تماس
021-66582923

قیمت همدم سالمند ” سالمندان خانواده به دلیل افزایش و کهولت سن و ضعف جسمی و حرکتی نیازمند به کمک و همراهی افراد خانواده هستند. اما گاه افراد خانواده به دلایل مختلف وقت و زمان کافی را برای این مراقبت ندارند. از این رو خانواده هایی که نمی توانند در انجام امور اجتماعی، دینی و یا گردشی و تفریحی به سالمند خانواده کمک کنند و او را همراهی نمایند، لازم است که یک پرستار سالمند و یا همدم سالمند را برای مراقبت از او در منزل به کار بگیرند.

در حقیقت مراقبت از سالمندان خانواده اولین پله برای مراقبت طولانی مدت آنها در منزل است. مراقبت از سالمندان در منزل توسط پرستار و یا همدم سالمند، سبب می‌شود که در هزینه های خانواده برای سپردن سالمند به خانه ی سالمندان و آسایشگاه‌ها صرفه جویی شود، هم اینکه خانواده از نزدیک در جریان روند مراقبت و نگهداری سالمند خود باشد.

قیمت همدم سالمند در منزل چگونه تعیین می شود

قیمت همدم سالمند را می توان بر اساس خدمات ارائه شده توسط همدم سالمند تعیین نمود. در زیر عواملی که بر قیمت همدم تاثیر دارند را برای شما شرح داده ایم

  • در کنار همدم بودن برای سالمند خدمات امور منزل نیز برای سالمند انجام دهد
  • همدم سالمند در کنار خدمات تخصصی خود از دیگر اعضای خانواده نیز مراقبت می کند.
  • همدم سالمند علاوه بر خدمات تخصصی خود در مراقبت و نگهداری سالمند نیز شرکت می کند.
  • مدت زمان خدمات رسانی همدم سالمند ( شبانه روزی، روزانه )

نکاتی در مورد مراقبت از سالمندان

۱_ مراقبت سلامتی جسمی و روحی سالمند خانواده باشید
گاهی خانواده ها احساس میکنند که سالمندان خانواده مانند گذشته و روزهای قبل شان همیشه سلامت و سالم هستند و با سر زدن های گاه گاه و تلفنی صحبت کردن با آنها خیالشان راحت می شود که سالمند مشکلی ندارد در صورتی که خیلی از سالمندان پشت تلفن مشکلات خود را پنهان می‌کنند. اما با بهره بردن از کمک یک همدم سالمند در کنار او هم به سلامت جسمی و روحی او کمک می کنیم هم این که پرستار می تواند نقش یک همدم و همصحبت را برای سالمند داشته باشد.

۲_ بهتر است که خیلی زود و تا دیر نشده برای سالمندان مراقب و یا پرستار سالمند استخدام کنیم
مراقبت از سالمندان کار خیلی دشواری است و با بالا رفتن سن سالمندان سخت تر هم می شود زیرا احساس نیاز به کمک در آنها روز به روز بیشتر می شود و بهتر است که خانواده تا بحرانی برای سالمند اتفاق نیفتاده مثلاً خدایی نکرده از جایی بیفتد یا سکته‌های قلبی و مغزی کند و موارد دیگر ، یک پرستار سالمند را در منزل برای او به کارگیرد.

۳_ پرستار سالمند باید تخصص مهارت انجام خیلی از امور و کارها را داشته باشد
از جمله استفاده از دستگاه های تنفسی و اکسیژن و یا وصل کردن سند و غیره .

۴_ توجه به تغذیه سالمند
بسیاری از سالمندان به دلایل اینکه حوصله و یا توان لازم را برای تهیه غذای مفید ندارند ممکن است دچار سوء تغذیه شوند خیلی از سالمندان حتی توان خرید برای آشپزی کردن را نیز ندارند از این رو به کارگیری یک پرستار سالمند که بتواند برای او غذاهای مقوی و بر حسب نیاز و شرایط جسمی و فراهم کند لازم است و خانواده می‌تواند از این بابت خیالش راحت باشد که سالمند وعده های غذایی منظم و سالم و مغذی را با توجه به شرایط جسمی اش دریافت می کند.

خدمات همدم سالمند شامل چه مواردی می باشد

  • رسیدگی به اوقات فراغت سالمندان
  • کتاب و یا روزنامه خواندن برای سالمندان توسط همدم سالمند
  • دادن انرژی و شاد کردن سالمندان
  • روحیه دادن به سالمندان با بردن آنها به پارک و یا خرید
  • بردن سالمند در مراسم شادی مانند مهمانی و یا جشن تولد اقوام و آشنایان

چه زمانی نیاز به استخدام همدم برای سالمند احساس می‌شود

زمانی که سالمندان به دلیل ازدواج و رفتن فرزندان خانواده و یا به علت مرگ همسر خود تنها شده اند و از نظر جسمی و روحی نیازمند به کمک یک پرستار و همراهی و همصحبتی او به عنوان یک همدم احساس می‌شود که سالمند احساس تنهایی نکند و دچار انزوا و افسردگی نشود .زیرا افسردگی زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌های بعدی خواهد بود.

ویژگی های همدم سالمندان در منزل

اولین خصیصه یک پرستار به عنوان همدم سالمند باید داشته باشد این است که سالمند بتواند بااو احساس راحتی کند و به او اعتماد کند و در صورت نیاز بتواند با او درد و دل کند. خصوصیات دیگر اینکه پرستار زن معمولاً بهتر از پرستاران مرد می‌توانند نقش هم صحبت و همدم را برای سالمند بازی کنند و احساس قوی تری دارند و با توجه به این احساس، درک بهتری از شرایط سالمند خواهند داشت.

خدمات اعزام همدم سالمند توسط موسسه آتیه پرستاران سلامت

در بالا ما اشاره ای کوتاه و به صورت خلاصه بر قیمت خدمات پرستار برای همدم شدن با سالمند و همچنین خدماتی که این پرستاران برای عزیزان پا به سن گذاشته ارائه می دهند اشاره کردیم. حال اگر برای عزیزان سالمند خود به دنبال یک هم صحبت و یا همدم هستید می توانید مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت را انتخاب کنید. این مرکز یکی از با تجربه ترین و با سابقه ترین مراکز اعزام پرستار در شهر تهران می باشد. پس می توانید در طول شبانه روز به موسسه تماس گرفته و از کارشناسان این مجموعه درخواست همدم سالمند خانم یا آقا نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 3 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست