تماس
021-66582923
خدمات مراقبت و نگهداری + با سابقه ترین شرکت پرستاری

خدمات مراقبت و نگهداری + با سابقه ترین شرکت پرستاری

خدمات مراقبت و نگهداری در منزل شامل هرگونه مراقبت و نگهداری و همراهی با فرد ، اعم از سالمند، کودک و بیمار می باشد . که این مراقبت ممکن است در مراکز نگهداری و درمانگاه ها و بیمارستان ها از فرد به عمل بیاید.

و یا اینکه فرد مورد مراقبت و پرستار در منزل ، به ارائه ی خدمت بپردازد و از آنجایی که به کار گرفتن پرستاران مجرب و ماهر برای خانواده‌ها کار دشواری است از این‌رو شرکت های خدمات پرستاری در شهرهای مختلف به وجود آمده که این کار را برای خانواده‌ها تسهیل می‌کند و آن‌ها می‌توانند با مراجعه به این مراکز با توجه به شرایط بیمار و یا سالمند و کودک خود اقدام به بکارگیری پرستار نمایند.

خدمات مراقبت و نگهداری

شرکت های ارائه دهنده خدمات مراقبتی و نگهداری ، مجموعه‌ای از مراکز هستند که می‌توانند به افراد مورد نظر با توجه به نیاز و شرایط جسمی و روحی آنها کمک کنند و در خدمت آنها باشند.

این مراکز با در اختیار گذاشتن پرستار برای خانواده ها و در منزل آنها به خانواده ها این امکان را می دهند که علاوه بر اینکه فرزند و یا سالمند آنها در منزل و در کانون گرم خانواده است از خدمات مراقبتی و پرستاری و درمانی بهتری هم برخوردار باشد که از نظر اقتصادی و مالی نیز هزینه کمتری را برای خانواده در بر داشته باشد. کما اینکه کیفیت ارائه این خدمات در حد مراکز درمانی و بیمارستانی و چه بسا بهتر از آنهاست .

به چه علت خانواده ها خود را نیازمند به مراجعه به مراکز خدمات مراقبت و نگهداری می دانند؟

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث میشود که خانواده به مراکز خدمات مراقبت و نگهداری مراجعه نمایند و درخواست پرستار داشته باشد این است که یکی از اعضای خانواده ممکن است به علت کهولت سن و یا بیماری نیاز به مراقبت و نگهداری با اصول خاص و تخصصی تری را داشته باشد که افراد خانواده به تنهایی از عهده آن بر نمی آیند.

این در حالی است که اگر این خانواده ها بخواهند فرد بیمار یا سالمند خود را به یکی از مراکز پزشکی و درمانی بسپارند ، هزینه نگهداری و بستری شدن و مراقبت از او چه بسا برای خانواده بسیار پرهزینه می باشد. این در صورتی است که وقتی فرد نیازمند به مراقبت در منزل خود و در کنار عزیزان خود باشد میتواند از شرایط روحی بهتری برای درمان برخوردار باشد.

خدمات مراقبت و نگهداری در شرکت پرستاری - خدمات مراقبت و نگهداری + با سابقه ترین شرکت پرستاری

خدمات مراقبت و نگهداری در منزل

پرستارانی که از طریق مراکز خدمات مراقبت و نگهداری به خانواده‌ها معرفی می‌شوند علاوه بر تحصیلات عالیه و اخذ مدرک مورد نیاز دارای مهارت و تجربه لازم برای نگهداری و مراقبت از افراد هستند همچنین کاملاً با روند درمان و استفاده ی دارویی بیماران آشنایی دارند و مهارت لازم برای کمک های اولیه و اورژانسی را در مواقع ضروری دارند. ضمن اینکه علاوه بر این امور پرستاران می توانند از بیماران دیابتی ، بیمارانی که به دلایل مختلف دچار زخم بستر شده‌اند نیز مراقبت به عمل آورند.

همچنین اگر فرد مورد نظر نیاز به تزریقات و پانسمان و تعویض آن را داشته باشد پرستار می‌تواند در این زمینه به او کمک کند. پرستار در منزل برای وصل کردن سوند و یا دستگاه اکسیژن تجربه لازم را دارد. علاوه بر همه این امور پزشکی و درمانی پرستاران مراقبت های غیر پزشکی نیز برای بیمار یا فرد تحت مراقبت به عمل می آورند از جمله همدم و همراه شدن با بیمار تهیه ی غذای بیمار و دادن غذا به او ، کمک به بیمار برای حرکت کردن و راه رفتن و تغییر حالت، حمام کردن و شستشوی بیمار و از این جمله موارد…

توقع خانواده ها برای دریافت خدمات مراقبت و نگهداری در منزل

  • خانواده توقع دارد که پرستار مراقب اصول تغذیه و ضرر و زیان برخی از مواد غذایی و ادویه ها برای بیمار باشد .
  • اگر بیمار داروی خاصی مصرف می کند سر موقع داروها را به بیمار بدهد .
  • اگر بیمار فشار خون و یا قند خون دارد، مدام قند و فشار او را چک کند .
  • محیط آرام و شادی را برای بیمار به وجود آورد.
  • اعتماد بیمار را جلب کند و با او مهربان باشد.
  • سعی کند اوقات فراغت بیمار را با کتاب خواندن و یا ورزش و پیاده روی برای او پر کند.
  • مراقب شرایط روحی و روانی بیمار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده − یک =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - خدمات مراقبت و نگهداری + با سابقه ترین شرکت پرستاری
فهرست