تماس
021-66582923

سالمندان خانواده از اخلاق خاصی برخوردار هستند آنها در عین اینکه بزرگان خانواده و فامیل هستند ممکن است رفتار ها و خصوصیات بسیار کودکانه داشته باشند که باید با آنها به درستی رفتار شود. آنها نیازمند کمک اطرافیان و خانواده می باشند این در حالی است که ممکن است افراد خانواده نتوانند زمان لازم را برای آنها بگذارند، لذا خانواده ترجیح می‌دهد که از مراکز ارسال پرستار سالمند برای کمک به سالمند خود بهره ببرد.

مراکز ارسال پرستار سالمند

مراکز ارسال پرستار سالمند را می توان یکی از پرکاربردی ترین روشها در حمایت از سالمندان دانست این مراکز به دلیل اینکه خدمات در منزل سالمند ارائه می دهند از محبوبیت خاصی نزد سالمندان و اطرافیان سالمند برخوردار می باشند. این مراکز با اعزام پرستاران خانم و آقا به منزل سالمندان به آنها کمک می کنند که امور روزانه خود را به راحتی بتوانند انجام دهند.

پرستارانی که از این مراکز اعزام می شوند توسط کارشناسان انتخاب شده و دارای تجربه ی بالا در اداره کردن نیازهای سالمندان دارند. این پرستاران صفر تا صد امور سالمند را به خوبی انجام داده و حتی می توانند به دیگر اعضای خانواده نیز خدمات برسانند. اگر شما بخواهید این پرستاران می توانند خدمات خود را به صورت شبانه روزی در اختیار شما قرار دهند. در ادامه به خدمات این مراکز و مزایای استفاده از این مراکز را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

خدمات مراکز ارسال پرستار سالمند در منزل

خدمات مراکز ارسال پرستار سالمند بسیار منظم و بر اساس برنامه ریزی دقیق اجرا می شود. پرستاری که از طریق این مراکز اعزام می شود فقط وظیفه پرستاری از سالمندان را برعهده دارند. در کل خدمات اصلی این پرستاران حفظ امنیت جسمی سالمند و حفظ استقلال سالمندمی باشد. در زیر به دیگر خدمات این پرستاران اشاره کرده ایم.

1- مراقبت‌های پزشکی
یک پرستار در منزل می تواند بسیاری از خدمات درمانی و پزشکی را که سالمند نیازمند به آن است و او در این مورد تجربه کسب کرده را برای او انجام دهد از جمله تزریقات یا وصل کردن دستگاه اکسیژن و غیره.

2- مراقبت های پرستاری
مراقبت های پرستاری شامل هرگونه مراقبت و نگهداری از سالمند از نظر بهداشتی ،درمانی پانسمان زخم دادن، دارو و هر کمکی که یک پرستار در بیمارستان می تواند انجام دهد، می شود.

3- فیزیوتراپی
در بسیاری از موارد یک پرستار در منزل می تواند بسیاری از امور مربوط به کاردرمانی و گفتاردرمانی و یا حتی فیزیوتراپی را برای سالمند انجام دهد. یک پرستار در نقش یک فیزیوتراپ به سالمند کمک می کند که بتواند عضلات و مفاصل خود را تقویت کند. به عنوان کاردرمان پرستار می تواند در ناتوانی های جسمی و حرکتی به بیمار کمک کند و در نقش یک گفتاردرمان پرستار به سالمند کمک می کند تا بتواند دوباره توانایی برقرار کردن ارتباط را بازیابد.

4-انجام کارهای مربوط به خانه سالمند
برخی از کارهای خانه مانند خرید مواد غذایی، آشپزی، تمیز کردن خانه و غیر ممکن است با توافق افراد خانواده و پرستار به عهده پرستار باشد.

5-رسیدگی به امور مربوط به تغذیه سالمند
اینکه سالمند چه مواد غذایی را نمی تواند بخورد و بدن او به چه ویتامینها و و سبزیجاتی نیاز دارد همگی به عهده پرستار است. پرستار باید برنامه‌ریزی دقیقی در مورد تغذیه سالمند داشته باشد به طوری که سالمند بتواند همه مواد مغذی را دریافت نماید .

6-انجام کارهای آزمایشگاهی و دارویی سالمند
بردن سالمند به آزمایشگاه برای دادن آزمایش و گرفتن نمونه آزمایشگاهی از سالمند در منزل همگی به عهده پرستار است.

مزایای مراکز ارسال پرستار سالمند

همانطور که در ابتدای این مبحث عرض کردیم یکی از بهترین مزایای استفاده از مراکز ارسال پرستار سالمند به استقلال رسیدن سالمند می باشد. استفاده از این مراکز باعث میشه سالمند با خیال راحت و بدون اینکه تصور کند که مزاحم دیگر اعضای خانواده شده است به زندگی خود در کنار دیگر اعضای خانواده ادامه دهد. در زیر به دیگر مزایای مراکز اعزام پرستار اشاره کرده ایم که شامل

  • استقلال اکثر افراد سالمند به کمک و همراهی نزدیکان و افراد خانواده نیازمند هستند اگرچه شاید به روی خودشان نمی آورند اما پرستار در منزل سبب می شود که ضمن اینکه سالمند به کمک او می تواند به زندگی شخصی خود بپردازد سالمند دیگر مزاحم افراد خانواده نمی شود و می تواند استقلال خود را نیز حفظ کند.
  • احساس امنیت و راحتی تحقیقات نشان داده است که سالمندان در منزل خود احساس راحتی و امنیت بیشتری دارند نسبت به منزل نزدیکان و فرزندانشان و یا مراکز نگهداری و بیمارستانی. همین امنیت روند درمان و بهبود آنها را بهتر خواهد کرد.
  • احساس امنیت افراد خانواده وجود پرستار در منزل برای نگهداری از سالمند سبب آسایش و اطمینان خاطر سایر افراد خانواده نسبت به سالمند خود می شود. آنها می توانند کیفیت کار سالمند را از نزدیک ببیند و خیالشان از بابت سالمند شان را حذف شود همچنین خودشان نیز با خیال راحت به کارها و مشاغل شان بپردازند .
  • کاهش رفت و آمد به بیمارستان با توجه به اینکه پرستار سالمند بسیاری از مهارت های پزشکی و درمانی لازم را در این زمینه کسب کرده است در بسیاری از امور پزشکی میتواند به سالمند کمک کند و نیاز نیست که سالمند را به مراکز درمانی ببریم.
  • کاهش هزینه های خانواده و سالمند همین عدم رفت و آمد به بیمارستان سبب صرفه جویی در پول می شود ضمن اینکه هزینه های بیمارستانی و نگهداری سالمند بسیار بیشتر از هزینه های استخدام پرستار در منزل برای سالمند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده − 5 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست