درخواست پرستار سالمند در تهران

پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه

درخواست پرستار سالمند در منزل به صورت شبانه روزی ، روزانه و مقطعی

همانطور که می دانید افراد سالمند در کشور ما حدود 8 میلیون نفر و حدود 9% از جمعیت کشور را شامل می شوند و هرروز هم به این جمعیت افزوده می شود . با این وجود درخواست پرستار سالمند نیز از طرف خانواده ها رو به افزایش می باشد . زیرا با وجود مشغله های کاری که خانواده ها درگیر آن هستند و آنطور که بخواهند نمیتوانند مراقب سالمند خود باشند درنتیجه بهترین گزینه برای خانواده ها داشتن پرستار سالمند در منزل می باشد.

موسسه آتیه پرستاران سلامت با بیش از 20 سال سابقه و با داشتن پرستاران با تجربه ، با دانش علمی بالا ، دارای مجوز رسمی و با داشتن علم روانشناسی توانسته است به صورت دائمی و ساعتی با اعزام پرستار سالمند  همیشه به صورت شبانه روزی در خدمت خانواده های محترم باشد .

درخواست پرستار سالمند با پرستاران مختلف :

 

 • پرستار ساعتی : ارائه خدمات پرستاری به صورت ساعتی
 • پرستار با تخصص بالا : ارائه خدمات به سالمندانی که از بیماری های خاصی رنج می برند
 • پرستار به صورت ماهیانه : ارائه خدمات پرستاری به صورت شبانه روزی برای سالمندان شما

عمده ترین وظایف پرستار سالمند در منزل:

 • در کنار سالمند بودن و انجام کارهای روزانه وی
 • انجام کارهایی مانند استحمام ، توالت و کارهایی ازین قبیل برای سالمند
 • انجام تزریقات و دادن داروهای سالمند در ساعات مشخص زیر نظر پزشک مربوطه
 • انجام کارهای روزانه مثل کنترل فشار خون ، قند خون ، ضربان قلب و غیره

نکات مهم در تغذیه سالمندان

قبل از درخواست پرستار سالمند حتما گزینه های زیر را مد نظر قرار بگیرید :

 • دارای  تحصیلات بالا و عالی در زمینه پرستاری سالمند در منزل
 • گذراندن دوره های آموزشی پرستاری در منزل از موسسات معتبر و دارای مجوز رسمی
 • با اخلاق و دلسوز 
 • دارا بودن علم روانشناسی در حوزه سالمندان
 • دارای تجربه کافی

وجود پرستار سالمند در منزل باعث ایجاد روحیه در سالمند می شود :

مهمترین ویژگی که یک پرستار سالمند باید از خود نشان دهد ایجاد ارتباط خوب و صمیمانه با بیمار و خانواده او می باشد . اگر این ارتباط به خوبی برقرار شود باعث نزدیک شدن بیمار به پرستار می باشد و همچنین بالا رفتن روحیه سالمند می شود . سالمندان دارای اخلاق های متفاوت و خاصی می باشند و پرستار سالمند باید با علم روانشناسی و صبر به نیازهای آنها پاسخ دهد .

پرستاری از سالمند در منزل چه مزیت های خوبی  دارد :

پرستاری از سالمند در منزل نسبت به جاهای دیگر مانند خانه ی سالمندان بهتر و مفیدتر می باشد . مثلا در مکان های دیگر هر چند نفر از سالمندان در یک اتاق زندگی می کنند و احتمال این می رود که یکی از آنها دچار بیماری های عفونی یا واگیردار باشد پس به راحتی به افراد دیگر سرایت می کند و بعضی از وسایل آنها به صورت مشترک استفاده می شود . پس با پرستاری از سالمند در منزل می توانید سلامت ، آرامش ، استقلال ، افزایش اعتماد به نفس سالمندان خود را بالا ببرید .

خصوصیات پرستار سالمند در منزل

 اگر درخواست پرستار سالمند دارید حتما خصوصیات  یک پرستار خوب را بدانید:

 • صبور باشد:
  داشتن صبر یکی از خصوصیات اصلی یک پرستار می باشد حال می خواهد پرستار سالمند باشد یا پرستار کودک . شرایط پرستار سالمند با دیگر پرستارها تفاوت هایی دارد مثلا یک سالمند آهسته و آرام آرام صحبت می کند و بعضی اوقات حواس پرت می باشد در این صورت پرستار سالمند باید صبور باشد و خوب به حرفهای او گوش داده و جواب بدهد . حتی ممکن است که خانواده ها نیز به دلیل بد بودن شرایط سالمندشان ، از شرایط روحی خوبی برخوردار نباشند پس پرستار باید با صبر و حوصله شرایط را مدیریت نماید .
 • دلسوز باشد :
  سالمندان زیادی هستند که نمی توانند به تنهایی حمام یا توالت بروند و یا دچار بی اختیاری هستند اما این دلیل نمی شود که سالمند غرور نداشته باشد و خجالت نکشد . پس پرستار باید دلسوزانه و با حسی که انگار یکی از اعضای خانواده خود می باشد و طوری که به غرور سالمند برنخورد کارهای او را انجام دهد حتی اگر سالمند پرخاشگر باشد .
 • پرستار باید خلاقیت داشته باشد :
  بسیاری از بیماریها هستند که به هنر درمانی پاسخ مثبت داده اند و باعث ازبین رفتن و یا کمرنگ شدن بیماری ها شده اند . پس یک پرستار بیمار  می تواند با خلاقیت هایی که ایجاد می کند باعث بهبود روند بیماری سالمند شود به فرض مثال پرستار می تواند کاری کند که سالمند با مرور خاطرات گذشته و نقاشی کشیدن و حتی بازیهای فکری باعث روند بهبودی بیماری هایی مثل آلزایمر و بالا بردن هوش سالمند می شود.
 • ثبات عاطفی داشتن پرستار سالمند:
  داشتن ثبات عاطفی برای پرستار از نکات مهم شغل او می باشد . یک پرستار باید کاری کند که سالمند از او رنجیده نشود و تا جایی که امکان دارد بر خلاف جریان سالمند حرکت نکند. همچنین پرستار باید رفتار و اخلاق خود را مدام تغییر ندهد تا سالمند با او لجاجت نکند و این ثبات اخلاقی و عاطفی باعث ایجاد حس آرامش به سالمند می شود .

درست است دوران سالمندی را تشبیه کرده اند با دوران کودکی اما نحوه ی پرستاری از سالمند با پرستاری از کودک بسیار متفاوت می باشد و به هیچ وجه نباید با سالمندان مثل یک کودک رفتار کرد چون باعث رنجیده شدن سالمند می شود .

درخواست پرستار سالمند در منزل برای سالمندان ناتوان و تنها

, , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوشته های تازه

فهرست