طرز نشستن کودک – طرز صحیح نشستن کودک

پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
طرز نشستن کودک و طرز صحیح نشستن کودک

طرز نشستن کودک می تواند تاثیری خوب بر رشد و تغییرات استخوان ها و مفصل های کودک شما بگذارد . پس همیشه حواستان به نشستن کودکان خود باشد . نشستن نامناسب کودکان می تواند عوارض جبران ناپذیری در کودکان داشته باشد . یکی از پرخطرترین حالت های نشستن کودک نشستن به صورت W می باشد . این طرز نشستن باعث می شود که به مرور زمان حالت پاهای کودک شما به صورت ضربدری شکل بگیرد . ما در این مبحث با کمک کارشناسان بخش سلامت آتیه پرستاران سلامت نکات ارزشمندی را در مورد نشستن کودک برای شما می گوییم . با ما همراه باشید.

طرز نشستن کودکان به صورت w یا قوباغه ای :

طرز نشستن کودکان به صورتw به این حالت می باشد که کودک در این وضعیت روی باسن نشسته و زانوها را به زمین چسبانده و کف پاها به سمت عقب قرار می گیرد . درست است که کودکان در این حالت راحت می توانند بنشینند اما والدین باید از نشستن در این حالت جلوگیری کنند تا در آینده آسیب های جدی به کودک وارد نشود .

عوارض ناشی از نشستن کودک به حالت w

عوارض ناشی از نشستن کودک به حالت w :

بزرگترین متخصصان بیماری های استخوانی در دنیا بر این موضوع اتفاق نظر دارند که نشستن به حالت w باعث ضعیف شدن باسن در کودکان می شود و این حالت باعث می شود که فرد دچار دردهای طولانی مدت شود .

اگر دیدید که کودکان هنگام تماشای تلویزیون طرز نشستن او به حالت w نشسته بود (The correct way for the child to sit) به او گوشزد کنید که حالت نشستن را تغییر دهد . چون به علت نشستن طولانی مدت کودکان جلوی تلویزیون در این حالت می تواند ضربات جبران ناپذیری به کودک بزند.

نشستن کودکان بصورت نامناسب علاوه بر فشار آوردن به باسن و پاها می تواند به قسمت های دیگر نیز مانند گردن ، شانه ها وکمر نیز آسیب برساند . پس همیشه نسبت به پیشگیری حساسیت نشان دهید تا در آینده درگیر درمان های سخت فرزندتان نشوید .

مضراتی که نشستن حالت w برای کودکان دارد :

  • مشکلات اورتوپدی
  • بد راه رفتن کودکان
  • ایجاد مشکل در تعادل بدن
  • کاهش اعتماد به نفس فرد در سن بالا

نشستن به صورت w در کودکان فشار به قسمت زیر وارد می شود:

والدین و مراقب کودک در منزل حتما باید همیشه نشستن کودک را زیر نظر داشته باشد تا در صورت اشتباه به کودک گوشزد کنند. زیرا اشتباه نشستن کودک فشار زیادی به پاهای او می آورد . در زیر به اعضایی که فشار می آید اشاره شده است .

  • ماهیچه های همسترینگ
  • کش آمدن تاندون های پاشنه پا
  • عضله های دور کننده کفل
  • ماهیچه های کمر
  • ماهیچه های گردن
  • زانو ها
نشستن به صورت w در کودک

چگونه می توان عادت بد نشستن کودک را ترک کرد:

وقتی کودک شما به حالت w می نشیند همیشه به او گوشزد کنید تا حالت نشستن خود را عوض کند اگر شده روزی 100 بار گوشزد کنید حتما این کار را انجام دهید . همچنین سعی کنید از صندلی یا چهارپایه برای نشستن کودک خود استفاده کنید البته باید مواظب باشید که کودک به مدت طولانی روی صندلی ننشیند که خود باعث مشکل دیگری شود.

اگر از پرستار کودک در منزل استفاده می کنید حتما این نکته را به او گوشزد کنید که مواظب طرز نشستن کودک شما باشد .

,

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × 1 =

فهرست