تماس
021-66582923
خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار

خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار در منزل

خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار شما در منزل به صورت شبانه روزی با بهترین مراقبین و پرستاران . این خدمات در مرکز موسسه پرستاری آتیه پرستاران سلامت ارائه می شود . برای اطلاع از نوع خدمات ما با بیماران پیشنهاد می شود تا آخر این مبحث با ما باشید.

شغل پرستاری بیمار در منزل :

پرستاری از بیمار نه تنها یک کار اخلاقی و انسان دوستانه می باشد بلکه در درگاه خداوند نیز از ارزش والایی برخوردار است زیرا فرد در دوران بیماری درد و رنج بسیار زیادی را متحمل می‌شود و در ناتوانترین حالت جسمی و روحی خود قرار خواهد داشت و برای رسیدگی به تک تک اموراتش به یاری دیگران بسیار محتاج می باشد.

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که به علت مهربانی ذاتی و علاقه ای که به این کار دارند به این شغل رو می‌آورند و به خانواده‌هایی که به علت اشتغال یا مسائل دیگر فرصت رسیدگی به بیمار خود را ندارند و یا برای انجام این کار از دانش و مهارت کافی در خصوص اقدامات درمانی برخوردار نیستند،در منزلشان یاری می رسانند.

بهترین روش استخدام پرستار بیمار:

اگرچه اغلب خانواده‌ها تمایل دارند که برای آرامش و رفاه هرچه بیشتر خود و بیمارشان از کمک پرستاری متخصص و حرفه ای بهره ببرند اما همواره از اعتماد به یک فرد غریبه و جدید هراس دارند و همین امر موجب شده که برای انتخاب پرستار بسیار دودل باشند.

توصیه ما به شما این است که در این امر مهم به صورت شخصی عمل نکنید و برای این منظور از کمک مراکز متعددی که در این زمینه فعالیت می کنند و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان هستند بهره ببرید زیرا وقتی که پرستار خود را از بین پرسنل آن ها انتخاب می کنید، به علت فیلترهای سخت‌گیرانه ای که برای جذب نیرو دارند، می‌توانید از سلامت اخلاقی و رفتاری ومطمئن و متعهد بودن او اطمینان حاصل کنید.

همچنین با مشاوره رایگانی که با کارشناسان این مراکز دارید می توانید به طور دقیق شرایط و نیازهای بیمارتان را شرح دهید تا آنها با آگاهی که از توانایی تیم خود دارند، پرستاری با تجربه و تخصص کافی در زمینه نیاز شما به صورت شبانه‌روزی یا ساعتی برایتان در نظر بگیرند .تا اینگونه بیمارتان هرچه سریعتر سلامت خود را بازیافته و زندگی عادی خود را از سر بگیرد.

از دیگر مزایای بهره گرفتن از کمک این مراکز برای استخدام پرستار این است که همواره در طول دورانی که پرستار در منزل شما فعالیت دارد بر عملکردش نظارت دارند و در صورت نارضایتی شما در سریعترین زمان ممکن پرستار مناسب تری را جایگزین خواهند کرد.

توصیه های مهم در هنگام دریافت خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار :

در نظر داشته باشید که دیگر مانند گذشته لازم نیست برای استخدام پرستار از اطرافیان و آشنایان پرس و جو کنید زیرا مراکزی تحت عنوان خدمات پرستاری دایر گردیده که از افرادی که در این زمینه تجربه، سابقه کاری ،تخصص و دانش لازم را دارند دعوت به همکاری می کند.

شما با مراجعه به این موسسات میتوانید از تمامی خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار آگاه شوید و با بیان اینکه به چه تعداد از این خدمات و در چه مقطع زمانی احتیاج دارید با آنها قراردادی منعقد کنید و از آنها بخواهید تا مطابق با آن، تمام وظایف تعیین‌شده را برعهده بگیرند و با اعزام سریع نیرویی حاذق به منزلتان، علاوه بر ایجاد احساس آرامش خاطر در شما به علت نظارت مستقیمتان بر روند درمانی بیمار ،بیمارتان نیز شرایط بهتر و ایمن تری را در منزل تجربه کند و از ابتلا به عفونتهای بیمارستانی در امان بماند.

خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار در منزل - خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار در منزل

خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار در منزل شامل چه مواردی می باشد:

پرستاری که در منزل از بیمار مراقبت می کند،وظیفه ی سنگینی بر دوش دارد و از آنجایی که سلامت بیمار در گرو کیفیت خدمات ارائه شده توسط او می باشد، باید حتماً در این زمینه تخصص و مهارت زیادی داشته باشد زیرا اگر فردی که به طور مثال جراحی انجام داده و در خانه دوران نقاهتش را طی میکند، تحت مراقبتی غیر اصولی توسط فردی ناکارامد قرار بگیرد، ممکن است نتیجه ی عملش موفقیت آمیز نباشد و چه بسا مشکلات بیشتری نیز گریبانگیرش شود.

پرستار بیمار موظف است با توجه به شرایط او، برای رسیدگی به امور مراقبتی و روزانه مورد نیازش برنامه‌ی دقیقی با مشورت پزشک در نظر بگیرد و با دقت و سرعت عملی که دارد علاوه بر آمادگی جهت قرار گرفتن در شرایط اورژانسی، به تمام امور مورد نیاز بیمار از قبیل بهداشت فردی و استحمام، کشیدن بخیه، تعویض سوند،تزریق سرم، درمان‌های توانبخشی و سایر مواردی که روند درمانی اش را سریعتر پیش می‌برد رسیدگی کند و با برقراری رابطه دوستانه با او و تهیه غذاهای مقوی و آبمیوه‌های طبیعی علاوه بر جسم،شرایط روحی او را نیز تقویت کند.

خصوصیات بارز یک پرستار بیمار در منزل

کسانی که شغل شریف پرستاری از بیمار را انتخاب می کنند برای موفقیت در این کار باید در قدم اول خوش اخلاق و بسیار منعطف باشند تا با سازش در مقابل کج خلقی های فرد بیمار پذیرش خود را برای او آسان کرده و با جلب همکاری او برای پیگیری روند درمان، در بهبود بیماریش موثر تر عمل کنند.

همچنین دارا بودن تخصص، مهارت و وجدان کاری در این شغل از اهمیت زیادی برخوردار است و فرد باید مانند تمام مشاغل دیگر خود را موظف بداند که در ساعت کاری حضور در منزل، تمام وقت خود را صرف مراقبت از بیمار و توجه به دستگاه های متصل به او کند و در نبود اعضای خانواده و تنها بودن با بیمار به اموراتی چون پیامک بازی، خوابیدن و انجام کارهای شخصی خودش نپردازد.

از دیگر خصوصیات یک پرستار خوب برای مراقبت از بیمار این است که فردی منظبت و با روحیه قوی باشد تا در برخورد با بیمارانی که وضعیت حادی دارند بتواند احساسات خود را کنترل کرده و با رفتار صحیحی که دارد روحیه بیمار را نیز تقویت کند و با مقید بودن به مصرف داروها در زمانهای تعیین شده او، در جهت درمان بیماری‌اش یاری رساند. موسسه پرستاری آتیه پرستاران سلامت نیز یکی از این موسساتی می باشد که پرسنل آن دارای چنین خصوصیاتی می باشند و نسبت به بیمار خود متعهد بوده و وجدان کاری را در صدر خدمات خود قرار می دهند.

چه مواردی هزینه خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار را افزایش و یا کاهش می‌دهند:

وقتی حرف از پرستاری در منزل پیش می آید اغلب افراد به جیب خود نگاه می‌کنند و احساس می‌کنند به علت هزینه های زیادی که برایشان در پیش خواهد داشت از پس آن بر نخواهند آمد. اما خبر خوب این است که نگران نباشید زیرا اگر هزینه رفت و آمد و کم گذاشتن از کار خود برای رفتن به بیمارستان را فاکتور بگیریم باید بگوییم که هزینه بستری بودن شخص در مکان های درمانی بسیار بیشتر از استخدام پرستار در منزل می باشد و اصلا برای شما مقرون به صرفه نیست.

در نظر داشته باشید که هزینه پرداختی برای خدمات ارائه شده توسط پرستار برای همه بیماران یکسان نمی باشد و شما بسته به محل سکونت بیمارتان و وضعیت سلامتی و بازه زمانی مورد نیازش به مراقبت، هزینه متفاوتی را به پرستار پرداخت خواهید کرد.

به طور مثال گاهی بیماری که در منزل بستری است وضعیت حادی ندارد و تنها به خدماتی مانند تزریقات و تعویض پانسمان نیاز دارد، در این شرایط می توانید با به کارگیری پرستار به صورت ساعتی و در روزهای خاصی از هفته علاوه بر کم کردن هزینه‌ها، تمام احتیاجات ضروری بیمارتان را نیز برطرف کنید. اما اگر بیمارتان به تخت وابسته و یا دچار معلولیت باشد و به صورت ۲۴ ساعته به مراقبت پرستار احتیاج داشته باشد، از آنجایی که درمانش نیز پر زحمت تر است و خدمات تخصصی تری را می‌طلبد پرستار برای نگهداری از او حقوق بیشتری را از شما مطالبه خواهد کرد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام . ما یه بیمار داریم قطع نخاع شده می خواستم بدونم برای اینجور افراد نیرو اعزام می کنید. اونوقت پرستاری که می فرستید تجربه مراقبت از این افراد رو داره . آخه به هر شرکتی که درخواست پرستار کردیم کسیرو نداشتند که تجربه مراقبت از افراد قطع نخاعی داشته باشه

  پاسخ
  • مدیر سایت
   بهمن 7, 1400 10:07 ق.ظ

   درود بر شما . بله برای بیماران قطع نخاعی و کسانی که نمی توانند حرکت کنند پرستار تخصصی کار اعزام می کنیم . برای اطلاع بیشتر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × 5 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار در منزل
فهرست