خدمات نگهداری سالمند در منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
خدمات نگهداری از سالمندان در خانه

خدمات نگهداری سالمند در منزل (Caring for the elderly at home) که در موسسه آتیه پرستاران سلامت ارائه می شود شامل  اعزام پرستار سالمند ، پرستار کودک، پرستار بیمار به منازل می باشد. این موسسه با بررسی مشکلات خانواده ها و ارائه ی راهکارهای مفید می تواند دغدغه های خانواده ها در مراقبت از عزیزانشان را کاهش دهد. هدف از خدمات پرستاری در منزل توسط موسسه ها ارتقای کیفیت زندگی افراد می باشد.

امروزه بهره بردن از یک پرستار سالمند در منزل بسیار ضروری می باشد زیرا این پرستاران می توانند شرایط زندگی  سالمندان را در ادامه،  بهبود بخشند. همچنین نحوه ی نگهداری از سالمند در منزل و رفتار پرستار با سالمند می تواند باعث شود که سالمند در منزل خود با آرامش خاطر زندگی کند.

وظایفی که یک پرستار سالمند برعهده دارد.

معمولا وظایفی که بر عهده پرستار سالمند می باشد متفاوت است . پس توصیه می شود هنگامی که به دنبال استخدام پرستار جهت نگهداری سالمند هستید حتما به کارشناسان موسسه شرایط ریز و درشت سالمند خود را بیان کنید تا آنها بتوانند پرستار مورد نیاز سالمندتان را فراهم کنند.

در کل وظایف یک پرستار سالمند ، پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل می باشد. حال وظایف پرستاری شامل مراقبت های پزشکی می باشد به این معنی که خدماتی که در بیمارستان به افراد بیمار داده می شود همان خدمات را پرستار در منزل ارائه می دهد  که پرستار باید در این زمینه تخصص لازم را داشته باشد و وظایف مراقبتی شامل انجام امور منزل ، امور نظافت شخصی سالمند ، بردن سالمند به بیرون برای گردش ، دادن داروهای سالمند در زمان های  مشخص که توسط پزشک تجویز شده،  و غیره می باشد.

چگونگی انتخاب پرستار سالمند در منزل:

انتخاب پرستار یکی از بخش های مهم نگهداری و مراقبت از سالمند می باشد . شما اول از همه باید بدانید که کدام پرستار برای سالمند شما از همه لحاظ مفید می باشد. مثلا اگر سالمند شما سالم می باشد و هیچ بیماری ندارد پس لازم نیست دنبال یک پرستار سالمند باشید که دارای تخصص بالا است،  چون فقط هزینه ی اضافی باید پرداخت کنید. پس باید شما یک مراقب و نگهدار سالمند انتخاب کنید که بتواند کارهایی از قبیل غذا درست کردن برای سالمند، پر کردن اوقات فراغت سالمند ، حرف زدن با سالمند،  نظافت منزل ، عوض کردن پوشک سالمند و از این قبیل کارها .

درمان خانگی زخم بستر در خانه

توصیه مهم : از موسسات خدمات پرستاری معتبر درخواست پرستار کنید

اما اگر سالمند شما وضعیت بحرانی دارد و بیمار است و نیاز به مراقبت های پزشکی از قبیل انجام انواع تزریقات، انجام انواع سونداژ ها و از این قبیل موارد،  بهتر است از یک پرستار متخصص و دوره دیده بهره ببرید .

در کل توصیه می شود زمانی که شما از موسه پرستاری در منزل درخواست پرستار می کنید حتما و حتما شرایط سالمند خود را به کارشناسان موسسه و حتی خود پرستار توضیح دهید تا در ادامه ی راه  مشکلی برای شما و پرستار پیش نیاید.

نکته ی مهم تر اینکه برای نگهداری از سالمندتان توصیه می شود تا جایی که امکان دارد از موسسات پرستاری استفاده کنید. چون اگر خدایی نکرده مشکلی پیش بیاید موسسه جوابگو خواهد بود . به فرض مثال اگر پرستار سالمند شما به طور ناخواسته بنا بر مشکلاتی نتوانست در محل کار خود حضور داشته باشد، موسسه می تواند سریعا پرستار دیگر را جایگزین کند .

خدمات مراقبت سالمند موسسه آتیه پرستاران

در این موسسه خدمات نگهداری سالمند در منزل توسط پرستاران ، بهیاران ، کمک بهیاران و ماما ها ارائه می شود . که این نیروها با تجربه ی بالای 5 سال آماده ی مراقبت و پرستاری از عزیزان شما به صورت شبانه روزی را دارند.

خدماتی نگهداری سالمند در منزل برای سالمندان سالم و بیمار به صورت زیر می باشد

 • انجام انواع تزریقات برای سالمندان
 • انجام انواع سونداژها برای سالمندان
 • کنترل فشار خون، قند خون و …
 • مراقبت از سالمندان پوشکی
 • مراقبت از سالمندان آلزایمری
 • مراقبت و نگهداری از سالمندان پارکینسونی
 • مراقبت از سالمندان سکته مغزی
 • همنشینی با سالمندان تنها
 • پرکردن اوقات فراغت سالمندان ( بردن سالمند به گردش و تفریح)
 • انجام امور نظافتی سالمند ( استحمام سالمند، بردن سالمند به دستشویی،شستن لباس سالمند، شستن ظرف ها، اصلاج موی سر ، صورت ، محاسن ، کوتاه کردن ناخن و …)
 • انجام امور منزل سالمند( نظافت منزل ، پخت و پز، خرید برای منزل، انجام امور اداری سالمند، کمک به سالمند در انجام مهمانی های دوستانه و … )

برای استفاده از خدمات مراقبتی در منزل چه نکاتی را باید مد نظر داشت:

خانواده های محترم حتما قبل از استفاده از خدمات نگهداری سالمند در منزل ، موارد زیر را بررسی نمایند و در صورت تایید، اقدام به استخدام پرستار نمایید.

 • تحصیلات پرستار سالمند
 • سابقه و تجربه ی پرستار سالمند
 • توانایی های پرستار سالمند
 • آمادگی جسمانی
 • داشتن انرژی و روحیه ی بالا
 • انتخاب پرستار از یک موسسه ی معتبر
, , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 − 4 =

فهرست