تماس
021-66582923
مرکز ارائه خدمات به سالمندان

مرکز ارائه خدمات به سالمندان در منزل

ارائه خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان در مرکز ارائه خدمات به سالمندان در تهران . این مرکز خدمات خود را به صورت شبانه روزی ، روزانه و مقطعی ارائه می دهد که توسط پرستار خانم و آقا انجام می شود.

سالمندان جزو گروه های سنی هستند که به‌ علت شرایط سنی و شرایط جسمی و روحی شان نیاز به مراقبت و همراهی اطرافیان در کنار خود دارند در این دوران افراد سالمند ممکن است حتی قادر به انجام دادن امور شخصی و روزانه و بهداشتی خود نباشند یکی از مراکزی که می تواند به سالمندان عزیز در این زمینه کمک کند مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت می باشد.

بهترین مکان برای نگهداری از سالمندان

بهترین مکان برای مراقبت و پرستاری از سالمندان عزیز محیط خانه و در کنار اعضای خانواده است. اما شاید افراد خانواده به دلایل مختلف از جمله مشغله های زیاد زندگی قادر به مراقبت از آنها نباشند و افراد خانواده می‌توانند برای سالمند عزیز پرستاری را به خدمت بگیرند که در منزل از آنها مراقبت کند که این پرستار می‌تواند به انتخاب خود خانواده از جمع فامیل یا دوستان و آشنایان باشد یا از مراکز معتبر پرستاری اقدام به این کار نمایند.

نکته مهمی که در مورد پرستار سالمند باید مدنظر داشته باشیم این است که پرستار سالمند عاشقانه و با دلسوزی از سالمند ما مراقبت کند نه اینکه صرفاً جهت گرفتن حقوق و به عنوان یک نیاز این کار را انجام دهد. زیرا اگر پرستاران عزیز در ارائه ی خدمات پرستاری سالمندان روحیه و نشاط و عشق لازم را نداشته باشند ممکن است به مرور دچار مشکلات روحی و افسردگی شوند و در نهایت سبب افسردگی سالمند عزیز نیز گردند .

یک پرستار سالمند باید تجربه و آموزش‌های لازم را جهت نگهداری از سالمند دیده باشد چون برخی از سالمندان به مراقبت‌های خاصی نیاز دارند که مستلزم کسب آموزش و تجربه است از آنجایی که پرستار منزل نیز ممکن است مشکلات خاص خودش را داشته باشد برخی از خانواده ها ترجیح می دهند که سالمند خود را به برای مراقبت بیشتر به خانه سالمندان ببرند.

(( در ادامه پیشنهاد می شود مبحث ارائه خدمات نگهداری از سالمندان پوشکی را حتما مطالعه نمایید ))

عمده ترین خدمات ارائه شده به سالمندان

پرستار سالمند فردی است که مهارت و علم کافی را در زمینه ی پرستاری از سالمند داشته و کاملا آگاه است که فرد سالمند ممکن است نیاز به چه کمک هایی داشته باشد یا اینکه ممکن است دچار اختلالات و مشکلات شود .

در جهان امروزه خدمات سالمندی در سطح کیفی بسیار خوبی به سالمندان ارائه می‌شود اگر سالمند ما از نظر جسمی و روحی مشکل ندارد و تنها نیاز به کمک و همراهی جزئی یک فرد دارد می‌تواند از کمک یک مراقب سالمند استفاده کنید اما اگر سالمند شما از نظر جسمی دچار مشکلاتی است می توانید از کمک یک پرستار سالمند بهره ببرید که این پرستاران برحسب نیاز شما می‌توانند به صورت پاره وقت یا ساعتی یا ۲۴ ساعته به عزیزان سالمند شما خدمت کنند.

انواع خدمات مرکز ارائه خدمات به سالمندان - مرکز ارائه خدمات به سالمندان در منزل

پرستار سالمند در منزل موظف به انجام چه اموری است؟

پرستار سالمند بر حسب ساعاتی که قرار است در منزل فرد سالمند باشد که ممکن است ساعتی یا ۲۴ ساعته باشد موظف به مراقبت از سالمند است و اگر سالمند می‌خواهد بیرون برود یا به پزشک و پیاده‌روی باید او را همراهی کند و وظیفه ی دیگر پرستار سالمند رسیدگی به وضع تغذیه ی سالمند است .

پرستار سالمند موظف است با توجه به شرایط جسمی سالمند برای او برنامه غذایی مناسب تهیه کنند، باید سر ساعت وعده غذایی سالم آن را به او بدهد و در صورت نیاز برای سالمند میان وعده ی غذایی تهیه کند. برای انجام ورزش کردن یا پیاده روی پرستار سالمند موظف است سالمند را همراهی کند.

گاهی سالمندان دوست دارند بیرون از خانه بروند و به عزیزان خود سر بزنند که در این زمینه نیز پرستار سالمند را همراهی می‌کند ، اگر پرستار به صورت شبانه‌روزی از سالمند مراقبت می کند وظیفه دارد که درها را قفل کند و پنجره‌ها را ببندد که اگر سالمندان دچار مشکلات روحی و آلزایمر است به خودش آسیب نزند.

وظیفه ی نظافت شخصی سالمند بر عهده پرستار است در برخی از موارد نیز ممکن است سالمند به دلیل مشکلات یا بیماری‌های یا شکستگی ها و یا جراحی هایی که برایش پیش آمده نیاز به کمک های تخصصی داشته باشد که پرستار باید تجربه ی لازم را در این زمینه داشته باشد به او کمک کند.

(( در ادامه پیشنهاد می شود مبحث مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل را حتما مطالعه نمایید))

پرستار سالمند مرد یا زن؟

تعداد کمی از پرستاران پرستار مرد هستند زیرا پرستاران مرد فقط برای مراقبت از سالمندان مرد هستند اما به لحاظ اینکه دارای توان بدنی بیشتری نسبت به خانم‌ها هستند لذا جابجا کردن سالمند و حرکت دادن او در صورت لزوم برای آنها راحت‌تر است در حالی که پرستار زن هم برای مراقبت از سالمند زن و هم مراقبت از سالمند مرد مورد استفاده قرار می‌گیرد و پرستار زن به دلیل حس زنانه و مادرانه ای که دارند از محبت و دلسوزی بیشتری برخوردارند همچنین علاوه بر کارهای پرستاری در تهیه غذا و نظافت و غیره نیز مفید فایده هستند.

نقش پرستار در بهبود شرایط روحی سالمند

تجربه نشان داده است که سالمندانی که در منزل تحت مراقبت پرستار منزل قرار می‌گیرند در صورت بیماری بهتر و زودتر از بیمارانی که در خانه ی سالمندان هستند بهبود می‌یابند و شرایط روحی و روانی مناسب تری دارند همچنین محیط خانه برای سالمندانی که آلزایمر دارند بسیار بهتر و آشناتر از خانه ی سالمندان است.

مرکز ارائه خدمات به سالمندان در تهران

مرکز ارائه خدمات به سالمندان شامل چندین شعبه در تهران می باشد که یکی از این شعبه های آتیه پرستاران سلامت می باشد. هدف از تاسیس این مرکز کمک به سالمندان در منزل می باشد البته خدمات بیرون از منزل مانند خرید منزل برای سالمندان را نیز ارائه می دهند. بودن این مراکز قوت قلبی است برای خانواده هایی که در نگهداری از سالمندان خود مشکل دارند و به تنهایی از پس این مسئولیت بر نمی آیند. شما هم اگر احتیاج به کمک این مراکز دارید حتما با کارشناسان آتیه پرستاران سلامت تماس بگیرید تا همانند یک یار با وفا در کنار شما از سالمندتان مراقبت و نگهداری کنند.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام . من می خواستم از موسسه شما یه پرستار برا مامان بزرگ و بابا بزرگم بگیرم ولی زنگ زدم به شرکت با کارشناسا صحبت کردم هزینش خیلی بالاست البته بهم تخفیف دادن ولی باز خیلیه . هزینه ها باعث شد منصرف شیم از گرفتن پرستار

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یازده + 19 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - مرکز ارائه خدمات به سالمندان در منزل
فهرست