تماس
021-66582923

مراقبت سالمند شبانه روزی در منزل تهران

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
مراقبت سالمند شبانه روزی در خانه - مراقبت سالمند شبانه روزی در منزل تهران

مراقبت سالمند شبانه روزی یکی از بیشترین درخواست هایی می باشد که خانواده ها از موسسات پرستاری می خواهند. همانطور که می دانید شرایط زندگی سالمندان متفاوت می باشد و با توجه به این شرایط، مراقبت و نگهداری از آنها نیز دارای تفاوت های زیادی می باشد.

مراقبت سالمند شبانه روزی

سالمندانی هستند که نیاز به مراقبت های روزانه دارند و یا سالمندانی هستند که نیاز به مراقبت های شبانه روزی دارند . حتی سالمندانی نیز وجود دارند که احتیاج به مراقبت و پرستاری فقط در شیفت شب دارند . حال این موارد بستگی به شرایط سالمند دارد . ما در این مقاله می خواهیم به بررسی زندگی یک سالمند که نیاز به مراقبت های شبانه روزی دارد بپردازیم .

همانطور که در بالا اشاره کردیم شرایط پرستار مراقبت سالمند شبانه روزی نسبت به پرستار سالمند روزانه تفاوت های زیادی دارد. سالمندانی هستند که بنا بر شرایط شان نیاز به مراقبت های شبانه روزی دارند . حال شرایط این سالمندان چگونه هست که نیاز به مراقبت شبانه روزی دارند ؟ در زیربه آن اشاره کرده ایم .

 • سالمندانی که وضعیت جسمانی خوبی ندارند و مشکل می توانند کارهای روزمره ی خود را انجام دهند. مانند حمام رفتن ، دستشویی رفتن ، غذا خوردن و مواردی از این قبیل
 • سالمندانی که به علت بیماری در بستر هستند و نیاز به فردی دارند که از آنها به صورت 24 ساعته مراقبت نمایند . مانند دارو دادن به سالمند ، درست کردن غذاهای مناسب برای سالمند بیمار
 • سالمندانی که در بستر هستند و توان رفتن به دستشویی را ندارند. مراقب سالمند باید برای این افراد لگن بگیرد
 • سالمندانی که شب بیداری دارند و یا شب ها بی قرار هستند. این افراد نیز به مراقبت شبانه روزی نیاز دارند.
 • سالمندانی که تنها هستند این سالمندان نیز ترجیح می دهند فردی به صورت شبانه روزی در کنارشان باشد و از آنها مراقبت نمایند.

خدمات غیر تخصصی و ساده برای مراقبت سالمند شبانه روزی

خدمات شبانه روزی یک پرستار برای نگهداری سالمند شبانه روزی به شرح زیر است. این خدمات شامل کلیه سالمندان با هر شرایطی می باشد.

 • مراقبت از وضعیت جسمانی سالمند
 • دادن داروهای سالمند
 • اگر سالمند از پوشک استفاده می کند مراقب وظیفه ی عوض کردن پوشک سالمند در ساعات مشخص شده دارد.
 • درست کردن غذا برای سالمند و اگر سالمند نمی تواند خودش غذا بخورد پرستار موظف است با قاشق عذا دهن سالمند بگذارد.
 • بسیاری از سالمندان نیز هستند که توانایی رفتن به دستشویی را ندارند که پرستار موظف است برای او لگن بگیرید.
 • اگر سالمند شبها به آب احتیاج داشت پرستار وظیفه ی دادن آب به او را دارد.
 • اگر سالمند شب بیداری دارد و بی قرار است و خوابش نمی برد پرستار باید در این شرایط سالمند را با روشهای مختلف آرام کند.
 • نظافت کردن منزل و شستن لباسهای سالمند.

خدمات تخصصی مراقبت سالمند شبانه روزی

مواردی که در بالا اشاره شد خدمات یک مراقب در نگهداری از سالمند شبانه روزی به صورت ساده می باشد که به سالمندان ارائه می شود . اما سالمندانی هستند که به دلیل بیماریهای خاص در بستر هستند و نیاز به مراقبت شبانه روزی دارند. در این شرایط باید پرستار تخصصی از این سالمندان مراقبت کنند . حال در بسیاری مواقع پرستاران تخصصی در صورت رضایت خودشان می توانند در کنار مراقبت های تخصصی ، مراقبت های ساده نیز برای سالمند انجام دهند. ولی وظیفه ی اصلی آنها مراقبت های تخصصی می باشد . در زیر خدمات یک پرستار متخصص را برای شما شرح می دهیم .

 • اگر سالمند نیاز به آمپول یا سرم داشته باشد پرستار منزل می تواند این امور را برای او انجام دهد.
 • اگر سالمند دچار زخم بستری شده پرستار می تواند موارد لازم را برای بهبود زخم های او انجام دهد مانند شستشوی زخم و پانسمان کردن
 • اگر سالمند از بیماریهای خاص رنج می برد پرستار می تواند امور مربوط به درمان این عزیزان را انجام دهد.
 • سالمندانی هستند که سوند دارند و یا از گاواژ استفاده می کنند این پرستاران می توانند امور مربوط به این عزیزان را انجام دهند .
 • سالمندانی هستند که به دلیل بیماریهای مختلف مجبور هستند از یک سری دستگاه های پزشکی مانند دستگاه اکسیژن استفاده کنند که پرستاران تخصصی در این مورد نیز می توانند به سالمند بیمار کمک کنند.

هزینه های خدمات مراقبت سالمند شبانه روزی

هزینه هایی که شامل مراقبت سالمند شبانه روزی می باشد متغیر می باشد و این تغییرات بستگی به شرایط سالمندان ( سالمند سالم ، سالمند بیمار ) دارد. و حتی تخصص پرستاران نیز دخیل می باشد در حقوق پرستاران . مثلا حقوق مراقبین ساده کمتر از حقوق پرستار تخصصی کار می باشد . شما می توانید برای اطلاع از هزینه استخدام یک پرستار برای سالمند خود با کارشناسان موسسه آتیه پرستاران سلامت تماس گرفته و شرایط سالمند خود را برای کارشناسان ما شرح دهید تا آنها نیز بر اساس شرایط ، حقوق اعزام یک پرستار سالمند رابرای شما توضیح دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − 8 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - مراقبت سالمند شبانه روزی در منزل تهران
فهرست