تماس
021-66582923
پرستار کودکپرستاری در منزل

طرز صحیح نشستن کودک با آموزشهای پرستار کودک

طرز نشستن کودک می تواند تاثیری خوب بر رشد و تغییرات استخوان ها و مفصل های کودک شما بگذارد . پس والدین و مراقبین کوئدک باید همیشه مواظب نشستن کودکان باشند. نشستن نامناسب کودکان می تواند عوارض جبران ناپذیری در کودکان داشته باشد . یکی از پرخطرترین حالت های نشستن کودک نشستن به صورت W می باشد . این طرز نشستن باعث می شود که به مرور زمان حالت پاهای کودک به صورت ضربدری شکل بگیرد .

هدف کارشناسان بخش مراقبت های پرستاری از کودک آتیه پرستاران سلامت، از تهیه این مبحث ، هشدار به والدین و افرادی که وظیفه خدمات پرستاری از کودکان را برعهده دارند، می باشد . پس با دقث مطالب زیر را مطالعه نمایید تا از خطراتی که کودکان را تهدید می کنند جلوگیری نمایید. با ما همراه باشید.

طرز نشستن کودکان به صورت w یا قوباغه ای

طرز نشستن کودکان به صورتw به این حالت می باشد که کودک در این وضعیت روی باسن نشسته و زانوها را به زمین چسبانده و کف پاها به سمت عقب قرار می گیرد . درست است که کودکان در این حالت راحت می توانند بنشینند اما والدین و مراقبین کودک باید از نشستن کودک در این حالت جلوگیری کنند تا در آینده آسیب های جدی به کودک وارد نشود.

عوارض ناشی از نشستن کودک به حالت w :

بزرگترین متخصصان بیماری های استخوانی در دنیا بر این موضوع اتفاق نظر دارند که نشستن به حالت w باعث ضعیف شدن باسن در کودکان می شود و این حالت باعث می شود که فرد دچار دردهای طولانی مدت شود .

بنا بر توصیه کارشناسان اگر دیده شد که کودکان هنگام تماشای تلویزیون طرز نشستن او به حالت w بود (The correct way for the child to sit) به او گوشزد کنید که حالت نشستن را تغییر دهد. همچنین اگر از خدمات پرستاری کودک در منزل استفاده می کنید حتما به پرستار کودک بگویید که همیشه مراقب نشستن کودک باشد چون به علت نشستن طولانی مدت کودکان جلوی تلویزیون در این حالت، می تواند ضربات جبران ناپذیری به کودک وارد شود.

نشستن کودکان بصورت نامناسب علاوه بر فشار آوردن به باسن و پاها می تواند به قسمت های دیگر نیز مانند گردن ، شانه ها و کمر نیز آسیب برساند . پس همیشه نسبت به پیشگیری حساسیت نشان دهید تا در آینده درگیر درمان های سخت فرزندتان نشوید .

مضراتی که نشستن حالت w برای کودکان دارد

  • مشکلات اورتوپدی
  • بد راه رفتن کودکان
  • ایجاد مشکل در تعادل بدن
  • کاهش اعتماد به نفس فرد در سن بالا

نشستن به صورت w در کودکان فشار به قسمت زیر وارد می شود:

والدین و پرستار کودک در منزل حتما باید همیشه نشستن کودکان را زیر نظر داشته باشند تا در صورت اشتباه به کودک گوشزد کنند. زیرا اشتباه نشستن کودک فشار زیادی به پاهای او می آورد . در زیر به اعضایی که فشار می آید اشاره شده است .

  • ماهیچه های همسترینگ
  • کش آمدن تاندون های پاشنه پا
  • عضله های دور کننده کفل
  • ماهیچه های کمر
  • ماهیچه های گردن
  • زانو ها

والدین و پرستاران بچه چگونه می توانند عادت بد نشستن کودک را ترک کنند

وقتی کودک به حالت w می نشیند مراقب و پرستار کودک باید همیشه به او گوشزد کند تا حالت نشستن خود را عوض کند اگر شده روزی 100 بار گوشزد کنید حتما این کار را انجام دهید . همچنین مراقبین سعی کنند از صندلی یا چهارپایه برای نشستن کودک استفاده کنند البته باید مواظب باشید که کودک به مدت طولانی روی صندلی ننشیند که خود باعث مشکل دیگری شود.

اگر از پرستار کودک در منزل استفاده می کنید حتما این نکته را به او گوشزد کنید که مواظب طرز نشستن کودک شما باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار + ده =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست