تماس
021-66582923

قیمت خدمات پرستاری در منزل و عوامل تاثیر گذار آن چیست ؟

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
قیمت خدمات نگهداری در منزل

“قیمت خدمات پرستاری در منزل “ امروزه علاقه ی خانواده ها و سالمندان برای استفاده از خدمات پرستاری در منزل روز به روز افزایش یافته است . پرستاری از سالمندان ، مراقبت از کودکان و همچنین پرستاری از بیماران در منزل را می توان جزو این خدمات دانست . اما استفاده از این خدمات در منزل علاوه برداشتن مزایای خوب می تواند هزینه هایی را هم در بر داشته باشد که  توصیه می شود عواملی را که در نرخ خدمات پرستاری در منزل تاثیر دارد را  بدانید .

درخواست پرستار از مراکز معتبر :

در واقع اگر دنبال پرستار هستید در درجه اول باید بدانید که از کدام شرکت خدمات پرستاری در منزل درخواست پرستار می کنید . بسیاری از موسسات به دلیل معتبر نبودن و نداشتن مجوزات لازم، قیمت را شاید با تعرفه های پایین ارائه دهند، اما باید ببینید که چه نوع خدماتی به شما ارائه می دهند . پس همیشه نمی توان خدمات خوب را فدای هزینه کرد.

خدمات پرستاری در منزل :

خدمات ارائه شده توسط پرستار در منزل شامل : انجام امور شخصی  ، انچام امور منزل ، انجام امور آشپزی ، مراقبت شبانه روزی از سالمند ، بیمار و کودک همراه با آموزشهای لازم در جهت ارتقای بهبود زندگی مددجویان .

عوامل تاثیر گذار در تعرفه های پرستاری در منزل :

مهمترین عواملی که می تواند در قیمت خدمات پرستاری در منزل بسیار تاثیر گذار باشد نحوه ی خدمات رسانی می باشد که در زیر به طور مختصر به آنها اشاره شده است .

1- مدت زمان مراقبت و خدمات رسانی :

بسیاری از مددجویان هستند که نیاز به مراقبت های طولانی مدت دارند مانند سالمندان و یا بیمارانی که به علت ناتوانی جسمی حتما لازم است مراقبت های طولانی مدت  به صورت شبانه روزی از آنان شود .بسیاری از مددجویان هستند که به صورت شبانه روزی از خدمات پرستاری استفاده نمی کنند و بنا بر شرایط لازم از خدمات 12 ساعته یا 8 ساعته استفاده می کنند که به خدمات پاره وقت شناخته می شوند. یک پرستار که به صورت شبانه روزی خدمات رسانی می کند در واقع باید هزینه ی سه شیفت پرستاری را دریافت نماید که بسیاری از خانواده ها بنا به شرایط اقتصادی ترجیح می دهند از خدمات پرستار پاره وقت استفاده کنند .

2- نوع خدمات ارائه شده توسط پرستار :

از دیگر عواملی که می تواند بر قیمت خدمات پرستاری در منزل تاثیر داشته باشد نوع خدماتی است که توسط پرستار ارائه می شود .

دسته ای از سالمندان و بیماران که ناتوان در انجام امور شخصی خود هستند . مانند حمام رفتن ، دستشویی رفتن و غذا خوردن را نمی توانند انجام دهند و نیاز به کمک دارند .

دسته ی دوم شامل افراد ی می باشند که هدف از استخدام پرستار در منزل ، انجام امور منزل مانند آشپزی ، نظافت منزل ، خرید برای منزل و غیره می باشد .

3- خدمات تخصصی :

بسیاری از سالمندان و بیماران هستند که نیاز به مراقبت های تخصصی دارند و باید از پرستار متخصص استفاده کنند که در کنار مراقبت بتواند امور درمانی سالمند را نیز انجام دهد مانند انجام تزریقات برای سالمند یا بیمار ، شستشو و پانسمان زخم های بستری و دیابتی ، استفاده از دستگاه های پزشکی ، کنترل علائم حیاطی مددجود .

4- تجربه و تخصص یک پرستار :

موسسه های معتبر در هنگام استخدام پرستار در منزل به طور دقیق، مراجعه کنندگان را گزینش و بررسی می کنند .  یکی از مراحل گزینش، بررسی مدارک و تجربه ی کاری پرستار در مراقبت از بیماران مختلف می باشد . همچنین انجام دوره های آموزشی به پرستاران در برنامه های این موسسات می باشند .

5- دسترسی آسان به منزل کارفرما :

شرایطی مانند نزدیکی ایستگاه اوتوبوس یا مترو می تواند تاثیر زیادی در قیمت خدمات پرستاری در منزل داشته باشد . این شرایط باعث می شود پرستار منزل  راحت تر رفت و آمده کرده و همچنین راحت تر می تواند در مواقع اضطراری   شرایط را به نفع بیمار عوض کند .

, , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − 10 =

فهرست