تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

خدمات تخصصی پرستاری سالمندان (آلزایمر، پوشکی و بیماران)

اگر نیاز به خدمات پرستاری در منزل دارید می توانید فرم زیر را پر کرده و ارسال نمایید

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

کهولت سن برای تمامی افراد با عارضه های یکسانی ظاهر نگشته و گاها برخی از سالمندان این دوران را با نیازهای ویژه‌تری سپری می‌کنند. خدمات پرستاری تخصصی برای سالمندان با نیازهای ویژه مانند آلزایمر، استفاده از پوشک و بیماران خاص، به خانواده‌ها کمک می‌کند تا در صورت مواجه با مشکلات این چنینی با فراهم سازی بهترین مراقبت برای عزیزانشان، زندگی را به کام آنان شیرین تر نمایند.

سالمندانی که بدلیل بیماری‌هایی مانند آلزایمر، بیماری‌های مزمن و مشکلات پوستی ناچار به استفاده از پوشک هستند، نیاز ویژه ای به خدمات پرستاری تخصصی دارند. اگر به دنبال افزایش اطلاعاتتان در این خصوص میباشید، در ادامه با ما همراه باشید تا از مطالب مفید و کامل ما در این مقاله بهره ببرید.

خدمات پرستاری برای سالمندان آلزایمری

شناخت و مدیریت علائم آلزایمر

بیماران آلزایمری بواسطه ی بیماریشان مراقبت‌های ویژه‌ای می طلبند.پرستاران متخصص با شناخت علائم و تغییرات رفتاری، به بیماران کمک خواهند کرد تا با این بیماری بهتر کنار آمده و دوران کم عارضه تری را تجربه گر باشند.

تکنیک‌های ارتباطی با بیماران آلزایمری

پرستاران متخصص، بعلت سپری نمودن دوره های آموزشی بخوبی به تکنیک‌های ارتباطی با بیماران آلزایمری اشراف داشته و قادر به درک و رفع تمامی نیازهای خاص آنان میباشند
فعالیت‌ها و تمرینات ذهنی برای بیماران آلزایمری

از آنجایی که فعالیت های ذهنی در نرمش ذهن و حافظه ی سالمندان آلزایمری نقش کلیدی دارد. از جمله خدمات تخصصی پرستاری برای سالمندان، ترتیب دادن بازی های فکری ، پازل‌ها و تمرینات حافظه می باشد.

خدمات پرستاری برای سالمندان نیازمند پوشک

انتخاب و استفاده از پوشک‌های مناسب

انتخاب پوشک مناسب، یکی از موضوعات چالش برانگیز برای سالمندان پوشکی است. پرستاران متخصص با علم و آگاهی که در این زمینه دارند می‌توانند به خوبی به خانواده‌ها کمک کرده تا بهترین پوشک‌ها را انتخاب و به صحیح ترین شکل از آن استفاده نمایند.

تکنیک‌های جلوگیری از عفونت و زخم‌های پوستی

جلوگیری از بروز عفونت و زخم‌های پوستی در سالمندان پوشکی از دیگر خدمات پرستاری برای سالمندان پوشکی است که پرستاران متخصص با تکنیک‌ها یی از قبیل تغییر منظم پوشک، تمیز کردن پوست و استفاده از کرم‌های محافظتی به این کار می پردازند.

حمایت عاطفی و روانی برای سالمندان پوشکی

حمایت عاطفی و روانی برای سالمندان پوشکی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اغلب استفاده از پوشک و کنار آمدن با این موضوع بلحاظ روانی برای سالمندان براحتی صورت نمی پذیرد. پرستاران می‌توانند با ارائه حمایت عاطفی و روانی، به سالمندان کمک کنند تا با این بخش از زندگی خود کنار آمده و احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

مراقبت‌های تخصصی برای بیماران خاص

مدیریت بیماری‌های مزمن مانند دیابت و بیماری‌های قلبی

طبیعتا بیماران مزمن نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای هستند که شامل مدیریت داروها، پایش منظم علائم و تنظیم رژیم‌های غذایی خاص می‌شود که پرستاران متخصص قادرانند این خدمات را به صورت حرفه‌ای ارائه دهند.

مراقبت‌های پس از جراحی و توانبخشی

مراقبت های صحیح پس از جراحی، بیشترین تاثیر را در نتیجه ی آن جراحی خواهند داشت. مراقبت هایی از قبیل تغییر پانسمان، کنترل درد و تمرینات توانبخشی از جمله خدمات تخصصی برای سالمندان است که به آنها کمک خواهد کرد تا دوران نقاهت کوتاه تر و کم عارضه تری را تجربه گر باشند.

تغذیه و رژیم‌های خاص برای بیماران

توجه به تغذیه و رژیم های غذایی خاص برای بیماران از جمله خدمات موثر پرستاران متخصص است که وضعیت سلامتی آن ها را بطور مستقیم هدف قرار می دهد. این رژیم می تواند شامل گنجاندن مواد غذایی سالم، تازه، مغذی، گوشت سفید ،مغزیجات و حذف نمک ،شکر و چربی های ناسالم از سبد غذایی سالمند باشد.

مزایای خدمات پرستاری تخصصی برای سالمندان در منزل

حفظ استقلال و راحتی سالمندان

به جرات می توان ، حفظ استقلال و راحتی سالمندان را بزرگترین مزیت استفاده از خدمات پرستاری در منزل برشمرد. زیرا اینگونه این عزیزان امکان می یابند تا در محیط امن، آشنا و راحت منزل، مراقبت های لازم را دریافت نمایند

کاهش استرس و نگرانی خانواده‌ها

با استفاده از خدمات پرستاری تخصصی، بار مسیولیتی بزرگی از روی دوش خانواده ها برداشته شده که این امر در کاهش استرس و نگرانی آنان نقش کلیدی دارد
بهبود کیفیت زندگی سالمندان

پرستاری تخصصی در منزل با یاری رساندن به سالمند در انجام فعالیت‌های روزمره، مدیریت داروها، مراقبت‌های پزشکی و ارائه حمایت‌های عاطفی و روانی کیفیت زندگی سالمند را مستقیما هدف قرار داده و آن را بهبود میبخشد.

نحوه انتخاب بهترین خدمات پرستاری تخصصی

بررسی مجوزها و اعتبارنامه‌ها

لزوما خدمات پرستاری تخصصی خود را از مراکز معتبر داری مجوز دریافت نمایید برای این منظور ضروری است که در ابتدا مجوزها و اعتبارنامه‌های شرکت ارائه‌دهنده را بررسی کرده، سپس برای این منظور اقدام نمایید.

مصاحبه و ارزیابی پرستاران تخصصی

مصاحبه با پرستاران اطلاعات بسیار خوبی در خصوص تخصص، تجربه ،چالش‌های رایج نحوه مدیریت و مهارت‌های آنها در اختیارتان قرار خواهد داد.

مطالعه نظرات و بازخوردهای مشتریان

نظرات و بازخوردهای مشتریان، راهکار سریع و ایمنی برای اطلاع از کیفیت خدمات و نحوه برخورد پرستاران با سالمندان محسوب می گردد که لازم است در هنگام انتخاب مورد مطالعه قرار گیرد.

نتیجه‌گیری
انتخاب خدمات پرستاری تخصصی برای سالمندان با نیازهای ویژه، با رفع موثر نیازها، زندگی را برای این عزیزان راحتتر ساخته و خانواده‌های آنان را نیز از نگرانی‌های مربوط به مراقبت از سالمندان خود می رهاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده − 12 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست