تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

خدمات پرستاری حرفه‌ای سالمندان در منزل

اگر نیاز به خدمات پرستاری در منزل دارید می توانید فرم زیر را پر کرده و ارسال نمایید

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

مقدمه
خدمات پرستاری حرفه ای سالمندان در منزل ، سرویس منحصربفردی است که با افزایش سن و متعاقبا تغییر نیاز و افزایش وابستگی سالمندان، به یاری آنان آمده تا در محیط آشنا و راحت منزل خود، مراقبت و پشیبانی مورد نیازشان را دریافت نموده و به موازات آن کیفیت زندگی، سطح آرامش و اطمینان خاطر خود و خانواده هایشان را ارتقا ببخشند

انواع خدمات پرستاری حرفه‌ای

مراقبت‌های روزانه و شبانه

خدمات پرستاری حرفه ای به صورت روزانه و شبانه ( بنابر وضعیت سالمند ) کاملا قابل اجرا میباشد. این مراقبت‌ها را میتوان در انجام فعالیت‌های روزمره مانند حمام کردن، تعویض لباس، تغذیه و پیاده‌روی و غیره در طول روز خلاصه کرد. علاوه بر مراقبت های روزانه، حضور و پشتیبانی شبانه پرستار سالمند و ارایه ی خدمات نیز به سالمند و خانواده اش آرامش بیشتری تزریق می نماید. همچنین فراهم کردن کمک در انجام وظایف روزمره مانند آشپزی، خرید و نظافت، به سالمندان اجازه می‌دهد تا استقلال خود را حفظ کنند.

مدیریت داروها

مدیریت داروها بخش مهمی از وظایف پرستاران حرفه‌ای است که با زمانبندی دقیق برای مصرف صحیح و جلوگیری از تداخلات دارویی، به سالمندان کمک میکند تا داروهای خود را به موقع و به درستی مصرف کرده و اینگونه روند درمانی سریعتر و کم عارضه تری را طی کنند.

کمک در فعالیت‌های روزمره

یکی از مهمترین وظایف پرستاران حرفه‌ای حمایت از سالمندان در انجام فعالیت های روزمره است.تا سالمند با حفظ استقلال خود به نظافت شخصی، امور روزانه و فعالیت های تفریحی و اجتماعی مورد علاقه ی خود پرداخته و زندگی شادتری را تجربه گر باشند.

مراقبت فیزیکی و پزشکی:

ارائه خدمات پرستاری، داروخانه‌ای و پزشکی در منزل، به سالمندان امکان می‌دهد که در محیطی آرام و آشنا به بهترین شکل مراقبت شوند.


فعالیت‌های تفریحی و اجتماعی:

ارائه برنامه‌های تفریحی و فعالیت‌های اجتماعی مناسب با سلیقه و علاقه سالمندان، زندگی آنها را پرانرژی‌تر و سرشار از لذت می‌کند.


ارتباط مستمر با پزشک:

فراهم کردن ارتباط مستمر و هماهنگ با پزشکان و مراکز درمانی، به سالمندان اطمینان می‌دهد که همیشه به خدمات پزشکی لازم دسترسی دارند.


نظارت و ارزیابی مداوم:

برنامه‌های مداوم برای نظارت و ارزیابی کیفیت خدمات نگهداری، اطمینان می‌دهد که سالمندان بهترین مراقبت‌ها را دریافت می‌کنند.

ویژگی‌های پرستاران حرفه‌ای

 • تخصص و تجربه
  پرستاران حرفه‌ای از تخصص و تجربه ی کافی در حیطه ی مراقبت از سالمندان برخوردار بوده و برای این منظور دوره های آموزشی قوی را طی نموده و به پشتوانه ی علم و آگاهی و سالها تجربه، توانمندند تا در مواجه با سالمندان با نیازهای متفاوت، سریعترین و کاملترین پاسخ به مشکلات را ارایه دهند
 • مهارت‌های ارتباطی و عاطفی
  پرستاران حرفه‌ای با بهره مندی از مهارت های ارتباطی بالا میتوانند رابطه ی عاطفی عمیق و صمیمی با سالمندان برقرار کرده و اینگونه با نفوذ در قلب آنان و ایجاد احساس راحتی و تعامل بیشتر، شرایطی مهیا سازند تا سالمند نیازها و خواسته های خود را به راحتی و بدون خجالت عنوان کرده و این مرحله از زندگی خود را با احساس امنیت زیاد، توام با آرامش بیشتری سپری نماید.

فواید و مزایای خدمات پرستاری در منزل

 • بهبود کیفیت زندگی سالمندان
  خدمات پرستاری حرفه ی در منزل بدون شک کیفیت زندگی سالمندان را بطور چشمگیری بهبود میبخشد زیرا اینگونه سالمندان گرانقدر، امکان می یابند تا بدون دور شدن از عزیزان و محیط آشنا و راحت خانه، مراقبت های لازم را دریافت کرده و اضطراب کمتر و رضایت مندی بیشتری از زندگی خود داشته باشند.
 • کاهش استرس و نگرانی خانواده‌ها
  حضور یک پرستار حرفه ای در کنار سالمند، بدون شک استرس و نگرانی‌ خانواده ها در خصوص مراقبت از سالمند عزیزشان را می کاهد. زیرا بودن سالمندانشان در دست‌های امن و حرفه‌ای که قادر به ارایه ی خدمات با کیفیت است ، خیالشان را از تمامی جهات آسوده می سازد

پرستاری در منزل یک راه حل کارآمد برای نگهداری از سالمندان است که با مزایای فراوانی همراه است. این روش نه‌تنها امکان فراهم آوردن مراقبت شخصی‌تر و فشرده‌تر از سوی پرستاران حرفه‌ای را فراهم می‌کند بلکه به محیطی آرام و دلنشین در خود خانه تبدیل می‌شود که برای سالمندان احساس راحتی و امنیت را فراهم می‌آورد.

 1. تعامل بیشتر: یکی از مزایای اصلی پرستاری در منزل، ایجاد تعامل بیشتر و فعّال بین سالمندان و پرستاران است. این تعامل نه‌تنها بر روحیه سالمندان تأثیر مثبت می‌گذارد بلکه فرآیند نگهداری را به یک تجربه انسانی و دوطرفه تبدیل می‌کند.
 2. حفظ ارزش‌های خانه: سالمندان اغلب ارتباط قوی‌ای با خانه خود دارند و پرستاری در منزل این امکان را فراهم می‌کند تا ارتباط آنها با خانه، حفظ شود. این موضوع احساس امنیت و ارتباط شخصی را تقویت می‌کند و به سالمندان امکان مشارکت فعّال در زندگی خانگی خود را می‌دهد.
 3. فراهم کردن محیط دلنشین: محیط آشنا و دلنشین خانه، باعث می‌شود تا سالمندان در محیطی که با آن آشنا هستند، بهتر و سرحال‌تر حس کنند. این امر به افزایش راحتی روحی، کاهش استرس و افزایش کیفیت زندگی آنها کمک می‌کند.
 4. مدیریت زمان بهتر: با پرستاری در منزل، می‌توان برنامه‌های نگهداری را بر اساس نیازهای خاص سالمندان تنظیم کرد. این امکان را فراهم می‌آورد تا بهترین مراقبت‌ها در زمان‌های مختلف انجام شود و از این طریق، به بهترین شکل ممکن به نیازهای فرد پاسخ داد.
 5. کاهش خطرات مرتبط با محیط بیرون از خانه: با ارائه خدمات پرستاری در خود محیط منزل، خطرات مرتبط با حضور در محیط‌های بیرون از خانه کاهش می‌یابد. این امر از جمله مزایای مهم پرستاری در منزل است که به سلامت و ایمنی سالمندان می‌افزاید.

پرستاری در منزل با این مزایا، نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی سالمندان ایفا می‌کند. ادامه این مقاله با بررسی چالش‌ها و راهکارهای موجود در پرستاری در منزل و سایر جنبه‌های مهم این زمینه ادامه خواهد یافت.

وظایف پرستاران در قبال سالمندان

پرستار برای نگهداری و رسیدگی به سالمند ، باید علاوه بر صبر و حوصله و خویشتن داری ( در مقابل بدخلقی های ناشی از بیماری یا کهولت سن ) ، نسبت به وی احترام ، محبت و دلسوزی داشته باشد و با او رابطه ای دوستانه برقرار کند تا در نبود فرزندان و اعضای خانواده ، احساس تنهایی نکند و محیط خانه برایش کسل کننده و بی روح نباشد و اگر سالمند به علت بیماری نیاز به مراقبت خاصی دارد ، پرستار موظف است مطابق با تعلیمات و آموزش های تخصصی که در این زمینه دیده است عمل کند و بیمار را برای چک آپ های دوره ای همراهی کند.

به طور کلی پرستار باید منظبت باشد و طبق زمان های تعیین شده در منزل سالمند حاضر شود و به امور بهداشتی ، تغذیه ، سلامت جسمی و روحی و حتی گاها انجام امور منزل رسیدگی کند.

خدمات پرستاری حرفه ای برای سالمندان بیمار

یکی دیگر از ویژگی های خدمات پرستاری حرفه ای در منزل ، مراقبت از سالمندان بیمار می باشد.که پرستار باید شناخت کافی از نیازهای سالمند بیمار را داشته باشد. در زیر به یک سری از نیازهای منحصر به فرد هر بیمار سالمند می پردازیم

یافتن کلید مراقبتی:
هر بیمار سالمند داستان و نیازهای منحصر به فرد خود را دارد. این نیازها می‌توانند از جنبه‌های فیزیکی مراقبت مانند نیازهای پزشکی خاص، تا جنبه‌های روانی و احساسی متغیر باشند. شناخت این نیازهای منحصر به فرد اولین گام برای ارائه مراقبتی دلسوزانه و کارآمد است.

ارزیابی دقیق و جامع:
برای شناخت دقیق این نیازها، انجام یک ارزیابی جامع توسط متخصصان مراقبتی ضروری است. این ارزیابی باید شامل بررسی سوابق پزشکی، داروهای مصرفی، سطح تحرک و فعالیت، تغذیه، علایق و ترجیحات شخصی باشد. ارزیابی همچنین باید به بررسی نیازهای اجتماعی و احساسی بیمار بپردازد.

توجه به جزئیات:
توجه به جزئیات کوچک می‌تواند تفاوت بزرگی در کیفیت مراقبت‌ها ایجاد کند. این شامل درک ترجیحات شخصی بیمار مانند زمان خواب و بیداری، سرگرمی‌ها و فعالیت‌های مورد علاقه، و حتی ترجیحات غذایی است. این جزئیات به مراقبت‌ها اجازه می‌دهند تا فراتر از نیازهای پایه‌ای بروند و به سمت مراقبتی شخصی‌سازی شده حرکت کنند.

درک و شناخت نیازهای منحصر به فرد هر بیمار سالمند کلیدی است برای ارائه مراقبت‌هایی که نه تنها به سلامت جسمی آن‌ها کمک می‌کند، بلکه روحیه و کیفیت زندگی‌شان را نیز تقویت می‌نماید. با این نگرش دقیق و توجه به جزئیات، می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که مراقبت‌های ارائه شده همه‌جانبه و متناسب با نیازهای واقعی بیماران سالمند باشد.

نحوه انتخاب بهترین خدمات پرستاری

 • بررسی مجوزها و اعتبارنامه‌ها
  بررسی مجوزها و اعتبارنامه‌های یک شرکت ارایه دهنده ی خدمات پرستاری، اولین گام برای اطمینان کردن به آن موسسه می باشد. زیرا این مجوزها خود گواه بهره مندی آن مرکز از پرسنل ماهر و آموزش دیده با رعایت تمام امور ایمنی میباشد
 • مطالعه نظرات و بازخوردهای مشتریان
  نظرات و بازخوردهای مشتریان قبلی بدون شک یاری دهنده ی شما در انتخاب بهترین خدمات پرستاری است. زیرا این افراد تجربه ی کاربا موسسه ی مورد نظر را داشته و بخوبی می توانند با در میان گذاشتن نقاط ضعف و قوت آنان، شما در داشتن بهترین انتخاب، یاری کنند


نتیجه‌گیری

با بهره مندی از خدمات پرستاری حرفه ای علاوه بر حفظ سلامت و رفاه سالمندان، خود را نیز از نگرانی های مرتبط با مراقبت از آنان رها ساخته و با سپردن عزیزانتان در دستانی امن و ماهر و به موازات آن کاهش بار مسیولیت و دغدغه های ذهنیتان، به زندگی خود و عزیزانتان رنگ زیباتری ببخشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 + 5 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست