تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

شرکت پرستاری سالمند + خدمات مراقبت نگهداری در منزل

شرکت پرستاری سالمند از جمله شرکت هایی می باشد که در راستای کمک به سالمندان ایجاد شده. در یک حامعه کمک به سالمندان داری شیوه های متفاوتی می باشد. این شیوه ها می تواند مراقبت از سالمندان در خانه سالمندان باشد و یا می تواند مراقبت در منزل باشد. که در ادامه بر اساس حوزه کاری ما می خواهیم توضیحاتی در مورد شرکت پرستاری سالمند در منزل برای آشنایی بیشتر شما شرح دهیم.

شرکت پرستاری سالمند

شرکت های پرستاری سالمند با خدمات خود مانع از تباه شدن زندگی سالمندان می شود. بسیاری از سالمندان هستند که زندگی آنها تا قبل از رسیدن به سالمندی بسیار با رونق و طبق روال عادی طی شده ولی بنا بر دلایلی با رسیدن به دوران سالمندی تنهایی و ناتوانی باعث ایجاد زندگی کسل کننده و ناامید کننده برای آنها می شود که وجود این شرکت ها این ناامیدی را در آنها تبدیل به امید و شادی می کند.

استفاده از خدماتی که توسط شرکت پرستاری سالمند در منزل ارائه می شود سبب حفظ شان و منزلت سالمندان عزیز و همچنین مانع از احساس ضعف و ناتوانی آنها و احساس نیاز به دیگران در آنها می‌شود و این باعث می شود که فرد سالمند بدون این که مزاحم و باری بر روی دوش سایر اعضای خانواده باشد تنها با حضور یک پرستار سالمند و همراه در کنار خود، در منزلش زندگی خود را سپری کند.

سالمندان عزیزی که در منزل خود تحت مراقبت پرستاران در منزل قرار می‌گیرند از نظر شرایط روحی و احساس استقلال و عزت نفس نسبت به سالمندانی که در مراکز درمانی و نگهداری هستند اوضاع بهتری دارند.

سالمندان ما عمری را در خانه ی خود با تمام خاطرات و کم و کاستی‌ها گذراندند و علاوه بر حس خوبی که از آنجا می گیرند بلکه اگر خدای ناکرده دچار مشکلاتی مانند آلزایمر شوند در منزل خود راحتتر می توانند زندگی کنند.

خدمات شرکت پرستاری سالمند در منزل

 • خدمات مراقبت از سالمندان : خدمات مراقبتی که در شرکت پرستاری سالمند ارائه می شود شامل خدمات مربوط به سلامت و بهداشت و درمان فرد تا حد تخصصی می باشد.
 • خدمات پزشکی: در این نوع خدمات، پزشک به منزل سالمند مراجعه می‌کند و سالمند را در منزل ویزیت میکند و به صورت دوره‌ای به سالمند سر می زند و او را چک میکند.
 • خدمات پرستاری: این خدمات به گونه‌ای است که شرکت با توجه به نوع نیاز سالمند به خدمات و همچنین شرایط او اقدام به فرستادن پرستارانی به منزل سالمند برای مراقبت بیشتر از او می کند .
 • کمک به انجام فعالیت های ورزشی و روزانه: پرستار سالمند در منزل تهران به سالمندان عزیز کمک می‌کند که قدم بزنند و راه بروند و پیاده‌روی کنند در حد توان و وضعیت و شرایط خودشان، در پوشیدن و تعویض لباس به آنها کمک می‌کند. اگر سالمندان مشکل حرکتی داشته باشند کمک می‌کند که سالمندان به تخت بروند و از روی صندلی و میز بلند کنند و به تخت خود بروند، در غذا خوردن و غذا دادن به سالمند او را کمک می‌کند ، در انجام امور بهداشتی و نظافتی به سالمند کمک می کند.
 • انجام امور منزل سالمند: پرستاران سالمند علاوه بر امور بهداشتی و مراقبتی سالمند در نظافت منزل نیز به سالمند کمک می کنند .مانند آشپزی کردن و غذا درست کردن ،شستن لباس و ملحفه ها و جارو کردن و غیره .
 • خدمات گفتار درمانی: یکی از خدمات تخصصی که توسط پرستاران ارائه می شود خدمات گفتار درمانی می باشد. پرستارانی که در زمینه ی گفتار درمانی تخصص دارند به سالمند کمک می کنند که درست و واضح صحبت کند و سعی می‌کنند که روابط اجتماعی را در او تقویت کنند.
 • خدمات کاردرمانی: یک مراقب سالمند به او کمک می کند که بتواند در صورتی که مشکل جسمی و حرکتی دارد امور روزانه ی خود را به کمک پرستار انجام دهد .
 • خدمات فیزیوتراپی: بسیاری از سالمندان به دلایل مختلف از جمله حادثه یا شکستگی استخوان نیاز به خدمات فیزیوتراپی دارند و پرستار در منزل می‌تواند در این زمینه به سالمند کمک کند.
 • خدمات روانپزشکی: علاوه بر توجه به شرایط جسمی و سلامت جسمی سالمندان توجه به سلامت روح و روان آنها نیز بسیار مهم است .یک پرستار مجرب که از خدمات مشاور مطلع و آگاه باشد می تواند بهترین راهنمایی و کمک را به سالمند ما بکند.

خصوصیات پرستاران در شرکت مراقبت نگهداری سالمند در تهران

 • نسخه برداری و یادداشت کردن: پرستاران سالمند باید بسیار دقیق و نکته‌سنج باشند و به امور و نشانه‌های جزئی در مورد سالمند تحت مراقبتشان توجه داشته باشند و همه چیز را با دقت یادداشت کنند.
 • داشتن نظم در کارها: نظم بسیار برای پرستار مهم است به طوری که پرستاران در شرکت های پرستاری سالمند باید در رفت و آمد خود و ساعت کاری خود دقیق و منظم باشد داروها و برنامه‌های غذایی سالمند را به صورت منظم و سر موقع بدهد.
 • کنترل کردن حس خود: همه ی ما ممکن است با دیدن افراد بیمار و سالمندانی که ناتوان شده‌اند و بیماران تحت تاثیر قرار بگیریم اما یک پرستار باید بتواند احساسات خود را کنترل کند تا بهترین خدمت و کمک را به سالمند بکند.
 • منعطف بودن: پرستار باید بتواند خودش را برای هر مشکل و مسئله ای آماده کند. باید انعطاف پذیر باشد و بتواند در شرایط اورژانسی بهترین عملکرد را داشته باشد.
 • توان ذهنی و بدنی لازم را داشته باشد : پرستار باید از توان ذهنی و بدنی بالایی برای نگهداری از سالمندان برخوردار باشد برای این کار می‌تواند در اوقات فراغت ورزش کند، کوه برود یا مدیتیشن کند.

قیمت پرستاران در شرکت خدمات مراقبت نگهداری سالمند

شغل پرستاری یکی از سخت ترین و انسانی ترین حرفه های پرکاربرد در دنیای پر دغدغه و پرمشغله ی امروزی است که در شرایطی که فرزندان فرصت کافی برای رسیدگی به والدین ارجمندشان که پا به دوران سالخوردگی نهاده اند و دلهایشان پس از چشیدن طعم سختی های دنیا نازک و شکننده و بدنشان به علت تلاش و زحمت برای فراهم ساختن اسایش عزیزانشان پیر و فرسوده گردیده، به کمک خانواده ها امده تا بذر امید را در دل آنها کاشته و لبخند را بر لبانشان بنشاند.

دریافت خدمات پرستاری در منزل نیز مانند دریافت سایر خدمات رفاهی ارایه شده در سطح جامعه بدون هزینه نبوده و پرستاران فعال در حوزه ی سالمندان نیز به ازای ارائه ی خدمات انسان دوستانه و دلسوزانه ی خود، مستحق دریافت دستمزد میباشند.

اما نکته قابل تامل این است که از انجایی که افراد دوران سالمندی را به یک شکل و با یک میزان وابستگی سپری نمیکنند، طبیعی است که متقاضی سبک، ساعات و میزان خدمات درخواستی متفاوتی برای رفع نیازهایشان در این دوران باشند که همین امر عاملی است که موجب میگردد تا هزینه ی پرداختی به ازای دریافت خدمات پرستاری سالمند در منزل برای همه ی افراد متقاضی یکسان نبوده و به تناسب پارامترهای تاثیرگذار متغییر باشد.

ما در مرکز آتیه پرستاران سلامت این نکته را نادیده نمیگیریم که اقشار مختلف جامعه بعلت توان مالی متفاوت، همگی برای آسایش و آرامش والدین مسنشان نمیتوانند به یک میزان هزینه کنند. کارشناشان با تجربه و خوش ذوق ما پس از یک مشاوره ی هدفمند، سطح نیازهای عزیزانتان را سنجیده و با در نظر گرفتن بودجه ی مالی قابل پرداختیتان توام با اولویت قرار دادن نیازهای ضروری عزیزانتان و حذف هزینه های اضافی، تلاش میکنند تا رضایت مددجو و خانواده را بطور همزمان تامین کرده و زندگی مناسبی را برای همه ی اعضای خانواده فراهم سازند

عوامیل تاثیر گذار در هزینه های شرکت خدمات پرستاری سالمند در منزل

اگر در این خصوص بصورت شخصی عمل نکرده و از شرکت پرستاری سالمند اقدام به استخدام پرستار نمایید اگرچه ممکن است هزینه ها و تعرفه های پرداختی در قبال دریافت خدمات پرستاری از سالمند در منزل، از یک موسسه به موسسه ی دیگر به نسبت کوچک متفاوت باشد اما کاملا منصفانه و مطابق با رنج تعیین شده توسط صنف مربوطه میباشد.

شما میتوانید برای استعلام قیمت و تعرفه پرستار سالمند در منزل، با مشاوران اتیه ی پرستاران سلامت تماس گرفته و از تجربه ی انها طی سالیان متمادی، بصورت رایگان بهره مند گردید. اگر در این بخش بخواهیم برای افزایش سطح آگاهیتان به مهمترین عوامل تاثیرگذار در هزینه های نگهداری از سالمند بپردازیم، میتوانیم موارد زیر را برشماریم

 • .اولین و مهمترین پارامتر، سطح سلامت جسمانی سالمند، نوع بیماری و میزان توانایی و استقلال او در راه رفتن و انجام امورات روزمره ی اش میباشد. البته این موضوع منحصرا مربوط به وضعیت جسمی سالمند نبوده و سلامت روحی او نیز فاکتور مهمی در این امر بحساب می اید زیرا مراقبت از سالمندان مبتلا به بیمار های روحی، بدخلق، بد دهن و ناسازگار کار راحتی نبوده و همت و زحمتی دوچندان میطلبد
 • طیف و بازه ی خدمات ارائه شده به سالمند، دومین پارامتر مهم در هزینه ی دریافتی توسط پرستار میباشد. زیرا هرچه لیست خدمات درخواستی شما بیشتر باشد، وظایف محوله بر دوش پرستار نیز به موازات آن افزایش می یابد. اما خبر خوب این است که این پارامتر برخلاف پارامتر قبلی بسیار منعطف بوده و عامل مهمی است که به شما این امکان را میدهد تا هزینه ی دریافتی پرستار را تا حد قابل توجهی به بودجه ی مالی مورد نظر خود نزدیک نمایید.
  بطور مثال در صورتی که تمایل به پرداخت هزینه ی کمتری دارید، میتوانید خدماتی چون حمام کردن، کوتاهی ناخن، اصلاح سرو صورت سالمند و سایر خدمات از این قبیل را از لیست خدمات درخواستی خود حذف کرده و در اوقات ازاد خود به این کار بپردازید و تنها برای امور ضروری و روزمره ی سالمند که امکان موکول کردن آن به زمان های حضور شما در منزل وجود ندارد، از پرستار کمک بگیرید
 • ساعات کاری پرستار دیگر عامل کلیدی و تاثیر گذار بر هزینه ها میباشد که به سه شیوه ی ساعتی، روزانه و شبانه روزی برای سالمندان قابل اجرا است که طبیعتا با افزایش ساعات کاری پرستار، حقوق او نیز افزایش می یابد
 • .پوشکی بودن سالمند یا توانایی سالمند در کنترل ادرار و مدفوع
 • .بعد مسافتی محل زندگی پرستار تا خانه ی سالمند از باب هزینه های ایاب و ذهاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

6 + 3 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست