تماس
021-66582923
خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند

خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند در منزل

ارائه بهترین خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند شما در منزل با بهترین پرستاران به صورت شبانه روزی و روزانه. این پرستاران به سالمندان شما کمک می کنند تا با آرامش خاطر به زندگی خود ادامه دهند . در زیر به نکات مهمی در مورد نحوه استخدام و نوع خدمات و حتی هزینه های پرستاران اشاره می کنیم با ما همراه باشید.

مزیت استفاده از خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند:

در دنیای مدرن امروز، دیگر افراد مانند سابق وقت خود را در خانه سپری نمی کند و اکثر اعضای خانواده که به سن مناسب رسیده باشند در خارج و یا داخل منزل به فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و یا تحصیل می پردازنند و برای تمام ساعات روز خود برنامه‌ریزی مشخصی دارند.

حال اگر والدین شان در دوران سالمندی قرار گرفته و به کمک نیاز داشته باشند اگرچه دوست دارند به جبران دوران کودکی، خود در کنار آنها باشند و به تمام اموراتشان رسیدگی کنند اما دغدغه های اقتصادی و دل مشغولی های زندگی مانع این کار شده و این فرصت را به آنها نمیدهد.

در این وضعیت بهترین راهکار برای رفع نگرانی خانواده بابت حفظ سلامت والدینشان،بهره گرفتن از کمک افرادی است که به عنوان پرستار در حیطه سالمندان فعالیت می کنند زیرا با آگاهی از روحیات افراد سالخورده وبا مهارتهای تخصصی که در این زمینه دارند به راحتی می‌توانند خواسته‌ها و احتیاجات عریزانتان را برطرف سازند.

نحوه استخدام پرستاری قابل اعتماد برای نگهداری از سالمند:

وقتی برای والدینتان پرستار استخدام می‌کنید، در واقع عضو جدیدی به خانواده تان اضافه کرده اید زیرا پرستار همانند یکی از اعضای خانواده زمان زیادی را به صورت پاره وقت و یا تمام وقت با سالمندتان در منزل وقت می گذراند و در جریان امور زندگی تان قرار میگیرد. پس باید از همه نظر قابل اطمینان باشد تا بتوانید با آرامش خاطر و بدون نگرانی خانه و عزیزانتان را به او بسپارید.

بهتر است برای استخدام پرستاری قابل اعتماد، به صورت شخصی عمل نکنید و برای این امر به موسسه خدمات پرستاری در منزل که در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه کنید زیرا این مراکز برای بالا بردن امنیت کار،نیروی خود را از بین افراد متعهد و دارای سوابق درخشان انتخاب می کنند و علاوه بر گرفتن ضامن معتبر از آن‌ها ،سلامت اخلاقی و رفتاری شان را نیز بررسی می کند همچنین در صورت نیاز با اطلاعاتی که این مراکز در اختیارتان میگذرانند،می توانید با کارفرمایان قبلی آنها تماس گرفته و از این طریق میزان رضایت از عملکرد او را نیز ارزیابی کنید.

نشانه‌های نیاز سالمند به پرستار:

سالمندان امروز در واقع پایه های قوی برای زندگی دیروز بوده اند اما کهولت سن و بیماری های ناشی از آن باعث کاهش توان بدنی آنها شده و دیگر نمی توانند مانند سابق به صورت مستقل زندگی کنند.

اگر میببنید که والدینتان در راه رفتن و انجام کارهای شخصی شان مشکل دارند و یا دچار بیماری هایی همچون افسردگی، آلزایمر و فراموشی هستند و فرصت کافی برای سر زدن و رسیدگی به آنها را ندارید، بدانید که به پرستاری متعهد و دلسوز نیاز دارند تا علاوه بر حفظ استقلالشان به آنها در انجام امور زندگی شان یاری رساند.

همچنین در صورتی که سالمندتان از بیماری رنج می برند و یا احتیاج به مراقبت‌های خاصی دارد و مجبورید به صورت مداوم جهت تزریقات، تعویض پانسمان و غیره به مراکز درمانی مراجعه کنید با بکارگیری پرستاری حرفه ای و متخصص در این زمینه میتوانید از رفت و آمدهای خسته کننده به این مکان های شلوغ و آلوده رها شوید و روند درمانی را در خانه و با نظارت دقیقتری در پیش بگیرید.

این کار موجب میشود والدینتان علاوه بر احساس راحتی که در خانه دارند با کمک پرستار به امور روزانه و کارهای مورد علاقه خود بپردازند و با به هم نخورد نظم زندگیشان که طی سالیان دراز با آن خو گرفتند احساس بهتری داشته باشند.

خدمات ارائه شده توسط پرستار سالمند:

یکی از دوران های حساس زندگی هر فردی دوران سالمندی می باشد زیرا ناتوانی جسمی، بیماری و تنها ماندن به علت بزرگ شدن و مستقل شدن فرزندان و یا فوت همسر در این دوران امر اجتناب ناپذیر می باشد.

فشار روحی ناشی از این موارد،ممکن است باعث از بین رفتن اعتماد به نفس و ایجاد احساس افسردگی و کج خلقی در سالمند شود. و نیاز سالمند به مراقبت را دوچندان کند،در این شرایط اگر پرستار از او نگهداری میکند،موظف است با حضور به موقع در منزل علاوه بر رسیدگی به امور روزانه وارتقا سطح سلامت جسمی اش،برای بالا بردن روحیه و رفع افسردگی سالمند نیز تلاش کند.

باید در نظر داشته باشید که وظایف پرستار در نگهداری از سالمند تنها به امور شخصی همچون نظافت، تهیه غذا، همصحبتی، پر کردن اوقات فراغت و مدیریت امور خانه ختم نمی‌شود بلکه در صورت ناتوانی یا بیماری وی وظیفه تعویض پوشک، کمک به انجام ورزش های فیزیوتراپی، پیشگیری از زخم بستر،توجه به خوردن دارو ها، تعویض سوند، پانسمان، تزریقات و غیره را نیز برعهده دارد.

در واقع شما با انتخاب مراقبی مجرب و متعهد میتوانید تمامی وظایف نگهداری از عزیزانتان را به او بسپارید تا مانند فرشته نجات در این شرایط که نیازمند کمک هستید،به شما و سالمندتان یاری رساند.

عوامل موثر بر افزایش هزینه نگهداری از سالمند:

شخصی که به پرستاری از سالمندان اشتغال دارد نیز مانند هر شغل دیگری در سراسر دنیا،در ازای خدماتی که ارائه می دهد حقوق دریافت می کند اما برای تمامی پرستارانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند نمی‌توانید یک دستمزد ثابت در نظر بگیرید. زیرا نیاز افرادی که با آنها سر و کار دارند بسیار متفاوت میباشد.

گاهی فرد سالمند به علت بیماری های ناشی از این سن ،بخش زیادی از توانایی های خود را از دست داده و برای انجام امور شخصی و مراقبت های درمانی ،در بازه های زمانی طولانی و یا حتی ۲۴ ساعته به کمک پرستار احتیاج دارد.

در این شرایط وظایف تعیین شده برای پرستار بسیار بیشتر از زمانی می باشد که شخص فقط برای تنها نبودن و رسیدگی به امور منزل به صورت ساعتی و یا در روزهای خاصی از هفته متقاضی پرستار میباشد.

اگر برای انتخاب پرستار به موسسات پرستاری معتبر مراجعه کنید و از آنها بخواهید که در این زمینه به شما اطلاعات دهند، میتوانید از تعرفه ها و قیمت های مشخص برای ارائه خدمات پرستار اگاه شوید.در این مراکز هنگامه بستن قرارداد با توجه به درخواست تان، میزان تحصیلات و تخصص مورد نیاز پرستار و بازه زمانی لازم برای رسیدگی به سالمندتان را بررسی می‌کنند و با در نظر گرفتن هزینه رفت و آمد مراقب و بودجه مالی خانواده ،مقدار حقوق ماهیانه پرستار مشخص میکنند.

, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 − ده =

فهرست