تماس
021-66582923

خدمات پرستاری سالمندان در منزل تهران

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
خدمات پرستاری سالمندان در تهران

ارائه خدمات پرستاری سالمندان در منزل در شهر تهران به صورت تمام وقت و روزانه . این خدمات مراقبتی و پرستاری توسط پرسنل پرستار با تجربه ی ما انجام می شود. اگر نیاز به مراقبت و نگهداری از سالمند خود در منزل دارید حتما تا آخر این مبحث ما را همراهی کنید تا بیشتر با خدمات ما آشنا شوید.

تاثیر خدمات پرستاری سالمندان در منزل بر برطرف کردن مشکلات سالمندان :

انسان ها هرچقدر سن آنها بالا می رود از لحاظ جسمی ضعیف تر می شوند و احساس می کنند که برای انجام امور شخصی خود نیاز به کمک دیگران دارند .  حتی بسیاری از سالخورده ها هستند که توان انجام کارهای شخصی خود را دارند اما احساس تنهایی می کنند و نیاز به یک همدم دارند . این ها اصلی ترین مشکلات یک سالمند در این دوران می باشد.

اما وجود خدمات پرستاری سالمند در منزل که توسط موسسه آتیه پرستاران سلامت ارائه می شود باعث شده است که این مشکلات برای سالمندان از بین برود و آنها بتوانند همانند دوران جوانی از زندگی خود لذت ببرند.

آیا نیاز به خدمات پرستاری سالمندان در منزل دارید؟

شاید برای یک سالمند که تا کنون مستقل بوده و کلیه ی کارهای شخصی خود را انجام می داده است و یا اینکه برای افراد خانواده که حضور فردی قریبه را برای نگهداری و مراقبت از سالمندشان را تحمل کنند،  سخت و مشکل  باشد . اما توصیه ای که می توان به آنها داد این است که باید منطقی فکر کنند . اگر موارد زیر را مشاهده کردید بدانید که به یک پرستار سالمند نیاز دارید .

 • سالمند نمی تواند یا بسیار سخت است که کارهای شخصی خود را انجام دهد.
 • سالمند تنها می باشد و نیاز به یک همدم دارد.
 • تنها ماندن سالمند در خانه خطر ناک است
 • سالمندتان عمل جراحی کرده است و نیاز به مراقب شبانه روزی در منزل دارد
 • سالمند شما از بیماری خاصی رنج می برد و باید یک پرستار به صورت 24 ساعته از او مراقبت کند . مانند سالمندان آلزایمری ، پارکینسونی ، اختلالات روانی
 • سالمندانی که توان انجام امور منزل را ندارند 
 • سالمندانی که توان انجام امور شخصی خود را ندارند

نیاز به چه نوع خدمات پرستاری سالمندان در منزل دارید؟

اصلی ترین خدمات پرستاری سالمندان که در مرکز مراقبت پرستاری در منزل ارائه می شود سه نوع است 1- خدمات اجتماعی 2- خدمات سلامت محور 3- خدمات مقابله با فراموشی می باشد . حال شما به چه نوع خدماتی نیازمند هستید . برای انتخاب درست باید سوالاتی را برای خود در نظر بگیرید که این سوالات شامل : 

 • نیازهای سالمند چیست ؟
 • سالمند نیاز به فعالیت های اجتماعی دارد ؟
 • نیاز به گردش و پیاده روی دارد ؟ نیاز به خدمات پزشکی دارد ؟
 • نیاز به خدمات مراقبتی دارد ؟
 • آیا سالمند شما آلزایمری است ؟
 • آیا سالمند شما تنهاست ؟ و … . اینها سوالاتی هستند که می تواند به شما در انتخاب نوع خدمات پرستاری از سالمند کمک کند.

سوالاتی که از یک شرکت ارائه خدمات پرستاری سالمندان در منزل باید پرسید؟

وقتی که شما با مرکز پرستاری مورد نظر تماس می گیرید و یا حضوری به موسسه می روید سوالات زیر را از کارشناسان یا مدیر موسسه بپرسید .

 • نوع خدمات پرستاری از سالمندان را بپرسید
 • سابقه ی موسسه را بپرسید
 • آیا موسسه مجوزهای لازم را برای فعالیت دارد
 • ساعت کاری روزانه موسسه
 • پشتیبانی موسسه به چه صورت می باشد
 • سابقه ی پرستاران
 • ضمانت های کاری که پرستاران در اختیار موسسه قرار می دهند.
 • حقوق و دستمزد پرستاران
 • نحوه ی قرارداد بستن
تغییرات دوران سالمندی در خدمات پرستاری سالمندان در منزل تهران

هزینه های خدمات پرستاری سالمندان در منزل :

هزینه هایی که توسط مرکز پرستاری ارائه می شود بستگی به نوع خدمات و شرایط سالمند ( سالمند سالم ، سالمند بیمار) دارد . حتی شرایط خانواده های سالمند نیز در این هزینه می تواند تاثیر بگذارد . همچنین ساعات کاری پرستار منزل نیز دخیل می باشد . مانند خدمات شبانه روزی ، روزانه ، شبانه ، مقطعی و ساعتی .

دانستن تغییرات دوران سالمندی توسط پرستار سالمند :

یکی از مواردی که در موسسات خدمات پرستاری سالمندان در منزل رعایت می شود آموزشهای لازم به پرستاران می باشد . یکی از این آموزشها که پرستاران باید اطلاعت کامل در مورد آن داشته باشند دانستن تغییرات دوران سالمندی می باشد . در زیر به این تغییرات اشاره هایی کوتاه کرده ایم که از شما می خواهیم این موارد را مطالعه نمایید.

شنوایی :

وقتی سن افزایش می یابد قدرت شنوایی درافراد کاهش می یابد و معمولا صداهایی که کم است را نمی شنود و باید با آنها بلند صحبت کرد . مراقب سالمند باید بداند هنگام صحبت کردن با سالمند احتمال دارد صدای شما را متوجه نشود و باید با او صحبت کنید همچنین مراقبین باید طوری با سالمند در این قضیه رفتار کنند که باعث بی احترامی به سالمند نشود .

بینایی :

با افزایش سن بینایی ضعیف دیگر چشم های توانایی قبلی را برای تولید اشک ندارند و شبکه و عدسی چشم ضعیف می شود در این حالت مراقب باید وقتی سالمند را برای گردش و تفریح به بیرون از منزل می برد ازاو مراقبت های لازم را کند تا خدایی نکرده سالمند دچار مشکل نشود و داروهای مربوط به چشم سالمند را سر وقت به او بدهد.

چشایی و بویایی :

یکی دیگر از مواردی که با افزایش سن قدت جوانی آن کاهش می یابد حس چشایی و بویایی هست . مراقبین در نظر داشته باشند هنگام غذا درست کردن برای سالمند به این موارد توجه داشته باشند . به عنوان مثال اگر نمک غذا زیاد باشد شاید سالمند زیاد شوری غذا را متوجه نشود پس شما باید به عنوان مراقب به این موارد توجه لازم را داشته باشید که غذا را شور نکنید چون در سن بالا نمک بسیار مضر است برای سالمندان .

لامسه :

با بالا رفتن سن ، پوست بدن خشک و دچار چروک می شود . مراقب سالمند باید در این مواقع پوست سالمند را با کرم ها و روغن های مخصوص مرطوب نگه دارد و اینکه هنگام حمام بردن سالمند مواظب باشد که آب حمام زیاد داغ نباشد چون به پوست سالمند آسیب می رسد.

ضعیف شدن استخوان و ماهیچه ها :

سن وقتی بالا می رود استخوان ها و ماهیچه ها ضعیف شده و سالمند دچار پوکی استخوان می شود و ماهیچه ها نیز توان نگه داشتن اندام سالمند را مثل قبل ندارند . پس پرستار سالمند باید لحظه به لحظه مراقب سالمند باشد تا خدایی نکرده به زمین نخورد و سالمند دچار شکستگی استخوان شود . چون در این سن اگر استخوان ها شکسته شود به سختی جوش می گیرند .

عملکرد حرکتی :

با افزایش سن عملکرد اعضای بدن کاهش و کند می شود یکی از مواردی که خانواده ها و پرستاران محترم باید در نظر داشته باشند رانندگی سالمند می باشد و تا جایی که می توانید از رانندگی سالمند جلوگیری نمایید.

شناختی :

با بالا رفتن سن عملکرد مغز کاهش یافته و بسیاری از سالمندان هستند که در معرض آلزایمر قرار می گیرند . باز هم پرستارها و خانواده ها در این موارد نقش بسزایی در سلامتی سالمند دارند . مراقبین به این نکته توجه داشته باشند که سالمندشان تنهایی به بیرون از منزل نرود اگر هم تنهایی به بیرون رفت حتما نکات ایمنی را برای او در نظر بگیرند . مانند گذاشتن تعدادی شماره تلفن از اطرافیان در جیب سالمند ، نصب دستگاه جی پی اس به سالمند و همچنین همراه داشتن موبایل در این مواقع بسیار لازم است .

, , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده + هفت =

فهرست