تماس
021-66582923

درخواست پرستار سالمند در تهران

پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
درخواست پرستار

درخواست پرستار سالمند امروزه از سوی خانواده ها برای مراقبت از سالمندانشان بسیار زیاد شده است . همانطور که می دانید افراد سالمند در کشور ما حدود 8 میلیون نفر و حدود 9% از جمعیت کشور را شامل می شوند و هر روز هم به این جمعیت افزوده می شود .

دلیل این درخواست ها وجود مشغله های کاری است که خانواده ها درگیر آن هستند زیرا آنطور که بخواهند نمیتوانند از سالمندشان در منزل مراقبت و نگهداری کنند و درخواست های آنها را به طور کامل فراهم کنند. در نتیجه بهترین گزینه برای خانواده ها داشتن یک پرستار در خانه برای فراهم کردن نیازهای سالمندانشان می باشد.

موسسه آتیه پرستاران سلامت با بیش از 20 سال سابقه و با داشتن پرستاران با تجربه، با دانش علمی بالا ، دارای مجوز رسمی و با داشتن علم روانشناسی توانسته است به صورت دائمی و ساعتی با اعزام پرستار سالمند  در خدمت خانواده های محترم باشد .

خانواده هایی که درخواست پرستار سالمند را دارند حتما خدمات آنها را بدانند:

 • در کنار سالمند بودن و انجام کارهای روزانه وی
 • انجام کارهایی مانند استحمام ، توالت و کارهایی ازین قبیل برای سالمند توسط پرستار
 • انجام تزریقات و دادن داروهای سالمند در ساعات مشخص زیر نظر پزشک مربوطه
 • انجام کارهای روزانه مثل کنترل فشار خون ، قند خون ، ضربان قلب و غیره
 • غذا درست کردن برای سالمند
 • بردن سالمند به تفریح و پیاده روی

( در ادامه توصیه می شود مقاله نکات مهم در تغذیه سالمندان را مطاله نمایید )

قبل از درخواست پرستار سالمند حتما گزینه های زیر را مد نظر قرار بگیرید :

افرادی که درخواست پرستار را دارند قبل از استخدام پرستار سعی کنند موارد زیر که مربوط به پرستاران می باشد را حتما مدنظر بگیرند. این موارد شامل:

 • دارا بودن سلامت روحی ، روانی و جسمی
 • صبور بودن پرستار بسیار مهم می باشد
 • خوش برخورد بودن پرستار
 • داشتن تعهد کاری نسبت سالمند و اعضای خانواده او
 • داشتن سابقه کاری مفید
 • آشنایی نسبی با داروهای سالمندان

آیا وجود پرستار سالمند در منزل تاثیری در روحیه سالمند دارد

بسیاری از خانواده هایی که درخواست پرستار سالمند از موسسه ما می کنند این سوال در ذهنشان ایجاد می شود که آیا این کار باعث خوشحالی و بالا رفتن روحیه سالمندشان می شود یا خیر .

در اینجا باید بگوییم که مهمترین ویژگی که یک پرستار باید از خود نشان دهد ایجاد ارتباط خوب و صمیمانه با سالمند و خانواده او می باشد . اگر این ارتباط به خوبی برقرار شود باعث نزدیک شدن سالمند به پرستار می باشد و همچنین بالا رفتن روحیه سالمند می شود . سالمندان دارای اخلاق های متفاوت و خاصی می باشند و پرستار باید با علم روانشناسی و صبر به نیازهای آنها پاسخ دهد .

دلایل درخواست پرستار برای مراقبت از سالمندان در منزل نسبت به مکان های دیگر

نگهداری از سالمند در منزل نسبت به جاهای دیگر مانند خانه ی سالمندان (Nursing home) بهتر و مفیدتر می باشد . مثلا در مکان های دیگر چند نفر از سالمندان در یک اتاق زندگی می کنند و احتمال این می رود که یکی از آنها دچار بیماری های عفونی یا واگیردار باشد پس به راحتی به افراد دیگر سرایت می کند و بعضی از وسایل آنها به صورت مشترک استفاده می شود .

پس با خدمات پرستاری سالمندان در منزل می توانید سلامت ، آرامش ، استقلال ، افزایش اعتماد به نفس سالمندان خود را تضمین نمایید. نکته مهمتر اینکه با درخواست پرستار سالمند برای مراقبت آنها در منزل می توانید روحیه سالمند خود را افزایش دهید و باعث شادی او باشید.

خصوصیات پرستار سالمند در منزل

 اگر پرستار این خصوصیات را دارد حتما در درخواست پرستار درنگ نکنید

اگر به دنبال درخواست پرستار سالمند هستید حتما خصوصیات یک پرستار خوب را بدانید تا بتوانید راحت تر پرستار خود را انتخاب کنید. این خصوصیات خوب شامل :

حتما پرستار صبور باشد :

داشتن صبر یکی از خصوصیات اصلی یک مراقب می باشد حال می خواهد پرستار برای سالمند باشد یا پرستار برای کودکان . شرایط پرستار برای مراقبت از سالمندان با دیگر پرستارها تفاوت هایی دارد مثلا یک سالمند آهسته و آرام آرام صحبت می کند و بعضی اوقات حواس پرت می باشد در این صورت پرستار باید صبور باشد و خوب به حرفهای او گوش داده و جواب بدهد .

حتی ممکن است که خانواده ها نیز به دلیل بد بودن شرایط سالمندشان ، از شرایط روحی خوبی برخوردار نباشند پس پرستار باید با صبر و حوصله شرایط را مدیریت نماید .

حتما پرستار باید دلسوز باشد :

سالمندان زیادی هستند که نمی توانند به تنهایی حمام یا توالت بروند و یا دچار بی اختیاری هستند اما این دلیل نمی شود که سالمند غرور نداشته باشد و خجالت نکشد . پس پرستار باید دلسوزانه و با حسی که انگار یکی از اعضای خانواده خود می باشد و طوری که به غرور سالمند برنخورد کارهای او را انجام دهد حتی اگر سالمند پرخاشگر باشد .

پرستار باید خلاقیت داشته باشد :

بسیاری از بیماریها هستند که به هنر درمانی پاسخ مثبت داده اند و باعث ازبین رفتن و یا کمرنگ شدن بیماری ها شده اند . پس یک پرستار مراقب بیمار می تواند با خلاقیت هایی که ایجاد می کند باعث بهبود روند بیماری سالمند شود. به فرض مثال پرستار می تواند کاری کند که سالمند با مرور خاطرات گذشته و نقاشی کشیدن و حتی بازیهای فکری باعث روند بهبودی بیماری هایی مثل آلزایمر و بالا بردن هوش سالمند می شود.

ثبات عاطفی داشتن پرستار :

داشتن ثبات عاطفی برای پرستار از نکات مهم شغل او می باشد . یک پرستار باید کاری کند که سالمند از او رنجیده نشود و تا جایی که امکان دارد بر خلاف جریان سالمند حرکت نکند. همچنین پرستار باید رفتار و اخلاق خود را مدام تغییر ندهد تا سالمند با او لجاجت نکند و این ثبات اخلاقی و عاطفی باعث ایجاد حس آرامش به سالمند می شود .

درست است دوران سالمندی را تشبیه کرده اند با دوران کودکی اما نحوه ی مراقبت از این عزیزان با پرستاری از کودک بسیار متفاوت می باشد و به هیچ وجه نباید با سالمندان مثل یک کودک رفتار کرد چون باعث رنجیده شدن سالمند می شود .

, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

11 − یازده =

فهرست