تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

مرکز مراقبت از سالمندان در منزل تهران

مرکز مراقبت از سالمندان را می توان جزو اولین مراکز دانست که وظیفه مراقبت از سالمندان در منزل را برعهده گرفته. این مراکز چند دهه ای می باشند که بنا بر دلایلی بر حوضه سالمندان ورود کرده و خدمات بسیار عالی را در اختیار افراد مسن قرار می دهند . ناگفته نماند این خدمات توسط افراد متخصص و با تجربه در منزل خود سالمندان ارائه می شود.

خانواده ها در مراقبت از سالمندان همیشه با مشکلات خاصی همراه هستند یکی از عمده ترین این مشکلات مشغله های کاری اعضای خانواده می باشد که بخاطر مسائل اقتصادی مجبور هستند بیشتر وقت خود را بیرون از خانه سپری کنند. در این مواقع نقش مراکز که خدمات اعزام پرستار در منزل را ارائه می دهند، بسیار به چشم می خورد.

فعالیت های مرکز مراقبت از سالمندان

فعالیت هایی که در مراکز ارائه خدمات به سالمندان ارائه می شود شامل شامل مراقبت از سالمندان به صورت تخصصی و مراقبت های ساده می باشد. معمولا مراقبت های تخصصی برای سالمندانی است که بیمار می باشند و مراقبت های ساده شامل غذا درست کردن، نظافت منزل، همدم سالمند و مواردی از این قبیل که در ادامه مبحث توضیحات بیشتری در مورد این مراقبت ها برای شما شرح می دهیم.

خدمات مرکز مراقبت از سالمندان در منزل

خدمات ساده در مرکز مراقبت از سالمندان

  • پرستاران سعی می کنند سالمندان را سرگرم کنند و آنها را از تنهایی دور کنند
  • درست کردن غذا جزو خدمات مراقب سالمند می باشد.
  • رسیدگی به سالمندان که کنتزل ادرار خود را از دست داده اند و باید پوشک شوند.
  • مراقبین به سالمندانی که ناتوان هستند کمک می کنند در انجام امور روزانه
  • تمیز کردن منزل و شستن ظرفهای کثیف و حتی لباس های کثیف جزو خدمات مراقبین می باشد.

خدمات تخصصی در مرکز نگهداری از سالمندان

  • رسیدگی به سالمندانی که بیمار هستند و از سوند و گاواژ استفاده می کنند.
  • رسیدگی به سالمندانی که زخم بستر دارند و پرستار موظف است زخم را مرتب شستشو دهد و باند آنرا عوض کند.
  • رسیدگی به سالمندان در کنترل سلامت مانند گرفتن فشار خون و قند خون.

ازدیگر خدمات مراکز مراقبت از سالمندان

سالمندان اگر روحیه نداشته باشند دیگر قادر به زندگی نخواهند بود و روز به روز رو به زوال خواهند رفت در نتیجه سالمندان عزیز همیشه به این نیاز خواهند داشت که از جایی و کسی این انرژی را گرفته و آنرا به سرتاسر وجود خود سرایت دهند. افرادی که وظیفه نگهداری از سالمندان در مراکز مراقبت از سالمندان را برعهده دارند باید به روحیه ی سالمندان اهمیت زیادی بدهند و همیشه سالمند خود را با روشهایی که می دانند، شاد کنند. در بالا به خدمات مراکز مراقبت از سالمندان در منزل اشاره کردیم حال در ادامه می خواهیم به دیگر خدمات این مراکز اشاره کنیم.

خدمات مرکز مراقبت از سالمندان در افزایش روحیه

در دنیای امروز آگاه بودن به خصوصیات و شخصیت های افراد از جایگاه والایی برخوردار می باشد. افرادی که در حوضه ی سلامت و نگهداری فعالیت دارند کارهای آنها فقط نباید متعلق به نگهداری جسمی باشد زیرا نیازهای روحی و معنوی، روانی، اجتماعی، ورزشی و تفریحی در سالمندان به خوبی مشاهده می شود .

حافظان سلامت در مراقبت و پرستاری از سالمندان باید به علم روانشناسی آگاه بوده و بتوانند سالمندان عزیزمان را همیشه حمایت روحی نمایند تا خدایی نکرده آنها دچار افسردگی و بیماریهای روحی نشوند .

بنا بر کارشناسان آتیه پرستاران سلامت خواندن کتاب، رمان، جملات انرژی بخش و اصول مراقبتی – روحی می تواند حس خوشایندی را به سالمندان داده و به شادابی و بهروزی آنها کمک بلامنازعی کند. وقتی که ما شاهد آن هستیم که بیماران، کودکان و سالمندانمان از شرایط خوبی برخوردار هستند و در سلامت روحی و جسمی در درجه ی بالایی قرار دارند ما نیز احساس بهتری داشته ایم و می توانیم با خیال راحت به امور کارهای خود رسیدگی نماییم.

خدمات همراهی سالمندان در ورزش کردن

ورزش و تفریحات بدور از سرو صدا و آلودگی حتما باید در برنامه ی روزانه سالمندان قرار بگیرد. ورزش و تفریحات سالم همیشه برای ما انسان ها نیاز بوده و جزو بهترین کارهایی هستند که ما در اوقات فراغت علاقه به انجام دادنشان داریم. در سنین سالمندی نیاز به ورزش و تفریحات بالا رفته، لذا همه ی افراد در این سنین دچار ضعف بدنی و تضعیف جسمانی شده و نیاز بیشتری به کارهایی دارند که روحیه ی آنها را بالا ببرند .

تقویت کردن قوای بدن در انسان ها همیشه لازم بوده و فقط مختص افراد جوان نمی باشد. سالمندان نیز نیاز به تقویت قوا و عضلات جسمانی دارند و باید چند نوبت در هفته را به امور ورزشی اختصاص بدهند . پرستارانی که در مرکز مراقبت از سالمند آتیه پرستاران سلامت مشغول هستند به این امور واقف بوده و شما عزیزان را در این راستا حمایت و راهنمایی کرده تا دیگر نگران ضعف بدنی و روحی دلبندانتان نباشید.

خدمات مراقبت از سالمندان در برابر یأس و ناامیدی

یکی دیگر از خدمات مرکز خصوصی نگهداری از سالمندان ، دور کردن سالمندان از احساس پوچی می باشد. با گذر سنین و بالا رفتن عمر در بعضی از سالمندان احساس مفید نبودن و بار اضافه حس می شود و این افکار می تواند به افسردگی و در بعضی اوقات به صدمه دیدن جدی سالمندان ختم شود .

وقتی که شما با پدر و مادران خود رفتار همیشگی را نداشته و بی محبتی را گاهی به آنها سرایت کنید، شاهد آن خواهید بود که آنها احساس پوچی کرده و احساس خوشایندی ندارند. با اهمیت دادن به آنها و بردن به سینما یا پارک ها و تفریحاتی دیگر، آنها نیز احساس شاد بودن و ارزشمند بودن را تجربه می کنند . 

درست است شاید شما وقت آنرا ندارید که آنها را هروقت دوست داشتن به یک پارک خوب یا یک سینما برای دیدن فیلم مورد علاقه شان و یا یک رستوران خوب برای خوردن غذایی که دوستش دارند ببرید .

اما وجود افرادی که وظیفه مراقبت از سالمندان را برعهده دارند، این کارها را جزو وظیفه کاری خویش دانسته و برنامه ی کاری خود می دانند و برای تمام آنها برنامه ریزی می کنند تا شما را از این دغدغه ها بی نیاز سازند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 + سه =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست