تماس
021-66582923
شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل

شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل

یکی از خدماتی را که شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل به خانواده‌ها ارائه می‌دهد ، خدمات مراقبتی و پرستاری از سالمند در منزل است. دوران سالمندی همانند دوران کودکی دوران بسیار حساسی است به جهت اینکه سالمندان عزیز که عمری از وقت و زندگی شان را صرف مراقبت و نگهداری از فرزندان و اعضای خانواده کرده اند، اکنون به دلیل شرایط سنی و جسمی خود نیازمند کمک و مراقبت اطرافیان هستند.

کمک به تقویت روحیه و حفظ شان و منزلت یک سالمند وظیفه مهمی است که بر گردن همه ی خانواده هاست ، لذا افراد خانواده می توانند با کمک گرفتن از شرکتهای خدمات پرستاری و استخدام پرستار منزل برای سالمند عزیزشان در حفظ شان و افزایش قدرت اعتماد به نفس سالمند ، او را یاری کنند .

استخدام پرستار سالمند چه کمکی به فرد سالمند و افراد خانواده می‌کند؟

زمانی که یک پرستار برای مراقبت از سالمند خانواده به کار گرفته می‌شود با برعهده گرفتن یک سری از مسئولیت‌ها در مورد فرد سالمند در حقیقت هم به فرد سالمند در ارائه خدمات تخصصی و بهداشتی و مراقبتی کمک می‌کند هم این‌که دیگر اعضای خانواده نیز می توانند کمی استراحت کنند و از این رو آرامش و نشاط به اعضای خانواده و خود فرد سالمند باز می گردد.

از طرف دیگر وقتی یک سالمند در منزل خودش تحت مراقبت قرار می‌گیرد از لحاظ روحی و همچنین استقلال شخصی، حس بهتری دارد تا اینکه در مراکز بیمارستانی و یا نگهداری سالمند تحت مراقبت باشد همچنین محیط خانه خیلی تمیز و بهداشتی تر از سایر مراکز نگهداری است . لذا سالمند عزیز از خیلی از بیماری‌ها و عفونت‌ها در امان خواهد بود.

سالمندی که در منزل خود تحت مراقبت قرار می‌گیرد می‌تواند روال عادی یک زندگی را داشته باشد مثلاً به دیدار دوستانش برود یا اینکه آنها به خانه او بیایند، یا به فرزندشان سر بزند و غیره از این رو حس آرامش و امنیت بیشتری خواهد داشت.

مهمترین نکته در مورد مراقبت از سالمندان در منزل این است که خیلی از سالمندان ممکن است دچار بیماری‌هایی مانند آلزایمر شوند لذا بودن در خانه خود و محیطی که با آن آشنا هستند و وسایل و لوازم آن و جای آنها را می دانند، برای سالمندان بسیار بهتر است.

در چه مواقعی خانواده‌ها احساس می‌کنند که نیاز به پرستار برای سالمند شان دارند؟

کمک گرفتن از شرکت نگهداری از سالمندان در منزل مستلزم ایجاد شرایطی خاص برای خانواده ها می باشد که این شرایط باعث می شود ما به فکر استخدام پرستار سالمند باشیم. این شرایط شامل:

  • زمانی که سالمند خانواده بسیار تنهاست و احساس تنهایی دارد و بیشتر به یک همدم و هم صحبت نیاز دارد که در کنار او باشد.
  • زمانی که فرد سالمند دچار حادثه یا آسیب دیدگی از نظر جسمی شده و باید تحت مراقبت طولانی مدت قرار بگیرد،
  • زمانی که سالمند دچار بیماری خاصی مانند پارکینسون و یا آلزایمر شده و باید کسی به صورت مداوم از او مراقبت کند.
  • گاه سالمندان بیمار نیستند اما برای انجام کارهای منزل و نظافت منزل نیاز به پرستار دارند.
  • گاهی نیز خانواده ها به جای سپردن سالمند به مراکز بیمارستانی یا مراکز نگهداری به دلیل هزینه‌های زیاد آنها ترجیح می‌دهند که با گرفتن پرستار سالمند در منزل، هم از بابت سالمند شان خیالشان راحت شود هم این که نگران هزینه های گزاف شرکت ای نگهداری نباشند.

به چه علت مراقبت از سالمندان بسیار مهم است؟

شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل توانسته بسیاری از مشکلات خانواده ها را در مراقبت از سالمند خود حل کند. شاید با شنیدن کلمه ی سالمند و پرستار سالمند اولین چیزی که به ذهن شما برسد این باشد که سالمند نیازمند خدمات درمانی است لذا پرستار در این زمینه می‌تواند به او کمک کند.

البته که این مورد درست و مهم است اما باید توجه داشته باشیم که نیازهای سالمندان تنها ارائه ی خدمات درمانی نیست خیلی از سالمندان از نظر جسمی سالم هستند ، اما از نظر روحی و روانی و عاطفی نیازمند به یک همراه و همدم هستند و یا شاید از نظر اجتماعی و اینکه کسی در کنار آنها باشد که با او به پارک بروند ، به ورزش بروند، وارد جمع دوستان و اجتماع شوند .همچنین مراقبت از یک سالمند توسط پرستار سبب می‌شود که شأن و عزت او حفظ شود و همچنان ستون و پایه خانواده باشد بدون اینکه احساس کند بار اضافی بر روی دوش سایر افراد خانواده است .

بهترین خدمات شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل - شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل

چه خدماتی را پرستار در شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل ارائه می‌دهد؟

شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل خدمات خود را به صورت تمام وقت یا شبانه روزی و همچنین روزانه به سالمندان و خانواده های محترم ارائه می دهد. در زیر به تعدادی از این خدمات اشاره کرده ایم که با هم میبینیم.

سپری کردن وقت با سالمند

یکی از وظایف پرستار این است که به عنوان یک همراه و همزبان در کنار سالمند باشد و با وقت بگذراند و حرف بزند .حتی از اتفاقاتی که در طول روز برایش افتاده برای سالمند بگوید برای سالمند کتاب بخواند ،به سخنان سالمند گوش دهد و از سالمند بخواهد که برایش از خاطرات خودش بگوید. بیان خاطرات از زبان سالمند سبب مرور و یادآوری آنها و تقویت ذهن سالمند می‌شود .

رسیدگی امور نظافتی سالمند

خیلی از سالمندان در این دوره قادر به انجام امور شخصی و خدمات نظافتی خود نیستند لذا از وظایف یک پرستار استحمام سالمند و نظافت شخصی عوض کردن لباس و در صورت ناتوانی برد ن او به توالت و غیر است.

رفتن به تفریح با سالمند

این تفریح برای سالمند می تواند یک پیاده‌روی ساده باشد یا یک همراهی با پرستارش برای رفتن به دیدار فرزندان یا دوستانش و یا رفتن به پارک و جمع دوستان .علاوه بر این پرستار سالمند می تواند در وقت های بیکاری با سالمند فیلم ببیند و یا برای او کتاب بخواند.

انجام خدمات مراقبتی و درمانی برای سالمند

به طور مثال اگر سالمند بیمار است و تحت درمان پرستارسالمند موظف است که پیگیرروند درمان او باشد داروهایش را سر موقع بدهد درصورتیکه سالمند تزریقات دارد برای او انجام دهد.

انجام کارهای خانه

بسیاری از پرستاران سالمند علاوه بر نگهداری از سالمند موظف به انجام امور منزل مانند تمیز کردن خانه غذا درست کردن و غیره هستند.

هزینه‌های پرستار سالمند در شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل

هزینه هایی را که شرکتهای خدمات پرستاری برای مراقبت از سالمند در نظر می‌گیرند معمولاً با توجه به نوع مدارک علمی و تخصص و تجربه پرستار و همچنین میزان کار پرستاران و ساعاتی را که بر اساس کار در منزل سالمند می گذراند در نظر گرفته می شود. اما در هر صورت علاوه بر اینکه شرکت خدماتی ، تخفیفاتی را در مورد هزینه به خانواده‌ها ارائه می دهد، بلکه این هزینه ها خیلی به صرفه تر و مناسب تر از هزینه‌هایی است که مراکز نگهداری از سالمند می‌گیرند.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • درود
    خیلی خیلی ممنون از خدماتتون . من از شما هم برا مادرم و هم برا کودکم پرستار گرفتم خیلی عالی بوده . خیلیم پشتیبانیتون خوبه هر هفته تماس میگیرن و گزارش کار میگیرن از ما . سپاس از مدیریت موسسه خدا خیرتون بده

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − سه =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - شرکت خدمات پرستاری سالمندان در منزل
فهرست