تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

مراقبت از سالمند در تهران

امروزه خدمات مراقبت از سالمند در تهران به چندین روش و شیوه در حال انجام می باشد. این خدمات یا توسط اعضای درجه اول سالمند و یا توسط مراکزی که به صورت دسته جمعی خدمات به سالمندان ارائه می دهند مانند خانه سالمندان. یا اینکه توسط مراکز پرستاری در خانه که مراقبت از سالمندان را در منزل خود سالمند انجام می دهند، ارائه می شود. اما چرا باید ما به مراقبت از سالمندان خود اهمیت زیادی بدهیم.

ما باید از سالمندان خود مراقبت و نگهداری کنیم زیرا عموما سالمندان در سال‌های آخر زندگی خود با از دست دادن توانایی ها و کاهش تحرک، دست و پنجه نرم می‌کنند و کنترل اوضاع تا حد زیادی برایشان غیر ممکن میباشد. حال سوال اینجاست پس در این دوران حساس اگر فرزندانشان بعلت مشغولیت های کاری فرصت رسیدگی به آنها را نداشته باشند چگونه می توانند تمام کارهای خود را به تنهایی انجام داده و سر و سامان دهند؟ اگر این موضوع چالش زندگی شما نیز میباشد توصیه میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت خدمات مراقبت از سالمند تهران و مزایای به کارگیری این روش در ادامه ما را همراهی نمایید.

راهکارهای پیش رو در خصوص مراقبت از سالمندان در تهران

مراقبت از سالمند در تهران دارای روشها و راهکار های متفاوتی می باشد. برخی افراد خانه ی سالمندان را پیشنهاد می‌کنند، اما همه از رفتن به مکانی ناشناخته و ترک خانه خود راضی نیستند. آنها ترجیح می دهند خدمات مراقبت از سالمندان در خانه را که به آنها اجازه می دهد در خانه بمانند و همچنان از آنها مراقبت شود، را برگزینند زیرا با بالا رفتن سن، سلامتی از بین می رود. برخی ممکن است دچار شرایط طولانی مدتی شوند که نیاز به مصرف داروهای روزانه داشته باشند.

برخی ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند و نیاز به مراقبت های بعد از عمل داشته باشند. اگر فرزندانی داشته باشند که با آنها زندگی می کنند، می توان به برخی از این مسائل مراقبت از دوران سالمندی رسیدگی کند. با این حال، باید به خاطر داشت که کودکان نیز درگیر مسائل مربوط به کار خود هستند و با بحران های خود دست و پنجه نرم می کنند. این ممکن است برای آنها وقت لازم برای ارائه مراقبت های شخصی 24 ساعته که سالمندان به آن نیاز دارند را نداشته باشند. اینجاست که نقش پرستار سالمند در منزل پر رنگتر می شود.

چرا بهتر است از خدمات مراقبت از سالمندان در منزل استفاده شود - مراقبت از سالمند در تهران

چرا بهتر است از خدمات مراقبت از سالمند در تهران استفاده شود

بطور تحقیقی و تجربی فاکتور اصلی در انتخاب و ارجحیت بکارگیری هر خدمتی، مزایای زیاد آن خدمت در مقایسه با سایر روش های جایگزین موجود میباشد در این امر نیز اجازه دهید به بررسی مزایای خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان در شهر تهران بپردازیم.

1- راحتی بیشتر بعلت حضور در محیط آشنا

حضور در محیط آشنا برای سلامت روانی سالمندان بسیار مهم است. کمک در خانه برای سالمندان تضمین می کند که آنها در خانه خود به خوبی از آنها مراقبت می شود. این به آنها احساس راحتی و امنیت می دهد. اگر آنها در مراقبت های بعد از عمل باشند به روند بهبودی کمک می کند. شرکت آتیه ی پرستاران سلامت بسته‌های مراقبتی در منزل برای سالمندان ارائه می‌دهد که در آن مراقبان حرفه‌ای می‌توانند در کنار آن‌ها بمانند و به آنها کمک کنند تا بتوانند زندگی خود را ادامه دهند.

2- عدم احساس رها شدن

فکر فرستادن به خانه سالمندان برای اکثر والدین ترسناک است. با توجه به فرهنگ خانواده های ایرانی، این چیزی جز یک کابوس نیست. از کودکان انتظار می رود که مراقب والدین خود باشند. نگهداری آنها در خانه سالمندان برای مراقبت های بعد از عمل یک پیشنهاد دشوار است. در عین حال، رسیدگی به تمام نیازهای پزشکی آنها در خانه می تواند برای فرزندان در حالی که مسئولیت های متعددی را بر عهده دارند دشوار است.

اینجا جایی است که مراکز ارائه دهنده ی خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل وارد عمل می شوند و مراقبت از سالمندان را در خانه ارائه می دهند و در حقیقت این یک موقعیت برد-برد برای والدین و فرزندان بحساب می آید زیرا اینگونه کودکان در حالی که روی مسئولیت های دیگر تمرکز می کنند، از ترک والدین خود احساس گناه نمی کنند و والدینشان نیز احساس ناامیدی نکرده زیرا متخصصان در آسایش خانه خودشان به خوبی از آنها مراقبت خواهند کرد.

3- مراقبت شخصی

یک پرستار مراقبت تمام وقت در منزل می تواند تمام نیازهای سالمندان را برطرف کند. آنها می توانند در مورد نیازهای اولیه خود مانند دوش گرفتن و نظافت شخصی به آنها کمک کنند. آنها می توانند در وعده های غذایی به آنها کمک کنند و مطمئن شوند که داروهای تجویز شده خود را به موقع مصرف می کنند.

پرستار خانه همچنین می توانند مطمئن شود که داروهای سالمند در خانه موجود می باشد و در دسترس هستند. آنها می توانند در ویزیت های منظم آنها را نزد پزشک همراهی کنند. آنها می توانند بر روی سلامتی سالمند نظارت کنند و در صورت ایجاد تغییرات به خانواده سالمند اعلام نمایند و زنگ خطر را برای آنها به صدا در آورند.

4- همراهی – مصاحبت

سالمندان بیش از هر چیز دیگری آرزوی عشق و همراهی در سال های غروب خود را دارند. آنها عاشق یادآوری گذشته هستند و تمایل دارند حوادث به یاد ماندنی گذشته را تکرار کنند. آنها دوست دارند کسی به آنها توجه کند و با دقت به آنها گوش دهد. در بیشتر خانه‌ها، فرزندان والدین سالخورده آنقدر درگیر مسائل خود هستند که فرصتی برای همراهی تمام وقت با آنها ندارند. به خصوص زمانی که یکی از والدین از دنیا رفته است سخت است.

والد باقیمانده برای رسیدگی به سوگ شخصی به دلیل از دست دادن همدم زندگی خود سختی می کشد و ناراحت می شود. یک پرستار مراقبت از سالمند در تهران می تواند کمی شادی را برای سالمندان به ارمغان بیاورد. آنها می توانند سالمندان را در پیاده روی روزانه ببرند. آنها می توانند با آنها یک بازی رومیزی انجام دهند یا فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنند. مراقبان سالمند می توانند برای آنها کتاب یا روزنامه بخوانند و آنها را در جریان آخرین اتفاقات قرار دهند. اینها حرکات کوچکی هستند اما کمک زیادی به شاد کردن سالمندان می کنند.

5- کمک حرفه ای

مراقبت از سالمند در خانه یک راه حل بسیار محتاطانه است زیرا می تواند تضمین کند که سالمندان مراقبت و توجهی را که شایسته آن هستند دریافت می کنند . کودکان نیازی به این ندارند که همیشه از نظر فیزیکی حضور داشته باشند. آنها می توانند وضعیت سالمند خود را از راه دور و از محل کار خود رصد کنند و مطمئن باشند که سالمندشان در سلامت کامل به سر می برد.

مراقبین و پرستاران سالمند در منزل وظایف خود را به موقع و با بهترین کیفیت انجام می دهند. با این خدمات سالمندان احساس راحتی می کنند و از اینکه در کنار آنها فردی مطمئن و دلسوز است احساس رضایت می کنند که این باعث می شود که آنها شاد و مثبت باشند.

6- بهبودی سریعتر

به طور معمول مشاهده می شود که سالمندانی که از کمک مراقبت در منزل استفاده می کنند، سریعتر بهبود می یابند. آنها همچنین شانس کمتری برای قرار گرفتن در معرض عفونت در خانه های خود در مقایسه با بیمارستان دارند. محیط خانه به آنها کمک می کند تا به راحتی دوران نقاهت را به خوبی پشت سر بگذارند همچنین این خدمات برای سلامت روان آنها نیز مفید است.

7- آرامش خاطر

ترتیب دادن خدمات حرفه ای مراقبت از سالمندان در خانه برای سالمندان در تهران می تواند آرامش زیادی به خانواده ها بدهد. مراکز خدمات پرستاری در منزل به شما این اطمینان را می دهد که از عزیزانتان به خوبی مراقبت می شود، حتی زمانی که شما در کنار سالمند خود نیستید. دانستن اینکه از سالمندان مراقبت می شود و در حین انجام کارهای روزانه خود به خود آسیب نمی رسانند، می تواند بسیار دلگرم کننده باشد.

8- استقلال

انتخاب خدمات مراقبت از سالمند، به سالمندان این استقلال را می‌دهد تا زندگی را همانطور که می‌خواهند، با شرایط خود، در خانه‌های خود زندگی کنند. آنها می توانند طبق برنامه عادی خود غذا بخورند، بخوابند و معاشرت کنند و اگر بخواهند همچنان می توانند بیرون بروند.

شرکت آتیه پرستاران سلامت به سالمندان در تهران ، کرج و شهرهای اطراف کمک های مراقبت در منزل ارائه می دهد . آنها مراقبین حرفه ای دارند که برای رسیدگی به نیازهای سالمندان به خوبی آموزش دیده اند. انتخاب کمک های مراقبت در منزل برای سالمندان می تواند تفاوت کیفی در زندگی آنها در دوران سالمندی ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × چهار =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست