درمان آلزایمر در سالمندان ، چگونه از مبتلا شدن به آلزایمر جلوگیری کنیم

پرستار بیمار, پرستار سالمند
بدون دیدگاه

درمان آلزایمر در سالمندان ” : آلزایمر( Alzheimer ) بیماری است که معمولا در دوران سالمندی به سراغ انسان ها می آید . براساس نظریه کارشناسان طب سنتی بیشترین دلیل بوجود آمدن آلزایمر سرد شدن مغز می باشد . پس می توان به از بین بردن سردی مغز از آبزایمر دوری کردن . در ادامه این مقالهه به بررسی اینکه چه کارهایی کنیم که به آلزایمر دچار نشویم و اگر هم دچار آلزایمر شدیم چه کارهایی انجام دهیم که آلزایمر ما از بین برود .

چکار کنیم که به آلزایمر دچار نشویم :

اگر از آلزایمر در سالمندی می ترسید پس از همین الان شروع کنیم و موارد زیر را به درستی در زندگی خود پیدا کنیم.

  • شیوه زندگی درست و سالم:

درست است که بیماری آلزایمر در سنین بالا و در دوران سالمندی گریبانگیر افراد می شود اما نحوه ی درست زندگی کردن در دوران جوانی و قبل از سالمندی می تواند شما را از بیماری آلزایمر دور کند . ورزش کردن ، دوری از مواد مخدر ، استفاده از غذاهای سالم و … می تواند شما را به یک زندگی سالم هدایت کند .

  • تمرین عضلات مغز :

سعی کنید از جوانی مغز خود را عادت به فعالیت دهید تا در سالمندی به بیماری آلزایمر دچا نشوید . هر چه فعالیت مغز بالا رود تمرکز آن بیشتر شده و انسان دچار فراموشی نمی شود . البته هر فردی گه گاهی دچار فراموشی می شود اما فراموشی به طور ممتد منجر به آلزایمر می شود . حال چه تمرین هایی متواند ما را از بیماری آلزایمر دور کند .

1- سعی کنید هر روز کتاب یا روزنامه بخواهید

2- شروع به شمارش اعداد به صورت برعکس کنید . ( مثلا از عدد 100 به برعکس بشمارید )

3- ورزش های یوگا انجام دهید یوگا هم تاثیر مثبت بر سلول های مغز دارد و هم بر عضلات بدن فرد

4- به یک جسم به مدت چند ثانیه نگاه کنید و بعد چشمان خود را ببندید و سعی کنید مشخصات آن جسم را روی کاغذ بنویسید . مثلا چه رنگهای در جسم بکار رفته ، اندازه ی جسم چقدر است و مواردی از این قبیل

5- سعی کنید شعر حفط کنید و این اشعار را مرور نمایید.

  • رعایت سلامت دهان و دندان :

مطالعات نشان می دهد سلامت بودن لثه ها تاثیر مستقیم با بیماری آلزایمری در سالمندی دارد . پس همیشه به مسواک زدن و مراقبت کردن از لثه های خود اهمیت دهید .

  • خوردن مواد غذایی با طب گرم :

همانطور که در بالا اشاره شدن آلزایمر در اثر سردی مغز بجود می آید . پس سعی کنید از مواد غذایی که گرم هستند استفاده نمایید مانند مغز بادام ، شیره ، انگور ، شیره ارده و غیره

  • ورزش کردن را فراموش نکنید :

سعی کنید هر روز روزی حداقل نیم ساعت وقت خود را به ورزش کردن اختصاص دهید . ورزش کردن شما را از انواع بیماری ها مخصوصا بیماری آلزایمر دور می کند .

  • ار مصرف مواد مخدر دوری کنید :

مواد مخدر از درون انسان را تخریب می کند وباعث از بین رفتن سلول های مغز می شود و می تواند زمینه ی بروز بیماری آلزایمر شود .

درمان آلزایمر در سالمندان – آیا آلزایمر در سالمندان درمان دارد :

بله . سالمندی که به آلزایمر دچار شده است می تواند بیماری آلزایمر را شکست دهد . سالمند بیمار می تواند با چند نکته ساده به مرور زمان آلزایمر را از خود دور کند . همانطور که در بالا اشاره شد درصد بیشتر بیماری آلزایمر بر اثر سردی بودن مغز می باشد . فردی که دچار آلزایمر است باید با مصرف مواد غذایی که طب گرم دارند آلزایمر را از خود دور نمایند . مثلا مصرف بادام ، گردو ، شیره انگور ، ارده و … باعث کاهش و در نهایت از بین رفتن بیماری آلزایمر می شود .

همچنین سالمندان آلزایمری می توانند روزانه با مالیدن روغن کنجد در ملاج خود این بیماری را از بین برد . روغه کنجد به دلیل خاصیت طبع گرمش به مرور زمان از طریق پوست سر جذب می شود .

چه بازی هایی می تواند باعث جلوگیری یا درمان آلزایمر در سالمندان شود :

بازیهایی مانند شطرنج . تخته نرد باعث بالا رفتن فعالیت مغز می شود و نتیجه ی خوبی برای از بین رفتن و جلوگیری از مبتلا شدن به آلزایمر می شود . همچنین نقاشی کشیدن تاثیر شگرفی می تواند برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری آلزایمر شود .

انجام خدمات پرستاری در منزل ( اعزام پرستار سالمند ) برای مراقبت و نگهداری از سالمندان

مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت

, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوشته های تازه

فهرست