تماس
021-66582923

شرکت اعزام پرستار به منزل سالمند

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
2 دیدگاه
پرستار سالمند در منزل جهت نگهداری - شرکت اعزام پرستار به منزل سالمند

اعزام پرستار به منزل سالمند یکی از خدماتی می باشد که امروزه بیشتر سالمندان از آن استفاده می کنند . همانطور که می دانید دوران سالمندی یکی از حساسترین دوران زندگی هر فردی می باشد . چون در این دوران انسان بسیار شکننده می باشد. اما راه هایی وجود دارد که می توان به راحتی این دوران را مانند دوران هیا دیگر زندگی با خیال راحت سپری کرد و از آن لذت کافی را برد. یکی از این راه های استفاده از پرستار سالمند می باشد که در این مقاله می خواهیم در این مورد با شما عزیزان صحبت کنیم . با ما همراه باشید.

اعزام پرستار به منزل سالمند برای رفع نیازهای دوران سالمندی

نیازهای سالمندان که حتما مراقب سالمند در منزل باید بداند:

 • احتیاجات عاطفی و احساسی
 • احتیاجات معیشتی و امور زندگی
 • آسایش و امنیت
 • احتیاج حضور فعال در زندگی اجتماعی
 • احتیاج به سرگرمی و تفریح
ویژگی های حضور پرستار سالمند در منزل - شرکت اعزام پرستار به منزل سالمند

هدف از اعزام پرستار به منزل سالمند

همانطور که گفته شد یکی از راه های مناسب برای نگهداری از سالمندان اعزام پرستار به منزل سالمند می باشد. پس این پرستار باید فردی پر تجربه باشد و ویژگی های زیر را دارا باشد زیرا این ویژگی ها همان نیازهای سالمندان و نحوه نگهداری از سالمندان در منزل است :

1- ایجاد امنیت در محیط :

یکی از عمده ترین اهداف اعزام پرستار به منزل سالمند ، ایجاد امنیت می باشد . پرستار موظف است به صورت شبانه روزی امنیت سالمند را تامین کند مثلا هنگام راه رفتن باید مواظب سالمند باشد که زمین نخورد و یا مواظب باشد که از تخت سقوط نکند و مواردی از این قبیل

2- چه خوراکی هایی متناسب سالمندان است :

یک گام مهم برای نگهداری از سالمندان که مورد توجه دیگر اعضای خانواده شان هست غذای مناسب برای عزیزان است. پرستار سالمند در منزل باید به خوبی به خاطر داشته باشد که به دلیل کهولت سن، هر نوع غذایی مناسب این افراد نیست و باید یک رژیم مناسب برایشان در نظر گرفت به خصوص برای عزیزانی که به دلیل برخی بیماری ها همه نوع مواد و ادویه را نمی توانند مصرف کنند.

3- همیشه همراه بودن :

 پرستار سالمند باید توجه داشته باشد که افراد سالمند هر جایی را نمی توانند به تنهایی بروند . باید همیشه هم پا و همراه آنها باشند . برای مثال جهت رفتن برای معاینات پزشکی و استحمام کردن ، توالت رفتن ، ریش تراشیدن

4- روحیه دادن به این افراد :

یکی از موثرترین اهداف در اعزام پرستار به منزل سالمند ، روحیه دادن می باشد زیرا گاهی پیش می آید که بعضی از سالمندان در برخی از اموراتی که قبلا توانایی انجام دادنش را داشته اند حال آن را از دست داده و باعث تضعیف روحیه آنها می شود.

5- رسیدگی به امور فردی :

ازدیگر موارد اعزام پرستار به منزل برای سالمند رسیدگی به امور فردی سالمند می باشد. پرستار  باید به سالمندان کمک کرده تا همیشه نظافت را رعایت کنند چون رعایت بهداشت باعث شادی و بهبود روحیه و همچنین سرحالی فرد می شود.

پاکیزه بودن سالمند باعث دور ماندن او از انواع بیماری های میکروبی و عفونی می شود . زیرا هرچه سن بالا می رود سیستم ایمنی بدن ضعیف تر می شود و در مقابل میکروب ها عملکرد ضعیفتری از خود نشان می دهد .

6- به وجود آوردن لحظه های شاد :

از مهمترین وظایفی که پرستاران برعهده دارند ایجاد لحظه های شاد برای سالمند می باشد . این پرستاران با صحبت کردن ، بردن سالمند به طبیعت ، بردن سالمند به دیدن اقوام و آشنایان ، بردن سالمند به استخر ، کتاب خواندن برای سالمند و غیره می توانند باعث شادی سالمندان شوند.

7- کمک در کارهای مذهبی :

پرستار می تواند در انجام امور مذهبی به سالمند کمک کند . مثلا سالمند را در سفرهای زیارتی همراهی می کند و در طول سفر مراقب سالمند می باشد و مواردی از این قبیل

8- تجربه داشتن در برخی امور لازم :

بعضی از سالمندان نیاز دارند روزانه تزریقاتی انجام دهند (آمپول زدن ، انسولین زدن و … ) . آنها باید هر روز فشار خود یا قند خود را چک کنند . پس نیاز است کسانی که از این عزیزان مراقبت می کنند به این امداد اولیه مسلط باشند .

9- ورزش کردن :

ورزش کردن واقعا برای افراد مسن مفید می باشد. پرستار در این بخش نیز می تواند به سالمند کمک کند . مثلا می تواند سالمند را برای ورزش کردن مانند پیاده روی به بیرون ببرد اما بنا بر نظریه کارشناسان مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت با توجه به اینکه دوره سالمندی دوره ی حساسی از عمر است پس باید توجه ویژه ایی به ورزش کردن سالمندان داشت و پرستار سالمند باید اطلاعات کاملی در رابطه با ورزشهای مناسب برای سالمندان داشته باشد.

10- کارهای متفرقه برای وقت های آزاد :

یکی از مشکلات دوران سالمندی و بعد از بازنشستگی ، بیکاری سالمندان می باشد. که دلیل عمده افسردگی این عزیزان را می توان از بیکاری دید. اما وظیفه ی پرستاران در این مواقع بسیار حساس می شود . پرستاران بایدبا ایجاد ایده های خلاقانه باعث سرگرمی سالمندان شوند. مثلا سالمند را تشویق به انجام کارهای دستی مانند نجاری ، نقاشی و مواردی از این قبیل کند.

عمر اگر خوش گذرد ، زندگی نوح کم است

ورنه به سختی گذرد ، نیم نفس بسیار است

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام خدماتتون حرف نداره ای ول . فقط یه سوال داشتم من برا تعطیلات عید می تونیم پرستار رو با خودمون به مسافرت ببریم.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   بهمن 22, 1400 9:21 ق.ظ

   درود بر شما . بله در صورت رضایت پرستار و همچنین با هماهنگی شرکت می توانید از خدمات پرستار منزل در مسافرت هم استفاده کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 5 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - شرکت اعزام پرستار به منزل سالمند
فهرست