تماس
021-66582923

خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان

پرستار منزل
بدون دیدگاه

ارائه خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان به صورت مراقب ساده و حرفه ای در منزل

خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان

خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان (Nursing services) را می توان یکی از بزرگترین رفتارهای انسان دوستانه ای دانست که در یک جامعه برای سالمندان ، کودکان و بیماران می تواند اتفاق بیافتد .این خدمات در منزل که توسط موسسه های پرستاری ارائه می شوند شامل خدمات مراقبتی – خدمات پرستاری – خدمات آموزشی – خدمات توانبخشی می باشد .

انواع خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان :

همانطور که در بالا اشاره شد خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان شامل خدمات مراقبتی ، پرستاری ، آموزشی و همچنین خدمات توانبخشی می باشد . در زیر می خواهیم شما را بیشتر راجعب این خدمات آشنا کنیم .

خدمات مراقبتی : خدمات مراقبتی شامل مراقبت و نگهداری از سالمندان ، کودکان و بیماران می باشد مانند : آشپزی ، نظافت منزل ، غذا دادن ، نظافت شخصی ، پر کردن اوقات فراغت ، دادن دارو ، شستن لباس ، خرید منزل و غیره

خدمات پرستاری : این خدمات بیشتر برای افراد بیمار می باشد. مانند انجام انواع تزریقات در منزل ، انجام انواع پانسمان ها ، شستشویی انواع زخم ها ، انجام انواع آزمایشات بیمار در منزل ، انجام انواع سوند ها ، کنترل علائم حیاطی بیمار ، ارتباط بین بیمار و پزشک و غیره

خدمات آموزشی : خدماتی می باشد که به مددجویان و خانواده های آنها برای داشتن زندگی سالم و با نشاط آموزش داده می شود. مانند : نحوه ی رعایت بهداشت ، کنترل رشد و تکامل طبیعی فرد در سنین مختلف ، آموزش های مراقبتی و نگهداری از مادران در دوران بارداری و بعد از زایمان ، نحوه ی مراقبت از نوزادان شیرخوار ، آموزش های مربوط به داشتن تغذیه سالم ، آموزش به خانواده برای مقابله با بیماران واگیر دار ، آموزشهای لازم به خانواده ها برای مراقبت از بیمارشان و غیره

خدمات توانبخشی : خدمات توانبخشی را می توان کمک کردن به افرادی که دارای مشکلات حرکتی که افراد در اثر سکته مغزی ، ضایعات نخاعی ، جراحی های ارتوپدی ، ضربه مغزی ، سوختگی ، کم شنوایی و افرادی که مشکلات تعادلی دارند .

اهداف خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان :

  • کاهش هزینه ها نسبت به مراکز نگهداری
  • بهبود کیفیت خدمات پرستاری
  • کاهش دوران ضعف بعد از بیمار
  • گذراندن مراحل درمان در منزل برای بیماران و سالمندانی که طاقت طی کردن درمان در بیمارستان را ندارند .
  • داشتن مشغله ی کاری اطرافیان
  • کیفت پرستاری و مراقبت در منزل بسیار بالاتر از مراکز دیگر می باشد.
  • دور بودن از بیماریهای عفونی و واگیر دار که در مراکز درمانی و مراقبتی احتمال دارد وجود داشته باشد .
  • کمک کردن به سلامت جامعه با افزایش گردش تخت های بیمارستان
  • کاهش هزینه ها
  • تسریع در روند بهبودی بیماران
استخدام پرستار برای خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان

استخدام پرستار برای ارائه خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان چه مزایایی دارد

گاهی اطرافیان بیمار تصمیم می‌گیرند که بیمار ادامه روند درمانش را در منزل طی کند . این کار برای خود بیمار و اطرافیان و همچنین بیمارستان و کادر آن مزایایی دارد از جمله اینکه با خالی کردن تخت جا برای پذیرش یک بیمار اورژانسی خالی می‌شود و دیگر اینکه همانطور که می دانیم روند درمان در خانه بهتر انجام می‌شود البته برای برخی بیماری ها نه همه آنها .

با بستری بودن بیمار در بیمارستان خانواده متحمل هزینه‌های اضافی زیادی از جمله هزینه رفت و آمد هزینه‌های زیاد بیمارستان و غیره خواهد شد از طرف دیگر باید کسی از نزدیکان آن به عنوان همراه در کنار او بماند اما با حضور پرستار در منزل علاوه بر حذف هزینه‌های اضافی افراد خانواده بدون جدا شدن از هم می‌توانند کنار همدیگر باشند و به فرد بیمار شان کمک کنند. همچنین فضای بیمارستان برای هیچکس حس خوشایندی ندارد و باعث استرس و نگرانی بیمار می‌شود. نیز به دلیل اینکه خدمات پرستاری در منزل در محیط آرام و به صورت حضوری انجام می‌شود معمولاً از کیفیت بهتری برخوردار است .

پرستاری که برای منزل و بیمارستان استخدام می‌کنیم باید چه خصوصیاتی داشته باشد

در زمان استخدام پرستار برای منزل علاوه بر توجه به میزان مهارت و دانش و سابقه کاری او ، لازم است موارد دیگری را نیز مورد توجه قرار دهیم. زیرا ما قرار است که یکی از عزیزانمان اعم از سالمند، کودک و یا بیمار را به او بسپاریم .

پرستار مورد نظر باید از روابط بالایی برخوردار باشد و توان لازم را برای برقراری ارتباط با کودک یا سالمند و یا بیمار ما راداشته باشد، باید به طور صددرصد تمام توجه اش متوجه فرد سپرده شده به او باشد، نباید در زمان کاری خود وقتش را با مکالمه با تلفن و یا فیلم دیدن و یا استراحت کردن بگذراند، کاملا وقت شناس باشد سر موقع در محل کارش حاضر شود و وقتی به طور کامل ساعت کارش تمام شد برود ،باید کاملاً آرامش خود را برای موقعیت های مختلف و گاه بد اخلاقی های سالمندان و بیماران حفظ کند.

خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان آتیه پرستاران سلامت :

موسسه آتیه پرستاران سلامت از آن دسته موسسات می باشد که با چند دهه سابقه در زمینه خدمات پرستاری و مراقبت در منزل و بیمارستان  به سالمندان ، کودکان و بیماران خدمات رسانی می نماید .

این موسسه دای شماره ثبت 47424 و شماره ملی 14008400401 می باشد و به صورت شبانه روزی آماده ی خدمات رسانی به خانواده های محترم می باشد . در صورت نیاز به این خدمات می توانید با موسسه تماس گرفته و درخواست خود را به کارشناسان اعلام نمایید . کارشناسان موسسه نیز با بررسی وضعیت مددجود در کمترین زمان پرستار یا مراقب مورد نظر را برای شما اعزام می نمایند.

, , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست − شانزده =

فهرست