خدمات پرستاری سالمندان در منزل تهران

پرستار سالمند
بدون دیدگاه

استفاده از خدمات پرستاری سالمندان : انسان ها هرچقدر سن آنها بالا می رود از لحاظ جسمی ضعیف تر می شوند و احساس می کنند که برای انجام امور شخصی خود نیاز به کمک دیگران دارند .  حتی بسیاری از سالخورده ها هستند که توان انجام کارهای شخصی خود را دارند اما احساس تنهایی می کنند و نیاز به یک همدم دارند . این ها اصلی ترین مشکلات یک سالمند در این دوران می باشد. اما وجود خدمات پرستاری سالمند که توسط موسسات پرستاری در منزل به سالمندان ارائه می شود باعث شده است که این مشکلات برای سالمندان از بین برود و آنها بتوانند همانند دوران جوانی از زندگی خود لذت ببرند.

آیا نیاز به یک مرکز پرستاری سالمند دارید؟

شاید برای یک سالمند که تا کنون مستقل بوده و کلیه ی کارهای شخصی خود را انجام می داده است و یا اینکه برای افراد خانواده که حضور فردی قریبه را برای نگهداری و مراقبت از سالمندشان را تحمل کنند،  سخت و مشکل  باشد . اما توصیه ای که می توان به آنها داد این است که باید منطقی فکر کنند . اگر موارد زیر را مشاهده کردید بدانید که به یک پرستار سالمند نیاز دارید .

سالمند نمی تواند یا بسیار سخت است که کارهای شخصی خود را انجام دهد.
سالمند تنها می باشد و نیاز به یک همدم دارد.
تنها ماندن سالمند در خانه خطر ناک است

نیاز به چه نوع خدمات از مرکز پرستاری سالمندان دارید؟

اصلی ترین خدماتی که در مرکز پرستاری سالمندان ارائه می شود سه نوع است 1- خدمات اجتماعی 2- خدمات سلامت محور 3- خدمات مقابله فراموشی می باشد . حال شما به چه نوع خدماتی نیازمند هستید . برای انتخاب درست باید سوالاتی را برای خود در نظر بگیرید که این سوالات شامل :  نیازهای سالمند چیست ؟ سالمند نیاز به فعالیت های اجتماعی دارد ؟ نیاز به گردش و پیاده روی دارد ؟ نیاز به خدمات پزشکی دارد ؟ نیاز به خدمات مراقبتی دارد ؟ آیا سالمند شما آلزایمری است ؟ آیا سالمند شما تنهاست ؟ و … . اینها سوالاتی هستند که می تواند به شما در انتخاب نوع خدمات پرستاری از سالمند کمک کند.

اعزام پرستار سالمند به منازل برای مراقبت و نگهداری

سوالاتی که از یک مرکز پرستاری سالمند باید پرسید؟

وقتی که شما با مرکز پرستاری سالمند مورد نظر تماس می گیرید و یا حضوری به موسسه می روید سوالات زیر را از کارشناسان یا مدیر موسسه بپرسید .

  • نوع خدمات پرستاری از سالمندان را بپرسید
  • سابقه ی موسسه را بپرسید
  • آیا موسسه مجوزهای لازم را برای فعالیت دارد
  • ساعت کاری روزانه موسسه
  • پشتیبانی موسسه به چه صورت می باشد
  • سابقه ی پرستاران
  • ضمانت های کاری که پرستاران در اختیار موسسه قرار می دهند.
  • حقوق و دستمزد پرستاران
  • نحوه ی قرارداد بستن

هزینه های خدمات پرستاری سالمندان

هزینه هایی که توسط مرکز پرستاری ارائه می شود بستگی به نوع خدمات و شرایط سالمند ( سالمند سالم ، سالمند بیمار) دارد . حتی شرایط خانواده های سالمند نیز در این هزینه می تواند تاثیر بگذارد . همچنین ساعات کاری پرستار نیز دخیل می باشد . مانند خدمات شبانه روزی ، روزانه ، شبانه ، مقطعی و ساعتی .

,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست