8 راهکار چگونگی کنار آمدن با غم و اندوه

پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
8 راهکار چگونگی کنار آمدن با غم و اندوه

شادی و خوشحالی چیزی است که وقتی وارد زندگی هر شخصی می شود و ما آن را تجربه می‌ کنیم از زندگی خود لذت می بریم و به راحتی با آن کنار می آییم و هیچ مشکلی برای مان به وجود نمی آورد اما زمانی که ناراحت می شویم و غم و اندوه وارد زندگی ما می‌ شود به همگی ما احساس بدی دست می‌ دهد و درصدد آن هستیم که به نوعی این مشکل را برطرف کنیم و در این مقاله قصد داریم در مورد چگونگی کنار آمدن با غم و اندوه صحبت کنیم تا بتوانیم با مشکل خود به راحتی کنار بیاییم و آن را حل و فصل کنیم . موسسه پرستاری در منزل آتیه پرستاران سلامت شما را دعوت به مطالعه ادامه مبحث می نماید . با ما همراه باشید.

قبول کردن ناراحتی و غم و اندوه و تحمل آن :

ما برای این که بتوانیم یک زندگی طبیعی و سالم را بگذرانیم باید تمامی احساسات درونی و بیرونی خود را محترم بشماریم و آن را پذیرش کنیم و اجازه بدهیم آن ها روند خود را طی کنند به عنوان مثال وقتی شما از چیزی ناراحت هستید باید این حس ناراحتی را کاملاً درک کنید و بدانید که این حس به خاطر وجود یک سری از نبودن ها و چیزهای دیگر در زندگی ما شکل گرفته است و نمی‌ تواند جزء یک مشکل و یا ایراد در زندگی ما باشد در همچین شرایطی باید این حس غم و اندوه که به سراغ ما می آید را بپذیریم .
و هیچ مقاومتی برای سرکوب آن نداشته باشیم تنها مسئله که باید اینجا مهم باشد این است که راه حل های مناسبی برای چگونگی کنار آمدن با غم و اندوه را پیدا کنیم .

چه راه کارهایی برای کنار آمدن غم و اندوه وجود دارد ؟

1- انکار واقعیت :

زمانی که یک اتفاق ناخوشایند در زندگی برای ما پیش می آید و باعث اندوه و ناراحتی ما می‌ شود ما در مرحله اول این واقعیت را انکار می کنیم و می گوییم امکان اتفاق هم چنین مسئله ای است و وجود نخواهد داشت یعنی بالقوه نمی‌ خواهیم این اتفاق را باور کنیم همین انکار کردن و باور نکردن می‌ تواند میزان استرس و غم و اندوه را کاهش بدهد به طور مثال یک شخصی که در کاری سرمایه کلان گذاشته است اگر شکست بخورد انکار می‌ کند و نمی‌ خواهد به خود قبول کند که این شکست اتفاق افتاده است همین انکار یعنی مقابله با اندوه و استرس که از راه کارهای چگونه کنار آمدن با غم و اندوه می باشد .

2- مدیریت کردن خشم و ناراحتی :

بعد از این مه شما انکار واقعیت کردید مجبور می شوید آن را بپذیرید ودر مرحله خشم و ناراحتی قرار می گیرد شما باید بتوانید روی خشم خود کنترل و مدیریت لازم را داشته باشید به طور مثال اگر از غم یک عزیز رنج می برید دنبال این هستید که مقصر را پیدا کنید و خشم و عصبانیت خود را بر عاملان این مرگ قرار دهید در صورتی که این روش مناسب نیست و کسی برای او مقصر نیست تنها راه کنار آمدن با غم و اندوه در مورد کنترل خشم خود می باشد .

3-اجتناب از چانه زنی :

زمانی که یک اتفاق ناخوشایند مثلا بیماری یا مرگ برای شما اتفاق می افتد دائما با خودمان درگیر می شویم و میگوییم اکر فلان کار را کرده بودم این اتفاق نمی افتاد و یا اگر نزد یک پزشک بهتر می رفتم این گونه نمی شد و یا ای کاش پول داشتم و از بروز این اتفاق پیشگیری می کردم فکر کردن به این حرف‌ ها در واقع نوعی چانه‌ زنی محسوب می شود و باعث می شود اندوه ما بیشتر گردد و برای کنار آمدن با غم و اندوه از شانه زنی اجتناب نمایید .

4- درد و دل کردن با دیگران:

۴) شما می توانید زمانی که غم و اندوه به سراغتان میاید این حس را با کسی از دوستان خود یا حتی یکی از افراد خانواده در جریان بگذارید که بتواند شنونده خوبی باشد و شما را مورد قضاوت قرار ندهد قصد تحمیل حرف‌ های خود را به شما نداشته باشد .

5- خودتان را سرگرم کنید:

شما در همچین شرایطی نباید به انجام امورات بپردازید که یک نوع آرامش درونی برای شما ایجاد کند به طور مثال پیاده‌ روی کردن ، مطالعه کردن و یا حتی گل کاری می‌ تواند شما را از اندوه دور کند و حس آرامش به شما القا کند .

6- گوش کردن به موسیقی و انجام تحرکات ورزشی :

یکی دیگر از راه کارهای کنار آمدن با غم و اندوه می باشد و باعث می شود شما احساس درونی خود را تخلیه کنید .

7- یادداشت کردن خاطرات گذشته :

زمانی که ناراحت هستید یک قلم و کاغذ بردارید به گوشه‌ای بروید و خاطره های خود را ثبت کنید این کار باعث می شود که آرامش پیدا کنید و دقیقاً مانند صحبت کردن با یک دوست می ماند که می‌ خواهد صحبت‌ های شما را بشنود و باعث آرامش شما خواهد شد .

8- خودتان را دوست داشته باشید :

سعی کنید وجود شخص خود را دوست داشته باشید و با یک عشق دوستانه به خود نگاه کنید و به این موضوع فکر کنید وقتی شما انقدر دوست داشتنی هستید چرا تا الان با خود انقدر ناعادلانه رفتار کردید و باعث رنجش خود شده اید و برای خود یک دلسوز باشید .

زمان مراجعه به پزشک :

اگر شما قادر نبودید با ارائه راه کارهای بالا و چگونگی کنار آمدن غم و اندوه خود را نجات دهید و میزان این ناراحتی ها در یک زمان طولانی به طول بیانجامد شما باید حتماً نزد یک پزشک بروید و این مشکل خود را با او در میان بگذارید هم چنین شرایطی احتمال دارد که به بیماری افسردگی مبتلا شده باشید و این مسئله می‌ تواند در روند زندگی شما اختلالاتی را ایجاد کند .

, , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 − 8 =

فهرست