تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

درخواست پرستار سالمند از موسسات در تهران

درخواست پرستار سالمند امروزه از سوی خانواده ها برای مراقبت از سالمندانشان بسیار زیاد شده است . همانطور که می دانید افراد سالمند در کشور ما حدود 8 میلیون نفر و حدود 9% از جمعیت کشور را شامل می شوند و هر روز هم به این جمعیت افزوده می شود .

دلیل این درخواست ها وجود مشغله های کاری است که خانواده ها درگیر آن هستند زیرا آنطور که بخواهند نمیتوانند از سالمندشان در منزل مراقبت و نگهداری کنند و درخواست های آنها را به طور کامل فراهم کنند. در نتیجه بهترین گزینه برای خانواده ها داشتن یک پرستار سالمند برای فراهم کردن نیازهای سالمندانشان می باشد.

درخواست پرستار سالمند

هدف ما از درخواست پرستار سالمند می تواند دلایل زیادی داشته باشد اما عمده ترین دلایل را می توان موارد زیر نام برد که شامل:

 • در کنار سالمند بودن و انجام کارهای روزانه وی
 • انجام کارهایی مانند استحمام ، توالت و کارهایی ازین قبیل برای سالمند توسط پرستار
 • انجام تزریقات و دادن داروهای سالمند در ساعات مشخص زیر نظر پزشک مربوطه
 • انجام کارهای روزانه مثل کنترل فشار خون ، قند خون ، ضربان قلب و غیره
 • غذا درست کردن برای سالمند
 • بردن سالمند به تفریح و پیاده روی
درخواست پرستار سالمند از موسسات در تهران را دارید پس تماس بگیرید - درخواست پرستار سالمند از موسسات در تهران

( در ادامه توصیه می شود مقاله نکات مهم در تغذیه سالمندان را مطاله نمایید )

قبل از درخواست پرستار سالمند موارد زیر را حتما در نظر بگیرید

افرادی که درخواست مراقب را دارند قبل از استخدام پرستار سعی کنند موارد زیر که مربوط به پرستاران می باشد را حتما مدنظر بگیرند. این موارد شامل:

 • دارا بودن سلامت روحی ، روانی و جسمی
 • صبور بودن پرستار بسیار مهم می باشد
 • خوش برخورد بودن پرستار
 • داشتن تعهد کاری نسبت سالمند و اعضای خانواده او
 • داشتن سابقه کاری مفید
 • آشنایی نسبی با داروهای سالمندان

بسیاری از خانواده هایی که درخواست استخدام پرستار از موسسه ما می کنند این سوال در ذهنشان ایجاد می شود که آیا این کار باعث خوشحالی و بالا رفتن روحیه سالمندشان می شود یا خیر .

در اینجا باید بگوییم که مهمترین ویژگی که یک پرستار باید از خود نشان دهد ایجاد ارتباط خوب و صمیمانه با سالمند و خانواده او می باشد . اگر این ارتباط به خوبی برقرار شود باعث نزدیک شدن سالمند به پرستار می باشد و همچنین بالا رفتن روحیه سالمند می شود . سالمندان دارای اخلاق های متفاوت و خاصی می باشند و پرستار باید با علم روانشناسی و صبر به نیازهای آنها پاسخ دهد .

دلایل درخواست خدمات پرستار سالمند در منزل نسبت به مکان های دیگر

نگهداری از سالمند در منزل نسبت به جاهای دیگر مانند خانه ی سالمندان بهتر و مفیدتر می باشد . مثلا در مکان های دیگر چند نفر از سالمندان در یک اتاق زندگی می کنند و احتمال این می رود که یکی از آنها دچار بیماری های عفونی یا واگیردار باشد پس به راحتی به افراد دیگر سرایت می کند و بعضی از وسایل آنها به صورت مشترک استفاده می شود .

پس با خدمات پرستاری سالمندان در منزل می توانید سلامت ، آرامش ، استقلال ، افزایش اعتماد به نفس سالمندان خود را تضمین نمایید. نکته مهمتر اینکه با درخواست مراقب سالمند برای مراقبت آنها در منزل می توانید روحیه سالمند خود را افزایش دهید و باعث شادی او باشید.

دانستن خصوصیات خوب پرستاران

اگر به دنبال پرستار برای سالمند هستید حتما خصوصیات یک پرستار خوب را بدانید تا بتوانید راحت تر پرستار خود را انتخاب کنید. این خصوصیات خوب شامل :

1- حتما پرستار صبور باشد :

داشتن صبر یکی از خصوصیات اصلی یک مراقب می باشد حال می خواهد پرستار برای سالمند باشد یا پرستار برای کودکان . شرایط پرستار برای مراقبت از سالمندان با دیگر پرستارها تفاوت هایی دارد مثلا یک سالمند آهسته و آرام آرام صحبت می کند و بعضی اوقات حواس پرت می باشد در این صورت پرستار باید صبور باشد و خوب به حرفهای او گوش داده و جواب بدهد .

حتی ممکن است که خانواده ها نیز به دلیل بد بودن شرایط سالمندشان ، از شرایط روحی خوبی برخوردار نباشند پس پرستار باید با صبر و حوصله شرایط را مدیریت نماید .

2- حتما پرستار باید دلسوز باشد :

سالمندان زیادی هستند که نمی توانند به تنهایی حمام یا توالت بروند و یا دچار بی اختیاری هستند اما این دلیل نمی شود که سالمند غرور نداشته باشد و خجالت نکشد . پس پرستار باید دلسوزانه و با حسی که انگار یکی از اعضای خانواده خود می باشد و طوری که به غرور سالمند برنخورد کارهای او را انجام دهد حتی اگر سالمند پرخاشگر باشد .

3- پرستار باید خلاقیت داشته باشد :

بسیاری از بیماریها هستند که به هنر درمانی پاسخ مثبت داده اند و باعث ازبین رفتن و یا کمرنگ شدن بیماری ها شده اند . پس یک پرستار مراقب بیمار می تواند با خلاقیت هایی که ایجاد می کند باعث بهبود روند بیماری سالمند شود. به فرض مثال پرستار می تواند کاری کند که سالمند با مرور خاطرات گذشته و نقاشی کشیدن و حتی بازیهای فکری باعث روند بهبودی بیماری هایی مثل آلزایمر و بالا بردن هوش سالمند می شود.

4- ثبات عاطفی داشتن پرستار :

داشتن ثبات عاطفی برای پرستار از نکات مهم شغل او می باشد . یک پرستار باید کاری کند که سالمند از او رنجیده نشود و تا جایی که امکان دارد بر خلاف جریان سالمند حرکت نکند. همچنین پرستار باید رفتار و اخلاق خود را مدام تغییر ندهد تا سالمند با او لجاجت نکند و این ثبات اخلاقی و عاطفی باعث ایجاد حس آرامش به سالمند می شود .

درست است دوران سالمندی را تشبیه کرده اند با دوران کودکی اما نحوه ی مراقبت از این عزیزان با پرستاری از کودک بسیار متفاوت می باشد و به هیچ وجه نباید با سالمندان مثل یک کودک رفتار کرد چون باعث رنجیده شدن سالمند می شود .

درخواست پرستار سالمند در تهران و مشهد - درخواست پرستار سالمند از موسسات در تهران

درخواست پرستار سالمند در تهران

طبق آمارها درخواست پرستار سالمند در تهران از طرف خانواده ها روز به روز در حال افزایش می باشد. معمولا خانواده ها که درخواست پرستار در منزل دارند می دانند که وجود یک پرستار سالمند چگونه می تواند به سالمندشان کمک کند.

وجود پرستار منزل برای خانواده های تهرانی باعث می شود که اعضای خانواده آزادتر باشند و به راحتی به دیگر کارهای خود رسیدگی نمایند. این حرکت برای خود سالمند نیز خوشایند است چون سالمند احساس می کند که دیگر مزاحم دیگر اعضای خانواده نیست. خدمات درخواست نگهداری سالمند در شهر تهران به صورت شبانه روزی می باشد. این خدمات برای سالمندان سالم ، بیمار ، پوشکی و همچنین خدمات امور منزل می باشد.

درخواست پرستار سالمند در مشهد

درخواست پرستار برای افراد سالمند در مشهد همیشه جزو بیشترین درخواست ها بعد از شهرهای تهران و کرج در موسسه پرستاری آتیه پرستاران سلامت بوده و هست. اگر در شهر مشهد زندگی می کنید می توانید از خدمات موسسه ما استفاده نمایید. این خدمات شامل مراقبت های پرستاری در منزل برای سالمندان می باشد که به صورت شبانه روزی و روزانه خدمات خود را ارائه می شود. مشهد جزو شهرهایی می باشد که با جمعیت بالای افراد سالمند روبرو است و این وضعیت باعث ایجاد کمبود خدمات در این شهر برای سالمندان عزیز شده است.

موسسه ما بنا بر درخواست بیشمار خانواده های عزیز تصمیم بر این گرفت که برنامه خدمات پرستاری خود را توسعه داده و سالمندان عزیز مشهدی را نیز جزو حیطه فعالیت خود قرار دهد. هدف این شرکت فراهم کردن آسایش برای سالمندان عزیز و ارائه خدمات به همه هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد.

بودجه مالی درخواست پرستار سالمند در منزل

مشخصا بهره گیری از هر سرویس رفاهی و معیشتی، برای افراد متقاضی آن هزینه بر بوده اما براستی بودجه مالی مورد نیاز برای درخواست پرستار سالمند حدودا چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، برای برخورداری از این سرویس نمیتوان صراحتا نرخ مشخصی عنوان کرد زیرا هزینه های برخورداری از این خدمات بسته به نوع تسهیلات دریافتی ( معمولی یا تخصصی ) ، بازه ی ساعتی فعالیت پرستار، سختی کار و بعد مسافتی مکان زندگی وی تا منزل سالمند از حیث هزینه بر بودن رفت و آمد او متفاوت بوده و از فردی به فردی دیگر متقاضی این سرویس متغییر میباشد زیرا طبیعتا دریافت مراقبت های طولانی مدت و یا بکارگیری پرستار برای نگهداری از سالمندان وابسته به تخت یا زوال عقل بدلیل افزایش حجم وظایف محوله و سختی کار، به بودجه ی مالی بیشتری نیاز داشته و پرستار مراقب این عزیزان مستحق دریافت دستمزد بیشتری خواهد بود.

ما در موسسه آتیه پرستاران سلامت در راستای گسترش آرامش، رفاه و سطح کیفی زندگی اقشار مختلف جامعه با سطوح متفاوت درآمدی از جمله افراد کم درآمد از سرویس پرستار سالمند در منزل، تمهیدات خاصی در نظر گرفته ایم تا با امکان محدود ساختن ساعات کاری پرستار یا بهره گرفتن از پرستار تنها برای انجام وظایف خاص و ضروری چون تزریقات، مراقبت از زخم های فشاری، تعویض بانداژ، تمرینات فیزیوتراپی و غیره و استفاده از پرستارانی که در نزدیکترین مکان به لحاظ مسافتی از شما زندگی میکنند، تا جای ممکن هزینه ها را کاهش داده و دسترسی به این سرویس را برای عموم آسان نماییم زیرا تنها هدف ما در این مرکز، سپری نمودن دوران سالخوردگی به گونه ای مستقل در خانه و با کیفت بالا در سایه ی برخورداری از یک حمایت دلسوزانه، اصولی و همه جانبه از شما در محیط امن خانه که در ان احساس امنیت و آسایش بیشتری دارید میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × پنج =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست