تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستار کودکپرستاری در منزل

شرکت نگهداری از سالمند و کودک در منزل

امروزه شرکت نگهداری از سالمند و کودک در منزل توانسته همراه با پیشرفت تکنولوژی، خدمات ویژه ای را به خانواده ها دهد. زندگی در جامعه امروزی همراه با پیشرفت تکنولوژی و علاقه افراد به تحصیلات عالیه و در نهایت ادامه دادن شغل مورد نظر خود و همچنین گسترش و علاقه افراد به تشکیل خانواده های مستقل و به دور از پدر و مادر همه و همه به‌ گونه‌ای باعث دورشدن افراد از هم و تنها شدن آنها شده. همچنین باعث شده که والدین نتوانند زمان زیادی را در کنار فرزندانشان بگذرانند و به مراقبت از آنها بپردازند و یا اینکه سالمندان ما با جدا شدن فرزندانشان از آنها و مشغله‌های کاری آنها تنها و تنها تر شدند .

برای همین امر والدین و افراد خانواده در صدد بکارگیری فردی متخصص و با مهارت و تجربه کافی در زمینه علمی و آموزشی و مراقبتی بر آمدند و با استخدام پرستارانی از شرکت نگهداری از سالمند و کودک در منزل برای مراقبت از کودکان خود و همچنین سالمندان خانواده جهت رفع تنهایی آنها و رسیدگی و مراقبت از آنها و برای رفع نگرانی های خودشان در رابطه با کودکان و سالمندان شان برآمدند .

خدمات شرکت نگهداری از سالمند و کودک در منزل چند نوع است؟

شرکت نگهداری از سالمند و کودک در منزل خدمات خود را به صورت پاره وقت و یا به صورت شبانه روزی به کودک و سالمند شپما ارائه میدهد ، به گونه ای که گاه افراد خانواده و والدین تنها در ساعات خاصی از روز نیاز به مراقبت و همراهی یک پرستار در منزل دارند.

در این صورت آنها اقدام به استخدام پرستار نیمه وقت می کنند که هزینه آن نیز بسیار مناسب است. اما گاه شرایط خانواده و فردی که به پرستار نیاز دارد چه کودک و سالمند به گونه‌ای است که به دلایل مختلف مانند ناتوانی یا بیماری به کمک و مراقبت شبانه روزی نیاز دارد و این زمانی است که خانواده ها اقدام به استخدام پرستار شبانه روزی می‌کنند و پرستار در خانه آنها می‌ماند و از کودک و سالمند ما مراقبت می‌کند.

الف) خدمات به سالمندان در شرکت نگهداری از سالمند و کودک در منزل

۱_ رسیدگی به امور شخصی و بهداشتی سالمند
بسیاری از سالمندان ما به دلایلی مانند بیماری و ضعف بدنی یا مشکلات جسمی و حرکتی نمی توانند کارهای شخصی و روزانه خود را انجام دهند. یک پرستار منزل به سالمند ما در انجام امور روزمره و مسائل بهداشتی و نظافتی مانند حمام رفتن ،کوتاه کردن ناخن ،کوتاه کردن مو و یا در صورتی که سالمند ما پوشکی است ، کارهای مربوط به تعویض پوشک و یا سوند را انجام می‌دهند.

۲_ وقت گذراندن و تفریح با سالمند
سالمندان ما خصوصیات اخلاقی مانند کودکان دارد ، نیاز به تفریح و شادی دارند. یک پرستار با همراه شدن با سالمند می‌تواند ساعاتی از روز را با او بگذراند . مثلا به پیاده‌روی برود یا برای سرگرم کردن او در منزل بازی ها یا فعالیت‌هایی را با او انجام دهد. مانند تلویزیون دیدن یا حتی صحبت کردن از چیزهایی که سالمندان از آنها لذت می برند.

۳_ رسیدگی به امور مالی و کارهای منزل
پرستار سالمند موظف است کارهای منزل را اعم از نظافت منزل، آشپزی و غیره را انجام دهد و یا اگر سالمندان نیاز به خرید چیزی و یا انجام تراکنش و کار مالی دارد مانند پرداخت قبض آن را برایش انجام دهد .

۴_ مراقبت از سلامت سالمند و رسیدگی به امور درمان او
پرستار باید از نظر تغذیه و ورزش و از لحاظ روحی مراقب سلامت سالمندان باشد و در صورتی که سالمند بیمار است پیگیر روند درمان او باشد ،داروهای او را به موقع بدهد، آزمایش هایش را سر موقع انجام دهد و در صورت نیاز فشار خون و قند خونش را چک کند.

ب) خدمات به کودکان

۱_نگهداری و مواظبت از کودک
یکی از مهمترین وظایف یک پرستار کودک این است که در وهله اول باید بتواند بین خودش و کودک یک رابطه دوستانه بوجود آورد و این باعث می شود که کودک راحت تر او را بپذیرد و با او همراهی کند.

۲_ سرگرم کردن کودک و بازی کردن با او
کودکان دوست دارند بیشتر وقتشان را با بازی و تفریح بگذرانند در نتیجه یکی از وظایف پرستار سرگرم کردن کودک و انجام بازی های سرگرم کننده با است و پرستار کودک می تواند او را به پارک و بیرون ببرد.

۳_ انجام کارهای مربوط به کودک و خانه
پرستار به عنوان مادر دوم باید امور مربوط به تغذیه خواب و آموزش و یادگیری کودک را انجام دهد و در انجام کارهای خانه مانند نظافت و درست کردن غذا کمک کند.

 خصوصیات یک پرستار در شرکت نگهداری از سالمند و کودک در منزل

خصوصیات یک پرستار در شرکت نگهداری از سالمند و کودک در منزل

1- داشتن تجربه کاری و مهارت لازم
پرستاران عزیز باید آموزش‌های لازم را در مورد امور مربوط به کودکان و سالمندان را دیده باشند و از تجربه کاری و سابقه کار در این زمینه تحت نظر موسسات پرستاری برخوردار باشند، تا بتوانند بهترین خدمت را به عزیزان ما ارائه دهند.

۲- عشق و علاقه به کار
زمانی که یک پرستار سالمند و کودک به کارش علاقه داشته باشد آن کار را به بهترین نحو و از سر دلسوزی و با تعهد کامل انجام می‌دهد که هیچ نقصی در کارش نباشد.

۳_ منعطف بودن و حوصله به خرج دادن
یک پرستار کودک و یا سالمند باید بتواند در شرایط مختلف آرامش کامل داشته باشد و با این رفتار خود بتوانند به کودک و سالمند نیز آرامش دهد. در انجام امور مربوط به سالمند و یا کودک صبر داشته باشد . مانند غذا دادن به او یا دارو دادن. یک پرستار کودک و سالمند باید بتواند در شرایط مختلف آرامش کامل داشته باشد و با این رفتار خود به کودک و سالمند نیز آرامش دهد. در شرایط ناسازگاری کودک و یا سالمند و زمانی که کارها آن طور که می خواهد بر وفق مراد نیست ، انعطاف‌پذیری به خرج دهد.

۴_ مورد اعتماد و محرم اسرار باشد
پرستار باید به گونه‌ای رفتار کند که بتواند اعتماد فرد سپرده شده به او را به دست بیاورد. به گونه‌ای که فرد مورد نظر او را محرم خود بداند و بتواند در مورد موضوعات و مشکلات مربوط به خودش با پرستار صحبت کند .

۵_از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشد
فردی که می‌خواهد به یک بیمار یا کودک یا سالمند خدمات ارائه دهد اول از همه باید خودش از سلامت جسمی و روحی کامل برخوردار باشد تا اولاً بتواند امور مربوط به سالمند و کودک را انجام دهد ثانیاً بتواند از نظر روحی شرایط مختلف را تحمل کند و به طرف مقابل روحیه بدهد.

هزینه پرستار در شرکت نگهداری از سالمند و کودک در منزل:

خانواده هایی که از طریق شرکت های نگهداری از سالمند و کودک در منزل اقدام به استخدام پرستار می کنند هزینه آنها بسیار مناسب تر است زیرا این موسسات قیمت و جدول مشخص برای هزینه پرستار دارند و بسته به نوع خدمات پرستار که ساعتی و شبانه روزی باشد محاسبه می‌کنند که، هزینه پرستار چقدر است این در حالی است که تخفیفاتی نیز برای خانواده‌ها در نظر می‌گیرند. یکی از این شرکت های نگهداری با نام آتیه پرستاران سلامت می باشد که همیشه سعی کرده رضایت مشتریان را در اولویت قرار داده و با نیتی خالصانه به کمک سالمندان و خانواده های عزیز بشتابد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام شما به پردیس هم پرستار می فرستید

  پاسخ
  • مدیر سایت
   بهمن 15, 1400 3:33 ب.ظ

   درود بر شما .
   بله ما خدمات به کل نقاط تهران ارائه می دهیم حتی خدمات ما شامل حال کلیه شهرهای کشور هم می شود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 − 7 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست