تماس
021-66582923

آموزش مراقبت از سالمندان در خانه

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
نگهداری و مراقبت کردن از سالمندان در خانه

مراقبت از سالمندان در خانه بسیار مشکل می باشد . . همه ما ممکن است پدر بزرگ و یا مادر بزرگ دوست داشتنی ولی پیری داشته باشیم و یا پدر و مادر پیر و نیازمند نگهداری داشته باشیم و ما وظیفه داریم به طور کامل از آنها نگهداری کنیم. اما در ادامه این مبحث می خواهیم به آموزش مراقبت از سالمندان در خانه بپردازیم . پیشنهاد می شود ما را همراهی نمایید.

آموزش مراقبت از سالمندان خود در خانه چگونه است؟

1-زیاد به آنها سر بزنید

بازدید از آنها بسیار مهم است. آنها به تعامل اجتماعی با شما نیاز دارند و به شما اطمینان می دهند که آنها ایمن ، سالم و به طور کلی خوب هستند. در حین بازدید خود ، همیشه بهتر است در مورد هرگونه مسائلی که ممکن است نیاز به رفع آن باشد نظیر نظافت کلی خانه یا اگر چیزی شکسته باشد که ممکن است عوض شود ، اطراف خانه را بررسی کنید. همچنین ، یک بررسی معمول از میزان تأمین مواد غذایی ، لباسشویی و گیاهان آنها انجام دهید.

2-داروهای آنها را بررسی کنید

مطمئن باشید که دارو های آنها به درستی تهیه شده است و به مقدار کافی موجود باشد. مهم است که در صورت نیاز تمام نسخه های آنها تهیه شود. اگر آنها از داروهای مختلفی استفاده می کنند ، بهتر است از یک مربع قرص با محفظه هایی با روزهای هفته و همچنین دوزهای  قبل از ظهر  و بعد از ظهر و یا صبح و شب خریداری کنید. این  کار می تواند به ساده کردن روند مصرف دارو کمک کند. همچنین در صورت تجویز داروی جدید ، حتما از پزشک یا داروساز در مورد عوارض جانبی احتمالی یا اثر متقابل احتمالی با داروهای فعلی سوال کنید.

3-راهنما و یا یک پرستار برای مراقبت از سالمندان در خانه استخدام کنید

ممکن است نیاز به استخدام یک پرستار ، دستیار نیاز داشته باشند. این می تواند کسی باشد که در فعالیت های روزمره خود مانند دوش گرفتن یا خانه داری به عزیزان شما کمک کند. اگر شخصی نیست که شما شخصاً آن را بشناسید ، می توانید از موسسه پرستاری از سالمند در منزل آتیه پرستاران سلامت کمک بگیرید. این مورد ممکن است مقداری برایتان هزینه بردار باشد ولی در عوض سلامت و آسایش عزیزانتان بسیار ارزشمند است.

شما می توانید با استخدام یک پرستار سالمند در منزل دیگر دغدغه ی کمبود وقت برای انجام امور شخصی خود را نداشته باشید .

4-تعمیرات و تغییرات لازم را درخانه انجام دهید

یکی دیگر از راه های مراقبت از سالمندان در خانه ایجاد امنیت در خانه می باشد. بهتر است که به خانه آنها نگاهی بیندازید و بررسی کنید که چه چیزی می تواند برایشان خطرناک باشد. برخی از موارد ممکن است ساده باشند ولی می توانند کمک کننده باشند. این شامل:

  • نصب رمپ مخصوص صندلی های چرخدار یا واکرها.
  • نصب دستگیره ها و میله های دستگیره در توالت و دوش.
  • نصب توالت فرنگی
  • نورپردازی کلی در خانه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی روشن است.
  • اطمینان حاصل کنید که در حمام یا وان یا هر قسمت خطرناک دیگر مشکلی نباشد.
  • تمیز کردن و مرتب کردن خانه و یا برداشتن مثلا مبل هایی که سر راه هستند و دست و پاگیر هستند.
  • فرش ها و تکه های کوچک موکت و یا فرش را بردارید.
  • در حیاط خولت و یا تراس ها و یا حتی بالکن ها  مراقب باشید که سیم ها و یا طناب ها مرتب باشند و در دست و پاگیر نباشند.
نگهداری از سالمندان در خانه شبانه روزی

5- در مورد امور مالی آنها آشکارا صحبت کنید

بیشتر اوقات شما عزیزان بزرگتر راحت نیستید و یا مایل نیستید در مورد امور مالی خود صحبت کنید. اما شما باید سعی کنید در مورد امور مالی مخارج و یا هزیه های  آنها مباحثه ای باز داشته باشید ، به خصوص اگر آنها با درآمد ثابت زندگی می کنند یا نیاز به صرفه جویی در هزینه های آنها وجود دارد.

6-مراقب مشکلات رانندگی باشید

ممکن است زمانی پیش بیاید که  عزیز شما ممکن است به دلیل کاهش توانایی های شناختی و زمان واکنش در هنگام جاده ، دیگر نتواند رانندگی کند. ارزیابی تواناییهای رانندگی آنها حائز اهمیت است و در صورت بروز مشکل ، گزینه های دیگری را ارائه دهید که می تواند از جمله استخدام راننده یا استفاده از خدمات تحویل کالا برای مواد غذایی باشد.

7- آنها را فعال نگه دارید

فعال نگه داشتن سالمندان یکی دیگر از راه های مراقبت از سالمندان در خانه می باشد. این مهم است که پیران عزیز خود را فعال و درگیر نگه دارید. ورزش برای حفظ سلامتی آنها مهم است. متأسفانه ، این مسأله برای افراد مسن انزوا و تنهایی نیست و یا حتی از افسردگی رنج می برند ، مخصوصاً اگر همسر خود را از دست داده باشند. مهم این است که آنها در کنار خانواده و دوستان خود مشغول باشند و یا حتی ممکن است بخواهند دست به کار شوند و با دوستان جدیدی ارتباط برقرار کنند. منابع زیادی در جامعه شما وجود دارد که کارهایی را انجام می دهد و مکان هایی را برای انجام کار می تواند انجام دهد که به عزیز شما کمک می کند تا اجتماعی و فعال باشد.

شما باید به سلامتی خودتان هم توجه کنید تا بتوانید مواظب سلامتی والدین خود باشید.

8-تهیه وعده های غذایی سالم

ممکن است عزیز شما توانایی یا تمایل به آشپزی را نداشته باشد. مهم است که آنها به خوبی سالم بمانند.

می توانید وعده های غذایی را از قبل برای آنها تهیه کنید. حتی گاهی می توانید برای ایجاد تنوع از سرویس های غذا های خانگی و یا بیرون بر ها استفاده کنید، که ممکن است عزیزان شما آن را دوست داشته باشند. برخی از این برنامه های غذایی حتی می توانند درخواست های ویژه مانند وعده های غذایی دیابتی را در خود جای دهند.

9-مراقب آنها باشید

اگر تا حدودی اهل فن باشید ، می توانید دوربین یا نوع سنسور حرکتی را نصب کنید تا مراقب آنها باشید یا در صورت اشتباه بودن به شما هشدار می دهد. یک سیستم Alert Life گزینه دیگری است اما شما باید آنها را راهنمایی کنید که همیشه از دکمه هشدار استفاده کنند.

10- برنامه ریزی کنید

بهتر است سعی کنید برنامه ای را بین خود و سایر اعضای خانواده ترتیب دهید تا در مورد حمام کردن ، نوبت های پزشک ، خرید ، پخت و پز ، تمیز کردن و… در صورت لزوم به عزیز شما کمک کند. یک برنامه نه تنها به ساختار و سازماندهی زندگی شما کمک می کند بلکه به عزیزان شما کمک می کند تا آنچه را که در دستور کار آنها  قرار دارد نیز بدانند.

مراقب خودتان نیز باشید!

یکی از عمده ترین راه های مراقبت از سالمندان درخانه ، رسیدگی به خودتان است . شما باید سالم باشید تا از دیگران مراقبت کنید. مشخص شده است که افرادی که از بزرگان خود مراقبت می کنند از استرس ، اضطراب ، افسردگی و اختلالات اسکلتی عضلانی رنج می برند. در صورت امکان ، مسئولیت ها را بین خود ، همسرتان و سایر اعضای خانواده تقسیم کنید. مهم است که استراحت را فراموش نکنید ، کمی  از استرس ها دور شوید و از زندگی خود نیز لذت ببرید.

,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده + 4 =

فهرست