تماس
021-66582923

خدمات مراقبت از بیمار در منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
مراقبت از بیمار در منزل با  پرستاری

مراقبت از بیمار در منزل جزو خدماتی می باشد که در موسسات پرستاری مخصوصا موسسه آتیه پرستاران به خانواده های محترم ارائه می شود . در زمانی که پزشک صلاح ببیند بیمار دیگر نیازی به بستری شدن در بیمارستان را ندارد و دوره حاد بیماری خود را گذرانده باشد، به بیمار توصیه میکند که برای تکمیل شدن بهبودی بیماری خود میتواند در منزل به استراحت و تحت مراقبت قرار بگیرد که یکی از راه ها استفاده از پرستار برای  مراقبت از بیمار در منزل می باشد.

شاید بیمار در منزل نیازی به مراقبت های تخصصی که در بیمارستان انجام میشده نیازی نداشته باشد ولی با این حال مراقبت از بیمار برای سایر اعضا برای زمان طولانی میتواند با خستگی و ناتوانی همراه باشد زیرا انجام کار های روز مره آنها همراه با مراقبت از بیمار کاری بسیار خسته کننده به نظر میرسد. از این رو مراکز بسیاری وجود دارند که میتوانند خدمات ویژه ای به بیمار شما ارائه دهند وتمام وقت خود را صرف مراقبت از بیمار شما در منزل مینماید. این راه نه تنها باعث آرامش خاطر اعضای خانواده میشود بلکه فرد بیمار با خدمات ارزنده ایی که این مراکز با افراد مجرب ارائه میدهند بهتر میتواند دوران بیماری خود را طی کند.

خدمات پرستاری از بیمار در منزل به چه دلایلی باعث شده مورد تایید اعضای خانوادها قرار بگیرد:

بدست آوردن سلامتی مطمئن تر :

به مراتب افراد بیماری که از آنها از خدمات ویژه پرستاری در منزل استفاده می کنند، سلامتی بهتر و مطمئن تری را نسبت به افرادی که مراقبت از آنها در مراکز نگهداری ( بیمارستان ) داشته اند.

توجه خاص و ساپورت بیمار از تمامی خدمات: 

نگهداری از بیمار در منزل سبب میشود که فرد تمامی توجه و تمرکز خود را روی بهبودی بیمار جمع کند زیرا این افراد مراقبت از بیمار را در رده اول کارهای خود قرار میدهند تا فرد بیمار سلامتی خود را هر چه زودتر بدست بیاورد.

پایین آمدن قیمت های نگهداری و مراقبت از بیمار :

از دیگر علت های مهم که باعث شده استقبال زیادی از مراقب بیمار در منزل شود پایین آمدن وکم شدن هزینه های بستری شدن در مراکز درمانی میباشد. پرستاری از بیمار در منزل میتواند هزینه هایی را که برای اعضای خانواده متحمل میشود را تا حد زیادی کم کند این هزینه ها میتواند مربوط به هزینه های رفت وآمد در بیمارستان.هزینه تخت های مراکز درمانی وحتی ترخیص از کار برای اعضا باشد.

بدست آوردن خدمات وسیع تر:

مراکزی که خدمات مراقبت از بیمار در منزل را ارائه میدهند با توجه به وضعیتی که بیمار دارد میتواند انواع خدمات را برای فرد بیمار به کار گیرد اگر فرد بیمار نیازمند خدمات تخصصی پرستاری باشد که علائم حیاطی او را چک کند وکارهای مربوط به تزریقات وبانداژ را انجام دهد. این مراکز یک پرستار بیمار حرفه ای را با تمامی خدمات ارزنده به فرد بیمار معرفی میکنند.

دریافت امورات توان بخشی:

 پرستاری از بیمار در خانه میتواند شامل امورات مربوط به توان بخشی نیز باشد این امورات شامل گفتار درمانی.فیزیوتراپی و… میباشد که میتواند با ارائه این خدمات توانایی فرد را به او برگردانند ویا از بدتر شدن وضعیت جسمانی او جلوگیری نماید.

مزیت مراقبت بیمار در منزل:

یکی از مزایای پرستاری درمنزل این است که فرد بیمار در محیط منزل خود که برای او آشناست بهتر میتواند سلامتی خود را بدست بیاورد ومیتواند طبق عادت هایی که در گذشته برای گذران زندگی خود انجام میداده رفتار کند. اما بستری شدن او در بیمارستان این عادت را از او میگیرد که این خود میتواند باعث خستگی او و به تعویق افتادن درمان او صورت بگیرد. مراقبت از بیمار در منزل روحیه بیمار را بالا میبرد زیرا در کنار خانواده خود مراقبت و درمان میشود. اما در بیمارستان با دیدن انواع بیماری ها در اطراف خود و مرگ ومیر بسیاری از بیماران روحیه اش تضعیف میشود.

مزیت های وجود مراقبت از  بیمار در منزل چیست ؟

وظایف مراقبین در منزل برای فرد بیمار:

فردی که از بیمار شما مراقبت میکند موظف است امورات روزمره فرد را نیز انجام دهد. انجام این کارهای شخصی شامل حمام کردن فرد بیمار.، رسیدگی به خوراک وتغذیه او، تمیز کردن منزل بیمار و سایر کارهای دیگر میباشد.

این افراد که از مراکز درمانی برای فرد فرستاده میشود کاملا آموزش دیده هستند وشما میتوانید با آسودگی خاطر بیمار خود را به او بسپارید. مراقبت از بیمار میتواند جنبه های متفاوتی داشته باشد به طور مثال عوض کردن فرد بیمار توسط مراقبین شاید به نظر یک امر ساده بیاید اما میتواند دارای مشکلات وپیچیدگی های خاصی باشد که میتواند سلامت فرد را به خطر بیاندازد.

تعویض لباس برای فرد بیمار که مشکلات حرکتی مفصل دارند بسیار حائز اهمیت است باید طوری تعویض صورت بگیرد که دست یا پای فرد بیمار دچار کشیدگی نشود ویا پوشاندن لباس در زمان استحمام کردن فرد اگر به درستی انجام نشود میتواند باعث خجالت و شرمساری فرد بیمار شود. به این صورت که فرد مراقب باید نواحی خصوصی فرد بیمار را بپوشاند وآن را در معرض دید قرار ندهد که فرد احساس خجالت بکند که این امر عواقب خاص خود را برای بیمار به وجود میاورد.

بیمار تا چه زمانی به مراقبت نیاز دارد؟

این موضوع که فرد بیمار تا چه زمانی به مراقبت احتیاج دارد برای هر فردی متفاوت است در بعضی از افراد که بیماری های مزمن دارند بعد از درمان شدن وبهبودی آنها دیگر به مراقب احتیاجی ندارند اما بعضی افراد بیماری های آنان به گونه ای است که میتواند پیشرفت کند و روز به روز آنان را ناتوان تر کند به همین دلیل این افراد تا پایان زندگی خود نیازمند مراقبت در منزل میباشند.

ارائه خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل به کادری حرفه ای و دلسوز

مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − دو =

فهرست