تماس
021-66582923
استخدام پرستارپرستار سالمندپرستاری در منزل

شرکت استخدام پرستار سالمند مناسب در منزل تهران

اکثر سالمندانی که در خانه نیاز به مراقبت دارند، از طریق اعضای خانواده پشتیبانی می شوند اما از آنجایی که برعهده گرفتن این مسئولیت بسیار سخت و طاقت فرسا میباشد، اغلب بدون کمک گرفتن از خدمات مراقبتی خانگی امکان پذیر نیست. این امر به خصوص زمانی پر رنگتر میشود که اعضای خانواده نمی توانند به طور همزمان بین کار و زندگی شخصی خود و مراقبت از والدین پیرشان تعادل برقرار کنند.

اما به راستی برای به کارگیری شخصی که در خانه به سالمند شما کمک کند از کجا باید شروع کنید؟ مزایای بهره مندی از این سرویس چیست و به چه بودجه مالی نیاز دارد؟ در این مقاله قصد داریم به سوالات ذهنی شما در خصوص مقوله ی شرکت استخدام پرستار سالمند در منزل تا حد امکان پاسخگو باشیم. توصیه میکنیم برای افزایش اطلاعاتتان در این زمینه در ادامه با ما همراه شوید

آیا شما به یک پرستار سالمند نیاز دارید؟

سالمندان علاوه بر جسم آسیب پذیر، به لحاظ روحی نیز بسیار شکننده و حساس هستند و گاها با وجود حداقل وابستگی به لحاظ جسمی، اما همچنان نیاز به یک همراه و مراقبت ۲۴ ساعته در کنار خود دارند حال اگر قرار باشد به تنهایی از آنها به صورت شبانه روزی مراقبت کنید، بدیهی است که خسته و ناتوان گردیده و از رسیدگی به امورات خود همچون خرید، کارهای بانکی، ویزیتهای پزشکی و سایر کارهای شخصی تان باز بمانید.

و یا اینکه به علت سر و کله زدن با مشکلات خاص این عزیزان، همچون نقل و انتقالشان از تخت به صندلی و یا بالعکس و یا رفتارهای چالش برانگیز و گاها خطرناک آنها به علت زوال عقل، بیمار شوید. در این بخش اگر بخواهیم به مهمترین نیازهای اصلی این عزیزان که لازم است برطرف گردند بپردازیم، می‌توانیم موارد زیر را برشماریم

  • مراقبت های مربوط به بدن: مراقبت در انجام فعالیت های روزانه مانند مراقبت از بدن، شستشوی مو، تغذیه،لباس پوشیدن، توالت کردن و کلیه امور بهداشتی
  • فعالیت های مراقبتی: سازماندهی زندگی روزمره و برقراری تداوم روابط اجتماعی و انجام مسئولیت هایی چون آشپزی، نظافت منزل، خرید وغیره
  • پرستاری داخلی: مراقبت از سلامت سالمند، تعویض پانسمان، سرنگ گذاری، یادآوری دوز و زمان درست مصرف داروها و همراهی وی در ملاقات های دوره ای پزشکی
  • حمایت عاطفی: همدلی، هم صحبتی، انجام امور مشارکتی و برآورده ساختن نیازهای روحی و روانی سالمند

در واقع استخدام پرستار سالمند فرصتی است که به شما این امکان را می‌دهد تا با سبکتر کردن مسئولیت هایتان در زندگی و سپردن بخشی از نیازهای ذکر شده ی سالمندان بر دوش او، بیشتر روی کار، موفقیت و سلامتی خود متمرکز شده و سالم‌تر بمانید و به موازات آن سالمند عزیزتان نیز با در کنار داشتن پرستاری پر انرژی و شاداب که از خلقیات و احتیاجاتش در این سن به خوبی آگاهی دارد و حتی در این خصوص دوره گذرانده، سالمندی با کیفیت تری را سپری نماید.

چگونه یک پرستار سالمند پیدا کنیم؟ - شرکت استخدام پرستار سالمند مناسب در منزل تهران

چگونه یک پرستار سالمند پیدا کنیم؟

برای استخدام پرستار سالمند در منزل ۲ راه پیش رو دارید، راه اول این است که به صورت شخصی از طریق دوستان، آشنایان و آگهی‌های تبلیغاتی در این خصوص اقدام کنید که این روش به علت نداشتن هیچگونه پشتیبانی برای تایید قابل اعتماد بودن و کیفیت خدمات ارائه شده توسط پرستار و امکان عدم تطابق با خواسته ها و انتظاراتتان اکیداً عقلانی نبوده و گاها عواقب جبران ناپذیری به بار می آورد.

اما راهکار دوم که شیوه ایمن و سنجیده تری باشد استخدام پرستار از طریق شرکت های معتبر ارائه خدمات پرستاری در منزل است زیرا در این موسسات افراد به لحاظ سوء پیشینه، مهارت و دانش کافی به دقت ارزیابی گردیده و کارشناسان مربوطه نیروی اعزامی را بسیار نکته سنجانه و مطابق با نیاز و فرهنگ خانوادگی شما گزینش می کنند و حتی در صورت نارضایتی و هماهنگ نشدن شما با پرستار، بدون فوت وقت نیرویی دیگر جایگزین می‌کنند.

برای انتخاب یک مرکز رسمی و معتبر از میان لیست بلند بالای مراکز فعال در این حوزه می توانید با بررسی در فضای آنلاین و مشاهده ی درصد رضایت، تسهیلات و فهرست خدمات ارائه شده توسط آژانس های مختلف، بهترین و نزدیکترین موسسه به انتظارتان را برگزیده و پس از جلب اعتماد و در میان گذاشتن و رفع نگرانی ها و دغدغه هایتان، با سپردن کار به آنها با آرامش خاطر از نتیجه ی دلچسب و کاملا مطابق با میلتان لذت ببرید

مزایای استخدام یک پرستار خانگی برای سالمند

سالمند می تواند تا زمانی که ممکن است در خانه ی خود زندگی کند که این امر تاثیر مثبتی بر رفاه و حفظ روابط همسایگی داشته و تنش‌های ناشی از حرکت به محیطی کاملاً جدید را حذف میکند.

سالمند از خدمات پرستاری مراقبتی حرفه ای از طریق متخصصان آموزش دیده به طور خصوصی بهره مند می گردد که این امر احتمال خطا را نسبت به مراکز عمومی نگهداری از این عزیزان کاهش می دهد.

رهایی از دردسرهای رفت و آمد به مرکز نگهداری از سالمندان یا کلینیک‌های درمانی به منظور دریافت اقدامات ابتدایی پزشکی همچون تزریقات، پانسمان و غیره می‌توان به صورت کوتاه مدت (فقط بخشی از روز) یا تمام وقت به کمک پرستار حامی عزیزانتان باشید.

هزینه استخدام پرستار در منزل نسبت به مراکز خصوصی نگهدارنده ی سالمندان مقرون به صرفه تر بوده و آرامش روانی بیشتری برای خانواده ها در پی دارد.

بودجه مالی مورد نیاز برای استخدام پرستار سالمند - شرکت استخدام پرستار سالمند مناسب در منزل تهران

بودجه مالی مورد نیاز برای استخدام پرستار سالمند

از جنبه ی مالی مهم است که آیا مراقبت از سالمند بین خانواده و پرستار تقسیم شده و در بازه زمانی مشخصی صورت می‌پذیرد و یا تنها بردوش پرستار و به صورت ۲۴ ساعته می باشد. زیرا به سبب افزایش حجم و زمان کاری پرستار، هزینه ی بیشتری پرداخت خواهید کرد اما به طور کلی محاسبه قیمت در دریافت خدمات از پرستار سالمند متاثر از عوامل زیر می باشد.

  • شرایط سلامتی جسمانی و روحی سالمند و میزان حاد بودن بیماری او در صورت ابتلا
  • دایره ی توانمندی‌های سالمند برای انجام امور روزمره ی زندگی
  • سطح سواد، مهارت و دانش پرستار درخواستی بازه زمانی مورد نیاز (ساعتی، روزانه یا شبانه روزی) برای رفع احتیاجات سالمند
  • دوری یا نزدیکی بعد مسافتی منزل شخصی پرستار از خانه ی سالمند به منظور در نظر گرفتن هزینه‌های ایاب و ذهاب
چگونه یک پرستار سالمند مناسب پیدا کنیم؟ - شرکت استخدام پرستار سالمند مناسب در منزل تهران

چگونه یک پرستار سالمند مناسب پیدا کنیم؟

برای یافتن یک پرستار سالمند مناسب لازم است در قدم اول با پرستار مصاحبه کنید و از رزومه کاری، سوابق، احساساتش نسبت به این کار و نحوه ی رفتار و متد کاری اش در خصوص برخورد با لجبازی ها، ترس ها و کم تحملی های سالمندان در این سن و یا نحوه ی کنترل سالمندانی که دچار آلزایمر هستند، سوال کنید و پس از غربالگری های اولیه ضروری است که به صورت واضح و روشن شرح شغل و وظایفی را که انتظار دارید در مدت حضورش در منزل برعهده بگیرد را بیان کنید.

به طور مثال اگر در خصوص امور منزل هم درخواست کمک دارید مشخصا نوع فعالیتش در این زمینه را فهرست کنید مانند تهیه غذا، شستن لباس ها، نظافت سرویس بهداشتی، اتو کردن، جاروبرقی و غیره. همچنین لازم است او را در جریان عادات، علایق و اموراتی که سالمندتان نمی پسندد قرار دهید زیرا این کار به پرستار کمک می کند تا با مهارت‌های ارتباطی قوی که دارد، بهترین راه نفوذ و برقراری تعاملات موثر با سالمند را شناسایی کرده و با برقراری رابطه ای دوستانه و صمیمی، او را با خود برای گذر ایمن و بسیار با کیفیت از این دوران طلایی از سنش همراه نماید

سخن پایانی

مشخصا استخدام پرستار سالمند خوب، کاری سخت، پیچیده و زمانبر می باشد. اگر میخواهید سالمندتان را برای مدت طولانی تنها بگذارید و یا در شب به کمک احتیاج دارید، آتیه پرستاران سلامت یکی از موسسات خدماتی پرستاری معتبر، تمام وقت، خوشنام و باسابقه در این زمینه است که علاوه بر امکان دسترسی ۲۴ ساعته به مراقبتهای و اصولی و تخصصی، می‌تواند روند استخدام پرستار را برای شما کوتاه تر و ایمن تر گرداند.

علاقمندان می توانند برای دریافت خدمات با کارشناسان مربوطه تماس گرفته و پس از مشاوره رایگان و بیان نوع خدمات درخواستیشان در سریع ترین زمان ممکن، نیرویی کارآمد و نزدیک به معیارها و ویژگی های مورد نظر خود را در منزل ملاقات کرده و از رفاه و آسایشی که به واسطه حضور او برای خود و سالمندان شان به وجود می آید، نهایت لذت را ببرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

6 + هجده =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست