تماس
021-66582923
شرکت خدمات نگهداری از سالمندان

شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل

شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل توانسته کمبود هایی که در دوران سالمندی به سراغ افراد می آید را از بین برده و امید به زندگی دوباره را به سالمندان عزیز هدیه بخشد. پرستارانی که از طرف این شرکت ها اعزام می شوند توانسته اند به خوبی نقش یک فرزند را ایفا نمایند و زندگی پرنشاطی را به آنها ببخشند. .

شرکت خدمات نگهداری از سالمندان

شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل چگونه می تواند فرسودگی جسم و ذهن را در سالمندان از بین ببرد ؟ گذر عمر و تاثیر آن بر فرسودگی جسم و ذهن، امری اجتناب ناپذیر می باشد و زمانی که فرد دوران جوانی و میانسالی را پشت سر می گذارد و در دوران سالمندی قرار می گیرد دیگر مانند سابق جسمی سالم و توانمند نخواهد داشت و برای انجام اموراتش به دیگران نیازمند میباشد.

آنها اغلب در این سن تمایل ندارد به علت وابسته بودن منزل خود را به مقصد خانه فرزندان یا خانه سالمندان ترک کنند و دوست دارند در خانه خود تحت مراقبت قرار بگیرند.گاهی فرزندان می توانند این مسئولیت را برعهده بگیرند و از والدین خود در این دوران نگهداری کنند اما گاهی اوقات نیز در صورت اشتغال به کار و یا دور بودن از محل زندگیشان نمی توانند به آنها یاری برسانند.

در این شرایط بهتر است از شرکت خدمات نگهداری از سالمندان استفاده شود زیرا این موسسه‌ها تنوع خدماتی زیادی دارند و هر آنچه که یک سالمند برای بهتر شدن شرایط رفاهی زندگی اش نیاز دارد را به صورت شبانه روزی و حتی در روزهای تعطیل رسمی ارائه می دهند و با اعزام پرستار سالمند مجرب که عملکرد صحیح اخلاقی و رفتاری دارد باعث دلگرمی و کاهش احساس ناتوانی و سربار بودن در سالمندان می شوند و از این طریق سطح سلامت جسمی و روحی آنان را ارتقا می بخشند.

در این مراکز به دوران سالمندی به شکل جدیدی نگاه می‌کنند و آن را دوران بی ارزش و کم اهمیت نمی پندارند بلکه سعی دارند شرایطی فراهم سازند که شخص سالمند به جبران زحماتی که در جوانی کشیده باقی عمر خود را در آرامش و به امورات مورد علاقه خود بپردازد و عزت و احترام او در مقام یک مادر یا پدری که همواره بار خانواده را به دوش کشیده حفظ شود.

مزایای استفاده از شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل

امروزه با وجود شرکت‌های خدمات پرستاری از سالمندان متعددی که وجود دارند دیگر لازم نیست مانند گذشته برای بهره بردن از امورات ابتدایی مراقبتی و درمانی از خانه خارج شوید و در صورتیکه سالمندی در منزل دارید که نیازمند کمک می باشد می توانید با استفاده از خدمات آنها رفاه بیشتری را تجربه کنید. در نظر داشته باشید که فاکتور مهم در انتخاب یک شرکت خدماتی معتبر این است که مرکز مربوطه مجوزهای رسمی لازم را داشته باشد زیرا در این صورت می‌توانید از کیفیت خدمات ارائه شده و متعهد بودن پرسنل آن اطمینان حاصل کنید.

این موسسه ها دارای کادری با تجربه و تیم پزشکی متخصص و مجهز به تجهیزات ضروری هستند و با مشاوره های رایگانی که در برنامه کاری خود قرار می‌دهند علاوه بر شنیدن احتیاجات و خواسته‌های شما مدارک مربوط به تخصص و سلامت رفتاری پرستار مد نظرتان را نیز در اختیارتان قرار می دهند تا خیال شما را از بابت والدین سالمندتان آسوده کنند.

همچنین با ضمانتی که از پرسنل خود می گیرند و فیلترهای سختگیرانه‌ای که برای استخدام نیرو تعبیه میکنند کیفیت بالای کاری خود را تضمین می کنند و با قرار دادن امکان ارزیابی عملکرد پرستار خانه به صورت چند روزه شرایطی پیش می آورند که از صحیح یا غلط بودن انتخاب خود مطمئن شوید و در صورت نارضایتی پرستار خود را با پرستار مناسبترین جایگزین کنید.

در نظر داشته باشید که تمامی مزایای ذکر شده در صورت انتخاب پرستار از شرکت های مراقبتی معتبر می باشد اما اگر برای این منظور به صورت شخصی عمل کنید،از آنجایی که پرستار استخدام شده به مرکز یا موسسه خاصی متعهد نیست هیچ نظارتی بر کیفیت خدمات ارائه شده توسط او وجود نخواهد داشت و اگر به طور ناگهانی کار خود را ترک کند برای پیگیری عملکردش دستتان به جایی نمی رسد.

شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل - شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل

فعالیت شرکت های خدمات نگهداری از سالمندان در منزل

کهولت سن و بیماری های ناشی از آن ناتوانی های زیادی برای افراد در دوران سالمندی در پی خواهد داشت و آنها را از انجام کارهای سابق خود باز داشته و حتی گاهی انجام امور عادی روزانه مانند راه رفتن، بالا رفتن از پله ها ،خرید و غیره را نیز برایشان دشوار می‌کند در این شرایط فرد مسن اعتماد به نفس و روحیه خود را از دست داده و اغلب به انزوا و تنهایی رو می‌آورد و با پیش گرفتن این روند دچار بیماری‌های جسمی و روحی دیگر مانند افسردگی، گوشه گیری ،اضطراب، کم تحرکی، چاقی و غیره می‌شود.

برای اینکه سالمندان این دوران از زندگی خود را به درستی سپری کنند و دچار بیماریهای بیشتری نشوند، بهتر است از کمک افرادی که در این زمینه خدمت رسانی می کنند بهره ببرند زیرا پرستاران سالمند با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارند توانایی های فرد سالخورده را در نظر گرفته و در صورت ناتوانی، وظیفه رسیدگی به امور روزانه ی او همچون تعویض و شستشوی لباس، تهیه غذا، کمک به توالت رفتن، استحمام و کارهای منزل را بر عهده می گیرند.

و از آنجایی که سلامت روح و روان سالمند تاثیر بسزایی در سلامت ذهن و بهبود بیماری جسم او دارد، پرستار موظف است جدا از مراقبت از سالمند و انجام امور منزل، محیط خانه را به مکانی شاد و مفرح تبدیل کند و با سالمند همانند یک دوست تعامل و هم صحبتی داشته باشد و با رغبتی که به امور مورد علاقه او نشان می دهد از ایجاد احساس پوچی و بی ارزشی در افراد مسنی که امکان خروج از خانه را ندارد جلوگیری کند.

همچنین اگر وضعیت سالمند تحت مراقبت‌ حاد می باشد و بیماری دست و پنجه نرم می کند، میتوانید با شرکت خدمات نگهداری از سالمندان اقدامات درمانی مانند تعویض بانداژ،سرم تراپی، ماساژ، جلوگیری از ایجاد زخم بستر و غیره را دارد سالمندتان را تحت مراقبتی اصول قرار دهید.

پرستاران مناسب در شرکت خدمات نگهداری از سالمندان

پرستاری که در شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل فعالیت دارند در قدم اول باید بسیار منضبط باشد زیرا افراد در این دوران بسیار حساس و زودرنج می باشند و کوچکترین بی انضباطی برایشان آشفتگی به همراه خواهد داشت.

همچنین به علت بیماری هایی که در این سن به آن دچار می‌شوند اغلب زمانبندی دارویی دارند و اجرای دستورالعمل دارویشان از اهمیت ویژه برخوردار است زیرا مصرف منظم داروها در زمان های تعیین شده علاوه بر بهبود سریع‌تر بیماری از تداخلات دارویی نیز جلوگیری می‌کند.

از دیگر خصوصیات یک پرستار مناسب برای نگهداری ازسالمندان این است که فرد عاشق کارش باشد و ذاتاً از وقت گذراندن با افراد مسن لذت ببرد و با روحیه ای شاداب و برخورد خوبی که دارد،احساس کسالت را از آنها دور کرده و تمایلشان را به انجام امور حرکتی و چالش‌های ذهنی افزایش دهد تا بدین روش از پیشرفت بیماری هایی همچون آلزایمر و چاقی جلوگیری کند.

همچنین دقیق بودن و مسئولیت پذیر بودن از دیگر ویژگی‌های یک پرستار خوب میباشد زیرا پرستار باید تمام حالات روحی و جسمی سالمند را زیر نظر داشته باشد و با مهارت و تخصص که این در این زمینه دارد پیشرفت بیماری را در مراحل اولیه تشخیص داده و با مشاوره هایی که از پزشک معالج میگیرد و با اقدامات درمانی جدیتری که انجام میدهد، از ایجاد مشکلات بیشتر برای سالمند جلوگیری کند.

به طور کلی کسی که برای این امر انتخاب می‌شود باید علاوه بر عدم اعتیاد و نداشتن مشکلات روحی،شخصی معتمد و دلسوز باشد و وجدان کاری بالایی داشته باشد و صرفا برای کسب درآمد این شغل را انتخاب نکرده باشد.

حقوق پرستار در شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل

شرکت های خدمات نگهداری از سالمندان برای تعیین میزان دستمزد پرستاران فاکتورهای مشخصی دارند و بسته به اینکه اشخاص چه تعداد از این فاکتورها را متقاضی باشند حقوق دریافتی متفاوتی را برای پرستاران در نظر می‌گیرند.

به طور مثال در صورتی که مکان زندگی سالمند به وسایل حمل و نقل همگانی دسترسی کمی داشته باشد و شخص توانایی رسیدگی به کارهای روزانه خانه مانند امور نظافتی، خرید و آشپزی را نداشته باشد به ازای خدمات بیشتری که دریافت می کند و دوری مسیرش، باید هزینه بیشتری را تقبل کند.

اما اگر سالمند توانایی انجام امور شخصی خود مانند غذا خوردن، راه رفتن، توالت رفتن و استحمام را داشته باشد و بیشتر پرستار را برای تنها نبودن و داشتن هم صحبت بخواهد هزینه کمتری نسبت به شخصی که توان حرکتی ندارد و یا به علت بیماری در منزل بستری است پرداخت خواهد کرد. به طور خلاصه می توان گفت حقوق پرستار مطابق با ساعات کاری و خدماتی که ارائه می دهد محاسبه می شود و مانند تمام مشاغل دیگر،هر چه شخص دارای تجربه ،مهارت و سطح سواد بالاتری باشد به ازای خدمات تخصصی تری که ارائه می‌دهد دستمزد بیشتری نیز دریافت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار + چهارده =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل
فهرست