تماس
021-66582923
خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند

خدمات پرستاری نگهداری سالمند در منزل

امروزه خدمات پرستاری نگهداری سالمند که توسط پرستاران منزل ارائه می شود توانسته آرامش را به زندگی پر تلاطم سالمندان تزریق نماید این خدمات تاثیر زیادی بر سلامتی سالمند و همچنین خانواده ها داشته و باعث شده که سالمندان احساس ناتوانی نکند و همچنین باعث حفظ استقلال در این عزیزان می شود.

خدمات پرستاری نگهداری سالمند

استفاده از خدمات پرستاری نگهداری سالمند توانسته علاوه بر اهدای آرامش، زمان را نیز به خانواده ها هدیه نماید. در دنیای مدرن امروز، دیگر افراد مانند سابق وقت خود را در خانه سپری نمی کند و اکثر اعضای خانواده که به سن مناسب رسیده باشند در خارج و یا داخل منزل به فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و یا تحصیل می پردازنند و برای تمام ساعات روز خود برنامه‌ریزی مشخصی دارند.

حال اگر والدین شان در دوران سالمندی قرار گرفته و به کمک نیاز داشته باشند اگرچه دوست دارند به جبران دوران کودکی، خود در کنار آنها باشند و به تمام اموراتشان رسیدگی کنند اما دغدغه های اقتصادی و دل مشغولی های زندگی مانع این کار شده و این فرصت را به آنها نمیدهد.

در این وضعیت بهترین راهکار برای رفع نگرانی خانواده بابت حفظ سلامت والدینشان، بهره گرفتن از کمک افرادی است که به عنوان پرستار سالمند در حیطه سالمندان فعالیت می کنند زیرا با آگاهی از روحیات افراد سالخورده وبا مهارتهای تخصصی که در این زمینه دارند به راحتی می‌توانند خواسته‌ها و احتیاجات عریزانتان را برطرف سازند.

یکی از دوران های حساس زندگی هر فردی دوران سالمندی می باشد زیرا ناتوانی جسمی، بیماری و تنها ماندن به علت بزرگ شدن و مستقل شدن فرزندان و یا فوت همسر در این دوران امر اجتناب ناپذیر می باشد.

فشار روحی ناشی از این موارد،ممکن است باعث از بین رفتن اعتماد به نفس و ایجاد احساس افسردگی و کج خلقی در سالمند شود. و نیاز سالمند به مراقبت را دوچندان کند،در این شرایط اگر پرستار از او نگهداری میکند،موظف است با حضور به موقع در منزل علاوه بر رسیدگی به امور روزانه وارتقا سطح سلامت جسمی اش،برای بالا بردن روحیه و رفع افسردگی سالمند نیز تلاش کند.

باید در نظر داشته باشید که وظایف پرستار در نگهداری از سالمند تنها به امور شخصی همچون نظافت، تهیه غذا، همصحبتی، پر کردن اوقات فراغت و مدیریت امور خانه ختم نمی‌شود بلکه در صورت ناتوانی یا بیماری وی وظیفه تعویض پوشک، کمک به انجام ورزش های فیزیوتراپی، پیشگیری از زخم بستر،توجه به خوردن دارو ها، تعویض سوند، پانسمان، تزریقات و غیره را نیز برعهده دارد.

در واقع شما با انتخاب مراقبی مجرب و متعهد میتوانید تمامی وظایف نگهداری از عزیزانتان را به او بسپارید تا مانند فرشته نجات در این شرایط که نیازمند کمک هستید،به شما و سالمندتان یاری رساند.

خدمات پرستاری نگهداری سالمند در تهران

خدمات پرستاری نگهداری سالمند در تهران باعث شده که سالمندان در این شهر شلوغ و پر هزینه احساس آرامش و امید به زندگی داشته باشند. یکی از این موسسات که این خدمات را ارائه می دهد آتیه پرستاران سلامت می باشد. این موسسه توانسته با خدمات ویژه ی خود به سالمندان فضای پاییزی و دلگیر خانه را برای سالمندان به فضای بهاری و پر از امید و شادی تبدیل نماید. البته ناگفته نماند که دلیل اصلی ایجاد این فضای مثبت برای سالمندان زحمات پرستاران سالمندی می باشد که در این موسسه مشغول به فعالیت هستند و جا دارد در این از زحمات این عزیزان تشکر نماییم.

وقتی برای والدینتان پرستار استخدام می‌کنید، در واقع عضو جدیدی به خانواده تان اضافه کرده اید زیرا پرستار همانند یکی از اعضای خانواده زمان زیادی را به صورت پاره وقت و یا تمام وقت با سالمندتان در منزل وقت می گذراند و در جریان امور زندگی تان قرار میگیرد. پس باید از همه نظر قابل اطمینان باشد تا بتوانید با آرامش خاطر و بدون نگرانی خانه و عزیزانتان را به او بسپارید.

بهتر است برای استخدام پرستاری قابل اعتماد، به صورت شخصی عمل نکنید و برای این امر به موسسه خدمات پرستاری در منزل که در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه کنید زیرا این مراکز برای بالا بردن امنیت کار،نیروی خود را از بین افراد متعهد و دارای سوابق درخشان انتخاب می کنند و علاوه بر گرفتن ضامن معتبر از آن‌ها ،سلامت اخلاقی و رفتاری شان را نیز بررسی می کند همچنین در صورت نیاز با اطلاعاتی که این مراکز در اختیارتان میگذرانند،می توانید با کارفرمایان قبلی آنها تماس گرفته و از این طریق میزان رضایت از عملکرد او را نیز ارزیابی کنید.

چه مواقعی نیاز به خدمات پرستاری نگهداری سالمند می باشد

سالمندان امروز در واقع پایه های قوی برای زندگی دیروز بوده اند اما کهولت سن و بیماری های ناشی از آن باعث کاهش توان بدنی آنها شده و دیگر نمی توانند مانند سابق به صورت مستقل زندگی کنند.

اگر میببنید که والدینتان در راه رفتن و انجام کارهای شخصی شان مشکل دارند و یا دچار بیماری هایی همچون افسردگی، آلزایمر و فراموشی هستند و فرصت کافی برای سر زدن و رسیدگی به آنها را ندارید، بدانید که به پرستاری متعهد و دلسوز نیاز دارند تا علاوه بر حفظ استقلالشان به آنها در انجام امور زندگی شان یاری رساند.

همچنین در صورتی که سالمندتان از بیماری رنج می برند و یا احتیاج به مراقبت‌های خاصی دارد و مجبورید به صورت مداوم جهت تزریقات، تعویض پانسمان و غیره به مراکز درمانی مراجعه کنید با بکارگیری پرستاری حرفه ای و متخصص در این زمینه میتوانید از رفت و آمدهای خسته کننده به این مکان های شلوغ و آلوده رها شوید و روند درمانی را در خانه و با نظارت دقیقتری در پیش بگیرید.

استفاده از خدمات پرستاری نگهداری سالمند در منزل موجب میشود والدینتان علاوه بر احساس راحتی که در خانه دارند با کمک پرستار به امور روزانه و کارهای مورد علاقه خود بپردازند و با به هم نخوردن نظم زندگیشان که طی سالیان دراز با آن خو گرفتند احساس بهتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

7 − پنج =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - خدمات پرستاری نگهداری سالمند در منزل
فهرست