تماس
021-66582923

خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
خدمات نگهداری از سالمندان در منزل - خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل

خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند از گذشته های دور در فرهنگ ما ایرانی ها از جایگاه بالایی برخوردار بوده است. معمولا این خدمات توسط اعضای خانواده به سالمندان ارائه می شد. امروزه خانواده ها علاوه بر حفظ این فرهنگ، متاسفانه با مشکلاتی روبرو هستند که یکی از اصلی ترین علت های ایجاد این مشکلات، می توان به مشغله های کاری اشاره کرد که باعث می شود ما نتوانیم به بهترین شکل از سالمند خود مراقبت و نگهداری کنیم. اما روشهایی وجود دارد که می توان این کمبود خدمات به سالمندان را به بهترین شکل جبران نمود که یکی از این روشها استفاده از شرکت های پرستاری سالمند می باشد.

خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند

همانطور که در بالا اشاره شده یکی از دلایل مهم استفاده از خدمات شرکت های پرستاری، وجود مشغله های کاری توسط اعضای خانواده می باشد. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم.

  • شاغل بودن
  • نداشتن تخصص در نگهداری از سالمندان بیمار
  • تنها بودن سالمند بنا بر دلایل مختلف مانند نداشتن فرزند یا دور بودن محل زندگی فرزندان
  • سختی کار ( اعضای خانواده نمی توانند به تنهایی به سالمند خود خدمات رسانی کنند و نیاز دارند یک پرستار در انجام این خدمات به آنها کمک کند )

از مزایای خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل میتوان به آرامش و احساس خوشایندگی که سالمندان در کنار خانواده دارند، اشاره کرد. که باعث می شود سالمندان عزیزمان هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی در شرایط خوبی به سر ببرند و ما هم در کنار آنها نیز احساس خوبی داریم وقتی می بینیم که آنها از سلامت کامل برخوردار هستند.

از دیگر مزایا می توان به کیفیت خدمات اشاره کرد. کیفیت خدمات پرستاری در منزل به مراتب بیشتر از خدماتی است که در مراکز نگهداری (خانه سالمندان) ارائه می شود. معمولا یک پرستار در منزل مسئول خدمات رسانی فقط به سالمند شما می باشد اما در مراکز نگهداری، این خدمات برای چندین سالمند می باشد.

مزایای دیگری نیز در استفاده از خدمات پرستاری و نگهداری در منزل از سالمندان وجود دارد که می توان به کم هزینه بودن و دوری از بیماریهای واگیرداری که در مراکز نگهداری وجود دارد اشاره کرد.

چه کسانی می توانند خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند را انجام دهند

با توجه به پیشرفت علم پزشکی و حوضه ی سلامت در سراسر جهان، خدمات نگهداری و مراقبت در منزل از سالمندان از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که در این راستا خدمات انجام می دهند باید به علم روز آگاه بوده و تمام آموزش های لازم را فرا گرفته باشند تا بتوانند برای سلامت سالمندان در زندگی، خدمات ارائه دهند.

احساس مسئولیت نیز در کنار علم از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در این راستا به شما این حس و اعتماد را خواهیم داد تا در انتخابتان دچار تردید نباشید و مفتخر باشیم که شما لایق این انتخاب هستید. ما با در اختیار داشتن نیرو های زبده و مسئولیت پذیر، آمادگی خدمات دهی به شما عزیزان را داریم.

خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند در آتیه پرستاران سلامت

با توجه به مشغله های زندگی خانواده ها و نیازهای روزمرگی آنها، داشتن یک پرستار برای مراقبت از سالمند  و همدم قابل اعتماد در کنار سالمندان یک نیاز ضروری است. افرادی می توانند این احساس آرامش را به خانواده ها بدهند که از لحاظ روحی، عاطفی و جسمانی به خوبی از سالمند حمایت کرده و مراقبت های لازم را انجام دهند. شما می توانید برای ایجاد این آرامش در خانواده خود از خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند که در آتیه پرستاران سلامت ارائه می شود، استفاده نمایید.

خانواده ها دوست دارند پرستارانی در اختیار داشته باشند که هم نیاز سالمندان آنها را برآورده ساخته و هم بتوانند تعامل خوبی با آنها داشته باشند. این خصوصیات پرستار باعث میشود که آنها احساس رضایت و خوشایندی داشته باشند. وقتی که خانواده ها شاهد این موضوع هستند که عزیزان آنها به خوبی پرستاری و حمایت می شوند، آنها نیز با خیال راحت به کارهای روزمره ی خود رسیدگی کرده .

انواع خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند

خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند متفاوت می باشد بسیاری از سالمندان هستند که سالم می باشند و یا بسیاری از سالمندان هستند که بیمار هستند که پرستاران آتیه پرستاران سلامت می توانند خدمات متفاوتی برای این عزیزان ارائه دهند این خدمات شامل:

  • نگهداری از سالمندان سکته مغزی، زخم بستری، پارکینسونی، ناراحتی های اعصاب و روان، سالمندانی که مشکلات ریوی دارند، سالمندانی که سوند به آنها وصل است و مواردی از این قبیل
  • سالمندانی که تنها هستند و شبها از تنهایی می ترسند .
  • سالمندانی که ناتوان هستند و برای رفتن به دستشویی و حمام نیاز به کمک دارند .
  • سالمندانی که فقط برای انجام امور منزل نیاز به خدمات پرستاری دارند .
  • سالمندانی که برای استحمام و دستشویی رفتن نیاز به کمک دارند .
  • نگهداری از سالمندان پوشاکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × سه =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل
فهرست