تماس
021-66582923

مراقبت از سالمند در منزل تهران

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
2 دیدگاه
مراقبت از سالمند در منزل در تهران

مراقبت از سالمند در منزل تهران یک وظیفه ی عمومی می باشد که همه ی افراد یک جامعه باید دست به دست هم بدهند و از افراد مسن مراقبت و نگهداری کنند. کسانی که تمام عمر و وقتشان را نثار ما کرده اند تا بتوانیم انسانهای مفید و سلامتی برای جامعه باشیم ، پدرها و مادرانمان بوده اند. پدر و مادرانمان برای اینکه ما زندگی آرامی داشته باشیم زندگی خود را فدای ما کرده اند . درست حدس زدید منظورمان دوران سالمندی این عزیزان می باشد . برهه ای از زندگی که در آن خصوصیات اخلاقی و احساسی ، جسمی و فکری سالمند دچار تغییر و تحولاتی می شود همچنین قدرت عضلات رو به کاهش و حافظه و فکر نیز رو به تقلیل شدن می رود.

نیاز به پرستاری و نگهداری در سنین سالمندی بسیار مهم و ضروری می باشد زیرا در این سنین نیاز عاطفی سالمند به شدت زیاد شده و همواره دوست دارد که خانواده و نزدیکانشان به آنها محبت و مهربانی کنند و با لطافت با آنها صحبت کنند . موسسه آتیه پرستاران سلامت با توجه به نیاز امروزی سالمندان توانسته تا به امروز خدمات ارزشمندی در قالب مراقبت در منزل به سالمندان ارائه بدهد.

وجود بیماری های جسمانی و ذهنی نیز در افراد سالمند شایع تر می باشد که باید با پرستاری و مراقبت از روند پیشرفت این بیماری ها جلوگیری کرد تا سالمند عزیز با کیفیت بهتری بتواند زندگی کند و ما از وجود پر برکت این افراد بیشتر بهره ببریم .

اهمیت مراقبت از سالمند در منزل :

افراد سالمند اغلب یا بازنشسته شده اند یا اگر کار یا شغلی آزاد داشته اند در سنین سالمندی دیگر قادر به انجام کاملش نخواهند بود . برای همین وقتشان آزاد است و اغلب یا در خانه می باشند یا در پارکها کنار دوستانشان مشغول صحبت کردن و بگومگو می باشند .

بنابراین نیاز به تفریح و انجام کارهای سرگرمی برای این افراد ضروری می باشد زیرا هم وقت لازم را دارند هم از لحاظ روحی و روانی نیاز به چنین تفریحات برای آنها مفید است . خانواده ها خود به دلیل فقدان وقت یا شاغل بودن زمان لازم را ندارند که از سالمندان عزیزشان پرستاری و رسیدگی کنند و این خود تبدیل به مشکلی برای آنها شده است چون دوست دارند از سالمند عزیزشان به بهترین نحو و به شیوه درست پرستاری و نگهداری شود .

در این میان خانواده ها اقدام به استخدام پرستار سالمند در منزل می کنند . پرستار برای مراقبت از سالمند در منزل تهران می تواند بستری را فراهم کند تا خانواده ها با خیالی راحت و خاطری آسوده سالمند عزیزشان را در منزل تحت پرستاری و مراقبت قرار دهند و در همین راستا انتخاب یک پرستار خوب و با تخصص خود نیز امری مهم برای خانواده های عزیزمی باشد . این خانواده ها می تواند بوسیله شرکت های پرستاری در منزل ، پرستار مورد نظر خود را برای نگهداری از سالمند عزیزشان در منزل استخدام کنند .

مزایای استفاده کردن از مراقب سالمند در منزل :

از دیگر مزایای داشتن پرستار برای مراقبت از سالمند در منزل تهران را می تواند به موارد زیر اشاره نمود

 • نظارت داشتن مستقیم خانواده بر عملکرد پرستار در منزل
 • پایین بودن هزینه ها نسبت به مراکز نگهداری مانند خانه ی سالمندان
 • امنیت و سالم بودن محیط منزل نسبت به خانه سالمندان
 • اگر سالمند شما بیمار است می توانید با استخدام پرستار در منزل از بیماری هایی که در مراکز درمانی و بیمارستان ها وجود دارد در امان باشد.
 • پرستار در منزل می تواند به صورت 24 ساعته از سالمند بیمار شما مراقبت و نگهداری کند.
 • بالا بون روحیه سالمند از اینکه در منزل خودش و در کنار خانواده تحت مراقبت و نگهداری قرار می گیرد.
مراقبت از سالمندان در منزل تهران

ویژگی های بارز یک پرستار در مراقبت از سالمند:

پرستاری که وظیفه مراقبت از سالمند در منزل را برعهده دارد باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند با ارائه بهترین خدمات ، سالمند و خانواده عزیزش را راضی نگه دارد و خدمات با کیفیتی را به این عزیزان ارائه دهد. در زیر به تعداری از این ویژگی ها می پردازیم .

 • منظم بودن و داشتن تعهد کاری
 • داشتن ظاهری معقول و موجه
 • صبور بودن و بردبار بودن در امر پرستاری از سالمند
 • داشتن تجربه ی کافی و همچنین گذراندن دوره های آموزشی در رابطه با پرستاری سالمند
 • داشتن وضعیت جسمانی مناسب
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر حتی سیگار
 • نداشتن مشکل روانی و ذهنی
 • خوشرو بودن
 • دلسوز بودن
 • داشتن حس فرزندی نسبت به سالمند

وظایفی که در مراقبت از سالمند باید مد نظر داشت :

مراقبت از سالمند در منزل تهران باید وظایفی را که در قبال پرستاری از سالمند دارد به خوبی انجام دهد و در امر پرستاری از سالمند به هیچ وجه کوتاهی نکند تا بتواند مورد رضایت سالمند و خانواده سالمند قرار گیرد.

 • درست کردن غذا و دادن آن به سالمند زمانی که گرسنه می باشد
 • دادن داروهای سالمند در زمان هایی که پزشک تعیین کرده است
 • تمیز کردن ظاهر سالمند
 • نظافت سالمند ( Cleaning the elderly) از شستن لباس ها تا شستن ملحفه های تخت
 • زمانی را تعیین کند برای بردن سالمند به بیرون از منزل برای گردش و تفریح
 • همیشه پرستار باید با خانواده سالمند در انجام وظایفش هماهنگ باشد
 • پرستار باید طوری با سالمند رفتار کند که سالمند احساس کند که در کنار او امنیت دارد.
 • پرستار باید همیشه با پزشک سالمند بیماردر ارتباط باشد و وضعیت سلامتی سالمند را به او گزارش دهد.

پر کردن اوقات فراقت سالمند توسط پرستار سالمند در منزل :

پرستار منزل تهران باید بستری را برای سالمند فراهم کند تا سالمند بتواند در خانه به انجام امور سرگرم کننده و آموزشی بپردازد به فرض مثال آموزش بازیهای فکری ، کتاب خواندن، یادگیری کارهای جدید که باعث پویایی فکر سالمند می باشد.

اگر سالمند قادر بود به بیرون از منزل برود پرستار در منزل باید با هماهنگی خانواده ، سالمند را گاهی اوقات به بیرون از منزل برده و کارهایی چون پیاده روی ، قدم زدن در پارک ، دوچرخه سواری و … باعث می شود که سالمند احساس خوبی را تجربه کند و در روند ذهنی و فکری سالمند بسیار مهم می باشد.

پرستاری از سالمندان اختلالات ذهنی

بهترین خدمات مراقبت از سالمند در منزل تهران برای سالمندان دچار اختلالات ذهنی و فکری :

در دوران جوانی انسان ها با دغدغه های فکری زیادی روبرو می شوند که در دوران سالمندی می تواند برای آنها مخرب و آسیب زننده باشد و عموما در سنین سالمندی این ضایعات خود را نشان می دهند که به فکر و حافظه سالمند ضربه می زند.

از اختلالات شایعی که در دوران سالمندی ایجاد می شود میزان کم شدن قدرت حافظه ، از بین رفتن حافظه کوتاه مدت ، حواس پرتی و در نهایت آلزایمر اشاره کرد . توجه به سالمندی که با این چنین مشکلاتی روبرو است بسیار ضروری می باشد زیرا اگر توجه و نگهداری لازم از سالمند به عمل نیاید ممکن است هم برای سالمند خطر آفرین باشد و هم برای خانواده او نگرانی و اضطراب ایجاد کند.

مراقبت از سالمند در منزل تهران می تواند بستری را فراهم کند که سالمندانی که با مشکلات ذهنی و فکری درگیر می باشند به خوبی کنترل و مراقبت شوند و به روند درمان آنها کمک شود. یک پرستار سالمند در منزل باید بستری را فراهم سازد تا با کارهای مفیدی که به سالمند یاد می دهد به او کمک کند تا خود را کنترل کرده و احساس خوشایندی را در سالمند ایجاد کند.

چند نمونه از کارهای پرستار سالمند برای سالمندی که دچار اختلالات فکری است عبارتند از :

 • با سالمند صحبت کند و از سالمند بخواهد که دوست دارد چگونه با او رفتار شود ( هم صحبت خوبی برای سالمند باشد )
 • کارهایی را که به روند بهتر شدن عملکرد ذهن کمک میکند برای سالمند انجام دهد . مثلا یادگیری کارهای جدید ، انجام بازی های فکری و جدید ، خواندن کتاب مورد علاقه سالمند و….
 • تفریحات مفید که برای سالمند لازم است را انجام دهد مثلا با سالمند در پارک قدم بزند ، از سالمند بخواهد که آواز بخواند ، سالمند را تشویق کند که خاطرات خوب و لذت بخش را تعریف کند .

, , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام . من ایران زندگی نمیکنم ولی پدر مادرم ایران هستن و تهران زندگی می کنن و از آتیه پرستاران سلامت براشون پرستار گرفتم که مراقبشون باشه . خواستم تشکر کنم از مدیر موسسه و همچنین پرستار خانم ساقری که مثل پدر و مادر خودش از والدین من مراقبت می کنه . با وجود شما تو غربت به آرامش رسیدم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده + هشت =

فهرست