشک نرم حس بهتری دارند که معمولا سالمندان لاغر روی آن حس راحت تری دارند.
  • یک تشک مناسب برای سالمندان باید به گونه ای باشد که میزان حرارت و دمای آن با خوابیدن روی آن تغییری نکند بعضی از افراد سالمندان برای درمان شرایط جسمانی و روحی خود نیاز مند تشک های خاصی هستند زیرا بدن آنها با توجه به مشکلی که دارند ممکن است حرارات دمای بدن آنها را بالا ببرد و به یک تشک خنک کننده نیاز داشته باشند و همجنین بعضی از سالمندان نیاز دارند از تشک هایی برای خواب خود استفاده کنند که مموری فوم داشته باشد و حرارت بدن آنها را افزایش دهد پس نتیجه می گیریم هر فردی با تناسب شرایط جسمی خودش باید تشک مناسب خود را تهیه نماید.
  • یک تشک مناسب برای سالمندان باید بدون سر و صدا باشد به این صورت که تشک های فنردار با جابه جایی فرد سالمند باعث ایجاد صدا میشوند که می تواند فرد سالمند را از خواب بیدار کند و او را دچار بی خوابی نماید توصیه می شود از تشک های لاتکس و مموری فوم که صدای کمتری دارند برای سالمندان استفاده نمایید.
  • از دیگر مشخصه های یک تشک مناسب برای سالمندان این است که تشک با جا به جایی و حرکت فردی که در کنار شما خوابیده است حرکت و تکان او به شما منتقل نشود.
  • این که یک تشک سهولت لازم برای جا به جایی و حرکت را برای شما ایجاد کند بسیار مهم است ممکن است افراد سالمند در هنگام خواب دائما قلت بخورند و جا به جا شوند اینکه تشک مناسب با این جا به جایی و تغییرات از خود مقاومت بروز ندهد برای سالمندان می تواند یک خواب راحت را ایجاد کند زیرا این تشک ها حالت فرو رفتگی در آن را باعث نمی شوند.

تشک مواج برای چه افرادی مناسب است؟

اگر فرد سالمند شما در حرکات خود دچار اختلال شده باشد یا نخاع او دچار آسیب شده و نمب تواند حرکت کند باید از تشک های مواج برای آنها استفاده شود که به عارضه زخم بستر مبتلا نشوند زیرا این تشک ها جریان هوا را به گردش در میاورند.

کیفیت تشک های مناسب:

اگر کیفیت موادی که برای ساخت و تهیه یک تشک استفاده می شود بالا باشد هم میتواند راحتی را برای افراد فراهم کند و همجنین عمر تشک را در طولانی مدت معین می نماید یعنی هر چقدر از تشک استفاده شود کار کرد خوب آنها را به عینه خواهید دید امروزه تشک های زیادی با برند های متفاوت در بازار عرضه می شوند که انتخاب برای خرید را دچار مشکل می کنند بنابراین برای خرید یک تشک خوب باید هم به قیمت آن هم مواد ساختاری آن و مشخصه های اساسی و کلیدی آنها توجه کنیم و یک تشک مناسب و با کیفیت را برای خواب شبانه سالمندان عزیزمان تهیه کنیم که بتوانند با آرامش و در کمال راحتی بخوابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو + یازده =

فهرست