خدمات نگهداری بیمار در منزل ، اعزام مراقب به خانه و بیمارستان

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
خدمات پرستاری از بیمار در منزل

خدمات نگهداری بیمار در منزل آتیه پرستاران سلامت : همانطور که می دانید مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل یک روش درمانی برای بیماران می باشد . در این روش بنا به دستور پزشک ، محیط منزل آماده ی مراقبت از بیمار می شود و تجهیزات پزشکی نیز بر اساس شرایط و نیاز بیمار در منزل تهیه و نصب می گردد. البته بسیاری از بیماران نیازی به تجهیزات پزشکی ندارند و روند درمانی آنها می تواند به صورت مراقبت و نگهداری ساده بوسیله ی پرستار خوب طی شود.

همیشه نیازی نیست که همه بیماران در بیمارستان بستری شوند و یا کلیه ی روند درمانی آنها در بیمارستان طی شود . پس می توان بر اساس شرایط بیمار و مناسب بودن فضای خانه ، از بیمار خود در منزل مراقبت و نگهداری کرد .

چرا بهتر است از خدمات پرستاری از بیمار در منزل استفاده کرد ؟

امروزه با وجود بالا رفتن میانگین سن افراد و بیشتر شدن جمعیت سالخوردها ، به همان میزان بیماری های مزمن نیز در جامعه سالمندان بیشتر دیده می شود . بیماریهایی مانند قلبی عروقی ، دیابت ، مشکلات تنفسی و … ، که معمولا این بیماریها تا آخر عمر گریبانگیر این افراد می باشند . پس نیاز است تا آخر عمر از این افراد مراقبت و نگهداری شود. از این رو مراقبت از این افراد در بیمارستان اصلا به صرفه نمی باشد و حتی می تواند جامعه سلامت را نیز به خطر بیندازد بنا بر دلایل مختلفی مانند کند شدن چرخه ی تخت ها در بیمارستان .

ازدیگر افرادی که از خدمات نگهداری بیمار در منزل استفاده می کنند را می توان به افرادی که دارای معلولیت هستند و باید تا آخر عمر تحت مراقبت توسط اعضای خانواده باشند یا از خدمات پرستاری در منزل شبانه روزی استفاده کنند. معلولیت این افراد دو دلیل دارد یکی بر اثر نواقص ژنتیگی و دیگری بر اثر حوادثی که در طول زندگی، فرد دچار آن می شود . مراقبت و نگهداری از این افراد در منزل می تواند از نظر اقتصادی به صرفه تر باشد و هم باعث بالا رفتن روحیه ی این افراد باشند.

خدمات مراقبت از بیماران در منزل به صورت تخصصی و ساده :

خدمات پرستاری از بیمار در منزل می تواند در سطوح مختلفی ارائه شود سطوحی که تخصصی تر است و از پرستاران متخصص برای بیماران استفاده می شود و سطوح دیگراز سطح پایین تری برخوردار هستند و نگهداری و مراقبت های ساده را از بیماران انجام می دهند .

خدماتی که توسط یک پرستار تخصصی در منزل به بیماران ارائه می شود را می توان به مراقبت عفونت و زخم بستر ، تزریقات و پانسمان ، تغذیه وریدی یا گاواژ (Intravenous feeding or gavage) ، کنترل علائم حیاطی ، تنظیم تجهیزات پزشکی و … اشاره کرد.

اگر به دنبال خدماتی از قبیل نظافت شخصی بیمار ، انجام امور منزل مانند غذا درست کردن ، شستشوی لباس های بیمار ، شستن ظرف و غیره هستید بهتر است از پرستاری که تخصص پایین تری دارند استفاده نمایید .

مزیت های استفاده از خدمات پرستاری و مراقبت در منزل :

استفاده از خدمات نگهداری بیمار در منزل می تواند دارای مزایای بسیاری باشد . مثلا باعث کاهش هزینه ها و هدر نرفتن زمان می شود .دیگر نیازی نیست برای بستری شدن بیمارتان در بیمارستان هزینه های اضافی پرداخت نمایید. همچنین دیگر نیازی نیست که اطرافیان بیمار کلیه ی وقت خود را برای همراهی کردن بیمار سپری کنند . یا اینکه اطرافیان بیمار که از راهی دور هستند نیاز نیست هرروز شغل خود را رها کنند تا از بیمار خود مراقبت نمایند . کلیه ی این خدمات را شما می توانید با استخدام یک مراقب و پرستار بیمار در منزل به بیمار و اطرافیان بیمار ببخشید .

, , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × یک =

فهرست