تماس
021-66582923
خدمات نگهداری از کودک و سالمند

خدمات نگهداری از کودک و سالمند در منزل

ارائه بهترین خدمان نگهداری از کودک و سالمند در منزل با پرستاران با تجربه و متعهد . این پرستاران خدمات خود را به صورت شبانه روزی برای عزیزان شما ارائه می دهند. موسسه آتیه پرستاران سلامت با سابقه ای بالای 15 سال آماده ی خدمات رسانی به سالمندان ، کودکان و بیماران شما در منزل می باشد. برای آگاهی بیشتر از خدمات ما پیشنهاد می شود تا پایان این مبحث ما را همراهی نمایید.

شرایط انتخاب پرستار کودک در منزل

گاهی شرایط زندگی ایجاب می‌کند که مادران کودک خود را به افراد کاردانی برای مراقبت و پرستاری بسپارند. این افراد مجرب همان پرستاران کودک هستند که باعث می شوند شما با اطمینان از تجربه و دانش آنها کودک خود را برای مراقبت به آنها بسپارید که علاوه بر نگهداری از کودک می توانند در تربیت و یادگیری کودک نیز بسیار نقش داشته باشند برای انتخاب پرستار کودک والدین کودک باید به این نکته توجه داشته باشند که در استخدام پرستار کودک شرایط سنی پرستار را در نظر بگیرند.

از این رو بهتر است برای کودکان خردسال و کوچک خود پرستاران با تجربه تر و مسن تری را انتخاب نمایند و برای کودکان در حدود ۸ سال به بالا پرستاران جوان که انرژی و توان لازم را برای بازی و تحرک و هم صحبت شدن با کودک را داشته باشند . با استخدام یک پرستار کودک در منزل برای فرزند خود در حقیقت اجازه می‌دهید که یک نفر که مورد اعتماد شماست در انجام امور کودک و آموزش و تربیت او به شما کمک کند تا شما نیز وقت و انرژی لازم را برای گذراندن با سایر افراد خانواده ی خود را داشته باشید .

چگونه می توانیم کودک را با پرستار وفق دهیم

در ادامه مبحث خدمات نگهداری از کودک و سالمند میخواهیم به وفق دادن پرستار با کودک صحبت کنیم. عادت کردن کودک به پرستار و اینکه او قبول کند که در خیلی از زمان ها و برای خیلی از بازی ها و کارها باید وجود پرستار را در کنار خود داشته باشد تا وجود مادر، در ابتدای امر کمی به برای او سخت است و باید به او زمان بدهیم تا بتواند خود را با شرایط جدید وفق دهد.

بهتر است که والدین در روزهای اول مراقبت و پرستاری از کودک ، خود نیز در کنار آنها باشند تا کودکان راحت تر این شرایط را بپذیرند. باید در این مرحله عجله نکنیم تا کودک از نظر روحی و عاطفی آسیب نبیند چون ممکن است خیلی از کودکان وابستگی شدید تری به والدین خود داشته باشند و اکنون تحمل این شرایط برای آنها سخت باشد.

بهتر است برای اینکه کودک احساس کند که همیشه نزدیک به او و در کنار او هستید هر روز در مورد اتفاقات و کارهایی که کودک با پرستارش انجام داده با او حرف بزنید و از او بخواهید برای شما از آن ساعات تعریف کند.

خدمات نگهداری از کودک و سالمند در منزل - خدمات نگهداری از کودک و سالمند در منزل

والدین کودکان چگونه می توانند ارتباط بهتری با پرستار کودک داشته باشند

شما می توانید از طریق تلفن زدن یا پیام فرستادن یا پیغام گذاشتن از طریق نوشته با پرستار کودکتان در ارتباط باشید. البته در این مورد باید با او هم مشورت کنید که کدام یک از این روش ها برای پرستار مقدور و بهتر است اگر کودک شما بیماری یا عادت خاصی دارند بهتر است که این خصوصیات اخلاقی یا بیماری کودک خود را با پرستان ش در میان بگذارید.

بهتر است که از پرستار بخواهید که بر اساس برنامه غذایی کودک تان به او غذا بدهد به زمان کاری پرستار کودک خود احترام بگذارید و درست در زمانی که تایم کاری او تمام میشوند کودک را از او تحویل بگیرید .به گونه‌ای باشید که پرستار در شرایط اضطراری و خاص بتواند شما را پیدا کند و شما را در جریان امور قرار دهد.

استفاده از پرستار سالمند چه منافعی برای سالمندان دارد

در دوران سالمندی بسیاری از سالمندان علاوه بر ضعف های جسمانی و حرکتی ممکن است دچار بیماری‌هایی نیز باشند که نتوانند امورات شخصی خود را انجام دهند و نیازمند رسیدگی و مراقبت اطرافیان باشند این در حالی است که در این سن خیلی از سالمندان ممکن است همراه با فرزندان خود زندگی کنند و آنها مسئول و مراقب آنها باشند و شاید این فرزندان به علت مشاغلی که دارند نتواند آنطور که می‌خواهند مراقبت سالمندان شان را به عهده بگیرند لذا ترجیح می‌دهند که برای آنها پرستارانی را استخدام کنند.

فایده دیگر پرستار سالمند در منزل این است که سالمندان در این سن به علت شرایط دستگاه گوارش آنها و تحرک پایین آنها باید غذاهای خاصی را مصرف کنند و برنامه غذایی آنها ممکن است با افراد خانواده تفاوت داشته باشد و شامل غذاهای نرم و زود هضم باشد که پرستار می‌تواند این برنامه غذایی روزانه برای او تهیه نمایند و نکته دیگر اینکه سالمندان عزیز در این سن باید تحرک داشته باشند و فعالیت های ورزشی مناسب در حد توان خود انجام دهند تا جریان خون آنها به راحتی حرکت کند.

اگر جریان خون سالمند به درستی در گردش و جریان باشد سبب می‌شود که اکسیژن به راحتی به همه قسمتهای بدن برسد و این یعنی سلامتی و دوری از بیماری که پرستار سالمند می‌تواند با او این ورزش ها را انجام دهد و او را به پیاده‌روی ببرد.

خدمات و وظایف نگهداری از کودک و سالمند در منزل - خدمات نگهداری از کودک و سالمند در منزل

توجه به چه نکاتی برای مراقبت از سالمندان لازم است

بهتر است که نکات ایمنی را در خانه را رعایت کنیم مثلا محل رفت و آمد سالمند عزیز باید عاری از وسایل و موانع باشد، بهتر است در محل رفت و آمد سالمند از ابزار کمکی مانند به کاربردن میله ها در کنار دیوار برای حرکت راحت سالمند استفاده کنیم، مراقب کف اتاق ها و سالن ها باشیم و اگر از سرامیک های لیز استفاده شده که ممکن است سالمند زمین بخورد، از کف پوش های پلاستیکی در آن قسمت ها استفاده کنیم، مراقب باشیم که سیم برق ها که خطرناک هم هستند در محل رفت و آمد و سر مسیر سالمند نباشد و ایمنی آنها را چک کنیم .

وظیفه پرستار در مورد تغذیه سالمند چیست

برنامه غذایی صحیح و مناسب یکی از راه‌های سلامت سالمندان و دوری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها برای آنهاست از جمله بیماری‌هایی مانند چربی خون و دیابت و یا فشارخون، بر اثر تغذیه نادرست به وجود می‌آیند.

پرستار سالمند موظف است برنامه غذایی سالم و درستی حاوی انواع مواد ارگانیک و موادی که دارای کالری هستند و حاوی سبزیجات و میوه‌جات را برای او تدارک ببیند و برای این کار بهتر است که هر روز برای صبحانه سالم و مقوی آماده کند در طول روز به میزان لازم به سالمند آب و نوشیدنی سالم بدهد، در تهیه غذا ها برای سالمند از میزان نمک کمی استفاده کند، گوشت را حداقل یک بار در هفته در برنامه غذایی سالمند جای دهد، سعی کند وعده شام را زودتر به سالمندان بدهد و سعی کند وعده شام خیلی سنگین نباشد و تنوع غذایی را برای اشتهای سالمند در برنامه غذایی در نظر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × یک =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - خدمات نگهداری از کودک و سالمند در منزل
فهرست