قیمت پرستار سالمند در منزل بر چه اساسی تعیین می شود

پرستار سالمند
بدون دیدگاه

قیمت های پرستار سالمند در منزل

برآورد قیمت پرستار سالمند در منزل

خانواده ها وقتی به دنبال پرستار سالمند می باشند اولین مساله ای که به ذهنشان خطور می کند این است که قیمت پرستار سالمند چقدر می باشد ؟ و حقوق پرستار سالمند در منزل به صورت روزانه و شبانه و شبانه روزی و حتی مقطعی چقدر است ؟ و سوالات دیگر …
در ادامه ی  این مطلب سعی می کنیم این سوالات را برای شما بازگو کنیم .

قیمت پرستار سالمند در منزل به سه دسته تقسیم می شود :

1- بر اساس وضعیت جسمی و سلامت سالمند
2- بر اساس ارائه خدمات پرستاری به سالمند
3- بر اساس زمان حضور

1- بر اساس وضعیت جسمی و سلامت سالمند:

اولین نکته ای که تاثیر بسزایی در تعیین قیمت پرستار سالمند در منزل دارد وضعیت جسمانی و سلامت سالمند است . حتی خصوصیات اخلاقی او نیز تاثیر در دستمزد پرستار سالمند دارد . این سالمندان به سه دسته تقسیم می شوند.

سالمندانی که قادر به کارهای شخصی خود هستند

سالمندانی هستند که خود توان حرکت دارند و قادر هستند کارهای روزمره خود را انجام دهند و فقط به یک نفر نیاز دارند که همدم او باشند که به اصطلاح مراقب سالمند گفته می شود . این مراقب به صورت روزانه یا شبانه روزی در کنار سالمند می باشد .

کارهایی مانند تماشای تلویزیون ، خواندن کتاب ، مرور خاطرات ، رفتن به بیرون و قدم زدن و غیره از جمله کارهایی است که مراقب سالمند در آن سالمند را همراهی می کند . قیمت پرستار سالمند در این گونه افراد پایین تر ازدیگر پرستاران سالمند می باشد .

سالمندانی که نیاز به کمک دیگران دارند

سالمندی که با کمک عصا و واکر و با کمک دیگران حرکت می کند و نمی تواند کارهای روزمره خود را به تنهایی انجام دهد . پرستار در این موارد کارهای روزمره سالمند مانند غذا درست کردن ، خرید خانه ، بردن سالمند به حمام و دستشویی و غیره را انجام می دهد. قیمت پرستار سالمند در این حالت نسبت به گزینه ی قبلی یه خورده بالاتر می باشد .

سالمندی که دچار بی اختیاری می باشد و نیاز به پوشک دارد

در این موارد پرستار سالمند علاوه بر انجام کارهای قبلی باید پوشک سالمند را نیز عوض کند . در صورتی که سالمند مشکل حرکتی داشته باشد این کار دردسرهای خود را دارد مثلا سنگینی و جابجا کردن سالمند و مرد یا خانم بودن سالمند که همه ی اینها تاثیر بر قیمت پرستار سالمند در منزل دارد .

خدمات پرستاری سالمند و قیمت

2- ارائه خدمات پرستاری به سالمند :

یکی از مهمترین عواملی که تاثیر در قیمت پرستار سالمند در منزل دارد نوع خدماتی می باشد که پرستار ارائه می دهد . به فرض مثال سالمند شما توان حرکتی ندارد و شما پرستاری می خواهید که بتواند او را به حمام یا دستشویی ببرد همچنین کارهای امور منزل را نیز انجام دهد مانند غذا درست کردن ، خرید منزل ، نظافت منزل . خب یقینا در این موارد هزینه  پرستار سالمند در منزل بالا می باشد .

گاهی وقت ها سالمند دچار بیماری های خاصی می باشد در این موارد نیاز به پرستاری می باشد که دارای تخصصات وِیژه ای باشد مانند تزریقات در منزل ، سونداژ در منزل ، تعویض پانسمان ، سرم تراپی و مواردی از این قبیل . بی شک دستمزد پرستار سالمند در این موارد بالاتر از یک پرستار  تجربی می باشد .

3- بر اساس زمان حضور 

یکی دیگر از فاکتورهای قیمت پرستار سالمند در منزل یا حقوق پرستار سالمند در منزل زمان حضور پرستار  می باشد . مثلا بعضی از خانواده ها  فقط می خواهند زمانی که در خانه نیستند و سالمندشان تنها است ، پرستار استخدام کنند در واقع پرستار ساعتی لازم دارند . بعضی ها هم به طور شبانه روزی نیاز دارند . همه ی این موارد تاثیر در دستمزد پرستار سالمند دارد .

پرستار ساعتی برای سالمندان
پرستار ساعتی و همراه بیمار در بیمارستان

بسیاری از خانواده ها نیاز به پرستار ساعتی برای مراقبت از سالمند خود دارند حداقل ساعت کاری پرستار سالمند 4 ساعت کاری می باشد یعنی اگر کار شما کمتر از 4 ساعت طول بکشد حقوق پرستار سالمند در منزل  بر اساس 4 ساعت پرداخت می شود .

بعضی از خانواده ها هم هستند درخواست پرستار سالمند یا همراه بیمار در بیمارستان را دارند و می خواهند یک نفر همراه بیمارشان در بیمارستان باشد . در این موارد حقوق پرستار سالمند  به صورت روزانه پرداخت می شود .
خانواده هایی هم هستند که فقط در زمان حمام بردن سالمندشان درخواست پرستار می کنند ، دستمزد  پرستار سالمند در این مواقع بر اساس 2 ساعت کاری می باشد .

هزینه پرستار سالمند در منزل

اعزام پرستار سالمند در منزل برای سالمندان سالم و بیمار به صورت شبانه روزی

موسسه آتیه پرستاران سلامت
,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

14 + دوازده =

فهرست