مراقب سالمند در منزل تهران ، خدمات یک مراقب سالمند در منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
مراقب سالمندان

مراقب سالمند ( Elderly caregiver ) یکی از خدماتی است که در شرکت های خدمات پرستاری در منزل  ارائه می شود . همانطور که می دانید روز به روز به جمعیت سالمندان در کشورمان افزوده می شود و خانواده ها به دلایل مختلفی مخصوصا مشغله ی کاری،  مجبور هستند از خدمات پرستاری برای سالمندانشان استفاده کنند. پس بهترین  گزینه برای نگهداری از سالمند خود  استخدام  پرستار خوب و کاربلد می باشد.

پرستار یا مراقب سالمند در منزل

مراقب  سالمند در منزل را می توان این گونه تعریف کرد که پرستاری کردن سالمندی  که نیاز به مراقبت های پزشکی یا  غیر پزشکی و یا هردوی  آنها  دارد. در واقع این مراقب یک کارشناس در حوزه ی پرستاری می باشد  که مراقبت های پرستاری در منزل برای سالمندان انجام می دهد.

نگهداری سالمند در منزل و انجام خدمات پزشکی

مراقبت های پزشکی و تخصصی  که پرستار در منزل برای سالمند انجام می دهد شامل  مراقبت از انواع زخم ها ، مراقبت از افراد دیابتی ، مراقبت از سالمندان کلستومی ، مراقبت از سالمندانی که مشکل تنفسی دارند، انجام انواع پانسمان ها و  همچنین انجام انواع تزریقات و مدیریت داروها و … می باشد.

پرستاری سالمند در منزل و انجام خدمات غیر پزشکی

مراقبت های غیر پزشکی که پرستار در منزل برای سالمند انجام می دهد شامل انجام کارهای شخصی سالمند ( استحمام ، دستشویی بردن سالمند در کل انجام کارهای بهداشتی و نظافتی سالمند) ، پر کردن اوقات فراغت سالمند، انجام امور منزل و آشپزی و … می باشد.

مراقب سالمند و خدمات و وظایف آن

  • انجام کلیه نکات بهداشت فردی برای سالمند
  • درست کردن غذا ( باید طبق رژیم غذایی سالمند غذا درست کند)
  • انجام امور منزل ( خرید های سالمند ، انجام امور اداری سالمند ، انجام خدمات بانکی ، پرداخت قبض ها  البته با اجازه سالمند و … )
  • بوجود آوردن محیطی سالم و شاداب برای سالمند
  • بردن سالمند به گردش و تفریح البته با اجازه ی خانواده
  • پر کردن اوقات فراغت سالمند
  • مراقب  سالمند سعی کند شب ها در نزدیکی سالمند بخوابد تا در مواقع ضروری بتواند عکس العمل سریع داشته باشد
  • رعایت نکات ایمنی برای سالمند ( وصل کردن روشنایی در راهروها و مکان های رفت و آمد سالمند، که از نور کم برخوردار است و یا در شب که تاریکی مطلق می باشد ، وصل کردن دستگیره در راهرو ها ، داخل حمام و دستشویی ، دور کردن وصایل برقی خطرناک از سالمند و … )

ارائه خدمات پرستاری و اعزام پرستار سالمند در موسسه آتیه پرستاران سلامت :

داشتن مراقب سالمند برای منزل علاوه بر رساندن خدمات پزشکی و غیر پزشکی به سالمند، باعث افزایش روحیه ی سالمند می شود.  به این دلیل که سالمند در منزل خودش و  کنار کانون گرم خانواده می باشد. پس به خانواده ها توصیه می شود به جای بردن سالمند خود به مراکز نگهداری مثل خانه ی سالمندان و دادن هزینه های زیاد به این مراکز سعی کنند از خدمات یک پرستار سالمند در منزل استفاده کنند تا سالمند شما ادامه ی زندگی خود را با خوشحالی و روحیه ی بالا سپری کند. برای مشاوره می توانید با کارشناسان آتیه پرستاران ارتباط برقرار کنید.

, , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفت + 8 =

فهرست