تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

سبک زندگی سالمندان با تکنولوژی

سبک زندگی سالمندان با وجود تکنولوژی تاثیر بسزایی در نوع خدمات یک موسسه در پرستاری از سالمند و  حتی پرستاری از کودک و پرستاری از بیمار دارد. در هنگام پرستاری از سالمند ، خانواده ها می توانند با وجود تکلنولوژی ها و نرم افزار های روز دنیا با خیالی آسوده مراقب سالمند خود باشند .

به عنوان مثال اینترنت یکی از تکنولوژی هایی است که  به پرستاران و خانواده ها می تواند کمک زیادی در بالا بردن کیفیت خدمات پرستاری از سالمند را کند. به گونه ای که پرستار و خانواده ها می توانند اطلاعات لازم خود را در رابطه با سالمند از اینترنت کسب کنند .

بجز اینترنت، تکنولوژی های دیگری نیز وجود دارد که باعث بالا بردن کیفیت خدمات پرستاری در منزل  می باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

تکنولوژی و سبک زندگی سالمندان – تکنولوژی های موجود در پرستاری از سالمند

  • فناوری های پوشیدنی

فناوری های پوشیدنی نوعی لباس است که سالمند می پوشد و تا 10 درصد به ماهیچه های سالمند کمک می کند . به فرض مثال شلوار هوشمند به ماهیچه های شما کمک می کند در حفظ تعادل و راه رفتن .

  • ردیاب ( GPS )

سالمندانی هستند که دچار بیماری آلزایمر می باشند و خانواده ها به هیچ وجه نباید اجازه دهند که این عزیزان به تنهایی به بیرون از خانه بروند . اما بودن زیاد درخانه  باعث  می شود حوصله سالمند سر رود و روحیه آن پایین بیاید پس لازم است هر چند وقت یکبار برای بالا رفتن روحیه ، سالمند را به بیرون برد .

حال  با نصب ردیاب به لباس سالمند آلزایمری می توان همیشه و هرکجا مراقب این افراد شد . پس خانواده ها با نصب ردیاب دیگر نگران گم شدن سالمند آلزایمری خود نباشند . ( به خانواده ها و پرستاران پیشنهاد می شود مبحث پرستار سالمند آلزایمری را مطالعه نمایند )

  • Wise Weare

این تکنولوژی به بدن سالمند نصب می شود و میزان ضربان قلب ، میزان کالری سوزانده شده و الگوهای خواب را اندازه گیری می کند و اگر مشکلی برای سالمند پیش بیاید به طور خودکار با اورژانس تماس می گیرد. این فناوری حتی زمان خوردن دارو های سالمند را به او خبر می دهد.

عملکرد ربات ها در پرستاری از سالمند

  • ربات پرستار ( Mabu )

این ربات به پرستار معروف است بنا بر نظریه کارشناسان آتیه پرستاران سلامت وظیفه ی این رباط مراقبت از سلامت سالمند می باشد. این ربات ضربان قلب سالمند را کنترل کرده و همچنین اطمینان حاصل می کند که داروهایش را مصرف کرده و یا ورزش هایش را انجام داده است یا نه و بعد گزارش کامل را به پزشک مربوطه انتقال می هد.

این ربات در روز چند بار از سالمند سوال می پرسد و با جواب دادن سالمند ، ربات می فهمد که سالمند چه مشکلی دارد . به فرض مثال اگر ناراحت است ربات برای او موزیک شاد پخش می کند .

  • Elliq

وظیفه ی اصلی این ربات روحیه دادن و تشویق کردن سالمند به ورزش کردن ، گردش رفتن سالمند و پیاده روی کردن . همچنین این ربات با دوستان و آشنایان  برای قرار ملاقات با آنها تماس می گیرد.

  • Paro

این ربات به صورت حیوان عروسکی می باشد . این ربات حرف نمی زند ولی به احساسات سالمند جواب می دهد و سالمندان می توانند از او به عنوان یک حیوان خانگی استفاده کنند.

  • Mario

این رباب برای افراد آلزایمری بسیار مفید می باشد . این ربات تلویزیون را برای سالمند روشن کرده و همچنین اشیا گم شده را برای سالمند پیدا می کند.

صحبت کردن با رباط

  • تلفن همراه

وجود تلفن همراه توانسته کمک فراوانی به  پرستار سالمند و خود سالمند کند . وقتی یک سالمند به بیرون می رود حتما خانواده ها این را در نظر بگیرند که تلفن همراه با سالمند باشد که بتوان با او تماس گرفت و از وضعیتش با خبر شد . پرستار سالمند نیز همیشه شماره تلفن های ضروری را در درون گوشی خود ذخیره کند تا در مواقع ضروری از آنها استفاده کند .

  • وب سایت

وجود وب سایت ، می تواند دراطلاع رسانی و آموزش ، کمک فراوانی به پرستاران و سالمندان کند . به فرض مثال وب سایت هایی هستند که در خدمات پرستاری در منزل ، آموزشهایی در مورد پرستاری از سالمند ارائه داده اند و پرستاران می توانند از آن مطالب آموزشی استفاده کنند .

  • حسگرهای حرکتی

پرستاری از سالمند با وجود حسگرهای حرکتی بسیار مفید و راحت تر  می باشد . پرستار با وجود حسگر می تواند از زمین خوردن سالمند با خبرشود و یا اگر سالمند مدت طولانی حرکت نکند سریع حسگر به پرستار خبر می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

12 − یک =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست