تماس
021-66582923

شرکت خدمات نگهداری بیمار در منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
2 دیدگاه
خدمات پرستاری از بیمار در منزل - شرکت خدمات نگهداری بیمار در منزل

خدمات نگهداری بیمار در منزل آتیه پرستاران سلامت : همانطور که می دانید مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل یک روش درمانی برای بیماران می باشد . در این روش بنا به دستور پزشک ، محیط منزل آماده ی مراقبت از بیمار می شود و تجهیزات پزشکی نیز بر اساس شرایط و نیاز بیمار در منزل تهیه و نصب می گردد. البته بسیاری از بیماران نیازی به تجهیزات پزشکی ندارند و روند درمانی آنها می تواند به صورت مراقبت و نگهداری ساده بوسیله ی پرستار خوب طی شود.

همیشه نیازی نیست که همه بیماران در بیمارستان بستری شوند و یا کلیه ی روند درمانی آنها در بیمارستان طی شود . پس می توان بر اساس شرایط بیمار و مناسب بودن فضای خانه ، توسط پرستار بیمار از بیمار خود در منزل مراقبت و نگهداری کرد.

خدمات نگهداری از بیمار

امروزه اگر فردی دچار بیماری شود مراقبت و نگهداری از آن بسیار مشکل می باشد مخصوصا برای اطرافیانی که تخصص و وقت کافی را برای درکنار ماندن بیمار خود ندارند. اما موسساتی هستند که خدمات نگهداری از بیمار را به طور کامل و بدون هیچ نگرانی انجام می دهند. این خدمات به دو صورت می باشد خدماتی که در منزل ارائه می شود و خدماتی که به عنوان همراه بیمار در بیمارستان ارائه می شود که در ادامه با این دو مورد بیشتر آشنا می شویم.

خدمات نگهداری از بیمار در منزل

خدمات نگهداری بیمار در منزل چگونه می تواند به خانواده ها و سلامت جامعه کمک نماید؟ امروزه با وجود بالا رفتن میانگین سن افراد و بیشتر شدن جمعیت سالخوردها ، به همان میزان بیماری های مزمن نیز در جامعه سالمندان بیشتر دیده می شود . بیماریهایی مانند قلبی عروقی ، دیابت ، مشکلات تنفسی و … ، که معمولا این بیماریها تا آخر عمر گریبانگیر این افراد می باشند . پس نیاز است تا آخر عمر از این افراد مراقبت و نگهداری شود.

از این رو مراقبت از این افراد در بیمارستان اصلا به صرفه نمی باشد و حتی می تواند جامعه سلامت را نیز به خطر بیندازد بنا بر دلایل مختلفی مانند کند شدن چرخه ی خالی شدن تخت ها در بیمارستان .

ازدیگر افرادی که از خدمات پرستاری از بیمار در منزل استفاده می کنند را می توان به افرادی که دارای معلولیت هستند و باید تا آخر عمر تحت مراقبت توسط اعضای خانواده باشند یا از خدمات پرستاری در منزل شبانه روزی استفاده کنند.

معلولیت این افراد دو دلیل دارد یکی بر اثر نواقص ژنتیگی و دیگری بر اثر حوادثی که در طول زندگی، فرد دچار آن می شود . مراقبت و نگهداری بیمار در منزل می تواند از نظر اقتصادی به صرفه تر باشد و هم باعث بالا رفتن روحیه ی این افراد باشند.

استفاده از خدمات نگهداری از بیمار در منزل می تواند دارای مزایای بسیاری باشد. مثلا باعث کاهش هزینه ها و هدر نرفتن زمان می شود. دیگر نیازی نیست برای بستری شدن بیمارتان در بیمارستان هزینه های اضافی پرداخت نمایید. همچنین دیگر نیازی نیست که اطرافیان بیمار کلیه ی وقت خود را برای همراهی کردن بیمار سپری کنند .

یا اینکه اطرافیان بیمار که از راهی دور هستند نیاز نیست هرروز شغل خود را رها کنند تا از بیمار خود مراقبت نمایند . کلیه ی این خدمات را شما می توانید با استخدام یک مراقب و پرستار بیمار در منزل به بیمار و اطرافیان بیمار ببخشید.

خدمات پرستاری از بیمار در بیمارستان

از دیگر خدماتی که موسسات به بیماران ارائه می دهند خدمات نگهداری از بیماران در بیمارستان می باشد. خدمات این پرستاران این است که به عنوان همراه شبانه روزی در کنار بیماران باشد و اموری مانند غذا دادن ، دستشوی بردن بیمار ، کمک به بالا و پایین آمدن بیمار از تخت و مواردی از این قبیل را برای بیمار انجام می دهد.

خدمات پرستاری از بیمار در منزل

خدمات نگهداری از بیمار در منزل می تواند در سطوح مختلفی ارائه شود سطوحی که تخصصی تر است و از پرستاران متخصص برای بیماران استفاده می شود. خدماتی که توسط یک پرستار متخصص در آتیه پرستاران سلامت به بیماران ارائه می شود را می توان به مراقبت عفونت و زخم بستر ، تزریقات و پانسمان ، تغذیه وریدی یا گاواژ (gavage) ، کنترل علائم حیاطی ، تنظیم تجهیزات پزشکی و … اشاره کرد.

اگر به دنبال خدماتی از قبیل نظافت شخصی بیمار ، انجام امور منزل مانند غذا درست کردن ، شستشوی لباس های بیمار ، شستن ظرف و غیره هستید بهتر است از پرستاری که تخصص پایین تری دارند و در واقع خدمات نگهداری از بیمار را انجام می دهند استفاده نمایید .

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام . اینجا می خواستم از شرکت آتیه پرستاران و کلیه پرسنل تشکر کنم به خاطر فداکاریشون و پشتیبانی هاشون واقعا ممنونیم . مخصوصا مدیر موسسه سرکار خانم چگینی

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − 19 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - شرکت خدمات نگهداری بیمار در منزل
فهرست