تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

راهنمای انتخاب بهترین پرستار سالمند برای خانه شما

اگر نیاز به خدمات پرستاری در منزل دارید می توانید فرم زیر را پر کرده و ارسال نمایید

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

از آنجایی که انتخاب یک پرستار مناسب می‌تواند تفاوت بزرگی در کیفیت زندگی سالمند شما ایجاد کند، در این مقاله قصد داریم با بررسی نکات و معیارهای مهم برای انتخاب بهترین پرستار سالمند، مطلبی در جهت راهنمای انتخاب بهترین پرستار برای خانه گردآوری نماییم تا با مطالعه ی آن به انتخابی درست دست یابید.

به جرات می توان گفت انتخاب یک پرستار سالمند مناسب، قابل اعتماد و کاربلد، تمام ماجراست. زیرا اینگونه علاوه بر برآورده سازی نیازهای روزمره و پزشکی سالمند، خانواده ها نیز امکان می یابند تا با آرامش بیشتر و نگرانی کمتر به مشغله های شخصی و کاری خود را بپردازند.

انواع پرستاران سالمند

پرستاران حرفه‌ای و دارای مجوز

این دسته از پرستاران دارای مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح بوده و برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی دوره های آموزشی زیادی طی نموده اند که بواسطه ی آن قادربه ارایه ی مراقبت‌های تخصصی و درمانی برای سالمندان میباشند.

پرستاران نیمه‌وقت و تمام‌وقت

پرستاران نیمه‌وقت همانطور که از نام آنان مشخص است، در ساعات مشخصی از روز به مراقبت از سالمندان پرداخته در حالی که پرستاران تمام وقت، بصورت شبانه روزی موظف به ارایه ی خدمات می باشند.

پرستاران تخصصی برای نیازهای خاص

پرستاران تخصصی برای رفع نیازهای ویژه ی سالمندانی که به بیماری های خاص مانند آلزایمر، پارکینسون، دیابت و غیره مبتلا هستند در نظرگرفته شده اند تا با دانشی که دارند، زندگی را برای این عزیزانتان آسانتر نمایند

معیارهای انتخاب پرستار سالمند

 • تخصص و تجربه
  مسلما انتخاب یک پرستار با تجربه و متخصص در زمینه مراقبت ، با رفع موثرتر نیازهای سالمندان، چهره ی کاملا متفاوت تری از دریافت خدمات پرستاری در منزل را به شما نشان خواهد داد.
 • مهارت‌های ارتباطی و عاطفی
  برخورداری پرستار از مهارت‌های ارتباطی قوی، دیگر فاکتور حایز اهمیت در انتخاب وی میباشد. زیرا داشتن مهارت‌های عاطفی و همدلی در ایجاد رابطه‌ای مثبت و حمایتی با سالمند نقش کلیدی دارد .
 • قابلیت اطمینان و اعتماد
  قابل اطمینان و اعتماد بودن معیار بسیار مهمی در انتخاب پرستار است زیرا این ویژگی است که باعث میشود تا خانواده ی سالمند بتوانند با اطمینان خاطر، مراقبت از عزیز خود را به او بسپارند.
 • بررسی سوابق و مراجع
  قبل از استخدام پرستار، لازم است سوابق و مراجع او را بررسی کنید تا اطمینان یابید که پرستار سابقه خوبی در ارائه خدمات دارد. حال پیشنهاد میشه برای دریافت اطلاعات بیشتر برای استخدام یک پرستار با کیفیت علاوه بر این مبحث حتما مقاله ” پرستار سالمند در منزل مراقبت خانگی با کیفیت ” را مطالعه نمایید.

مراحل انتخاب پرستار سالمند

 • ارزیابی نیازهای سالمند
  ابتدا نیازها و دایره ی توانمندی سالمند خود را ارزیابی کنید و مشخص کنید که سالمند شما به چه نوع مراقبت‌هایی و در چه سطوحی ( تخصصی یا عادی ) نیاز دارد.
 • تحقیق و بررسی شرکت‌های پرستاری
  تحقیق و بررسی شرکت‌های پرستاری مختلف و سنجش مجوزها وبازخورد مشتریان قبلی آنان، مسلما در انتخاب بهترین شرکت کمک شایانی به شما خواهد کرد
 • مصاحبه با پرستاران
  بمنظور آگاهی از تخصص، تجربه، و مهارت‌های پرستاران، لازم است با آنان مصاحبه ای ترتیب داده تا از نحوه ی مدیریت آنها در امور مراقبتی مطلع گردید.
 • قرارداد و شرایط استخدام
  پس از انتخاب پرستار مناسب، شرایط و ضوابط قرارداد را مشخص کنید. مطمئن شوید که همه چیز به وضوح در قرارداد ذکر شده است و هیچ نکته‌ای مبهم نیست.

مزایای داشتن پرستار سالمند در منزل

 • بهبود کیفیت زندگی سالمند
  بهبود کیفیت زندگی سالمندان از جمله مهترین مزایای داشتن پرستار سالمند در منزل است. زیرا در کنار داشتن یک حامی در انجام فعالیت‌های روزمره، طبیعتا موجب افزایش رضایت‌مندی و رفاه حال هرچه بیشتر سالمندان می گردد.
 • کاهش استرس و نگرانی خانواده
  بدون شک، استخدام پرستار از نگرانی‌ و استرس خانواده ها در خصوص مراقبت از سالمندان کاسته و تغییر شگرفی در کیفیت زندگی افراد ایجاد خواهد کرد
 • ارائه مراقبت‌های شخصی و اختصاصی
  با استخدام پرستار، سالمندان شما امکان می یابند تا مراقبت های شخصی و اختصاصی مورد نیازشان را در منزل خود دریافت نموده و موازات آن احساس امنیت و راحتی بیشتری را تجربه گر باشند.

نتیجه‌گیری

با استفاده از مطالب و معیارهای ذکر شده و بکارگیری آنان که راهنمایی خوبی برای انتخاب بهترین پرستار سالمند برای خانه ی شما می باشند، خواهید توانست بهترین پرستار را برای عزیزان خود برگزیده و از کیفیت زندگی آنها اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × 1 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست