تماس
021-66582923
خدمات نگهداری از سالمند خانم شبانه روزی

خدمات نگهداری از سالمند خانم شبانه روزی

اغلب تمامی افراد با رسیدن به دوران سالمندی و مواجهه با چالش های این دوران از قبیل کم توانی در انجام امور شخصی روزانه و یا بیماری همچنان تمایلی به دور شدن از منزل و رفتن به سرای سالمندان برای رسیدگی بهتر را نداشته و به لحاظ عاطفی به محیط خانه و خانواده بسیار وابسته میباشند و دوری از آنها آرامششان را بر هم می زند.

خوشبختانه امروزه در جامعه با هدف حمایت از افراد مسن، موسسات خدمات اجتماعی زیادی با سرویس های منحصر به فردی از جمله نگهداری از سالمند خانم در منزل، با شرایط این عزیزان در این دوران متناسب سازی شده اند و به منظور مدیریت بحران های دوران سالمندی، افزایش رفاه و آسایش هرچه بیشتر سالمندان و خانواده هایشان در حال ارائه خدمات هستند. اگر در خصوص این خدمات اطلاعات چندانی ندارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب در کنار ما باشیم.

نگهداری از سالمند خانم

نگهدار سالمند خانم در واقع شخصی است که توانایی و مهارت ویژه ای برای رفع احتیاجات جسمی، روحی و حمایت پزشکی سالمندان داشته و برای درک نیازهای ساده و پیچیده ی جسم و روان آنها به صورت مقطعی یا طولانی مدت آموزش دیده تا در شرایطی که فرزندان به علت اشتغال به کار یا دوری مسافت قادر به مراقبت از سالمند خود نیستند، استرس و نگرانی کمتری در ذهن خود از بابت این عضو حساس خانواده که بسیار اسیب پذیر بوده و در صورت مراقبت نادرست یا بی توجهی دوچار مشکلات بیشتر شده و شرایطش حادتر می گردد، احساس ننمایند.

در نظر داشته باشید اگرچه پرستار سالمند خانم یا آقا به لحاظ مهارت، دانش و یا کیفیت خدمات ارائه شده تفاوت چندانی با هم ندارند، اما اغلب مراجعین به علت راحتی و توانایی بیشتر نگهدار سالمند خانم در انجام امور منزل، مهرورزی و عاطفه مادری که در ذات خانم هاست، خواستار پرستار خانم هستند تا سالمندشان این دوران طلایی و پختگی از عمر خود را در کمال راحتی و حفظ شان و عزتش سپری نماید.

خدمات نگهداری از سالمند خانم

به زبان ساده خدمات یک پرستار سالمند در نگهداری از سالمند خانم شامل انجام و رسیدگی به تمام اموراتی است که برای سالمند امکان برخورداری حداکثری از سلامتی، آزادی، استقلال و زندگی به شیوه ی مورد علاقه اش را میسر میسازد .

پرستار با توجه به شرایط سالمند با میزان حداقلی یا حداکثری وابستگی، وظیفه حفظ ایمنی، رسیدگی به امور غذایی، دارویی و بهداشتی سالمند را برعهده داشته و موظف است با تغذیه ی صحیح و سرشار از فیبر و مایعات و حذف مصرف نمک و مواد غذایی شور و فرآوری شده، کمک به حمام کردن و اجابت مزاج، تعویض و شستشوی لباس‌ها و سازماندهی داروها به بهبود سلامت جسمی و روند درمانی سالمند و پیشگیری از سایر بیماری های این دوران که یکی از دغدغه های مهم سنین سالمندی می باشد کمک نماید.

همچنین با عشق و علاقه و محبتی که به سالمندان دارد به سالمند کمک کند تا با تغییرات و کاهش توانایی های ذهنی و جسمی خود کنار آمده و فشار و بار منفی روانی کمتری را تحمل کند و‌با در کنار داشتن پرستاری هم دل، مهربان، خوشرو و خوش برخورد که سالمند را همچون والدینش می پندارد، نیازهای عاطفی و روانی اش در فضای صمیمی و محبت آمیز خانه به نحو احسنت برطرف نماید.

نگهداری از سالمند خانم در تهران

بدیهی است که امروزه نیاز خانواده ها به داشتن پرستار در منزل علل الخصوص در شهرهای پرجمعیت از جمله تهران که مشغله های زندگی در آن بیش از شهرهای دیگر بوده و خانواده ها فرصت زیادی برای ارتباط و هماهنگی با سالمند خود را ندارند بیشتر احساس میشود.

نگهدار سالمند خانم در منزل در تهران این فرصت را در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهد تا برای امور شخصی، شغلی و اجتماعی خود وقت بیشتری داشته و همزمان سالمند نیز از مراقبت مناسب جسمی و عاطفی با کیفیت برخوردار باشد.

آتیه پرستاران سلامت از جمله مراکز معتبر و با سابقه در زمینه ارائه خدمات پرستاری بوده که ارزش و فلسفه کاری اش کاهش مشکلات سالمندان و افزایش سطح کیفی زندگی و استقلال این قشر با ارزش جامعه می‌باشد و برای جامه عمل پوشاندن به این هدف با گردآوری پرسنلی مسئولیت‌پذیر، متخصص، ماهر و با وجدان کاری بالا که همگی توسط موسسه احراز هویت گردیده اند و توانایی ارائه خدمات حرفه ای و با حداکثر کیفیت را دارا می باشند، تلاش می نماید تا سالمند در این دوران از زندگی خود فعال و مستقل بماند و فرزندان نیز با مشاهده شرایط او، آسوده خاطری بیشتری از بابت والدین پیرشان که گوهر ارزشمند و قطب عاطفی و قلب خانه محسوب می‌شود تجربه نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو + شش =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - خدمات نگهداری از سالمند خانم شبانه روزی
فهرست