تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

اعزام مراقب سالمند در منزل تهران

مراقب سالمند در منزل به فردی گفته می شود که می تواند خدمات نگهداری و امور منزل را برای سالمندان انجام دهد. این خدمات توسط نیروهای کارآمد و با تجربه که در موسسه آتیه پرستاران سلامت مشغول به فعالیت هستند، ارائه می شود.

مراقب سالمند در منزل چه شخصی می باشد

مراقب سالمند در منزل می تواند کمک یار خانواده ها در رسیدگی به سالمندان باشند این مراقبین شب و روز همانند اعضای خانواده از سالمند شما به بهترین شکل مراقبت می کند این مراقبین خدماتی مانند بردن سالمند به حمام و دستشویی ، رسیدگی غذایی ، رسیدگی به روحیات و شاد کردن ( بردن سالمند به تفریح و پیاده روی) و مواردی از این قبیل را برای سالمندان ارائه می دهد.

از دیگر خدمات مراقب یا پرستار سالمند ، کنترل فشار خون ، کنترل فشار قند و همچنین انجام دادن امور منزل مانند آشپزی و نظافت می باشد. همچنین مراقب می تواند خرید های منزل را نیز و برای سالمندان انجام دهد.

خدمات اعزام مراقب سالمند در منزل تهران - اعزام مراقب سالمند در منزل تهران

قیمت مراقب سالمند در منزل

براساس تعرفه های صنف پرستاران ، هزینه های پرستاردر منزل در موسسه های مختلف یک قیمت می باشد و اگر تفاوتی وجود داشته باشد مربوط می شود به نوع خدماتی که آن موسسه ارائه می دهد . موسسه آتیه پرستاران سلامت قیمت مراقب سالمند در منزل را برای رفاه حال خانواده ها همیشه با 20% تخفیف خدمات رسانی می کند . پیشنهاد می شود برای اطلاع بیشتر از قیمت ها بر روی کلمه هزینه پرستار سالمند در منزل کلیک کنید .

استخدام مراقب سالمند در منزل

بیشتر خانواده ها به علت مشغله کاری زیاد نمی توانند در خدمت سالمند عزیزشان باشند در این صورت می توانند با استخدام مراقب سالمند این مشکل را حل کنند حال اگر نیاز به یک مراقب دارید می تواند از شرکت های پرستاری پرستار مورد نظر خود را استخدام کنید.

یکی از این شرکت ها که خدمات مراقبت از سالمند را ارائه می دهند شرکت آتیه پرستاران سلامت می باشد که شما می توانید با کارشناسان این مرکز ارتباط گرفته و نوع درخواست خود را اعلام نمایید. کارشناسان این موسسه نیز موظف هستند ظرف 24 تا 48 ساعت پرستار مورد نظر شما را پیدا کرده و برای شما اعزام نماییند.

پرستار و مراقب سالمند در منزل با پرستار خانم - اعزام مراقب سالمند در منزل تهران

خدمات پرستار و مراقب سالمند در منزل

در سن سالمندی باید شیوه زندگی کردن سالمندان رو به بهبودی باشد تا سلامتی آنان تضمین شود. این افراد به علت کهولت سن حس های 6 گانه آنها ضعیف می شوند مانند حس چشایی ، حس بینایی و غیره و حتی دچار فراموشی یا آلزایمر می شوند و این مشکلات شیوه زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد . پس یک پرستار و مراقب سالمند در منزل لازم است موارد زیر را در نظر بگیرد.

1- نظم دادن به زندگی سالمند

 • نظم خواب سالمند
 • تغذیه صحیح سالمند
 • ممنوعیت سیگار
 • فعالیت بدنی و ورزش
 • کنترل وزن بدن
 • کنترل استرس

2- کمک به تنهایی سالمند:

تنها بودن یکی ازمهمترین مشکلاتی است که تاثیر زیادی بر سلامت سالمندان می گذارد .تنهایی باعث کاهش اشتها ، کاهش روحیه سالمند می شود . بودن مراقب سالمند در کنار آنها می تواند تنهاییِ این عزیزان را از بین ببرد .

مراقب به این نکته دقت داشته باشد که سالمند کودک نیست !
با سالمندان همانند کودکان رفتار نکنیم درست است که آنها رفتار کودکانه به خود می گیرند اما دلیل نمی شود که با آنها مثل کودک رفتار شود . سالمندان را نباید امر و نهی کرد . همیشه احترام سالمندان را نگه دارید حتی اگر از لحاظ جسمی کم توان باشند .

3- ایجاد امنیت برای سالمند:

 • برای راحت حرکت کردن سالمند لطفا مبلمان های اضافی را که در سر راه هستند ، بردارید .
 • در داخل حمام و دستشویی سعی کنید نرده های میله ای به دیوار نصب کنید که سالمند با گرفتن آنها از افتادن در امان باشد .
 • سعی کنید حسگر دما بر روی دوش حمام و شیر دستشویی نصب کنید تا دمای آب تنظیم شده و از سوختن پوست سالمند جلوگیری شود .
 • سعی شود کابل و سیم هایی که درون خانه هستند را با نخ یا چسب به هم بچسبانید و منظم کنید که خدایی نکرده پای سالمند موقع حرکت به آنها گیر نکند .
 • جاهایی که احتمال می دهید لغزنده می باشد از لایه های پلاستیکی یا تیکه ای از موکت قرار دهید تا جلوگیری شود از لغزندگی سالمندان .
 • از حسگر هایی که میزان منوکسید کربن را نشان می دهد استفاده کنید چون سالمندان به بالا رفتن منوکسید کربن حساس می باشند .
 • سعی شود شبها هنگام خواب از شب خواب یا چراغ های ال ای دی برای روشن شدن خانه استفاده شود تا سالمندان هنگام رفت و آمد در شب دچار مشکل نشوند .

4- زیر نظر گرفتن وضعیت سالمند:

اگر سالمند شما تنها در خانه می باشد سعی کنید با نصب دوربین در خانه از وضعیت ایشان با خبر شوید . اما بعضی از سالمندان با این قضیه مشکل دارند و نمی خواهند حریم خصوصی آنها از بین برود . در آن صورت می توانید هر چند وقت یک بار از طریق موبایل به صورت تصویری با سالمند خود ارتباط برقرار کنید .

اگر مراقب سالمند در منزل ندارید و سالمندتان تنها در خانه زندگی می کند سعی کنید به طور مرتب به او سر بزنید و از حال او با خبر شوید و نکات زیر را همیشه مد نظر داشته باشید.

 • چک کنید خانه به هم ریخته است یا نه
 • صندوق پستی را چک کنید
 • گلهای منزل را آب دهید
 • لباس های کثیف را بشویید
 • بدن سالمند خود را چک کنید و ببینید کبودی بر اثر زمین خوردن روی بدن او نیست .
 • از همسایه ها بخواهید دورادور سالمندتان را تحت نظر داشته باشند .

5- ورزش دادن سالمند:

سالمند خود را وادار کنید که ورزش کند و فعالیت بدنی داشته باشد . ورزش کردن سالمند باعث بالا رفتن روحیه و همچنین مصون ماندن از بیماری های گوناگون می شود . مراقبین سالمند سعی کنند حداقل روزی یک بار سالمند خود را به پیاده روی ببرند . انجام تمرینات یوگا برای سالمند بسیار مفید می باشد.

6- داروهای مصرفی سالمند

سالمندانی که تنها زندگی می کنند و از پرستار و مراقبت سالمند در منزل برخوردار نیستند ، به دلیل مسائلی مانند ضعیف بودن بینایی ، حافظه ضعیف و غیره دچار دوگانگی در مصرف دارو و یا زمان مصرف آن می شوند . پس پیشنهاد می شود برای سالمندان خود ، بر چسب هایی تهیه کنید و روی آن نحوه و زمان مصرف داروها را یادداشت کنید .

7- رانندگی برای افراد سالمند

وقتی انسان دچار کهولت سن می شود رانندگی برای او سخت و دشوار می شود . در دوران پیری عکس العمل ها کند می شود ، بینایی ضعیف شده و اعتماد به نفس پایین می آید که کاهش این عوامل تاثیر منفی بر رانندگی در سالمندان می شود . در این مواقع خانواده ها باید مانع رانندگی سالمندان خود شوند و یا اینکه یک راننده شخصی برای سالمند خود استخدام کنند.

8- کلاهبرداری از سالمندان

امروزه کلاهبرداری از سالمندان خیلی راحت تر از سایر افراد می باشد . معمولا این کلاهبرداری ها در شبکه های اجتماعی صورت می گیرد پس مراقب سالمند تهران سعی کند تا جایی که امکان دارد کارهای مالی و اداری سالمندان را خودشان انجام دهند و یا با نظارت خانواده ها انجام شود .

9- سرگرم کردن سالمندان

بسیاری از سالمندان دوست ندارند در خانه بمانند و می خواهند هرطور شده سرگرم شوند . نباید خانواده ها از فعالیت سالمندان در بیرون از خانه جلوگیری کنند . جامعه نیازمند تجربیات این افراد می باشد . پس قدر این عزیزان را بدانیم .

10- ارتباط با دیگران

ارتباط با دیگران چه در مرحله سالمندی و چه در مراحل قبل از سالمند ی ، تاثیر مثبتی بر روحیه افراد دارد . بیشترین مساله که سالمندان از آن رنج می برند تنهایی می باشد پس باید سالمندان را از این معظل دورکنیم . اما چطوری؟
سالمندان با شرکت در پیاده روی های دسته جمعی ، انجام دادن بازیها و سرگرمی های گروهی می توانند با دوستان خود در ارتباط باشد و همچنین با دوستان جدیدی آشنا می شوند .

11- تاثیر تغذیه در جمع برای سالمندان

همانطور که می دانید تنهایی باعث کاهش روحیه و حتی کم شدن اشتها در سالمندان می باشد . سالمندان دوست دارند غذا را بر سر سفره ای میل کنند که شلوغ باشد . فرد مراقب یا خانواده های سالمندان به این نکته دقت داشته باشند که به هیچ وجه نگذارند سالمندانشان تنها باشند .

12- تغذیه سالمندان

 • سالمند باید روزانه مقدار زیادی آب و مایعات بنوشد
 • سالمند باید غذاهایی که سرشار از مواد معدنی و ویتامین می باشد مصرف کند
 • همیشه باید صبحانه کامل مصرف کند
 • سالمند باید روزانه مقدار معینی میوه و سبزیجات مصرف کند
 • سعی شود کمتر چربی مصرف کند . خانواده ها دقت داشته باشند که بهتر است برای درست کردن غذا از روغن های حیوانی یا روغن کنجد ، زیتون و غیره استفاده نماید.
 • سعی شود سالمندان کمتر از گوشت قرمز استفاده کنند  بیشتر از گوشت سفید استفاده کنند .
 • سالمندان به شدت مواظب مصرف نمک باشند واقعا مصرف بیش از حد نمک خطرناک می باشد.
 • برای اطلاع بیشتر در مورد تغذیه سالمندان پیشنهاد میشود به صفحه پرستار سالمند و تغذیه سالمندان مراجعه نمایند .

نکته:

سعی کنید سالمندان را تشویق کنید و به آنها روحیه بدهید . این افراد از لحاظ روحی بسیار حساس هستند و روحیه آنها شکننده تر از دیگر افراد می باشند . مراقب سالمند در منزل به این نکته دقت داشته باشد که هر کاری را که می خواهید برای سالمند انجام دهید اول به خود سالمند پیشنهاد بدهید ، این کار باعث خود استقلالی سالمند و بالا رفتن روحیه او میشود ولی دستور دادن به سالمند باعث لجاجت سالمند نسبت به شما و اطرافیانش می شود . 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ما چندماهی بود بابابزرگمون رو بردیم خانه سالمندان ولی خیلی روحیش بد شد و تصمیم گرفتیم که باز پیش خودمون زندگی کنه . یکی از آشناها خدمات پرستاری آتیه پرستاران سلامت رو به ما معرفی کرد و یه پرستار گرفتیم برا بابابزرگم . واقعا خیلی عالی بود الان بابابزرگم روحیش خیلی خوب شده ما هم روحیمون بخاطر اینکه بابابزرگمون پیش خودمونه خیلی خوب شده.
  خواستم ازینجا از مدیر آتیه پرستاران خیلی خیلی تشکر کنم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × سه =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست