تماس
021-66582923

کارشناسان دفتر نگهداری سالمندان در تهران بر این عقیده پایبند هستند که مراقبت از سالمندان در منزل یک وظیفه ی انسانی برای تک تک افراد خانواده و حتی تک تک افراد جامعه می باشد. با توجه به زیاد شدن جامعه سالمندی ، مراقبت از سالمندان به نیازی حیاتی تبدیل شده است و در نقطه مقابل آن مراقبت و پرستاری از افراد مسن به دغدغه ای برای خانواده ها تبدیل شده است و با توجه به درگیری ها و مشغله ها، خانواده ها وقت آن را ندارند که از سالمندانشان آنطور که لایقشان هست، مراقبت کنند .

چه زمانی نیاز به استفاده از خدمات دفتر نگهداری سالمندان در تهران داریم

با تقلیل قوای جسمی و ذهنی در سنین سالمندی، تغییراتی نیز در زندگی فرد سالمند شکل می گیرد که می تواند برای آن مشکل ساز شود . به همین دلیل در این سنین توصیه می شود که از پرستار سالمند برای خدمات رسانی به سالمندان در منزل استفاده گردد.

 • تقلیل توان عضلات و ضعف بدنی که باعث کاهش نیرو می شود .
 • بی خوابی
 • با به وجود آمدن تغییراتی در حافظه کوتاه مدت ، سالمند دچار فراموشی یا آلزایمری می شود .
 • احساس مفید نبودن و نداشتن انگیزه و امید لازم در سالمند
 • به وجود آمدن مشکلات جسمی از قبیل درد مفاصل ، آرتروز که باعث می شود سالمندان خانه نشین بشوند.

وظایف یک پرستار در دفتر نگهداری سالمندان در تهران

در ادامه این مبحث می خواهیم به وظایف یک پرستار که در دفتر نگهداری سالمندان در تهران مشغول به فعالیت می باشد بپردازیم. اگر به دنبال پرستار خوب برای سالمند خود هستید حتما فردی را که می خواهید انتخاب کنید باید جدا از ویژگی های خوب ، وظایف زیر را نیز شامل باشد.

 • احساس مسئولیت و تعهد در قبال مراقبت از سالمند و خانواده هایشان
 • غذا دادن به موقع به سالمند و تنظیم به موقع ساعت خواب برای سالمند
 • داشتن رابطه صمیمی و قوی با سالمند و خانواده سالمند
 • کمک دادن به سالمند برای انجام کارهای روزمره از قبیل رفتن به توالت ، غذا دادن ، نظافت و …
 • زمانبندی مناسب برای دارو دادن به سالمند طبق دستور پزشک
 • وارد بودن به نحوه استفاده از کمک های اولیه و موارد اورژانسی

انواع خدمات به سالمندان در دفتر نگهداری سالمندان در تهران

مراقبت از سالمندانی که همیشه در بستر به سر می برند :

مراقبت از سالمندان در منزل برای افرادی که زمین گیر هستند بسیار مشکل می باشد . زمین گیر شدن، عارضه ای بسیار بد می باشد که گریبان گیر بسیاری از سالمندان می شود و آنها توانایی بلند شدن از بستر خود را ندارند. مهمترین خدمات پرستاری سالمندان برای این عزیزان ، انجام حرکات بدنی یا ماساژ دادن همیشگی بدن سالمند می باشد تا به گردش خون در بدن سالمند کمک شود. انجام دادن اقداماتی مانند حرکت دادن مداوم سالمند و جابجا کردن آنها باعث می شود که سالمند دچار زخم بستر نشود که یک مراقب به خوبی می تواند این اقدامات را انجام دهد.

همچنین یکی دیگر از خدماتی که پرستاران سالمند برای این عزیزان که در بستر هستند و به سختی می توانند به دستشویی بروند انجام خدمات پوشک می باشد. پرستار سالمند پوشکی روزانه در ساعات مشخص با تعویض پوشک خدمات ارزنده ای برای سلامتی سالمندان عزیزمان انجام می دهند.

کمک به سالمندان که دچار زوال عقل می باشند در دفتر نگهداری سالمندان در تهران

نگهداری از سالمندان در منزل از افرادی که دچار زوال عقل یا آلزایمر هستند یکی دیگر از خدمات موسسه آتیه پرستاران سلامت می باشد. با بیشتر شدن سن سالمندان امکان ابتلا به زوال عقل در آنها بیشتر می شود که نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل برای افراد معمولی امری طاقت فرسا می باشد که لازم است برای انتخاب پرستار برای این سالمندان دقت بیشتری کنیم .

مراقب که برای این سالمندان انتخاب می شود باید دارای صبر و حوصله زیادی بوده و با سالمند به مهربانی و عطوفت رفتار کند و حس خوبی در سالمند ایجاد کند. سالمندان که دچار زوال عقل هستند ممکن است سوالهای تکراری یا سوالهای زیادی بپرسند و دچار بی قراری باشند که در این شرایط مراقب خوب و کاردان با آموزشها و مهارتی که دیده، باید بتواند این سالمندان را آرام کند و از عصبانیت و خشونت سالمند جلوگیری کند.

مراقبت و پرستاری از افراد مسن با ایجاد تفریحات سالم :

یکی از نیازهای اساسی و مهم دوران سالمندی که جزو موارد مهم مراقبت از سالمندان در منزل می باشد، انجام تفریحات و بازیهای مفید و سالم می باشد . پرستار سالمند خوب و توانمند کسی است که بتواند شرایط و بستری را فراهم کند که سالمند بتواند سالمند را تشویق به ورزش و فعالیت بدنی نماید .

انجام بازیهای فکری و آموزشی ، خواندن کتاب و رمان ، بیرون بردن سالمند برای قدم زدن جزو کارهایی هستند که یک پرستار در منزل می تواند برای سالمند انجام دهد .

کمک پرستاران به سالمندان در انجام ورزش

در دوران سالمندی نیاز افراد سالمند به ورزش بالا می رود و انجام فعالیت های ورزشی باعث می شود گردش خون در بدن سالمندان بالا رفته و به فعالیت بهتر مغز و عصب های سالمند کمک کند.

پس یکی دیگر از خدمات پرستاران در دفتر نگهداری سالمندان در تهران مهیا سازی ورزش های گوناگون برای سالمندان می باشد. ورزشهایی چون پیاده روی ، یوگا ، دوچرخه سواری که می تواند به روند سلامتی سالمندان کمک کند و شادابی را در رفتار و کارهای آنها به وجود آورد،

مزیت های استفاده از خدمات دفاتر نگهداری سالمندان در تهران

حفظ استقلال و اعتماد به نفس جزو مهمترین مزیت های مراقبت از سالمندان در منزل می باشد . وقتی که یک سالمند در خانه مراقبت و نگهداری می شود مورد لطف و محبت بیشتری از جانب اعضای خانواده قرار می گیرد و می تواند به بهتر زندگی کردن سالمند کمک کرده و حس خوبی را در او ایجاد کند .

مراقبت سالمند در خانه باعث می شود که خانواده حمایت و محبت بیشتری به سالمند خود کند و این می تواند در شادابی و کیفیت زندگی سالمند نقش بسزایی داشته باشد .

نکته پایانی :

سالمندی دوره ای از زندگی می باشد که خیلی از آدم ها با آن روبرو خواهند شد . ورزش کردن ، تغذیه مناسب ، فکر نکردن به چیزهای کاذب و … از جمله کارهایی هستند که وقتی افراد در سنین جوانی انجام می دهند در سنین سالمندی کمتر در معرض خطرابتلا به بیمار های جسمی و روحی قرار می گیرند .

کیفیت زندگی سالمندان برای خانواده ها و عزیزانشان بسیار مهم و حیاتی محسوب می شود و دوست دارند که از سالمند عزیزشان به خوبی مراقبت و نگهداری شود که استفاده از خدمات دفتر نگهداری سالمندان در تهران تا حدود زیادی خیال آنها را از سالمندشان راحت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 − 9 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست