تماس
021-66582923
پرستاری در منزل

خدمات پرستاری منزل تهران + زندگی با مراقبت خوب در خانه

خدمات پرستاری منزل ( تهران ) زمانی قابل استفاده است که فرد به دلیل کهولت سن یا در اثر بیماری نیاز به مراقبت داشته باشد و به کمک دیگران وابسته باشد. در این مورد، بستگان مراقبت کننده و یا مراقبین حرفه ای از یک سرویس مراقبت، از فرد مورد نظر در محیط خانه اش حمایت می کنند.

در واقع خدمات متنوع پرستاری در منزل به کسانی که نیاز به مراقبت دارند این امکان را میدهد تا در محیط آشنای خانه به بهترین شکل ممکن تحت مراقبت قرار بگیرند. در این مقاله قصد داریم در مورد طیف گسترده خدمات پرستاری، مزایای پرستاری و مراقبت در منزل و نکاتی که در مورد مواردی که هنگام انتخاب خدمات پرستاری منزل تهران باید در نظر گرفت صحبت کنیم، پیشنهاد میکنیم برای افزایش دایره ی اطلاعاتیتان در این خصوص در ادامه با ما همراه باشید.

مراقبت های خانگی و خدمات پرستاری به چه معناست

با خدمات پرستاری در منزل تهران ، که به عنوان “مراقبت در منزل” نیز شناخته می شود، افرادی که به مراقبت نیاز دارند می توانند به مراقبت های پزشکی، و غیر پزشکی در خانه خود دست پیدا کنند. مراقبت و حمایت از افرادی که نیاز به مراقبت دارند می توانند توسط کارکنان پرستاری حرفه ای یک سرویس مراقبت خوب دریافت کنند. خدمات پرستاری در خانه چندین بار در هفته یا چندین بار در روز در صورت لزوم به خانه فرد آسیب دیده می‌آیند و از او و بستگانش در انجام کارهای روزمره حمایت می‌کنند.

اشکال متفاوت در خدمات پرستاری منزل در تهران

مراقبت های پرستاری امکانات و اشکال متفاوتی دارد.
اگر بیماری‌های مرتبط با سن و محدودیت‌های جسمی و روانی با پیری همراه باشد، افراد مبتلا به طور فزاینده‌ای به مراقبت پرستاری وابسته می‌شوند و گاهی امکان ادامه ی زندگی در منزل تنها آرزوی آنها میباشد.

دامنه و اشکال این مراقبتها با کارهای روزمره مانند بهداشت شخصی یا خرید مواد غذایی که سالمندان دیگر نمی توانند به طور مستقل آنها را مدیریت کنند شروع می شود و تا رفع کامل نیازهای فرد ادامه میابد.

گاهی اوقات نیز تنها امور سخت و تخصصی مراقبتی به مراقبان حرفه ای سپرده شده و خانواده کمک به انجام امور عادی و روزمره و حمایت عاطفی از فرد نیازمند به مراقبت را بر عهده میگیرند.

چگونه برای دریافت خدمات پرستاری منزل در تهران اقدام کنیم؟ - خدمات پرستاری منزل تهران + زندگی با مراقبت خوب در خانه

چگونه برای دریافت خدمات پرستاری منزل در تهران اقدام کنیم؟

قبل از هرچیز از خود بپرسید: چه چیزی برای مددجوی شما مهم است؟ و به چه چیزهایی نیاز دارد؟

با این حال، قبل از اینکه به دنبال یک ارائه دهنده خدمات پرستاری بالقوه بگردید، منطقی است که نیازهای مراقبت و پشتیبانی شخصی خود را تعیین کنید. بنابراین، به این فکر کنید که بستگان شما می‌توانند کدام فعالیت‌های پرستاری را بر عهده بگیرند و خدمات پرستاری منزل چه کمکی را به عهده بگیرد.

از خود بپرسید که آیا خدمات مراقبت پرستاری در خانه باید در زمینه بهداشت شخصی یا کارهای خانه از شما حمایت کند یا اینکه برای مراقبت به آنها نیاز دارید. در بسیاری از خانواده‌ها، بستگان مراقبت‌کننده یا مراقبان حرفه‌ای خدمات مراقبتی، مراقبت و حمایت فرد مورد نظر را بر عهده میگیرند. اگر بستگان نتوانند زمان کافی برای مراقبت بهینه از فرد نیازمند مراقبت در خانه را پیدا کنند، گزینه های دیگر برای مراقبت و پرستاری را که همان استخدام پرستار خانگی در منزل میباشد را در پیش میگیرند.

در این حالت، ارائه دهندگان خدمات پرستاری در منزل در تهران به صورت ساعتی – در صورت نیاز 24 ساعته – برای حمایت از آنها و تسکین بستگان، به خانه فرد آسیب دیده مراجعه می کنند و در صورت ناتوانی کامل از فرد نیازمند، مراقبت را بر عهده می گیرند.در نظر داشته باشید که برای آسودگی خاطر بیشتر در این امر مهم بصورت شخصی عمل نکرده و از کمک آژانس های معتبر فعال در این زمینه بهره بگیرید زیرا به پشتوانه ی دارا بودن مجوز های رسمی لازم، میتوان از صلاحیت پرسنل اعزامی و کیفیت خدمات ارائه شده توسط آنها اطمینان حاصل کرد و با خیالی آسوده رفع این مشکل را به دستان توانمند و قابل اعتماد آنها سپرد.

اگر به دنبال یک موسسه ی پر آوازه و خوشنام در این خصوص هستید، آتیه پرستاران سلامت از جمله ارائه دهندگان معتبر خدمات مراقبتی و پرستاری منزل در تهران بصورت شبانه روزی و توسط نیروی حرفه ای و آموزش دیده میباشد که از شما در جستجوی ارائه دهنده مناسب تا رسیدن به ایده التان حمایت می کند.

وظایف یک سرویس مراقبت و خدمات پرستاری منزل در تهران

برخی از خدماتی که توسط پرستاران آموزش دیده انجام می شود عبارتند از:

 • مراقبت های درمانی : تجویز دارو، تعویض بانداژ، تزریق
 • مراقبت اولیه : کمک به بهداشت شخصی، تغذیه، تحرک، ارتقاء و آموزش مهارت
 • خانه داری : خرید، آشپزی، نظافت آپارتمان
 • مراقبت از سالمندان : کمک کردن در پیاده روی، نشستن و برخاستن ، کمک به دستشویی رفتن و استحمام
 • اقدامات حمایتی از افرد نیازمند به مراقبت و بستگانشان : دوره های مراقبتی برای بستگان ، مشاوره در مورد طبقه بندی مراقبت
 • مشاوره منظم یا بازدیدهای تضمین کیفیت برای بستگان مراقبتی که به تنهایی از فرد نیازمند مراقبت می کنند.
مزایای خدمات پرستاری و مراقبت های خانگی تهران در یک نگاه - خدمات پرستاری منزل تهران + زندگی با مراقبت خوب در خانه

مزایای خدمات پرستاری و مراقبت های خانگی تهران در یک نگاه

خدمات پرستاری در منزل تهران در یک محیط آشنا ارائه میشود که بیشتر سالمندان خواهان آن هستند. لیست زیر مزایای اصلی خدمات پرستاری در منزل را به شما نشان می دهد:

 • فرد نیازمند مراقبت می تواند در محیط آشنای خود باقی بماند .
 • حمایت و مراقبت متناسب با نیازهای فردی فرد مربوطه تنظیم شده و در یک قرارداد پرستاری ثبت می شود.
 • بستگان مراقب از طریق حمایت از خدمات پرستاری منزل از بار مراقبت از اعضای خانواده خود رها می شوند .
 • پرسنل پرستاری آموزش دیده می توانند دانش خود را به بستگان انتقال دهند و نکات مراقبتی ارزشمندی را به آنها ارائه دهند تا از اشتباه در مراقبت در منزل جلوگیری شود.

هزینه‌های یک خدمات پرستاری در منزل در شهر تهران

از آنجایی که هر فردی که به مراقبت نیاز دارد به کمک های بسیار متفاوتی نیاز دارد، دامنه و در نتیجه هزینه های مراقبت خانگی را نمی توان به صورت یک نرخ ثابت ارائه کرد. اگر مراقبان حرفه ای و بستگان مراقب مراقبت در منزل فرد مورد نظر را با هم تقسیم کنند، به دلیل کاهش بازه ی زمانی و حجم کاری پرستار هزینه ی کمتری به خانواده تحمیل خواهد شد.

واضح است که خدمات پرستاری در منزل با مدرک پرستاری به طبع گرانتر از خدمات ارایه شده توسط یک فرد تجربی میباشد برای درک بهتر موضوع به مثال زیر توجه کنید آقای زمانی حدود دو بار در هفته نیاز به مراقبت اولیه و ابتدایی همچون رسیدگی به نظافت شخصی اش شامل استحمام، تعویض لباس، نظافت اتاق و تخت خواب و تدارک غذای همان روز را بر عهده دارد. اما متاسفانه آقای مظفری به علت وابسته بودن به تخت و عدم امکان جابجایی، نیازش با مراقبت های پاره وقت برطرف نگردیده و به مراقبتی 24 ساعته و طیف وسیع تری از خدمات توسط پرستار نیازمند میباشد که به طبع پرستار مراقب آقای مظفری به دلیل سختی و ساعات کاری بیشتر، دستمزد بالاتری مطالبه خواهد کرد.

هنگام انتخاب یک مرکز در تهران برای دریافت خدمات پرستاری در منزل به چه نکاتی توجه کنیم؟

بعد از اینکه با عزیزتان در مورد خواسته ها و ایده های آنها صحبت کردید یا نیازهای خود را روشن کردید، به دنبال خدمات مراقبت پرستاری باشید. چک لیست زیر می تواند هنگام انتخاب ارائه دهنده به شما کمک کند:

 • نظرات: گوش کنید و با دقت به اطراف نگاه کنید! برای مثال، از مراکز پشتیبانی مراقبت یا در حلقه شخصی خود در مورد تجربیات خدمات مراقبت بالقوه سؤال کنید.
 • صلاحیت: به گزارش شفاف ارائه دهنده نگاهی بیندازید. در آنجا می توانید نتایج بررسی کیفیت را مشاهده کنید. گزارش‌های شفافیت، به عنوان مثال، در اینترنت یا در مرکز پشتیبانی مراقبت‌ها به صورت مصرف‌کننده و رایگان منتشر می‌شوند.
 • تجربه: هر چه مدت زمان طولانی تری یک خدمات پرستاری سابقه داشته باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که می توانید فرض کنید که خدمات پرستاری و خدمات آن از کیفیت خوبی برخوردار است – این امر به ویژه در شهرهای بزرگ که فشار رقابتی به ویژه بالا است صادق است.
 • اولین برداشت: در یک مکالمه شخصی که تا حد امکان رایگان است، اولین برداشت را از خدمات پرستاری منزل دریافت کنید. همدلی و تعهد به ویژه در مراقبت در منزل اهمیت دارد.
 • محدوده خدمات: به خودتان اجازه دهید تا با جزئیات از خدمات پرستاری مطلع شوید. مشخص کنید که آیا خدمات پرستاری منزل می تواند نیازهای خدمات شما را برآورده کند یا خیر. آیا او تمام کمک های مورد نیاز شما را ارائه می دهد یا حتی در مورد نیازهای فردی شما تخصص دارد؟
 • تخمین هزینه: به خدمات پرستاری اجازه دهید برآورد هزینه ای را برای طیف خاصی از خدماتی که نیازهای شما را برآورده می کند به شما ارائه دهد!
 • خواسته های پرسنل پرستاری: به خواسته هایی که از پرسنل دارید فکر کنید و بپرسید که آیا همیشه توسط همان پرستار از شما مراقبت می شود؟ زیرا به خصوص در مراقبت در منزل، داشتن یک فرد مرجع دائمی که بتوانید با او رابطه اعتماد ایجاد کنید، ارزشمند است.
نکات حایز اهمیت هنگام انعقاد قرارداد خدمات پرستاری منزل در تهران - خدمات پرستاری منزل تهران + زندگی با مراقبت خوب در خانه

نکات حایز اهمیت هنگام انعقاد قرارداد خدمات پرستاری منزل در تهران

به محض اینکه در مورد خدمات پرستاری منزل تهران تصمیم گرفتید، در یک گفتگوی شخصی با یک مشاور تعیین خواهید کرد که به طور خاص به چه کمکی از کارکنان پرستاری نیاز دارید. سپس قرارداد مراقبت، نوع و دامنه خدماتی را که قرار است خدمات مراقبت منزل شما در آینده ارائه کند، تنظیم می کند.

قبل از امضای قرارداد، اآن را به طور کامل بخوانید – از جمله چاپ کوچک. اجازه ندهید تحت فشار قرار بگیرید و با خونسردی با بستگان یا افراد مورد اعتماد خود مشورت کنید. علاوه بر این، باید به نکات زیر توجه کنید.

 • .فقط شما باید به عنوان شریک قراردادی ذکر شده باشید. اگر نمی توانید قرارداد را امضا کنید، قیم قانونی شما می تواند از طرف شما امضا کند.
 • بستگان فقط در صورت وجود وکالتنامه مربوطه می توانند از طرف شخصی که نیاز به مراقبت دارد امضا کنند.
 • در قرارداد باید دقیقاً فهرستی از خدماتی که خدمات پرستاری ارائه می دهد و هزینه های آن به وضوح و از هم تفکیک شده نشان داده شوند.
 • چقدر زودتر باید یک قرار مراقبت را لغو کنید تا برای آن صورتحساب دریافت نکنید؟ این سوال اغلب منجر به اختلاف می شود. بهتر است در قرارداد شفافیت ایجاد کنید و برای آن یک دوره زمانی معقول 24 ساعت یا کمتر در نظر بگیرید.
 • اگر خدمات پرستاری با شکست مواجه شود، شما اغلب هیچ گزینه دیگری ندارید جز اینکه خدمات دیگری را در مدت کوتاهی سفارش دهید. خدمات پرستاری باید هزینه های اضافی انجام شده را به شما بازپرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 − 5 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست