تماس
021-66582923
دفتر خدمات پرستاری در منزل تهران آتیه

دفتر خدمات پرستاری در منزل تهران

دفتر خدمات پرستاری در منزل تهران ارائه دهنده کلیه خدمات مراقبت و نگهداری از سالمندان ، کودکان و بیماران می باشد که توسط پرستاران حرفه ای به خانواده های محترم ارائه می شود.

ممکن است شما از شمار خانواده هایی باشید که کودک بیمار یا عزیز سالمندی در منزل دارند و نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتر از آنها دارند و گمان می کنند که به دلایلی مانند خستگی ناشی از کار در محیط بیرون خانه و یا کارهای منزل و رسیدگی به دیگر اعضای خانواده آن طور که باید و شاید است نمی‌توانند مراقب این عزیزان شان باشند از این رو بهترین پیشنهاد و راه حل برای این خانواده ها مراجعه به مراکز خدمات پرستاری و درخواست پرستار منزل می باشد.

پرستار در منزل به چه معناست

پرستاری و مراقبت در منزل به معنای ساپورت و همراهی و پشتیبانی به صورت علمی و تجربی است که به فرد مورد مراقبت این اطمینان خاطر را می‌دهد که به جای بستری شدن در بیمارستان ها و درمانگاه ها و یا مراکز نگهداری کودک یا سالمند در منزل خودشان از کمک‌های یک پرستار با تجربه بهره ببرند.

همین امر سبب می‌شود که فرد علاوه بر اینکه از کمک یک پرستار در منزل بهره می‌برد بلکه استقلال و زندگی شخصی خودش را نیز داشته باشد علاوه بر همه اینها فردی که دوره درمان و نقاهت خود را در منزل و تحت مراقبت یک پرستار همیار سپری می‌کند بسیار سریعتر و بهتر خواهد بود

خدماتی که در دفتر خدمات پرستاری در منزل تهران ارائه می شود شامل چه مواردی است؟

  • رسیدگی به امور شخصی و بهداشت فردی فرد سپرده شده به او، مانند رسیدگی به وضع تمیزی بدن و حمام کردن و نظافت دهان و دندان فرد .
  • انجام برنامه‌ریزی مرتب برای دادن داروهای فرد و رسیدگی به وضع درمان او، از جمله دادن داروهای خوردنی و یا مالیدن پماد های محسوس و یا در صورت داشتن تزریقات خاص انجام تزریقات برای بیمار .
  • توجه به سلامت جسمانی فرد و برنامه‌ریزی برای جلوگیری از بی تحرکی فرد و انجام ورزش‌های مناسب برای او .
  • در صورت نیاز به دستگاه های مخصوص مانند دستگاه اکسیژن تنظیم کارکرد آنها برای بیمار.
  • دادن آموزش های لازم برای افراد نزدیک فرد مورد مراقبت که در صورت نیاز بتوانند از این دستورالعمل ها استفاده کنند .
  • در صورتی که فرد مورد مراقبت در تخت بستری است و نمی‌تواند بلند شود و راه برود تدابیری بیاندیشد که فرد به زخم بستر مبتلا نشود.
  • در مورد سالمندان تحت مراقبت پرستار، پرستار منزل باید مراقب علائم و و هشدارهای سکته های قلبی و مغزی فرد باشد

خدمات پرستاری در منزل توسط پرستار برای کودکان

همه ما می دانیم که مادران عاشق و وابسته به کودکانشان هستند اما گاه شرایط زندگی و روند زندگی اجتماعی و مشاغل بیرون از خانه سبب می شود که مادران نتوانند وقت چندانی را به کودکانشان اختصاص دهند این در حالی است که از طرف دیگر نگران مراقبت و آموزش و تربیت کودکان خود هستند.

از این رو این مادران ناگزیر به مراجعه به شرکت های خدمات پرستاری کودک در منزل و بهره بردن از کمک‌های یک پرستار کودک مجرب هستند. این امر سبب می‌شود که بدون این که صبح زود فرزند خود را در گرما و سرما از خانه بیرون ببرند و به جایی بسپارند می‌توانند با آوردن یک پرستار آموزش دیده به منزل فرد و در کنار فرزندشان خیال خودشان را از بابت کودکشان راحت نمایند که هم کودک آنها تنها نباشد و هم این که مطمئن هستند که او را به فرد کاردانی سپرده اند.

پرستار منزل برای مراقبت از مادران باردار

گاه مراقبت های دوران بارداری مراجعه به پزشک به مادران گوشزد می‌کند که باید دوران بارداری را با مراقبت خاص و ویژه بگذرانند و کار و فعالیت کمتر و استراحت بیشتر داشته باشند از این رو این مادران می‌توانند در این دوران حساس پرستاری را در منزل در کنار خود داشته باشند که علاوه بر رسیدگی به امور شخصی آنها از نظر پزشکی و درمانی نیز مراقب سلامت آنها باشد.

یا در دوران بعد از زایمان به دلایلی مانند زخم های ناشی از بخیه های زایمان و نیاز به مراقبت از مادر و یا نگهداری و کمک به مادر در مراقبت از نوزاد ش همه و همه ایجاب می‌کند که مادران از کمک گرفتن از پرستاران مجرد تردید نداشته باشند و این دوره و مرحله حساس را با کمک و همراهی آنان بگذرانند و سپری کنند.

پرستار منزل برای مراقبت از قشر سالمند

سالمندان جزو قشر مورد احترام و بزرگوار خانواده‌ها هستند و مراقبت و کمک به آنها نه تنها یک وظیفه بلکه یک تکلیف است که خانواده‌ها در جهت آسایش و آرامش آنها ترجیح می‌دهند که سالمند را برای دریافت خدمات بیشتر به مراکز نگهداری از سالمند بسپارند.

این در حالی است که این قشر بزرگوار ما شدیداً از این موضوع ناراحت می شوند و یک آسایش نسبی را در خانه خود در کنار عزیزان شان به آسایش بیشتر خانه سالمندان ترجیح می دهند این در حالی است که مراکز خدمات پرستاری می توانند با در اختیار گذاشتن پرستاران به صورت شبانه‌روزی برای مراقبت از سالمند تان به شما این اطمینان را بدهند که نه تنها این پرستاران در انجام امور شخصی و روزمره به سالمند شما کمک می کنند بلکه در دوران بیماری و مشکلات نیز در کنار او خواهند بود و علاوه بر یک پرستار نقش یک دوست و همدم و هم صحبت را برای او ایفا می کنند .

آیا مادران خانواده خود، می‌توانند پرستار مادرانشان باشند

ما در آن یک خانواده گاه علاوه بر اینکه خود نقشه یک محور خانواده را دارند و مادر فرزندان و همسر خانواده هستند بلکه خود نیز فرزند مادری هستند که اکنون به دلیل کهولت سن ناتوان شده و نیازمند کمک و همراهی فرزندش است اما آیا این مادر هم می‌تواند ما در یک خانواده باشد هم فرزند و پرستار یک سالمند.

مادران به دلیل عواطف و احساسات شدید و دینی که به عنوان یک فرزند بر گردن خود احساس می‌کنند از هیچ کمکی برای والدین خود دریغ نمی کنند اما این موضوع گاه مادر خانواده را افسرده و خسته می کند پس بهترین راه حل این است که این مادران در کنار سر زدن ها و مراقبتهای خود از والدینشان از کمک یک پرستار مجرب نیز بهره ببرند.

, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × یک =

فهرست