تماس
021-66582923

درمان خانگی روماتیسم مفصلی بدون مصرف دارو

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار کودک
بدون دیدگاه
درمان خانگی روماتیسم مفصلی

یکی از روماتیسم هایی که بسیار رواج پیدا کرده است روماتیسم مفصلی می باشد افراد درگیر به آن در مفاصل خود احساس التهاب و ورم دارند و در طی آن شکل مفاصل دچار تغییراتی می شود. شما برای این که بتوانید التهاب ایجاد شده در مفاصل و همچنین درد ناشی از آن را کاهش بدهید می توانید از یک سری درمان خانگی روماتیسم مفصلی استفاده کنید. این روش های درمانی و پرستاری در منزل از خود شامل مواردی می باشد که در قسمت های پایین به آن اشاره خواهیم کرد.

انواع درمان خانگی روماتیسم مفصلی :

روماتیسم مفصلی یکی از بیماری هایی می باشد که بسیاری از سالمندان و حتی افراد جوان را درگیر خود کرده است . اگر به شغل شریف پرستاری در خانه مشغول هستید و وظیفه مراقبت و نگهداری از سالمند که به بیماری روماتیسم مفصلی دچار است را برعهده دارید می توانید با بکارگیری موارد زیر به درمان این بیماری بپردازید.

به کاربردن کیسه های یخ و استفاده از هات پک :

یکی از روش‌ هایی که می‌ توانید روماتیسم مفصلی خود را در منزل درمان کنید استفاده از کیسه‌ های سرد است که می‌ تواند التهابات بین مفاصل را از بین ببرد برای انجام آن می توانید هر ساعت فاصله ای برای آن قرار بدهید و مجددا روی موضع قرار بدهید استفاده از هات پک نیز می تواند درد های مفاصل شما را تسکین بدهد گرما جریان گردش خون را افزایش می دهد و باعث کاهش درد شما خواهد شد .

تنفس عمیق بکشید :

درمان خانگی روماتیسم مفصلی با تنفس عمیق بسیار کار ساز و حائز اهمیت واقع شده است زیرا زمانی که از عمق وجود خود نفس می کشید بدن کاملاً ریلکس می گردد و استرس از روی شما برداشته می شود عضلات شما از حالت گرفتگی بیرون می‌آید و هم این که ذهن شما به تنفس عمیق معطوف می شود و به مسائل دیگر پرت می‌ شود و می‌ تواند در کاهش درد روماتیسم مفصلی موثر واقع می شود .

نرمش و ورزش :

فعالیت های ورزشی می تواند در درمان رماتیسم مفصلی موثر واقع شود و التهابات ما بین آن را کم کند انجام نرمش های مناسب مانند پیاده‌روی ، شنا کردن که باعث تحریک تعداد نبض شما می شود می‌تواند مفید واقع گردد همچنین شما می توانید یک سری از نرمش را که باعث می‌شود تعادل بین تحرکات شما حاصل گردد را انجام دهید تا در درمان روماتیسم مفصلی نقش مهمی ایجاد کند.

( در ادامه توصیه می شود مقاله عوامل تشدید کننده روماتیسم را مطالعه نمایید )

ماساژ درمانی برای درمان خانگی روماتیسم مفصلی :

ماساژ درمانی یکی دیگر از درمان های قدیمی و خانگی برای رماتیسم مفصلی محسوب می شود اما باید توجه داشته باشید برای انجام آن نزد افرادی بروید که در این امر تخصص و تبحر لازم را داشته باشند و بتوانند با ارائه راهکار مناسب برای شما موثر واقع گردند.

انجام مدیتیشن :

یک راه کار مناسب و بسیار راحت وجود دارد که شما می توانید با انجام دم و بازدم آن را انجام دهیم و به یک آرامش درونی برسید این روش در درمان رماتیسم مفصلی حائز اهمیت می باشد .

استفاده از پماد های مسکن :

یک سری از پماد ها وجود دارد که درون آن ماده کپسایسین وجود دارد و در درمان روماتیسم مفصلی مفید هستند که می توانید آن ها را روی موضع درد خود به کار ببرید اما توجه داشته باشید که بعد از استعمال آن از تشک برقی به کار نبرید تا سوختگی روی پوست شما ایجاد نکند .

مصرف زردچوبه و کاربرد آن در درمان خانگی روماتیسم مفصلی :

از دیگر موارد درمان خانگی روماتیسم مفصلی زرد چوبه جز ادویه جاتی می باشد که ضمن طعم خوش آن کاربرد زیادی در درمان بیماری‌ ها دارد و خاصیت دارویی بیشمار آن باعث شده است بسیاری از مشکلات و بیماری ها را کاهش بدهد این ادویه این قابلیت را دارد که التهابات ایجاد شده درون بدن را کاهش بدهد و درد های روماتیسم مفصلی را درمان کند .

( در ادامه توصیه می شود مقاله راه های درمان خانگی نقرس را مطالعه نمایید )

انجام ورزش یوگا در درمان رماتیسم مفصلی :

حرکات یوگا در تسکین درد های مفصلی مفید واقع شده است این حرکت یک انعطاف درون ماهیچه ها و مفاصل ایجاد می‌ کند و می‌ تواند مواد شیمیایی و زائدی را که در بدن اضطراب ایجاد می کند را کاهش بدهد .

مصرف اکالیپتوس :

محققان علوم تغذیه به این نتیجه رسیدن مواد تشکیل دهنده درون گیاه اکالیپتوس می‌تواند التهاب و درد و ورم مفاصل روماتیسمی را کاهش بدهد شما می توانید آن را به شیوه زیر استعمال کنید: یا عصاره آن را تنفس کنید و یا این که چند قطره آن را درون آب گرم قرار بریزید و موضعی را که دچار رماتیسم مفصلی شده است را درون آن قرار دهید .

کاربرد کندر در درمان خانگی روماتیسم مفصلی :

طبیبان علوم سنتی از سالیان پیش دریافت که کندر می تواند التهابات بسیار مزمن درون مفاصل را کاهش بدهد و یک درمان مناسب برای آن محسوب می‌شود .

گیاه اسطوخودوس :

‏این گیاه می توانید هم به صورت استنشاقی و هم به صورت موضعی برای درمان درد های خود مورد استفاده قرار بدهید.

مصرف زنجبیل :

ادویه جاتی مانند زنجبیل را در غذا های مصرفی خود به کار ببرید تا التهابات مفاصل روماتیسم شما را کاهش بدهد .

استفاده از ریحان در درمان خانگی روماتیسم مفصلی :

یکی دیگر از روشهای درمان خانگی روماتیسم مفصلی استفاده از ریحان می باشد . ریحان به دلیل دارا بودن مواد به نام اوکالیپتول خاصیت ضد التهابی دارد و می‌تواند ورم مفاصل شما را کاهش بدهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − 8 =

فهرست