تماس
021-66582923

عفونت گلو در کودکان با درمان گیاهی و پرستاری در منزل

پرستار بیمار, پرستار کودک, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
عفونت گلو در کودکان با درمان گیاهی

عفونت گلو در کودکان که به صورت خلط می باشد یک ماده سبز رنگ و چسبناک است که در گلو ایجاد می‌شود و با احساس درد و سوزش در کودکان همراه است اما از آنجا که کودکان برای درمان عفونت موجود در گلو برای استفاده از داروهای شیمیایی مقاومت می‌کنند، والدین می‌توانند از طب سنتی در این عارضه کمک بگیرند کودکان می‌تواند جای اینکه هر روز یک پیمانه از داروی شیمیایی استفاده کنند آن هم به صورت زور و اصرار والدین، که بسیار سخت و دشوار است، می‌توانند از دمنوش های گیاهی استفاده کنند.

هدف کارشناسان مراقب های پرستاری در منزل آتیه پرستاران سلامت از تهیه این مقاله ، کمک به مادران و مراقبین به خصوص پرستار مراقب کودک در منزل که در صورت مواجه شدن با عفونت گلو در کوکان ، بتوانند با مراقبت و نگهداری در خانه از کودکان ، در بهبود این بیمار کمک کنند . در ادامه بیشتر با این مراقبت ها آشنا می شویم. با ما همراه باشید

مزایای استفاده از دمنوش های گیاهی در عفونت گلوی کودکان:

دمنوش های گیاهی آب بیشتری وارد بدن می کنند و از طرفی آب و مایعات از دست رفته در بدن کودکان را در این دوره جبران می‌کنند و از همه مهمتر مصرف زیاد مایعات باعث می شود که عفونت گلو در کودکان یا همان خلط در گلوی کودکان به صورت رقیق و روان شود و از چسبندگی بیشتر آن در گلوی کودک جلوگیری کند .

همجنین دمنوش های گیاهی باعث می‌شود که گلوی کودکان از خشک شدن بیش از حد جلوگیری کند خشکی گلوی کودکان باعث آزار و اذیت آنها می‌شود کودکان هر چه از دمنوش های گیاهی بیشتر استفاده کند خلط گلوی آنها که ناشی از عفونت است به میزان بیشتری روان می‌شود ، فرد یا کودکی که دچار حساسیت فصلی یا عفونت ناشی‌ سرماخوردگی شده است:خیلی زود درمان شوند .

درمان های گیاهی ساده برای گلو درد کودکان در منزل :

در اینجا کارشناسان موسسه مراقبت پرستاری از بیماران در منزل یک سری از راه های درمان عفونت گلو در منزل با کمک گیاهان دارویی را برای شما والدین و افرادی که وظیفه پرستاری از کودکان را برعهده دارند را شرح داده اند این مراقبت های خانگی شامل :

 • استفاده از سیر که اگر به صورت خام ستفاده بشود بهتر است.
 • استفاده از عرقیجات مثل عرق کاسنی و شاه تره
 • استفاده از جو دوسر برای تهیه سوپ
 • استفاده از عصاره شیرین بیان .
 • استفاده از لیمو و شربت عسل و اهمیت زیادی را دارد چرا که سیستم ایمنی کودک را هم به مراتب بالا میبرد.
 • استفاده از سرکه سیب در این مورد خالی از لطف نخواهد بود . با استفاده از این مورد می توانید سرکه سیب را با کمی آب گرم قاطی کنید و از آن برای قرقره کردن در گلوی کودکان تان استفاده کنید این کار تاثیر زیادی روی تنفس کودک دارد چرا که با این روش کودک به راحتی می توان نفس بکشد .
 • والدین توجه داشته باشند می توانند برای درمان گلودرد در کودکان شان بیشتر از سوپ و آش ها استفاده کنند چون استفاده از گندم و بلغور برای تهیه حلیم به جهت تسکین درد گلوی عفونت کرده در کودکان تاثیر زیادی را دارد که میتوانید به طور همزمان با این حلیم برای درمان این عارضه در کودک از پودر دارچین هم استفاده کنید .
 • استفاده از نمک هم همانند سرکه سیب است قرقره آن در گلوی کودک می تواند به درد های به وجود آمده ناشی از عفونت در گلوی کودکان کمک زیادی را بکند . بعد از چند دقیقه نتیجه به دست آمده شما را شگفت زده خواهد کرد .

نکات مهم مراقبت و پرستاری در منزل برای عفونت گلود درد در کودکان :

نکات قابل توجهی که والدین برای جلوگیری از بدتر شدن عفونت گلو در کودکان باید انجام بدهند را برای شما بازگو می کند .

 • در طول درمان عفونت گلوی کودکان هرگز به صورت همزمان و باهم از داروی گیاهی و شیمیایی استفاده نکنید چون این دو در کنار هم تداخل ایجاد می‌کند که برای کودک بسیار خطرناک است . متاسفانه در مواقعی خطر مرگ کودک در بر خواهد داشت . پس والدین دقت کنید برای درمان فقط یا از داروی گیاهی استفاده کنید یا از داروی شیمیایی .
 • در طول درمان از مواد غذایی سرخ کردنی استفاده نکنید .
 • در طول درمان از غذای فست فود و سوسیس و کالباس استفاده نکنید .
 • هرگز در طول درمان خوراکی های مضر نظیر چیپس و پفک به هیچ عنوان استفاده نکنید .

( در ادامه توصیه می شود مقاله روشهای درمان خانگی ذات الریه در کودکان را حتما مطالعه نمایید )

تماس با خدمات پرستاری در منزل

مهمترین و اصلی ترین درمان گیاهی به جهت تسکین درد و عفونت در گلوی کودکان:

استفاده از سیر برای عفونت گلو در کودکان

سیر در درمان عفونت گلوی کودکان اهمیت زیادی دارد والدین و پرستار منزل می توانند با ترفندهای خاص خودشان سیر را به کودک خود بخورانند که ما در اینجا شما را با چند روش آشنا می کنیم . اگر کودکان هر روز یک حبه سیر را به صورت خام و به عنوان قرص مصرف کند یعنی بدون اینکه آن را بجوند قورت بدهند .با این روش هیچ وقت بدنشان دچار عفونت نمی شوند . چون استفاده از سیر برای کودکان رضایت‌بخش نیست والدین باید سعی کنند تا فرزند خود را با خوردن این مواد غذایی ارزشمند ترغیب کنند .

سیر این ماده غذایی گیاهی بسیار پرخاصیت است و همین طور که در همه ی کتاب ها گفته شده است . سیر ۷۰ نوع بیماری را درمان میکند . طبق نظریه کارشناسان بخش مراقبتهای پرستاری آتیه پرستاران سلامت استفاده از سیر . در درمان گلودرد باعث نابودی باکتری های مضر می‌شود استفاده از سیر باعث می‌شود تنفس در کودکان راحت انجام بگیرد والدین عزیز می تواند برای کودکان خود از قرص سیر یا از روغن سیر هم استفاده بکنن .

استفاده از عسل برای عفونت گلو در کودکان

عسل در روند بهبود عفونت گلو در کودکان اهمیت زیاد دارد که در اینجا عواملی را برای شما بازگو خواهم کرد .

 • عسل التهاب و تورم را در گلو از بین می‌برد.
 • عسل خاصیت ضد ویروسی دارد.
 • عسل تسهیل کننده درد در گلوی کودکان است.
 • عسل آرامش دهنده است .
 • عسل طول درمان ناشی از عفونت گلو را تسریع می بخشد .

آیا می‌توانیم با درمان گیاهی در منزل از وجود خلط در گلو کودکانمان جلوگیری کنیم .

پاسخ به این سوال می توان به جرات گفت بله می‌توانیم

 • استفاده روزانه کودکان از شربت عسل و لیمو ترش در کنار آن اثر بخش خواهد بود.
 • استفاده از دستگاه بخور در فصل پاییز ،چون کودکان بیشتر دچار خشکی بینی و گلو می شود و از آنجا که کودکان و هم بزرگسالان باید حتما گلو و بینی را مرطوب نگه دارند تا از ایجاد عفونت در گلو و هم در بدن جلوگیری کنند .
 • استفاده از دمنوش های گیاهی نظیر چای کوهی و گل گاوزبان تاثیر زیادی در جلوگیری از تشکیل عفونت و خلط در گلوی کودکان می شود
 • استفاده از گلاب به این منظور که می‌توانید گلاب را روی پارچه ای اسپری کنید و شب ها فقط به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت کودک خود قرار دهید این راه تاثیر بیشتری روی کودکانمان خواهد داشت
 • استفاده از سدیم کلرید یک درصد که می‌توانید توی بینی کودکان خودتان روزی یک بار اسپری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 4 =

فهرست